Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý hráč amerického fotbalu Sean Porter pracuje v Los Angeles jako dozorce v nápravném zařízení pro mladistvé. Den, co den se potýká s problematickým chováním agresivních mladíků, kterým chybí nejen disciplína, ale také sebeúcta, naděje a pocit sounáležitosti. Znechucen tím, že není schopen jim pomoci, navrhne s kolegou Malcolmem Moorem vedení ústavu, že sestaví fotbalové mužstvo, které by mladíkům dalo pocit, že mohou být součástí celku a naučilo je odpovědnosti k sobě i ostatním. Dá dohromady tým Kilpatrick Mustangs a slíbí klukům, že i když jsou ztracené existence, pokud zaberou, mohli by zvítězit. Nebude to snadné, protože sezóna začíná za pár týdnů. Navíc dva z nich, Willie Weathers a Kelvin Owens, patří k znepřáteleným gangům a nezdá se, že by se snesli na hřišti. První zápas proti mužstvu Barringtonu dopadne přes slibný začátek katastrofálně. Sean se však nevzdává a s nesmírným úsilím se mu pomalu daří učit kluky spolupracovat. Jak se zlepšují jejich vztahy i přístup, zlepšuje se i hra a výsledky. Seana potěší zejména vítězství, kterého tým dosáhne díky spolupráci Willieho a Kelvina. Dostává se jim stále více pozornosti fanoušků, a dokonce se objeví naděje na zisk poháru. Do jejich života ale zasáhne problematická minulost... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (167)

InJo 

všechny recenze uživatele

Tohle vězeňsko-sportovní drama je tak moc fajn (dobrá režie, příjemní herci v čele s božím Rockem), že mu celkem rád odpustím i ten tisíckrát omletý a těžce průhledný příběh (byť tenhle je zrovna podle skutečné události!). Po dlouhé době jsem zase zhlédl film, od kterého jsem nic kloudného nečekal a nakonec jsem byl velmi mile překvapen poměrně suverénně zvládnutým a svěžím řemeslným počinem. 70 % ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Vím,že zdejší komentáře by měli být originální a každý by zde měl použít svou myšlenku,jenže má myšlenka tu již byla vyřčena,ale přesto si ji dovolím použít a zopakovat.Gang v útoku je velmi podobný Trestné lavici Adama Sandlera,jen je vážnější a natočen podle skutečné události.Velkou přednost má v mém oblíbenci,Dwayne "The Rock" Johnson ukazuje,že není jen horou svalů,ale umí i velmi dobře hrát,ovšem celá dramatická linie filmu je přes svůj dramatický námět až moc uvolněná a světle vybarvená.Sportovně-dramatický průměr,který by bez The Rocka byl nevýrazným máslem. ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Športové drámy sa ťažko filmujú, pretože nie vždy sa dokážu ukázať v tom lepšom svetle, keďže ťažko majú čo ponúknuť (keď niečo ponúknu, tak je to väčšinou len klasická športová dráma).Ale tento film je obohatený ešte o žáner - krimi - a práve tento žáner posúva film ešte o kategóriu vyššie, ako ostatné filmy.Nie je to nič extra, ale rozhodne na tých 120 minút dokáže film diváka zaujať.Dwayne Johnson v roli Coacha bola dobrá voľba.Trevor Rabin, ale mohol byť trochu výraznejší. 80% - 4* ()

Triple H 

všechny recenze uživatele

Formulka "proti prúdu idúci učiteľ vykreše z mladistvých delikventov lepších ľudí" je tu zredukovaná na celovečernú montáž kvázi epických okamihov, ku ktorým väčšina filmov skúša aj nejakú tú výstavbu. Tu však nejaká psychológia a vývoj v podstate neexistujú a sledujeme len kolekciu dojemných, motivačných, dramatických, spomalených a heroických scénok, permanentne podfarbených burácajúcim orchestrom. Pozrel som to potiac sa pod perinou a neumrel som, a strávim lacný pátos, ale odtiaľ potiaľ. Na konci sa nedozvieme ako deti dopadli po prepustení, čo by stálo za zmienku, keďže z toho čo som čítal slušný počet z nich sa vrátil k svojmu pôvodnému životnému štýlu, poniektorí z neho vykĺzli, poniektorí skúšali jedno aj druhé a jeden bol zastrelený. To by ale kazilo tú hallmarkovskú idylku. Síce je chvályhodné, že Porter sa snažil a niekomu aj zachránil život, ale bez systémového riešenia to bol len prd vo vetre a vo výsledku som si povedal, že je neuveriteľné ako katastrofálne vypatlaní, agresívni a asociálni kokoti v niektorých častiach USA žijú. Asi takto to poviem - ak by sa nejakému učiteľovi v Košiciach podarilo jednu triedu cigošov z Luníka IX scivilizovať tak, že povedzme polovica z nich sa ako-tak začlení do systému, klobúk dole. Dobrá práca. Ale nepotrebujem o tom vidieť pestrofarebnú Disneyovku, ktorá ignoruje všetok kontext a tak tlačí v sentimente na pílu, až je to človeku protivné. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Tenhle film má šťávu. The Rock si poprvé i docela seriózně zahrál, i když zároveň uplatnil i svůj typický 'hláškovací' styl. Tenhle chlápek má velký potenciál což bylo jasné -kdyby jste ho jako showmana neznali z jeho wrestlingové kariéry- hned po Králi Škorpionovi. Škoda, že dnešek už nepřeje klasickým akčním filmům let osmdesátých, mohl se docela dobře dostat až ná úroveň takového Slye či Arnolda.... Škoda, v nějaké pořádné střílečce a la Rambo si ho docela dokážu představit. Rock ale spíše sází na ne tak násilné filmy jako Kráčející skála nebo Vítejte v džungli (jo i takové filmy jsou potřeba, poslední roky po nich zeje ve filmovém byznysu doslova kráter). Jenže ty staré dobré filmy už se dneska nechytí. Jinak by strčil nějakého Seagala, Van Damma, nebo Chucka Norrise do kapsy, protože má na rozdíl od nich i nějaký ten herecký talent, což nikdy není na škodu.... Konec Rocka, zpátky ke Gridiron Gang. Chvílema působí až trapně, jenže častěji dokáže strhnout tak na to ve výsledku kašlu. Mix komedie a dramatu funguje bez problému. Dobrá podívaná, dobrá zábava, dobrá sonda do části americké společnosti. Hm ale jak říkám, Rockův potenciál takový film rozhodně plně nevyužije... You don't know how to spell Mustang? You have GOT to be SHITTIN' me! ()

Galerie (24)

Zajímavosti (6)

  • Willie Weathers (Jade Yorker), bratranec Rogera (Michael J. Pagan), ktorý bol zabitý vo filme, je založený na skutočnej osobe s menom Michael Black. Po tom, ako opustil Camp Kilpatrick, hral za Washington State a následne na to sa dostal do NFL, kde hral za tímy Dallas Cowboys a Seattle Seahawks. (TomasB.)
  • Kouč Sean Porter, kterého ve filmu ztvárnil Dwayne Johnson, byl ve skutečnosti běloch. (Petulka88)
  • Vo finálovom zápase môžeme cez polčas vidieť, že stav stretnutia je 17:14, no keď dá Willie (Jade Yorker) touchdown, skóre ukazuje 21:7. (ShortyIC)

Související novinky

The Rock bude rychlejší

The Rock bude rychlejší

08.05.2009

A dost možná i zběsilejší. Konečně! McG sice dementoval internetové klepy o tom, že si Dwayne Johnson zahraje hlavní roli v jeho 20,000 Leagues Under the Sea: Captain Nemo (top kandidátem na… (více)

The Rock leze na skálu

The Rock leze na skálu

30.08.2007

Dříve nebo později to postihne každého filmového svalnatce náhlý přechod od drsné akce k rodinné komedii, v níž si hrdina, který předtím lámal vazy padouchů jako suché pařezy, musí poradit s hordou… (více)

Reklama

Reklama