Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Tuomijoki

Nesmírně poutavý film, který má dobrý scénář, výbornou hudbu, ale zase na druhou stranu obsahuje i pitomě natočené milostné scény, což se ale v celkovém hodnocení dá s přimhouřením oka přehlédnout. Dal bych čtyři hvězdy, ale musím ještě přihodit jednu za posazení filmu do charismatického 19. století, které mám v knihách a filmech velmi rád. ()

iKosser

Perfektní story zahalená v takovém....hmm....pro mě ne v moc stravitelném hávu. Mám rád všechno světlé, ale obestřené tajemstvím, tady je to ale potemnělá iluze, která má velmi (alespoň pro mě) předvídatelný konec...přesto se mi líbil "orange tree"!! ()

Lovedeath

Líbila se mi ta atmosféra a jak to bylo natočený, líbil se mi ten pořád stejně kůl výraz Nortona, ale zbytek... konec už skřípal mezi zuby. ()

sulda007

Možná by to bylo spíš na 4 hvězdičky, ale já prostě miluju filmy, které nejsou tím, čím se celou dobu zdají být :)). ()

Izz

Když to člověk srovná s promyšleným a skrz naskrz geniálním Dokonalým trikem,jeví se Iluzionista ještě banálněji,než přímo při zhlédnutí.A to už při něm byl banální až až.Přitom má relativně schopného režiséra,parádní herecké obsazení a přinejmenším technicky je zvládnut velmi slušně.Ale ten příběh je prostě špatně napsaný,uchopený a bůhví co ještě,navíc absolutně postrádá atmosféru a nedokáže do sebe vtáhnout diváka byť jen na moment.Závěr je navíc na zabití (nebo na zeblití,pokud chcete).Tady se prostě nepovedlo až příliš mnoho věcí... ()

PanPaniscus

Česká republika je prostě nádherná země a překrásná místa, ve kterých se děj odehrával zastínil i poněkud, nechci říct špatný, ale ne 100% výkon Nortona. Film beze sporu dostane každého, kdo na představení iluzionisty nechodí s tím, že ho určitě prokoukne, ale pro to, aby se nechal okouzlit... ()

johhny007

Ale jako jo ušlo to nic jako Dokonalý trik jsem neočekával a konec byl pro mě celkem čitelný , ale i tak celkem v pohodě zabíjačka času 75% ()

HarqAlAda

Hviezda navyše za veľmi dobre fungujúce obsadenie. Paul Giamatti a Rufus Sewell sú úžasní. Nakoniec to nefunguje tak dobre ako Dokonalý trik - a s ním ho asi väčšina bude porovnávať. Odporúčam aj pre historicky ošuntelo ladenú výpravu. ()

Taffey

Pokud tady někdo píše, že ....s vizáží trochu dražší televizní produkce...., pak osobně mohu voli mezi dvěma možnostmi. Buď se na to díval ze třetí kopie véháesky nebo je to člověk bez špetky vkusu a estetického cítění. Asi mu chybí roztřesená kamera a potoky krve. Lima dal Dokonalému triku 4,5* zřejmě proto, že to točil Nolan. ()

sluzevsky

Co s večerem? Hmm, mrknu se do programu - Iluzionista, toho jsem neviděl a na ČSFD má nadprůměrné hodnocení, tak proč ne. Iluzionistu jsem si pustil s absolutním ničeho neočekáváním a ač mi název prozradil, oč tak asi může jít a hodnocení napovědělo, že by mi film mohl zařídit příjemně strávený večer, nevěděl jsem, do čeho jdu a to včetně nemění ponětí o hereckém obsazení, které mne nakonec velmi mile překvapilo a těšilo. Stejně tak mne těšilo i české prostředí a čeští herci jakbysmet. Nechybělo mi napětí, patřičná dramatičnost, kladení si otázek a musím pochválit atmosféru celého filmu, podobně konstruovaná díla já opravdu mohu. Nutno uctít herecké výkony - E. Nortona, R. Sewella, krásné a půvabné J. Biel a především pak sympaťáka P. Giamattiho. Potom, co Sofie (J.Biel) přišla o život, již jsem téměř házel flintu do žita, ale naštěstí mne nakonec film učinil šťastným při svém happyendu, promyšlenost jehož předcházejícího rozuzlení děje spjatého se všemi otázky, které jsem si v průběhu pokládal, byla výtečná a v onu chvíli pro mne krásně odlehčující. ()

Amynka

Jsem nadšenááá!!Tušila jsem,že se mi film bude líbit,protože miluju kouzelníky a v hlavních rolích E.Norton a J.Biel...Ale nečekala jsem,že bude až tak DOKONALEJ!A co se týče konce, tak mě překvapil a vlastně mi splnil tajné přání,páčSPOILER už za dokonalej trik a zakončení jsem považovala jak se nechal zmizet.. Na konci jsem si říkala "kéž by to bylo tak, že ta její smrt byl trik" a vzápětí jsem si říkala" to ne, to je blbost, vždyť to by se ten císař nepřiznal k tomu,že jí zabil.." ..no a za pár vteřin mi bylo vše vysvětleno:-)KONEC SPOILERUCelej film je prostě kouzelnej a do toho prostředí naší krásné Prahy..Za mě jednoznačně 100% ()

Miagy

Film som si chcel pozrieť so záujmom, avšak ten sa však nedostavil, resp. rýchlo vyprchal. Nemám rád filmy z tohto prostredia a všetky tie kecy naokolo, ktoré uberajú deju na spáde ma vyslovene donútili prepínať.... ()

Shaqual

Kdyby to nemělo tak pitomou a předvídatelnou zápletku a spíše se to soustředilo na samotného iluzionistu a jeho (i když vizuálně fakt povedené) nic neříkající iluze, tak bych se na to koukal a hodnotil jinak. Takhle se ale jedná o naprosto tuctový a zapomenutelný počin. ()

xylofonka

Celkově vyčpělý příběh, sražený na kolena vinětovanou kamerou a scénářem plným klišé... jehož jediným kladem je standardně dobrý výkon E. Nortona. ()

papadoce

Slabšia trojka. Prišlo mi to hodne predvídateľné. To je bohužiaľ vec, ktorá sa Vám časom stane, keď pozeráte kvantá filmov, že to čo by sa Vám normálne páčilo veľmi, tak tam hľadáte chyby a podobne. Eda mám každopádne rád, Jesiccu nie a Paľo sa snažil hrať ako o život. ()

Shitonit

Kouzla a čáry, iluze, láska, napětí, nádherná doba, promakaný kulisy, výborné zpracování, Edward Norton a Jessica Biel pod taktovkou Neila Burgra, a vznikl dokonalý film, který bych klíďo označil za jeden z nejhezčích, co jsem kdy zřel. ()

ANTYCHRYST

Nejprve si to chce zvyknout na ty barvy černo oranžové.. a pak je to v cajku :) dále si stačí užívat skvělého Nortona a jeho kouzelné kousky.. To vse v kulisách Prahy, Krumlova.. 100% myslím že na konci musí každý zírat s otevřenou pusou :) tak jako filmový diváci v divadle ()

stephano

Hodně klasický příběh, skvěle zrežírovaná Praha a její okolí. Jesíca Biel tady sice nevypadá tak krásně jako třeba v Blade 3, ale pořád je to kočka. Nepochopil sem trošku fousy Nortona rostou mu na místech obličeje kde normálně růst nemaj. ()

ewing

Ja som si to vychutnaval, takze ma koniec prekvapil a nebol som sklamany. Inak je zaujimave, ze rozdiel oproti imdb je az 10%... ()

PF 2014

PF 2014