Gang v útoku

Gridiron Gang

Gang v útoku

Krimi / Drama / Sportovní

USA, 2006, 120 min

Sportovní drama z prostředí amerického fotbalu, opřené o skutečné události. Pokolikáté už, chce se mi říct, přesto je tento film trochu jiný. Problémy mladistvých delikventů, kteří pod vlivem domovských gangů sklouznou po šikmé ploše až na samotné dno, jsou skutečným problémem, který trápí americkou společnost a toto je zajímavý způsob jak s tím bojovat. Po stránce filmařské je příběh adekvátně ošetřen, sportovní stránka věci je slušivě nasnímaná a scénáři se daří balancovat na hraně dojemnosti a uvěřitelnosti ve snesitelné míře. Dwayne Johnson, který jak se zdá opouští škatulku "o hraní se pokoušejícího wrestlera" a stává se plnohodnotným hercem, se do role hodí a vhodně jsou vybráni i členové mládežnického týmu. Nejhůře tak z celého filmu vychází výkon rapera Xzibita, který se sice snaží, ale víc než cokoliv je směšný. 70%(5.2.2009)

Hodně silný film. Nic nezveličuje, nic nepřehání, jak to u filmů podle skutečných událostí bývá.The Rock se objevil v roli, ve který nikoho netluče nebo po někom nestřílí 20-ti kilovým machine gunem, nýbrž v roli ve které se musel konečně předvést jako herec. Film vypráví hodně působivě o tom, jak může fotbal v životě lidem, změnit psychiku a udělat z něj lepšího člověka. Na mě Gang v útoku hodně zapůsobil a to i díky spoustě těch neznámých mladých hercům(během filmu se mi všichni pletli,ale zahráli pěkně).80% --- " Dohodli jsme se snad jasně,že v týmu nebudou žádní vrazi,vzpomínáš?" "Dextre,5 z nich nejsou vrazi jen proto,že neuměli mířit"(25.7.2007)

Soundtrack Trevor Rabin: 1. Camp Kilpatrick (5:29) ,2. We’re Better Than This (1:27) ,3. Sorry, Football Is Over (3:39) ,4. Roger’s Dead (1:33) ,5. A Baddington Game (1:33) ,6. Training Day (3:04) ,7. Rap Up (3:23) ,8. Flowers (2:42) ,9. Letter Writing Montage (1:18) ,10. Good Job (:43) ,11. Junior (1:36) ,12. Celebration Epilogue (3:48) ,13. We’re Better Than This (Part 2) (5:27) ,14. Calvin Gets Shot (3:21) ,15. We’re Better Than This (Part 3) (6:13) ,16. Forgiveness (3:12) ,17. Junior Returns (2:24) ,18. Mustang Challenge (3:26) ,(3.6.2011)

Vypadalo to průměrně, ale prostě není je to o něco víc. Film je podle skutečnosti a ukazuje lidem, který to zažili i nám jak lze dosáhnout mnoha věci. Když budeme věřit jeden druhém, zde konrétně věřit lidem v týmu. Nezdalo se to, ale změní to docela dost věcí. The Rock věčně nasraný trenér byl špičkovej a kdybych trénoval byl bych jako on.(6.4.2011)

Športové drámy sa ťažko filmujú, pretože nie vždy sa dokážu ukázať v tom lepšom svetle, keďže ťažko majú čo ponúknuť (keď niečo ponúknu, tak je to väčšinou len klasická športová dráma).Ale tento film je obohatený ešte o žáner - krimi - a práve tento žáner posúva film ešte o kategóriu vyššie, ako ostatné filmy.Nie je to nič extra, ale rozhodne na tých 120 minút dokáže film diváka zaujať.Dwayne Johnson v roli Coacha bola dobrá voľba.Trevor Rabin, ale mohol byť trochu výraznejší. 80% - 4*(11.1.2011)

• Xzibit

• - Vo finálovom zápase môžeme cez polčas vidieť, že stav stretnutia je 17:14, no keď dá Willie (Jade Yorker) touchdown, skóre ukazuje 21:7. (ShortyIC)

• - Vo filme môžeme vidieť, ako kouč Sean Porter (Dwayne Johnson) vymýšľa nové logo pre klub a vymyslí také, na ktorom je bežiaci kôň. Takéto logo má kanadský klub Calgary Stampeders, za ktorý v roku 1995 hrával obrancu sám Dwayne Johnson. (ShortyIC)

• - Kouč Sean Porter, kterého ve filmu ztvárnil Dwayne Johnson, byl ve skutečnosti běloch. (Petulka88)