Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

AKGStrike

Nádherný, strhující příběh, který vás pohltí od začátku do konce. Mistrovské dílo. Originální, neotřelá myšlenka, ze které je „vyždímáno“ absolutní maximum. Tradiční herecký koncert Brada Pitta. Přestože nemám rád filmy s romantickým nádechem, takovýto „masterpiece“ jsem skutečně ještě neviděl. Citlivě a velmi sugestivně popsané vyprávění, jak se může cítit člověk „obdarován“ takovouto anomálií, ať už z jeho pohledu, nebo rodiny a blízkých přátel. Životní pouť a osudy člověka, který má naprosto opačný vývoj fyzické schránky a každé jeho setkání - loučení s osudovou láskou. To musí každého chytnout za srdce. SPOILER: Snad jediný film, u kterého jsem opakovaně řval jak „malej harant“, když hlavní hrdina zemřel svému nejbližšímu člověku v náruči pokaždý, když jsem si ho pustil. ()

ceemel odpad!

166 minut trvající WTF, u kterého dopředu víte, jak dopadne. Skoro tři hodiny posloucháte pseudomoudra "o životě", která zpoza příšerné práce maskérů proklamuje Pitt. Naprosto dementní mezihra líčící souslednost fatálních mimokroků, které vedou k fatálnímu závěru, mě krajně vytočila. Výsledek - klon opusu The Room s opulentním hereckým obsazením, megalomanskou kamerou, strašně opruzující hudbou a lobotomickým scénářem - jen pro extrémní masochisty. ()

ev001

další z filmů, který ve vás vyvolá spoustu pocitů a donutí ještě několik minut po konci přemýšlet. jedním slovem nádhera, silný příběh! 166min uteklo jako voda... ()

Duston_Movie

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona - obdivuhodný film. Veľmi dobre vymyslený dej tohto filmu zasadený do začiatku 20. storočia, možno trošku dlhší ako by som očakával, ale Brad Pitt ako starý dedo, to ma pobavilo, vidno že si dali záležať. Film odporučujem ak máte 2 až 3 hodiny voľna a máte náladu na drámu. ()

Whyte

Fincherova vyrovnaná péče k vizuálu a vyprávění dosáhla prozatímního vrcholu. Benjamin je přes dlouhou stopáž, možná až málo projevených emocí a přemíru životních okázalých mouder, filmovým klenotem s výbornými herci, dojemnou Desplatovou hudbou a příběhem jednoho zvláštního dítěte, který si Fincher hýčká a láskyplně ho líčí. Do toho mísí svůj režisérský um, perfekcionizmus v každém záběru a předává tolik hořkosladkých pocitů, které jsem snad u žádného jiného podobně žánrového filmu tak silně necítil. //89%// ()

Frndulina1

Life isn't measured in minutes, but in moments... přesně tak je třeba brát tenhle dlouhý film, který je dost samoúčelný, ale zachraňují ho nezapomenutelné momenty. ()

Job29

Tento film je tak trochu podivuhodný... Hodně mě zaujal. Je tam dost zajímavých myšlenek, nad kterýma si pak člověk trochu láme hlavu. Docela jsem se zamyslel i nad tím jaký je ve skutečnosti žívot vs film. K filmu není co dodat, snad jen podívejte se na to stojí to za to. Palec nahoru ()

miroslav750

Film ktorého pozretie som odkladal 4 roky síce nesklamal ale ani ma nenadchol. Slušný začiatok, výborný dej a pre mňa slabý koniec ktorý by som ustrihol tak 15-20 minút pred koncom. Páčil sa mi námet a spracovanie ale koniec mi znechutil celý film :D Dávam 3+1 hviezdičku za Cate Blanchett. ()

beaverkiller

Snímek je to rozhodně kvalitní a se zajímavým námětem. Pitt tu opět dokazuje, že to neni jenom hezká tvářička. Ale co ta délka přes dvě a půl hodiny? To je fakt peklo. ()

forma

''Člověk může bejt nanejvýš naštvanej z toho, jak to dopadlo. Můžeš nadávat,proklínat osud ale když dojdeš svýmu konci, musíš se s tím smířit.'' ()

Kubi

No to mě vomejte. Nevím, kde na to Fitzgerald přišel, ale musím říct, že námět je to geniální. Sledovat, jak se z bezzkušeného starce stává zkušený mládanec, to je teda něco. Já teda na tyhle romantický příběhy moc nejsem, ale tohle jsem musel dokoukat až do konce z toho důvodu, abych se podíval, jak Benjamin nakonec dokončí svůj osud. Nejvíc jsem si užil pasáže zmateného a vysmátého staříka. Bylo příjemné pozorovat, jak nabírá na vědomostech a objevuje krásy života. ()

David1587

Film, který mi změnil pohled na svět. Film, který má v sobě nespočet životních pravd a úžasných citátů. Miluju ve filmu vyobrazen celý život někoho. A tady jde o vyobrazení celého života jedné velmi neobyčejné osoby. Benjamina Buttona. Po zkouknutí filmu, jsem asi ještě čtvrt hodiny seděl v křesle a přemýšlel o tom, co jsem všechno viděl a co všechno jsem se dozvěděl. Dokonale, jinak se to říct nedá. Brad Pitt to zvládl zahrát dokonale. Celým srdcem tenhle film doporučuju. ()

Yhitte

Připadalo mi to trochu jako Big Fish v podání Davida Finchera, byly tam taky otravné přestřihy do současnosti a trochu bláznivý nápad. Jinak nápad lepší než Big Fish a herecké obsazení bylo super. ()

petys07

Za mě jednoznačně film roku. Překrásný příběh o lásce, který je skvěle napsán, zahrán i natočen. Bod navíc za výpravu. ()

LEFTFLANK

Neviem, tento film je presne tak podivny ako sa pise v jeho nazve. Vyborne zvladnuty, ale chyba mu nieco, cim by bol vynimocnejsi alebo je tam naopak mnoho veci co skor prekaza. Hudba netrha usi ,je napisana tak akurat. Herci si svoje uhrali nejaky strhanejsi vykon by skor vyznel na smiech. Triky v pohode aj ked je pravda, ze som to videl v slabsom formate, ale velmi to neuskodilo, mozno lepsi strih by bodol ale co tam potom; najhorsie ma na tom stve, ze som mal pri pozerani zazitok akoby som pozeral Foresta Gumpa len v uplne inom svetle, vazne citil som tam velke mnozstvo spojitosti a preto to nie je az tak vynimocne. Ale nadpriemer urcite, takze svoje cisla si zasluzi ()

Tobias_Sin

Příběh muže, který mládne.. Herecké výkony jsou dobré, hudba také, ale celý příběh mě nedokázal vtáhnout do děje. Úžasná Cate a její taneční pohyby.. ()

Vlad

na tento film som sa dlho tešil, po jeho zhliadnutí som bol spokojný, ale pravdupovediac, mohlo to byť oveľa lepšie, keby bola stopáž minimálne o tretinu kratšia a nehral v ňom antiherec Pitt. Mnoho scén a momentov vo filme bolo celkom zbytočných. Tvorcovia mali zrejme ambíciu ukázať čo najviac zo života Benjamina Buttona, ale niekedy je menej viac a keby sa sústredili na podstatnejšie, kratšie a hlbšie úseky jeho života bol by to film hodný 120%. Takto za mňa len 80%. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010