Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

9HK

Dlouhá a čím dál tím větší nuda....pár dobrých scén..ale...velké zklámání...jedna z horších Pittových rolí... ()

Marcey199

Možná je to tím, že jsem neviděla film v kině, ale v klidu doma, ale ve mně nijak zvlášť hluboký dojem po zhlédnutí nezůstal. Uznávám, že nápad je dobrý a některé scény jsou fantastické, ale to, co si pamatuju nejvíc, je délka filmu. Opravdu to nešlo osekat aspoň o dvacet minut? P.S. Na stará kolena ztrácím svůj odpor k Bradu Pittovi, tady byl vážně kouzelný. ()

Virtus

Vysoké hodnocení a nadšené komentáře mě opravdu překvapili. Narozdíl do filmu, kterému se to nepovedlo jedinkrát. Nápad obráceného stárnutí mi nepřijde nijak originální a filmové triky rozhodně nejsou to co dělá dobrý film dobrým filmem. Film jsem nedokoukal, což se mi stalo snad poprvé. Herecké výkony nijaké, protože nebyla ani šance na výraznější projev. Příběh bez jediného zvratu, poselství, prostě čehokoli. Pořád jsem čekal na TEN moment, ale když s po dvou hodinách nedostavilo nic... ()

MclaireM

Fincher zase dokazal ze vie tocit skvele a originalne filmy s naprosto podarenymi napadmi....Brad Pitt a Cate Blanchett v hlavnych ulohach podali skvele vykony...Musim priznat ze nazaciatku som bola rozhodnuta za 3 alebo 4 hviezdicky ale po 15 minutach sa to fakt rozbehlo...realne podane a taktiez fascinujuci a dojemny koniec...5 hviezdicok si tento podareny film urcite zasluzi. ()

BiKeRr

Parádní a skvěle zpracovaný nápad na obrácený vývoj člověka, který každého zaujme. Bohužel krom toho mě moc nenadchl a tudíž druhá polovina filmu mě už trochu zklamala, ale i tak určitě stojí za podívání. ()

Crtcus

Pro mne byl tedy film velikým zklamáním. Po prvních 15 minutách jsem čekal něco ve stylu Forresta Gumpa kombinovaného s Velkou rybou. A až do konce jsem na to marně čekal. Motiv obráceného stárnutí, ač ústřední, tam v celkovém kontextu byl jaksi navíc. Mystické prvky, jako pozpátku jdoucí hodiny, byly nastíněny a hned opuštěny. Popravdě mne film po celou dobu překvapil jen jednou - a to když smrt Benjamina pojal jako návrat do podoby kojence (tam se začínalo - starý kojenec! "logicky" by smrt měla být ve forme normálně vzrostlého jednice s formou dítěte). Výrazně mi chyběl finální mystický prvek - onen kolibřík byl velice neuspokojivý, neseděl tam. Jednoduše je to film s obrovským potenciálem který totálně hodil za hlavu. ()

anomaliana

Benjamina Buttona som videla naozaj dávno ale zanechal vo mne hlboký dojem. Pomerne dlhý film. Má všetko, čo som od tohto filmu očakávala, keď som si čítala recenziu, a má aj dokonca niečo naviac. Herca Brada Pitta vôbec nemusím, zásadne nepozerám filmy, kde sa objavuje, pretože mi nie je sympatická jeho hra. No tu to zahral úplne profesionálne. Chystám sa pozrieť si ten film ešte raz a obnoviť si ho. Skvelý dej, ešte lepší koniec. Jedným slovom: nádhera. ()

ricous

Nádhera. Ten film mne naprosto okouzlil svým příběhem, hereckými výkony, hudbou, triky - prostě vším. Stopáž je delší, ale pro ty, které film pohltí, jsou to krásně prožité 2,5 hodiny. No a konec - i při 20-tém přehrání doma se hrnou slzy.... Krásný film, který je pro mne něco mezi Forrest Gumpem a Velkou rybou. Nic pro fandy akce, horrorů apod. 100% ! ()

alex.0

Eric Roth opět jako spisovatel nesklamal a po Forrestu Gumpovi tu máme další nádherný film. Atmosférou jsou si oba filmy podobné, ale děj obou filmů je liší, takže se určitě nudit nebudete. V necelých třech hodinách filmu tak budete mít možnost sledovat životní pouť Benjamina Buttona, který se narodí jako stařík a postupně mládne. Film tímto způsobem nutí k zamyšlení nad životními hodnotami. Film neobsahuje žádná hluchá místa a romantické pasáže se plynule prolínají s dramatickými. Vše je podpořeno skvělými hereckými výkony a kvalitní kamerou. Pokud tedy hledáte hezký film na nedělní podvečer, tento snímek je jednoznačně můj typ! ()

vyzakloflu

Super nápad, kvalitní zpracování, nádhernej Brad a předvídatelnej ale dojemnej konec... Ale pár věcí bych vytkla- moc dlouhý, chvílema nudný a takový ukecaný, nicméně pán do kterýho sedmkrát uhodil blesk byl hodně dokonalej! ()

dragi

Prvních cca 60 minut byla příjemná podívaná, přestože příběh sám byl vcelku obyčejný, podařilo se navodit pohodovou atmosféru. A hlavně byl člověk pořád v očekávání něčeho velkolepějšího, vždyť dokonce zbývalo ještě dalších cca 100 minut, tudíž pomalý rozjezd zdánlivě ničemu nevadil. Ovšem to by nesměla nastat prudce sestupná tendence celkové atmosféry, ještě pomalejší tempo vyprávění a zejména fakt, že se ani po zbytek filmu VŮBEC NIC zajímavého neudálo. Takový film prostě nemůže mít 160 minut a ještě si "říkat" mysteriózní. Takže dvě hvězdy za prvních 60 minut. ()

Helgard

Všichni máme v duši stroje času....celkem dva. Jeden - na cesty do minulosti - tomu říkáme vzpomínky a jeden na cesty do budoucna a tomu říkáme sny. Já vlastně nepochopím, kde se v lidském mozku vzala myšlenka na otočení lidského života o 360ˇ jedno je ale jisté, cesta když se po ní vydáte dostatečně dlouho, aby Vám za zády zmizela až k obzoru je stejně zajímavou při pohledu dopředu jako při pohledu zpět. Je relativní kde se člověk nachází a proto je osud hlavního hrdiny v tomto filmu tak polyfonní. Fluetně přesouvat svou postavu směrem ke msrti mládím je úžasný fenomén, ale je stejně smutné umírat mladý když kolem všechno stárne. Tak mi tak napadá, jak to měl asi těžké elfové, když se v pánu prstenů kamarádili s jinými národy a ti všichni elfům umírali před očima. Je to skutečně film který by mohl trvat i o dvě hodiny déle a prostě prožíváte s ním a jeho hrdiny celý život. Nevím sice kde komu tekly při sledování slzy prootže mně tam nepřišlo k pláči vůbec nic, ale musím uznat že jsem se skutečně nesmírně pobavil...... v tom nejlepším slova smyslu.....Dávám pět, protože jsem takovýhle film ještě neviděl. Vzpomínám si snad jen na Forest Gump a Pravidla Moštárny. ()

Hidoshito

Opravdu velmi zvláštní film, avšak v tom nejlepším možném smyslu. Neokouzlil mě sice stejně intenzivně jako Pittův obdobný Meet Joe Black, nicméně 5 hvězdiček si určitě zaslouží. Příběh BB má skrytý náboj a určitou filosofickou hloubku, což mě na první shlédnutí zaujalo asi nejvíce. ()

madline24

K tomuhle filmu mám dost komplikovaný vztah, téma mě nikdy moc neoslovovalo a nakonec jsem si ho pustila jen díky nadšení všech okolo. A bohužel mě nijak nepřesvědčil :( Jedním slovem je "podivný",v tom souhlasím s názvem. Taky moc dlouhý a hrozně prvoplánovitě na city hrající... ()

Rasprabbit

Originálně ztvárněná myšlenka šťastné i nešťastné lásky mezi dvěmi lidmi. Ze začátku se film trochu táhl, ale potom nasadil tvář překvapivého zážitku, který jsem opravdu nečekal a tak můžu říci, že jsem byl mile překvapen. Dále skvělá hudba, herecké výkony taky skvělé a dialogy dojemné. Jestli chcete dobře zpracovaný drama-romantický film, tak tenhle kousek to splňuje každým coulem. ()

Michal13

Vizuálne nádherné, herecky veľmi dobré, príbehovo rozťahané ale pútavé a emociálne vlažné z nie dostatočnou hĺbkou. / 85% ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010