Skřítek

Podivín O'Grady získá zlato ve kterém je ukryta moc starého skřítka. Skřítek ho však pronásleduje a snaží se své zlato získat zpět. O'Grady zlato ukryje, chytí skřítka a zavře ho do bedny. O 10 let později kupuje O'Gradyho farmu JD otec Tori. Skřítek nešťastnou náhodou uniká a nerovný zápas mezi skřítkem a lidmi začíná... (Multi Home Video)

cariada

Podobný filmy moc nemusím, dívat se na trpaslíky mě nebere. Tohle naštěstí je vsazené hodně do komedie a celkem i do pěkné vyvraždovačky, tak že v pohodě. Jo když skřítek hamoun tak se nedá nic jinýho čekat. ()

dubinak

Hodně zábavná volovinka v čele s šíleným Leprechaunem, který podává jednu hlášku za druhou. Občas snímek působí jako parodie a v podstatě mi to přišlo, že to absolutně postrádá jakoukoliv uměleckou hodnotu, ale chtěla jsem si aspoň prvním dílem vyplnit svoje mezery v hororech z devadesátých a udělat si jakousi průpravu, abych se pak mohla těšit na remake. Warwick se do role hodil výborně, asi ani nebudu říkat proč :D A vžil se do ní s velkou vervou a energii. Děj je poněkud absurdní, ale sranda to byla. ()

MightyHal

Miluju! Je to skvělé béčko atmosférou připomínající například Critters 2. Je tu totiž banda sympatických a zábavných postav, mile absurdní humor plus navíc naprosto geniální Warwick Davis který se naprosto převtělil do ústředního leprikóna a bavil celou stopáž. Je to skvěle praštěný, nebere se to vážně a scény jak leprikón nahání hlavní postavy na různých prostředcích mě nepřestalo bavit po celou stopáž filmu.  Je sice pravdou že to lehce před koncem na pár chvil ztratí dech a i na góru mohli přitlačit, ale v rámci komediálních béček se rozhodně jedná o nadprůměr a 5* dávám hlavně proto abych tu zvedl to naprosto tristní hodnocení. 9/10 (na poměry béček tohoto ražení!) ()

otík

No to vám byl teda film. Náhodou jsem viděl asi závěrečných 10 minut v televizi a doslova jsem "nestíhal", co všechno jsou Amíci schopni natočit. Pohled na mladičkou Aniston stál za to, skřet byl také slušný, no ale ten zbytek? Nedokážu si představit, o čem mohlo být předchozích 80 minut filmu, ale konec mi zcela stačil. ()

Nivenx

Jako čistý horor nefunguje, jelikož jde o komedii a bavit. To se Leprechaunovi daří a já jsem spokojený. 55% ()

Wade

Kdybych viděl film jako dítě tak bych možná i bral Skřítka jako horor, ale takhle to je jen komedie. A stejně se mi to líbilo u některých scén jsem se zasmál a u horších vlastně taky. Pohodová oddechovka, která má hnusného skřeta a starou farmu. Navíc má taky mladou a sexy Jennifer takže +1 hvězdu jen za ni. 60% ()

lykan9 odpad!

Tak tohle pro mě opravdu není. Na můj vkus je Skřet prošpikovaný trapností až moc. Nezachránila to ani mňamózní Jennifer Aniston. Je tu opravdu hodně znát, že s herectvím teprve začínala. Někomu se něco podobného líbit může, ale za mě je tohle propadák. ()

LEGACY

Po dlouhé době nějaká hororková klasika, kde číší starý duch filmu. Leprikóni jsou tajuplná stvořeníčka, zkusit s jedním z nich horor se jeví jako dobrý nápad ... ale. Byť se mně deformovaný zelený zakrslík vcelku líbil, dokonce i komediální prvky, tak horor působí hrozně nevyváženě a místy směšně. Hlavní příčinou jsou prostě reakce protagonistů a skřítek neposeda se vždy objeví tam kde to čekáte. Nějaký moment překvapení zde není, a tak na mě zapůsobilo nejvíce špetka gore, pěkná angličtina a zadek holky Annistonové. ()

Jaro.Krafcik

Nie zlý horor, myslim že mal aj 50%, teraz mu to percento ubudlo čo sa dostal na službu netflix. Pozrieť sa to dalo. Herecké začiatky Jennifer Aniston. Aj ten leprechaun bol celkom dobrý. Ale málo vrážd, čo som videl najnovšieho, tak ten sa mi páčil určite viac ako tento. Ale šancu sa tomu oplatí dať. Aj keď, opäť chýbal dabing, ktorý určite pre film existuje. 3* ()

jefff

Nejzajímavější na tomhle praštěném low cost hororu je účast Jennifer Aniston, která už tady prokázala, že hrát umí a že je sympatickou tváří. Zbytek tam jen tak pobíhá jako lepší casting a samotný skřet je hrozný sráč s umělou maskou. Občas docela vtipné, efekty ale slabé. ()

folklorman

Do domu se nastěhuje rodinka a pouhou náhodou zapříčiní, že se skřet dostane z bedny, kde přebýval deset let. Jakmile opět pocítí svobodu, začne aktivně pátrat po svých zlaťácích. Tento film stojí u zrodu celé série o zlém skřetovi, který mluví ve verších a úzkostlivě střeží svůj poklad. Běda tomu, kdo mu ukradne jeden z jeho kouzelných zlaťáků. Budeme svědky bláznivých honiček, vtipných hlášek a bohužel i pár hluchých míst. Role Leprechauna byla doslova ušitá na míru Davise Warwicka, jenž z ní (postupem času) udělal kult. První díl bych označil za průměrný. Z celé série mám nejraději třetí díl. ()

Han22

Leprechaun 1 - začátek celkem známé hororové série. Přes rok vzniku (1993) a celkem slušný úspěch v kinech je to béčko jak když vyšije, které jakoby propadlo z 80. let. Nesmrtelný, nezabitelný pidiskřítek pronásleduje z Irska hajzlíka, co mu ukradl hrnec zlata. Poté co ho dostane do blázince a jeho ženu do hrobu uplyne 10 let, kdy je uvězněný v truhle. Do domu se nastěhuje mladá dívka se svým otcem a brzo potkáváme další hrdiny - hezounka, tlustého mentála a dítě, kteří skřítka osvobodí a získají jeho zlato. A ten ho chce pochopitelně zpět. Skvělý horor to není ani omylem, ale skvělá zábava ano, nudit se určitě nebudete a i těch pár vraždiček a gore efektů se najde. ()

Dr. Wolfenstein

Horor s leprikónem? No... horor, nebudeme přehánět, ale jako komedie to bylo zábavný. Přistupoval jsem k tomuto filmu trochu skepticky jako dříve k Wishmasterovi, kde mi džin coby hlavní záporák taky moc neseděl do krámu, ale zatímco Wishmaster byl brutální mazec, skřet poněkud zaostává. I když byl příběh nekutečně jednoduchý a hloupučký jako jeden z hlavních hrdinů, díky tomu suprovýmu malýmu hajzlíkovi v zeleným oblečku prostě nemůžu jít pod tři. ()

bruceman7

Film dělá dobrým hlavnš ten psychopatickej skřítek.. a pak velmi hezká JA, no v těch džínovejch kraťáskách...jéjej. 5/10 ()

Ilhan

Tak tohle byl hodně velký omyl a můžeme být rádi, že Jennifer Aniston pak zakotvila v Přátelích, protože s takovouhle by se hodně rychle zahrabala. Ujetý, naprosto nelogický a všemi neduhy ověšený rádoby horor, kterého od odpadu zachraňuje u mě jen přítomnost Jennifer, jinak by to byl naprostý odpad. 10 % ()

Prochy38

To byla hodně velká kravina. Smotat horor s komedií podle mého rozhodně nebyl dobrý nápad. Hororové prvky jsou snad jen v krvi a komediální jsem vlastně ani nezachytil. Divný snímek. ** jen a pouze za nohy tehdy 24 leté J. Aniston. ()

aLPaC

Trotlovina, kterou nemůžete brát vážně, jelikož obsahuje řadu zcela očividných chyb a nelogičností. Na druhou stranu nevím jak originál, ale dabing Vladimíra Čecha alias SKŘÍTKA byl excelentní a jeho hlášky též. Mimochodem slovo skřítek v tomto filmu zaznělo asi tak 3x více, než jsem ho vůbec v předchozím životě slyšel či použil, nicméně jsem si toto slovo docela oblíbil. No zkuste si to říct, SKŘÍTEK. Zní to fakt super. Jo a abych nezapomněl, mou motivací pustit si tento film byla bezpochyby mladinká a tehdy ještě neznámá Jennifer Aniston, která byla dost sexy, tedy až na tu 90s módu. ()

Eratashi

Opět musím upozornit, že na mě více působí denní světlo, víc se při něm bojím, než při černočerné tmě, která mi ani tak moc nevadí. Působivě vtipný hororový filmeček s mladičkou Jennifer. Někdo se bude bát víc, někdo se víc zasměje. ()

gulista

Stačí akceptovať tú obrovskú dávku bizarnosti, nechať sa pohltiť nadnesenosťou jednotlivých scén, a bez problémov ustáť aj prosté až triviálne postavičky, a možno vám Leprikón doručí ďaleko viac vtipných momentov, než vyleštených topánok. 60% ()

korok

Kdyby tam nebyla ta krev a střílení brokovnicí, tak by se zcela jednalo o pohádku pro děti. Takhle je to pro ně nevhodné. Shlédnuto kvůli mé oblíbené Jennifer Aniston a za ní taky ta 1*. ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí