Nesmělý dopravní policista Roger se přihlásil do supertajného kurzu, který mu má pomoci získat lásku Amandy. Na místě zjišťuje, že cílem kurzu není získat srdce dívky, ale dostat se jí pod sukni. A účel světí prostředky - rozuměj všechny prostředky. Vedoucí kurzu Dr. P (Billy Bob Thornton) používá drsné a někdy i bolestivé metody, které jsou ovšem mimořádně účinné. Partička studentů složená z ťulpasů a nekňubů, co vždycky stáli někde v rohu, najednou zjišťuje, kde byla chyba a proč dostávali neustále košem. Z plachého Rogera se stává lev salónů. Situace se radikálně mění v okamžiku, kdy Dr. P dostane zálusk na Amandu. Nastává nemilosrdný souboj učitele a žáka. Žádná podpásovka není dost podlá a údery se rozdávají výhradně zezadu.

Režisérem filmu je specialista na komedie Todd Phillips (Starsky & Hutch, Road Trip). Rogera hraje nastupující komediální hvězda Jon Heder a Amandu Jacinda Barrett, známá z filmů Poseidon nebo Bridget Jonesová - S rozumem v koncích. Hereckou sestavu doplňují Michael Clarke Duncan, Luis Guzmán a v menší roli i Ben Stiller. (oficiální text distributora)

kaylin

Naprosto nepochopitelný český název, který jen ukazuje na to, jak málo distributoři o filmy stojí a jak se o ně zajímají. On je to tedy v konečném důsledku podprůměrný film, ale aspoň na tomhle si můžou Češi dát trochu záležet. Billy Bob si zde hraje postavu, kterou si zopakoval ještě několikrát, ač pod jinými jmény a v jiných filmech. Prostě drsňák, co má ve všem jasno a nesnáší loosery. Celé je to o klukovi, který chce získat holku tím, že se chová jako naprostý debil. A teď přijde kouzlo! Ono to funguje! Ach jo. Tohle se nedá sledovat po sté... ()

Damiel

62 % - Docela jsem se zasmál, ale na Škole svádění jsem neobjevil nic tak převratného, abych ji mohl označit za nadprůměr. První půlku bych označil za lepší, od chvíle - nechci spoilerovat - vyvrcholení jistého napětí mezi dvěma hlavními postavami už to takové nebylo. Billy Bob T. se ale své úlohy zhostil s grácií, úlisnost z něj přímo kape :-) ()

MATADOR

Příjemně obsazená komedie o looserovi. Bohužel takových "komedií" je opravdu spousta a sledovat neustále to samé, už prostě není tak příjemné. I když námět je příjemný, zpracování už je horší a ještě že tu jsou známé tváře v čele s B. B. Thorntonem, který hajzlíky hrát umí. Sleduje se to dobře, ale není to nic nového pod sluncem. Příjemný námět kazí poněkud horší zpracování, ovšem známé tváře donutí sledovat. ()

Dexter1

Moje hodnotenie je mierne nadhodnotené, ale musím uznať, že na tomto priemernom snímku som fakt smial. A nemohol som sa zbaviť pocitu, že pozerám dajakú paródiu na Klub bitkárov ("o kurze sa nerozpráva"). ()

Želik

Vraj komédia, ja som sa veľmi nesmiala. Pozerať sa dalo jedine na B.B. Thortona, ale aj od toho som čakala ďaleko viac. Nuda. ()

higuain

Nejzajímavější na tom je, že tu má vedlejší roli Jim Parsons, v té době neznámý, ale ze všech herců v tomhle filmu bezkonkurenčně nejlepší komediální herec. Možná kdyby místo Hedera dostal hlavní roli on, dopadlo by to daleko lépe. Takhle je to jeden ze slabších Phillipsových filmů. ()

fmash

Navzdory opět cirkusovému oficiálnímu textu distributora se hlavní hrdina nepřihlásil do kurzu svádění, nýbrž do kurzu přežití — to je rozhodně přesnější popis týmové aktivity pro totální loosery, kteří se s pomocí neortodoxního doktora P. mají naučit procházet životem trochu dravěji, než jako pytle brambor. Standardní komedie, ani ne špatná, snad trochu laciná. Bohužel pro mě zde nefungují základní mechanismy pravděpodobnosti, bez nichž mi příběhy nevoní. Odmyslím-li si Rogera, což je na hlavního hrdinu opravdu dost nesympatický dement. Problém je v tom, že skoro všichni ti nesmělí, neprůbojní a vesměs neschopní účastníci kursu, včetně Rogera, se v zájmu momentálních potřeb scénáře naprosto nelogicky chovají jednou jako retardi z ústavu, jednou jako zcela asertivní jedinci, jež sám mohu jedině obdivovat (a to rozhodně nemluvím o za vlasy přitažených akcích ve stylu 007). Pro mě těžký provar. ()

OG_Swifty

Jon Heder nic moc, docela rychle mu narostly koule.. Jacinda taková normální kočka, za kterou bych se rozhodně nezlobil, a zbytek tak nějak taky ok. Pobavila mě špekounova ponožka do huby, ale jinak tam zas tolik vtipů nebylo. ()

Katarine

Takhle, nebylo to úplně nejhorší, ale podobných volovin je strašná spousta a mnohdy na vyšším levelu. A ten sentimentální závěr...no ježíš. Divím se Clarke Duncanovi a Benu Stillerovi, že do tohodle lezli. ()

Jufonka

Ani nevim, proč jsem na tento film do kina šla, proč jsem si ho vlastně vybrala... nicméně jsem najednou seděla v kině a byla donucená to sledovat. Musím říct, že jsem se sice párkrát zasmála, trapný okamžiky však 100% převažovaly a hodněkrát jsem si řikala, že to snad ani neni možný... Jinak jak už to tak u komedií bejvá - první půlka byla rozhodně lepší než druhá. Jo a jinak hlavní postava mi byla opravdu VELICE nesympatická. ()

Martin741

Priemerna komedia o tom, ako nesmely policajt chce dostat samicu svojich snov do postele, a ono to funguje. Funguje to hlavne preto, ze reziser Todd Phillips odviedol slusnu rutinersku pracu a Billy Bob Thornton ma komedialny talent. 66 % ()

shyster

Tento film by se měl distrubovat ihned po své výrobě do nejzapadlejších regálů jakékoliv videopůjčovny. Tohle není ani na pondělní ráno na Nově. Hrůza. ()

MrPierc

Jestli nemáte na co koukat, tak jděte raději ven, protože tenhle film vám nedovolí se pobavit ani na chvíli. Já osobně po 20 min. jsem to pobaveně vypl. ()

Aelita

"Co dělá krále opravdovým králem? Musí být nejrychlejší? Nebo nejsilnější? Ne. Víte, jaká zbraň je pro lva nejdůležitější? Jeho řev. Je to jeho řev, který mu umožňuje, aby si vzal to, co mu právem náleží." – poučuje studenty vedoucí kurzu pick-upu Dr. P (Billy Bob Thornton). A pokračuje: "Přátelé jsou překážky, které se staví mezi tebe a úspěch." ___ Film o nalezení důvodu pro to, bít se o něco či o někoho jako lev. Tím důvodem nemůže být nic jiného než srdeční záležitost. A tomu boji nenaučí pick-up, protože ten učí, jak si obstarat sex, nikoliv životního partnera. To, co chce srdce, je tak nepostradatelné, kdežto na to, co chce libido, se hodí přísloví – lehce nabyl, lehce pozbyl. ()

4daPeace

Verdikt: Jon Heder ma opravdu talent na hrani 'retardovanych' lidi s nizkym sebevedomim ci ponekud odlisnym vnimanim sveta(viz. Napoleon Dynamite), coz muze vest k jeho zaskatulkovani, ale co, hlavne, ze budou dobre filmy, mezi ktere se radi i Skola svadeni aneb Jak se stat lvem... Nudit se nebudete, dostkrat se i zasmejete, mnohokrat pousmejete, snad nejvic me to pripomelo Kurz sebeovladani, takze pokud jste na podobne filmy, tak nevahejte. ()

Juto

Toto je zábavný film, ktorý ponúka presne to, čo sľubujú ukážky, a ešte niečo navyše. John Heder odvádza skvelú prácu rovnako ako Billy Bob Thornton. Jedinou nevýhodou deja je, že sme ho už videli miliónkrát, ak sledujete tento žáner filmu. 6/10 ()