Gang v útoku

Gridiron Gang

Gang v útoku

Krimi / Drama / Sportovní

USA, 2006, 120 min

Vypadalo to průměrně, ale prostě není je to o něco víc. Film je podle skutečnosti a ukazuje lidem, který to zažili i nám jak lze dosáhnout mnoha věci. Když budeme věřit jeden druhém, zde konrétně věřit lidem v týmu. Nezdalo se to, ale změní to docela dost věcí. The Rock věčně nasraný trenér byl špičkovej a kdybych trénoval byl bych jako on.(6.4.2011)

váhal jsem s hodnocením. Dal jsem tomu celkem slušný 3* Nebylo to tak zábavné jako jiné "sportovní" filmy. Ale na druhou stranu Dwayne zde hraje snad nejlépe za celou svoji "hereckou" kariéru. Věřil jsem mu každé slovo a na konci když jsem shlédnul záběry opravdových trestanců a opravdového kouče, tak Dwayne se ukázal jako skutečně dobrý tah. A proto dám ještě o půlku více - takže tak 3,5* Ale pořád mi tam něco chybělo.(10.11.2008)

Sama bych si to nevybrala, film mi byl pusten v autobuse. Jde o desny sladak typu: charakterni dospelak nauci male gangstery, jak byt spravnymi hochy (aneb Panu uciteli s laskou po stopadesate). Ale dalo se na to divat, misty jsem se zasmala, prestoze jsem film videla v portugalstine se svou slovni zasobou citajici cca 50 nejbeznejsich slov a frazi (pri sledovani jsem se naucila 51. - do prdele) a postupne vic a vic mekla. Roneni slz zabranil az kycovity konec, nastesti odlehceny opet trochou humoru.(20.8.2008)

Jakkoliv je to ohrané a klišoidní, tak je to lepší průměr. Rock dokonce hraje, což je příjemné zpestření. Škoda jen, že je tam pořád omíláno vítězové kontra poražení pořád dokola. Dal bych čtyři, ale to bych si zase trošku vyčítal, i když se mi to celkem líbilo. -"You don't know how to spell 'Mustang'? You have got to be shittin' me!"(8.12.2008)

Zase jedna americká, sladkobolná limonáda o tom, jak utlačovaní a podceňovaní všem vytřeli zrak. Tentokrát z netradičního prostředí pasťáku. Hezky se kouká na to, jak je Amerika země příležitostí, ale když se podíváte na složení členů ústavu, tak to vypadá spíše na Afriku. Jo, sociální skladba by vůbec zasloužila bližší a detailnější prokreslení. Ale to asi není účelem tohoto filmu. Naprostým překvapením (pozitivním) je The Rock - hraje jako herec a ne jako chodící vraždící stroj.(9.9.2010)

• - Vo filme môžeme vidieť, ako kouč Sean Porter (Dwayne Johnson) vymýšľa nové logo pre klub a vymyslí také, na ktorom je bežiaci kôň. Takéto logo má kanadský klub Calgary Stampeders, za ktorý v roku 1995 hrával obrancu sám Dwayne Johnson. (ShortyIC)

• - Willie Weathers (Jade Yorker), bratranec Rogera (Michael J. Pagan), ktorý bol zabitý vo filme, je založený na skutočnej osobe s menom Michael Black. Po tom, ako opustil Camp Kilpatrick, hral za Washington State a následne na to sa dostal do NFL, kde hral za tímy Dallas Cowboys a Seattle Seahawks. (TomasB.)

• - Kouč Sean Porter, kterého ve filmu ztvárnil Dwayne Johnson, byl ve skutečnosti běloch. (Petulka88)