Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Bau.Baushka

Velmi pěkná atmosféra filmu, krásná Jessica Biel a nádherné prostředí. První polovina filmu bez chybičky, druhá značně pokulhává a konec byl malinko zklamáním. Scény s kouzly jsou však velmi pěkně provedené a mohlo jich být klidně i více. Více prostoru také mohli dostat osobní vztahy mezi hlavními hrdiny, například mezi Sofií a princem. ()

maraHCV

Paul Giamantti si mě v tomhle snímku jednoduše získal,vždy jsem ho měl za podprůměrného herce ale tady mě překvapil obrovsky!E.Norton nepřekvapil,ten je skvělý vždycky :) ()

DR.SZ

Přes velikou iluzionistickou show, dokonale propracovaným plánem i dobovými kostýmy mám k tomuhle rádoby velkolepému historickému trháku jisté výhrady. První je, že herci až na Paula Giamattiho nehráli své role moc přesvědčivě, a tak jsem se úplně do tohoto polodramatického děje nevžil a párkrát jsem odběhl. A zadruhé o bylo všechno takové nesmyslné, protože vyšetřovatel poslouchá rozkazy mladého prince a přitom se stále cuká a podbízí iluzionistovi Eisenheimovi. Celé to byla košatá a lehce prokouknutá přetvářka a nic moc na tomto ději nezaujme, až na tu atmosféru - chápu nominaci na Oscara. P.S.: Když měl být film ve Vídni, tak proč byl v Praze???? :-) 55% ()

dudo24

Chýbalo tak málo. Alebo práveže tam bolo až príliš. ***SPOILER*** Keďže nám boli ukázané dve scény. Prvá kde sa Eisenheim pýta Sofie, či chce s ním naozaj odísť. Druhá kde Eisenheim odovzdal Sofii neznámi kufrík. Tak som hneď vedel, že hra začala a všetko čo od teraz uvidím bude inak. A naozaj bolo tak ako som predpokladal. Napriek tomu ma film držal v napätí ale o môj bože, prečo to urobili??? Verím tomu, že by som nemal predstavu ako to celé dopadne nebiť tých pár scén. Čo sa mi ešte nepáčilo bolo, že divákovi ukázali plány triku s pomarančovým stromom. Pokazilo to tú nadprirodzenosť Eisenheimových v reálnom svete nevykonateľných trikov. Kolieska a mechanika, vôbec sa to sem nehodilo. ***END SPOILER*** Prišlo mi to také, že niekto napísal super scenár a potom nejaký človek s obmedzenou predstavivosťou čo nevidel za život jediný film si urobil pár svojich hlúpych korekcií. Norton aj Giamatti super. Žiaľ iba za tri hviezdy (pozri spoiler). ()

BrckoGOS

Ano, stačí, aby byl film zasazen do Vídně a už je jasné, že kromě Prahy musí nějaký zhrzený slovák napsat, že se točilo i v Bratislavě - vážený pane POMO - v Bratislavě se z filmu nenatočilo ani prd. Co se filmu týče, držel mě od začátku až do konce hlavně proto, abych věděl, jak to dopadne... a takové filmy já prostě můžu!! ()

Phical

Životní příběh Eisenheima postupně odhalovaný, ale stále ponechávající před divákem opar tajemna až do úplného konce, kde komisař jakožto správný rozumbrada odhalí celý jeho mistrovský plán, mě osobně naprosto uchvátil. I přesto, že se zde vyskytuje několik málo klasických klišé (příběh lásky vznešené dámy a sprostého (původem, nikoli slovy) truhláře / kouzelníka, komisař jako článek mezi geniálním iluzionistou a normálním smrtelníkem (trochu připomínající našeho drahého knižního Holmese a Dr. Watsona, kteří operují s čtenářem velice podobným způsobem)) Iluzionista svým originálním zpracováním v kouzelnickém stylu a geniálním plánem, jak se dostat k „a žili šťastně až do smrti“ rozhodně nezapadne a rozhodně také stojí za zhlédnutí. Neodpustím si ale konstatování, že poslední přeslazená scéna je opravdu nadbytečná a dojem z filmu lehce sráží. ()

maverick080

Priemer. Edward Norton je fajn, a tak isto aj herci okolo neho, no Iluzionista ma vôbec nenadchol. Nebavilo ma to ani scénaristicky, vizuálne a ani hercami, film je pomerne dlhý, takže môže aj nudiť. Nie je to vyložene zlý film, vlastne pár scén je natočených dobre, no vlastne to ani nie je nič extra. Viac ako 60% to nevidím. ()

teplic

No, film, ktorý staví všetko na silnú pointu, ktorú som ja, človek filmu temer neznalý a výsostne ignorantský, odhalil niekde v polovici a ktorá vlastne potom ani nie je silná, skôr hlúpa. Neviem ale, čo by bolo horšie a neuspokojivejšie -- či vrah kráľovič alebo vrah kúzelník. Ale z nejakého dôvodu ma to miestami bavilo. Norton veľmi slabý, džamati veľmi silný, fúzatý habsburg slizský, džesika dosť drevená. ()

Brock

Na mé doporučení (Dokonalý trik), jsem dostal oplátkou tohle... Ve všem prohrávající, obyčejná, vizuálem telenovely podbarvená báchorka, kterou nad vodou drží zuby nehty na konci prozřivší Giamatti. ()

matys12

Na Iluzionistu jsem narazil úplně náhodou v televizi. Spletl jsem si to s Dokonalý trik protože... proč ne, že jo :D. Anyway docela fajn, takový odpočinkový film, kterému bych dal klidně i 4* nebýt toho konce, který mi to úplně celé zkazil (nechci spoilerovat (někoho konec potěší, jiného... nepotěší)). Nevím moc popravdě co k filmu napsat. Long story short... Nápad fajn, herci opravdu dobré výkony, Norton kouzlí... a prostě když nevíte na co kouknout... neurazí ()

X-tREmE

Výborný rodinný oddychový film s vynikajúcimi výkonmi hercov, podmanivou hudbou a skvelou atmosférou. Určite nie ale nič pre "rozmaznaných a náročných filmových fajnšmekrov", ktorý potrebujú o filme rozmýšľať dva mesiace a hľadať v ňom skryté posolstvo... ()

david666

Průměrný film tady nezachrání ani herecké obsazení ani neotřelé triky iluzionisty. Všichni herci (možná s výjimkou korunního prince) tady předvádí mdlý výkon víceméně jen v jedné poloze. Příběh je taky vcelku normální a nečekaný konec v závěru je tady podám tak nějak rychle a nemá ty správné grády. ()

gu-staff

Tenhle film stojí a padá s Edwardem Nortonem. Bez něj by to byla jenom scénáristicky děravá Hollywoodská konzumní a popcornová sranděra s nádechem kouzelničiny. V porovnání s Dokonalým trikem, který je ze stejného soudku, těsně prohrává, tam si dali tvůrci přece jenom víc záležet. Po prvním shlédnutí jsem dal čtyři, dnes jsem to viděl na Nově a bohužel s dabingem, ale ty čtyři nechám, přece jenom mně to odtrhlo od kompu, a dokoukal jsem to do konce, což na to, že jsem to viděl podruhý, je slušnej výkon... ()

Sonick

Kdes byl? No u strýce, kousek od Prahy. Taková exotika:D Edward Norton je tajemně výborný, příběh svižně ubíhá a Komisař Uhl je ve chvíli , kdy mu dojde pro mě i pro něj velmi překvapivá pointa prostě boží. Jen Sofie by mohl být hezčí. Nadprůměrné. ()

FincherD.

Ta "iluzionistická" kamera spolu s magickou hudbou P.Glasse jen skvěle dotváří atmosféru nějakého kouzelnického triku(iluze), který nám je v závěru filmu odhalen. Přesto všechno a povedenou pointu na mě tenhle snímek působil trochu nevyváženě, někdy až mdle a to i co se hereckých výkonů týče, zkrátka jakoby ho vyčaroval nějaký kouzelnický učeň a ne mág první kategorie:) ()

Callie

Ed.Norton, Paul Giamatti super atmosféra staré Prahy, příjemná délka. Nic není navíc, Nic nechybí. Je to film s atmosférou a pro diváka, který je fakt divák a ne šťoural, velmi příjemně ztrávený čas. A hlavně : ani chvilka nudy a krásné obrazy. ()

Vitex26

Dívá se na to hezky, ale když o některých momentech trošku popřemýšlíte (např. scéna s nálezem zeleného kamene a amuletu ve stáji; nad závěrem jsem se raději nepokoušel uvažovat vůbec), donutí Vás to minimálně zakroutit hlavou. Jako oddychovka pro konzumní (nejen)americké publikum ale jistě film funguje dokonale. Také reálie z České republiky (Praha, Český Krumlov či Konopiště) musí domácího diváka zahřát u srdce. Iluzionista je tedy skutečně filmovou zábavou pro nejširší publikum, avšak vyšší ambice se u něj asi hledat nedají. ()

Viktor77

Velice zajímavý film, dříve než jsem ho viděl jsem si přečetl většinou negativní komentáře uživatelů, nečekal jsem nic závratného. Negativisté měli ve všem pravdu, v tomto filmu není nic 100% dokonalé, tak jako v životě a přesto mne film zaujal, pobavil a s přihmouřeným okem dávám za 5*****. ()

PF 2014

PF 2014