V kriminálnom prostredí sa odohráva najnovší film Johna Maddena (Dôkaz, Zamilovaný Shakespear) v hlavných úlohách s Diane Lane (Neverná) , Mickeym Rourkom (Sin City, Vtedy v Mexiku) a Thomasom Janeom (Pomstiteľ). Carmen Colsonová (Lane) a jej manžel Wayne (Jane) sú nútení zostať v programe pre ochranu svedkov. Kým si oni myslia, že sú v bezpečí, dvaja vrahovia s cieľom ich "odtajnenia" sú im na stope. (oficiální text distributora)

Fiftis

Prekvapivo výborný akčný thriller o nájomných vrahoch, ktorí naháňajú 2 ľudí, ktorí sú v programe na ochranu svedkov. Síce zdanlivo tuctový príbeh, ale svojím tempom, hláškami a Mickey Rourkeom ide o nadpriemerný svižný akčný snímok, který stojí za to vidieť čas od času viackrát ako len raz. Mickey Rourke to ťahá charizmou, Levittovi úloha sedí a Diane Lane nestarne, alebo vekom získava na príťažlivosti. Hudba k filmu celkom sedí, ale samostatne by som si ju veru nepustil. Mickey Rourke tam hrá zabijaka, ktorý bohužiaľ narazí na zlého mladíka. Takže film je celkom drsný, nemilosrdne sa tam zabíjajú, ale žiadne prehnané veci tam neuvidíte, takže podľa mňa veľmi dobré. ()

Madsbender

Tuctový thriller so špičkovým obsadením, no priemerným spracovaním. Rolu JGL by zvládol prakticky hocikto, Mickey Rourke so svojou poďobanou vizážou ani omylom nepripomínal indiána (možno tak osemdesiatročného mulata po plastickej operácii) a nebyť Thomasa Janea, idem o hviezdu nižšie. ()

sochoking

Na začiatku hned bombastický nášup a do toho Miki Rurka, indiánsky nájomný vrah! Mickey je charakterom postáv priamo nasiaknutý. Srší to z jeho očí ( a to môže mať nasadené i tmavé okuliare) . A vôbec nie zlá muzika. Lúbivé tony podfarbujúce a vychytávajúce ' good ekšn' . " I shoot people. Sometime 4 money, sometime 4 nothing. " Armand Degas ( Mickey Rourke) . " Chce to pořádnou odvahu postavit se člověku jako je on. " No a potom to začne. Za parťáka si nájde neskutočne ukecaného čuráka ( Joseph Gordon-Levitt) , dej sa začne ťahať kadejakými stupídnymi obkľukami prepletený nezmyselnými dialogmi a ešte hlúpejšími zápletkami, až zabudnete, kto koho naháňa a vlastne prečo. Bál som sa dať ' odpad! ' , bo mi bolo ľúto Mikiho. ()

teutates

Ja chápem, že po Wrestlerovi je ťažko povedať Mickey-mu NO, ale tuna vážne nemôžem inak... Killshot "pokulháva" aj tam kde by nemal. Lacný scénar z ešte lacnejším "prevedením" v danom podaní, kde Mickey vyslovuje svoj kodex zabijaka a zamestnáva ma svojím citovým rozpoložením... prosím ťa... 4/10 ()

klerik

Luxusné obsadenie vo filme, ktorému by viac svedčalo nedeľné televízne popoludnie než seriózny filmový večer. Ale bez tohto obsadenia by som ho nepozeral... Film neprináša nič zaujímavé, natočený je totálne rutinne a snaha o určitú hĺbku Rourkovej postavy je skôr smiešna... Ako televízny projekt by som ho hodnotil lepšie, lebo nejde o nejaké vyslovené fiasko, ale nič to nemení na fakte, že Killshot je... zbytočný... ()

korbitch22

Jeden z nejpitomějších akčních blábolů,jenž sem viděl.Není to ůplně zoufalé,jen šíleně nudné a nezajímave...od odpadu jedině díky Rourkovi.scénář s nájemnými vrahy,jde vždy dobře rozjet,jenže to nesmí bejt režisér pako a měkota. ()

Necrotongue

Dnes jsem se už prostě musel přesvědčit, proč jsem dal svého času jen tři hvězdičky snímku, v němž hraje taková solidní herecká parta. Teď již to vím. Film měl slušný start, a vůbec mi přitom nevadilo, že indiánského míšence hraje míšenec skotsko- irský. Vadil mi ale scénář, který na mě po slibném začátku začal působit poněkud unylým dojmem, chvílemi jsem se dokonce lehce nudil a do toho všeho neustále otravně ječel Joseph Gordon- Levitt. To, že celá záležitost nepřišla s originální zápletkou, by bylo v pohodě, kdybych si mohl užít pořádné akční béčko říznuté až noir atmosférou (jak sliboval úvod filmu), jenže všechno, co se mi líbilo, postupně jaksi vyšumělo, takže jsem se moc nebavil. / Poučení: Pozor na kosa: sice rád zpívá, ale je to zmetek zlodějská. Kdo má zahradu, jistě mi dá za pravdu. ()

JASON_X

Formou i obsahem pro spoustu diváků asi řadový televizní kriminální thriller, ale mně se líbil nadprůměrně. Zásluhu na tom má zajímavá zápletka, napínavý děj a určitě i dobří herci. Hereckým výkonům bezesporu kraluje Mickey Rourke coby cool indiánský míšenec, pracující jako zabiják torontské mafie; sice bez skrupulí, ale s jakýms takýms kodexem pravidel. Představa Rourka jako Indiána by se mohla zdát oprávněně nevěrohodná ba až směšná, ale on skutečně jako Indián vypadal. Sice ne čistokrevný, ale "dost na to, aby mohl vlastnit kasino". Skvělý výkon. Epesního psychopata, který víc mluví než myslí a rychleji jedná než myslí, výborně zahrál Joseph Gordon-Lewitt, ve kterém by možná leckdo nepoznal toho solidního uhlazeného sympaťáka z Inception (já tedy ne). Thomas Jane jako klaďas samozřejmě nezklamal, no a ozdobou filmu byly dvě krásné dámy - Rosario Dawson a především úžasná Diane Lane, které to na konci ve spodním prádle zatraceně seklo. ()

Morholt

Obsahově to žádná sláva nebyla - nájemný vrah a jeho amatérský pomocník honí manželský pár, který byl svědky jejich pokusu o zločin. Na druhou stranu to nemělo zbytečně přetaženou stopáž, takže to frčlo rychlým, nenudícím tempem. Mickey Rourke byl správný drsný zabiják a Joseph Gordon-Levitt parádně přehrával - jeho kreace s jelenem mě rozesmála. Naopak mi příliš neseděl Thomas Jane, jehož stavební dělník byl až příliš duchapřítomný. 50% ()

Lacike

Zvláštny mix gangsterky a takej manželskej terapie v ktorej ústredný manželský pár, ktorý má tesne pred rozvodom, rozoberá svoj vzťah, kým po nich pátrajú dvaja nebezpeční zabijáci. Prvá polovica filmu je skvelá. Zoznámime sa so zaujímavými postavami a následne sa ich osudy pretnú. Na každý stret Jane vs. Rourke sa tešíte celý film, lebo je to ten klasický súboj dvoch silných charakterov, ktorým to jednak páli a zároveň sa vedia o seba v každej situácii postarať. Vyústenie ich súboja rozhodne nesklame. Ako bonus tu je psychopatický Rourkeho parťák Levitt, ktorý je vďaka svojej nevypočítateľnosti neskutočne nebezpečný, ale zároveň vďaka svojím kecom vám bude postupne liezť strašne na nervy a vy si budete priať, aby ho už niekto konečne strelil do xichtu. V tomto smere sa dočkáte uspokojenia. Problémom filmu je, že v druhej polovici až príliš spomalí tempo. Začne sa zaoberať manželskými problémami a dokonca aj párik zabijákov rieši milostný trojuholník ss Rosario Dawson. Tieto dramatické línie mi do toho temného akčného thrilleru príliš nesedeli. Film by potreboval trochu prestrihať. Ale vzhľadom na vraj komplikované pozadie vzniku filmu to nakoniec nedopadlo vôbec zle. Trochu sa divím, že tento film nie je príliš známy a rozhodne je lepší ako tu má hodnotenie. Solídnych 7/10 si za skvelé herecké výkony, štýlové prestrelky a hustú atmosféru zaslúži. ()

Gary

"Real life ? What the fuck is that ?" Film natočený na sklonku roku 2005/2006 putoval sáhodlouhou pre-produkcí, změnou obsazení i režie a potom se nemohl ujmout v distribuci. Nakonec se vyhloubal na povrch jen díky Rourkeově comebacku a taky právě díky němu stojí samozřejmě za podívání. Bohužel film ničím moc nepřekvapí, má pár opravdu slušných scén, dobrou postavu nájemného zabijáka a to je asi tak všechno. Průměr. Škoda toho odřeknutého Tonyho Scotta (ten to měl kdysi opravdu režírovat), protože Madden se drží moc při zemi a nedá se říct, že by hýřil nápadem. Joseph Gordon-Levitta tady někteří chválí, někteří kritizují. Přiklonil bych se k té druhé variantě. Vůbec jsem mu to nevěřil :-( Přičtu ještě očekávatelný konec a vychází to tak na 60%. (P.S.:Chudák Rosario toho prostoru moc nedostala). ()

brutale odpad!

Že anó chlapéc môj, že zle sme začali? Tý cítiš to? Toto mal povedať Rourke režisérovy, prihlúplemu scenáru a vraziť svoj z dreva vystrúhaný ksicht (tak na mňa pôsobila Mickeyho držka v tejto snímke, aj keď je môj obľúbenec) na plastickú chirurgiu... ()

Terva

Už na začátku to bylo docela ujeté. Film je v podstatě o ničem, protože Mickey Rourke se dal dohromady z blbcem, který dělá akorát problémy. Možná se režisér John Madden snažil natočit něco jako Natural born killers, o dvou zabijácích, ale silně to nevyšlo. ()

moviesfan

Velmi dobrý akční film, ve kterém má M. Rourke formu. Film má rychlé tempo, které s ničím neotálí a jde rychle na věc. ()