NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ... možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení. (oficiální text distributora)

Crazer

Nevím co si mám myslet o tomto filmu. Jelikož vidět dvě minuty dopředu je sice hezký nápad, ale zfilování této myšlenky filmaři nevykročili zrovna nejlépe. Nicméně zahodit polovinu filmu, jen kvůli tomu, že se někdo rozhodl ne zrovna nejlépe, vidím sice jako originální, ale poněkud nezáživné téma. Naopak by se tento film mohl obohadit dokonalým závěrem a zápletka, která trvala více než půl hodiny, bych viděl na nějakých deset minut. Film by tak získal nový rozměr. Každopádně jsem viděl nové originální téma :) ()

Revanx

Takže v roku 2007 sa Cage objavil v troch (regulérnych) filmoch a ani jeden výraznejšie nezabodoval. Teda ak hovoríme o kvalitatívnej rovine. Ak hovoríme o hodnotení finančnom, prepadol iba jeden - Next. A prekvapujúce to veru nie je- slabá akcia, hlúpe dialógy, lacná počítačová animácia a v neposlednom rade strašidelný účes samotného Cage film potápajú do vôd podpriemeru. Škoda, mohla to byť aspoň dobrá popkornová zábava. ()

Hoyt

Toto dílo jsem nevyhledal sám, ale byl jsem nucen na něj dívat v autobuse při cestě na zápas. To kvalitě snímku určitě nepohlo ale nebylo to co by mi vadilo nejvíc. Film má výborný námět a Julianne Moore, to jsou ale všechny klady snímku. Celé je to nudné, zbytečné a nelogické. Nakonec bych chtěl ještě zmínit hrozný Cageův účes. ()

Marsik

** YouTube Player on tablet (CZ Dabing) - Po téměř 5-ti letech druhé shlédnutí a dnes si u mě Next polepšuje o jednu hvězdičku. Snímek příjemně uteče, dobře se na to kouká a vyloženě tupá či hluchá místa téměř nejsou. Samozřejmě by se našla spousta much, ale já se chtěl jednoduše jednoho nedělního večera na něco mrknout a hlavně zabavit a to se mi taky stalo. Navíc film ve finále dával smysl, což oceňuji, protože konce sci-fi filmů mohou dopadnout všelijak. 70% (with J.) // (18.9.2015) NOVA HD - 70% (with J.) ()

ConanVJ

Hodně povedený thriller s prvky sci-fi a nějakou tou akční pasáží. Příběh je zajímavý s celkem překvapivým koncem. Obsazení je hodně povedené. Nick je v poho, Jessika mu parádně sekunduje a Julianne to dala tak, že jsem jí nesnášel snad víc než záporáky. Prostředí filmu je parádní a hudba taky. Mě se to líbí hodně a u filmu jsem se bavil, takže to vidím na 85% :) ()

Andersis

Achhhh, triky jsou příliš počítčové výbuch bomby to potvrdí stejně tak i klády které padaly na hlavní hrdiny, scénář předvídatelný, ale stejně se tu najde i několik pozitiv třeba útěk z kasína, nebo čistka přístaviště, ale stejně jsem od toho očekával víc. Rozhodně nín romantiky!!!!! ()

schizmo

Jeden z těch lepších Cageových filmů poslední dekády. Parádní pojinta, solidně rozehráté karty, ucházející triky, ale nemůžu se zbavit pocitu, že ke konci tomu jaksi dochází dech a závěr samotný je trochu bokem, a možná, že kdyby autoři viděli do budoucnosti jako hlavní hrdina, zřejmě by se takového konce vyvarovali :D. ()

themic

Geniální závěr..!:) Jen škoda odfláknutého zpracování triků... Jinak Nicolas Cage předvedl pěkný výkon, který tenhle film posouvá někam výše!! ()

zdepapepa

Začátek slibně rozjetý bohužel sráží na kolena z prstu vycucané "vyvrcholení." To bylo skoro jako rána do zad ale zároveň námět na přemýšlení coby kdyby. Jen škoda že režisér nedokázal více & lépe rozvést očekávání (zvlášť v případě sniperů jsem se válel smíchy po podlaze). Jo a už ani nevim jestli je lepší Biel nebo Moore ale Columbo byl stejně nej. Když ovšem nepočítám Enza Cilentiho (Zatracená noční dřina) s knírkem xD ()

ladko

Nápad zaujímavý, prvá polovica za plný počet(scéna v kaviarni...). Ale potom už len nastavovaná kaša a záverečný zvrat to trošku skosil, ale aj tak pekná popcornovka, pri ktorej sa človek nudiť nebude... ()

agentmiky

Nic jiného jsem od tohoto filmu ani nečekal a hodnocení 64% k tomu sedí.Nicolas Cage umí vidět 2 minuty do své budoucnosti a s tímto darem pomůže FBI k vyhledání jaderné bomby,která je umístěna v USA,přesněji v L.A.Mezitím se zamiluje do Jessicy Biel,což mu to stěžuje.Ale pořád jsem moc nepochopil konec,který byl takový prapodivný.Ještě ve filmu mě bily do očí ty jeho vlasy.I přesto jeden z těch lepších filmů od Nicolase Cage,samozřejmě na pár vyjímek.Hodnocení:60% ()

Adman

Nicolas Cage, spolu s překrásnou a sexy Jessicou Biel mě nad mé veškeré očekáváí přesvědčili, že to co se tam děje je pravda. Zasloužené čtyři hvězdičky ode mne dostává hezká akční podívaná z rukou profesionálů v oboru. Musím uznat, že ve scénáři a vůbec v příběhu jako takovém jsou díry jako v rybářské sítí devadesátiletého vysloužilého námořníka. Celé se to pořád a dokola točí okolo faktu, že jeden člvoěk, Cris Johnston (Nicolas Cage), umí předvídat svou budoucnost cca do dvou minut dopředu. Ve svých vidinách zachtil jednu osobu, ke které poté bude mít blíž než ke komukoli předtím a zjistí, že při soustředění vidí budoucnost oné osoby, Lil (Jessica Biel), i mnohem dál než u sebe. Líbí se mi že film má spád - to má asi největší zásluhu na hodnocení. Stálá akce a napětí nenechá diváka vydechnout až do poslední chvilky. ()

SaNcHeZ_cz

A to to vypadalo tak nadějně. P.K.Dick napsal skvělého Golden Mana a hollywood z něj udělal tuctovou podívanou. Jako béčko možná, ale jako blockbuster to vážně nefunguje. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut