Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

nula87

Sice vcelku zajímavý "historický" kouzelnický film, ale natočený přiliš americkým, popcornovým, a zjednodušujícím stylem. Jednoznačnou hvězdou filmu je Paul Giamatti. 65% ()

Maw

tak na Dokonalý trik to samozřejmě nemá, ale je to libový film, u kterého jsem se rozhodně ani na vteřinu nenudil, konec je veliké překvapení, i když mě to napadlo už v půlce filmu, ale to byla jen náhoda....jinak každopádně edward norton je úžasný a celý film opravdu stojí za shlédnutí. ()

Ajka1

Bohužel, tento všemi doporučovaný trhák mne tedy vůbec neoslovil. Všechno bylo takové vyumělkované, příběh až smutně předvídatelný a scénář nedotažený. Některé pasáže mne úplně míjely, jiné zase odváděly mou pozornost od hlavní dějové linie. A Norton se tentokráte také moc nepředvedl. :( Nebýt krásných historických exteriérů a interiérů, asi by u mne film naprosto propadl. Nemohu jinak - slabých 25% :( ()

Astinas

Edward mě trochu zklamal,možná je to tím,že byl na mě nezvykle krotký a přišlo mi,jako by se nechal unášet dějem.Triky mě celkem bavili,děj je příjemný-taková ta splněná a zároveň vysněná láska.Místy jsem se i lehce nudil,ale zakončení a u mě nečekané probuzení,jak to všechno měl krásně Eda promyšlené,bylo dobře zpracováno,ale myslím,že na lepší hodnocení to není.Dokonalý trik je o poznání lepší asi tak min.o třídu výš.Je to jenom příjemný film.Když člověk nemá kam jít a chce zůstat doma u nenáročného filmu. ()

bloody21

v půlce filmu jsem byl přesvědčen o třech hvězdičkách, jelikož se ukázalo že princezna Sofie umírá a děj je takový zpomalený klidný...Nakonec ale Eisenheim vytváří v divadle iluzi. Zobrazuje se jakože duch zesnulé sofie a vypráví o své smrti. Vyšetřovatel iluzionistu zatýká, ten se však v okamžiku rozplyne a rozběhne se sled událostí jak to oba snoubenci precizně naplánovali. Konec jako vždy, setkávají se na venkově u lesa v chalupě živí a tak by měl každý konec filmu na podobné téma vypadat.:) ()

Mugs

Finále, které má asi překvapit je dopředu jasný jako to, že zítra vyjde slunce. Zklamal mě i Norton. Nemůžu se nevyhnout srovnání s Dokonalým trikem. Oproti němu je tohle brak! ()

Kubi21

Velká nuda a slabota. Nechápu, jak toto někdo může dávat před Prestige. Já si to vůbec nedovolím srovnávat. Toto byla unylost a hrozně povrchní záležitost. Hra s divákem se nekoná a závěrečná pointa. No uch, to bylo tak průhledné. Hvězda za české reálie a za Paula Giamattiho. A co měly být ty televizní prolínačky. U mne to prostě neuspělo a prosím už nikdy více. ()

Toustovač

Chm, přišlo mi, že to má přes dvě hodiny, ale nenudil jsem se. I když příběh je naředěný, že už to víc snad ani nejde, atmosféra celkem funguje. Většinu stopáže jsem měl dojem, že tvůrci některé části příběhu úmyslně neukazují (budu se chvíli tvářit, jako že tam nějaká složitost opravdu je), protože už to bylo k vidění v jiných filmech (finální zkratkovité "vysvětlení" budiž ukázkou). Ve srovnání s Dokonalým trikem jsem ale výrazně míň prskal. Při horší náladě 3*, ale čerstvě po shlédnutí 4*, i když jen tak tak. Zásluhu na tom má pár fajn nápadů, scén a skoro všechna vystoupení. ()

kubilov

Zvláštní je, že v jednom roce vznikly dva typologicky až podezřele podobné filmy, ještě zvláštnější je ale ovšem to, že jeden je oproti tomu druhému opravdu špatný, přitom používá spoustu podobných prvků. Nolanův Dokonalý trik s Balem, Jackmanem, Cainem nebo Scarlett je nesrovnatelně profesionálnější, líbivější, zábavnější a jednoduše lepší, protože mdlý a zoufalý Iluzionista, kterého se jakš takš snaží táhnout Edward Norton s Paulem Giamattim, je jen pokus o cosi, avšak naprosto bez tempa a nějakých charakterů. Někdo by možná řekl, že Jessica Biel se velmi podobá Scarlett, ale nemá na ní ani herectvím, ani krásou, a proto už tuplem nikdo další nemá jak film zachránit. Samotný Iluzionistův příběh není až tak marný, dokonce bych řekl, že kdyby se filmovalo se zkušenějším režisérem a kameramanem, byl by výsledek o mnoho lepší, jenže takhle nemá film kdo prodat. Proto je to zvláštní, ale díky tomu, že nám za celý film nenabídne mnoho kouzelnictví, ale nezáživnou milostnou zápletku, dělání naschválů princátku a v druhé polovině dost trapný a nevysvětlený "kouzla" ze záhrobí, je největším kladem filmu krásné dobové prostředí zejména pražských ulic v okolí Náměstí Míru, a to pochopitelně k nějakému nadprůměrnému hodnocení nestačí, spíše naopak. ()

kolik27

Celkový dojem z filmu odpovídá hodnocení, nikterak výrazný ale závěrem překvapivý průběh je podpořen dobrými hereckými výkony. ()

Hawaj

Skvělé magické iluze, mizerná kamera, pochcané amatérské nabarvení, výprava taky nic moc. Škoda rád bych si to užil v lepším vydání. ()

Joedas

Mnohem jednodušší než konkurenční Dokonalý trik, ale to nutně neznamená špatný film. Naopak. Sledovat něco takového po absorbovaní šílené Nolanovské struktury příběhu je mimořádně relaxační. Krasné kulisy (nejen) Prahy a podmanivá hudba jen podkreslují pomalé plynutí príběhu, jenž táhne dvojice hlavních herců. ()

teba

Edward Norton, natáčeno v Čechách... to jsou předpoklady, že při hodnocení půjdu výš. Ale to je bohužel tak nějak všechno. Další z klasických hollywoodských kousků, prýští z toho velká výprava, ale příběh pokulhává a za srdce bohužel nechytne. 50 % ()

marek29

Připodobnil bych to k filmu Podfukáři, který taky otvírá konec a nechává tím diváky v úžasu. Ovšem zde se to nese v rakousko-uherském duchu a i když rozpoznání pražského hradu je fajn, lokace nejsou to co mě oslovilo. Za nápad, dějovou linku a příběh dám 3 hvězdy a dodávám, že to není pro každého. Mně se film líbil a postavy jsem přijal za své už po půl hodině. Příjemně strávený podvečer tento film jistě zaručí. Nicméně jestli bych ho doporučil, to přímo nevím. Kamera svou podbarveností příjemně uvádí do doby, ve které se děj odehrává. Zkrátka 3 z 5. Ec ()

J.Cobra

Něco takového jsem od toho filmu čekal. Moc mě nepřekvapil, ale konec, který jsem tušil už od začátku trval tak dlouho, že jsem se bál, že se ho nedočkám. Dočkal jsem se :o) Jinak by ten film stál za hodně málo nebýt uhrančivého Edwarda Nortona. V této roli se mi opravdu hodně líbil. Škoda snad jen, že kráska Jessica Biel nedostala více prostoru. A Paul Giamatti... to je dobrák od kosti :o) (Komentář z 26.9.2009) ()

helrohir

Zaujímavý filmový námet sľuboval rozhodne viac, než čoho som bol vo výsledku svedkom. Svet kúziel a ilúzií ponúka vďaka svojej nesmiernej rozmanitosti námet na mnohé príbehy a jeho potenciál určite nebol vyčerpaný. Lenže tu sa napriek sľubnému začiatku príbeh opiera o veľmi vratký scenár, v ktorom dej náhle prerastá do neoriginálnej love story zakončenej na prvý pohľad šokujúco, ale po logickom zvážení situácie toto zakončenie určite neobstojí. Príjemným prekvapením je výborný výkon P. Giamanttiho, ktorý je rozhodne výraznejší než Norton. Zaujímavé kamerové filtre zas elegantne dokresľujú dobovú atmosféru, čo z filmu robí aspoň vizuálne netradičný kúsok. Pozerateľný priemer. 60%. ()

Mire

Dlho som sa rozhodoval, či dať štyri alebo až päť hviezdičiek, keďže kompromis v podobe 4,5-ky tu bohužiaľ nie je, ale nakoniec som sa priklonil k vyššiemu hodnoteniu. Iluzionista síce nie je tak dychberúci napinák, ako bol Dokonalý trik (filmy s rovnakou alebo podobnou tématikou myslím nezvyknú byť uvádzané do kín v tak krátkej dobe po sebe), ale napriek tomu ma tento film neskutočne bavil. Chválim primeranú stopáž, herci odviedli skvelú prácu, Edward Norton a Paul Giamatti boli dosť v pohode, ale najlepší bol asi Rufus Sewell, ktorý toho odporného nástupcu trónu zahral naozaj presvedčivo, až mu máte chuť jednu fľasnúť po ciferníku :) ()

PF 2014

PF 2014