NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ... možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení. (oficiální text distributora)

RHK

Pro mne je film Next slušně natočenou kombinací sci-fi a thrilleru, méně už akčním filmem. Možná není tak vymakaný, jako nejlepší filmy s obdobným námětem - třeba Déja Vu od Tonyho Scotta a Minority Report od Stevena Spielberga, ale pořád je to dobrá zábava minimálně na jedno shlédnutí. Konec zůstává zatraceně hodně otevřený - že by tu byl prostor pro další pokračování - Next 2? Minimálně Nicolas Cage už má jasno. Trailer: http://www.csfd.cz/film/215209-next/videa/ ()

Boss321

Nicolas Cage opět v průměrném akčňáku, který má pomněrně zajímavou pointu, ale zpracování mohlo být o dost lepší i když mě se to docela líbilo. Velký plus filmu dává krásná Jessica Biel. Co mě na filmu nejvíc dostalo a co jsem ještě nerozdýchal byl konec, který to podle mě totálně celý zpackal. Nebýt toho konce tak dávám o hvězdičku víc, ale jinak nemůžu nad tři. ()

Jara.Cimrman.jr

"Dobrý skutek nezůstane bez trestu." Námět to je skvělej, Liz je úžasná a konec filmu mi ukradli. Normálně mi ho ustřihli a rozjely se titulky. To se nedělá. Navíc mě Frank Cadillac rozmnožující se dělením zase tak moc nebavil. Ale ty hrátky s dvěma minutama náskoku byly skutečně něco pro mě. Jsem prostě hravej týpek. A tady jsem se i zasnil při přemýšlení, co by se za tu dobu dalo stihnout. Liz bych nesbalil, protože na to bych potřeboval roky snahy, hodně peněz a nabitou pistoli. Ovšem tu bitku, kdy předem znám údery soupeře, bych si dal. Taky bych začal sázet na následující bod v tenisu a stal bych se mistrem Vanuatu ve známý hře kámen - nůžky - papír - tapír - Spock. Jiný využití mě nenapadá, ale přesto zkusím zjistit, jestli to náhodou neumím ... tak nic. ()

EdaS

Jak dobře Next začal, tak špatně skončil: tvůrci na počátku stanovili pravidla, která pak klidně porušují a závěrečný zvrat zavání výsměchem. V druhé polovině jsem měl silný pocit uspěchanosti, jako by se hodně stříhalo a upravovalo. Přesto hlavně díky zajímavé zápletce, svižnému tempu a (až na hrozný účes) příjemnému Nicku Cageovi tři hvězdy. ()

xxmartinxx

Vůbec ne špatný sci-fi akčňák, kde je Cage tak akorát. Zajímavá zápletka, která mohla být využita víc a trochu odhadnutelná pointa. Nemůžu si ale pomoct s tím, že to dopadlo docela dobře. Na DVD nedělní poledne krásný kousek. 60% ()

Arx

Naprosto průměrnej akční film s vynikajícím Nicolasem Cagem, který už ale poslední dobou ztrácí dech. Jeho herecká kariéra jde strmě dolu právě díky takovýmto rolím. Film Next jako takový není zase až tak špatný. Cage + krásná Jessica Biel, spousta výbuchů, zajímavý příběh, láska. Celé to ale působí jako ne moc dobře namíchaná kaše. Škoda dalo se to natočit líp ale trailer se jako vždy u takovýhto filmů samozřejmě povedl :-))) ()

Skejpr

příjemné překvapení - solidní a předeším ne příliš digitální akce, skvělý Cage a velmi střízlivá délka dělají z Next velmi zajímavý trihller, který ani není moc sci-fi. ()

Shit

Nápad dobrej, ovšem zpracování už horší, respektive celej příběh je na pytel.. Ze začátku, kdy se schopnosti Cage používaj s rozmyslem, je to ještě dobrý, ale v závěru se z toho stane taková podivná Cageova exhibice jeho schopností a už se přestává stíhat a začíná to být nezvladatelný, až se kupí chyba na chybu a vznikne z toho takovej nemastnej, neslanej guláš. Krom toho Cage tady vypadá fakt děsně, něco jako Hanks v šifře. No prostě, kdyby si vzal nějaký zabordelený hadry, tak ho rovnou můžou strčit do nějaký uličky mezi krabice jako váguse. Ale myšlenka celýho filmu se mi fakt zamlouvala, fakt škoda toho zpracování ()

flanker.27

Zápletka z pera klasika SF Philippa K. Dicka má velký potenciál, bohužel ve filmu je rozemletá na prášek pudru jemnější, aby i ženy mohly úlevně vydechnout "to nám to zas krásně dopadlo." Tvůrci se asi nemohli rozhodnout, jak schopnost hlavního geroje pojmout, takže jednou je to přimhouření očí a nahlédnutí do budoucnosti, jindy Nicolas Cage namnožený ve stylu agenta Smithe zkoumá v reálném čase systémem pokus-omyl. Vypadá to, jako by sami scénáristi nepochopili, jak to vlastně funguje. Smysl plánu teroristů jsem nepochopil, ale vzhledem k tomu, jak se ve filmu mluvilo o svobodě a tomu, že mluvili francouzsky a německy, jde zřejmě o široké spiknutí celého světa proti pravým americkým hodnotám. Cage si odehraje svoje a jde pro výplatnici, Julianne Moore si střihla další odpudivou roli nezávislé silné ženy, pro kterou jsem jí v Potomcích lidí tak přál tu kulku do krku. Krásu zastupuje Jessica Biel, jejíž vrchol přichází ve sprše. No skutečně. I tak bych možná ty tři dal, protože námět se triu scénáristů přece jen nepovedlo úplně zlikvidovat, nebýt povinného závěrečného zvratu, který prostým leč násilným způsobem vše vrací ke v úvodu zmiňovanému hepáči. Pokud chce člověk vypnout, nudit se nebude, ale nesmí u toho moc přemýšlet. ()

choze

Námět měl potenciál, ale co nepohřbil blbý a předvídatelný scénář ulepený otravnou romantickou limonádou, to dorazila neinvenční režie, úsměvné triky a to, co měl Nick na hlavě. Po akční stránce to ale není špatné, úvodní honička v casinu i závěrečné masívní čištění přístaviště od teroristů bylo fajn a útěk z kopce před padajícím šrotem je jedna z nejhaluzovějších (rozuměj nádherně bizarních) akčních scén všech dob. Jeden by si po dokoukání filmu i běžel koupit to Nicovo kožené sako. ()

Segrestor

Typický film, u kterého si každý myslící člověk řekne, že se to mohlo natočit poněkud lépe. Je tu mnoho aspektů, které film sráží. Ať už to jsou některé nelogické zvraty nebo účes Nicolase Cage, pokaždé je to něco, s čím není úplně snadné se popasovat. Dokonce je matoucí, jak režisér nahlíží na časové reality hlavního hrdiny. Prostě pokaždé jinak a film to celkově tříští. SPOILER. Nejlepším momentem filmu je tedy samotný závěr, kdy si uvědomíme, že zhruba od poloviny filmu jsme viděli jen jistou realitu, kterou se pak Cage rozhodl změnit. Klíčovým momentem je tedy ona chajda na útesu. Tam dojde k zásadním rozhodnutím. Opravdu silný moment. Člověk si myslí, jak je mu to vše jasné a co bude přesně následovat a nejednou naskočí titulky. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc se mi ten konec zamlouvá a měním z původně tří hvězd na čtyři. ()

Gilmour93

Nicky Klec s účesem ala uječený Zed z Policejní akademie vidí budoucnost s předstihem 120 vteřin. Mít tu schopnost na cca 5500 vteřin, tak ten zřejmě ne moc doslovný přepis povídky Dicka tady nehodnotím. Další.. ()

Hal_Moore

Nick Cage a jeho současná kariéra. Už to není co to bývalo. - Takhle zní většina komentářů na jeho nové filmy. Už to není co to bývalo? Bavíme se o dvouleté "krizi", která vlastně není krizí. Akorát tomuto období chybí nějaké výraznější dílo. Natočil sice dvě hovadiny, ale to natáčejí i jiní. Já mu stále věřím :) Next není bůh ví jak originální, ale zpracován je celkem dobře. Nick se zhlédl v Tomovi Hanksovi a zkouší, co jeho vlasy vydrží, Julianne Moore a Jessica Biel jsou ozdobou jakéhokoli filmu a Lee Tamahori již sice není ten kvalitní režisér co býval (Na ostří nože, Rodina Sopránů), ale předvedl o třídu lepší výkon než v poslední Brosnanově bondovce. Vizuální efekty jsou otřesné (padající auto nebyl vizuální efekt, to bylo padající auto) a proto nemůžu jít s hodnocením výš. Závěrečná pointa sice překvapivá, ale rozhodně ne šokující.. Snad Lovci pokladů dvojka dopadnou o něco lépe. ()

TheDarKnig

aneb příklad toho, že ne vždy je csfd hodnocení směrodatné. Dnes neumírej byl mnohem horší film. A tohle velmi zajimavý projekt, který mně opravdu potěšil. Nick si opravuje reputaci po GR a přichází v roli člověka, který vidí do budoucnosti. Což Tamahori dokáže vyjádřit velmi pěkně a pro diváka chutně. Občas jsem se začínal dokonce ztrácet, naštěstí to nebylo příliš zamotané a dalo se to překousnout. Dobré herecké výkony, pěkná Biel a depresivní závěr dělají z tohoto filmu velmi hutný scifi thriller. Chápu, předloha je skoro úplně jiná, ale také mnohem víc nestrávitelná a divnější. Phillip K. Dick to měl ale taky mnohem jednodušší.. ()

TeeAge

Stáva sa, že sa rozšíri správa o vraj výbornom filmu, no nakoniec sa musíte nepríjemne sklamať, a niekedy sa stáva, že správa o filmu neveští nič dobré, a máte strach, že premrháte desiatky minút svojho života. Tento druhý prípad máva lepší koniec, pretože môžete byť príjemne prekvapený. A aj keď to nebolo nič svetoborného, záhadnosť Cage-a (subjektívny faktor), a krása Jessici Biel mi úplne stačila na priemernú podívanú. Jedinečnosť však pridala za každým inak prevedené jasnovedectvo a záverečný zvrat Future in the eyes. ()

Aluska88

Next ve mně nezanechal žádné dojmy a nevyvolal v podstatě žádné emoce. Po zhlédnutí jsem měla pocit, jako bych ho ani neviděla. Ničím zajímavý či poutavý scénář. Nejvíce zapamatovatelných pro mě bylo pár hezkých, romantických chvilek Nicolase a Jessicy. Uvažuji nad tím, že od pádu do průměrných hlubin ho zachraňuje jen zdařilé, hvězdné obsazení a pár dobrých, avšak prchlavých scén. ()

genetique

Filmy s podobne sľubným námetom by sa nemali nikdy dostať do rúk rutinérom ako je Tamahori. Nedá sa tu očakávať nejaká hlbšia pointa, či hodnotnejšia scéna. To bolo jasné dopredu. Tak ak sa nastavím pred filmom na úroveň levela súčasných 'seagaloviek', výsledok ma určite poteší. A aj ma potešil. Nebyť toho, že 'svět se točí, točí, točí a Cage padá, padá, padá' a že Julianne Moore by už mohol niekto dohovoriť, že v tých rolách drsnej agentky vyzerá naozaj smiešne. Aj keď snáď tými víziami dvojminútovej budúcnosti by sa dalo veľa krát polemizovať, potešujúci výsledok, podobne ako 'Shooter'. 70%. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut