Gang v útoku

Gridiron Gang

Gang v útoku

Krimi / Drama / Sportovní

USA, 2006, 120 min

Sama bych si to nevybrala, film mi byl pusten v autobuse. Jde o desny sladak typu: charakterni dospelak nauci male gangstery, jak byt spravnymi hochy (aneb Panu uciteli s laskou po stopadesate). Ale dalo se na to divat, misty jsem se zasmala, prestoze jsem film videla v portugalstine se svou slovni zasobou citajici cca 50 nejbeznejsich slov a frazi (pri sledovani jsem se naucila 51. - do prdele) a postupne vic a vic mekla. Roneni slz zabranil az kycovity konec, nastesti odlehceny opet trochou humoru.(20.8.2008)

Tolikrát omýlaný příběh velkého sportovního dramatu,které vypráví o nulách,ze kterých se staly(alespoň z určitého úhlu pohledu) ehm, "vítězové".Ti,co se těšili na galakoncert Xzibita,tak budou určitě zklamáni(hlavně namísto nějakejch negřích písniček stále hraje ten kvazidojemnej umatlanej ploužák) a z určitého pohledu budou zklamáni i fandové The Rocka.V tomto filmu z něj neni ten frajer co si klestí cestu pomocí sé věrné BFG nebo nejlépe pěstně.The Rock tady většinou provozuje svojí údernou rétoriku plnou silných slov a hrdých myšlenek(která mu jen tak mimochodem hrozně sluší) a najdou se i chvilky,kdy Rock má prostor vyjádřit i to měkké srdce,co má každý tvrďák hluboko v sobě =).Kromě The Rocka je dalším pilířem Gridiron Gangu reálný základ příběhu,který je předvídatelný a přesto stále silný.U nás byste těžko hledali podobný příběh,tady máme cikány. :-D (PS: Fakt maj Mustangové na nohou Air Legendy od Nike?:) )(29.10.2007)

Sportovní drama z prostředí amerického fotbalu, opřené o skutečné události. Pokolikáté už, chce se mi říct, přesto je tento film trochu jiný. Problémy mladistvých delikventů, kteří pod vlivem domovských gangů sklouznou po šikmé ploše až na samotné dno, jsou skutečným problémem, který trápí americkou společnost a toto je zajímavý způsob jak s tím bojovat. Po stránce filmařské je příběh adekvátně ošetřen, sportovní stránka věci je slušivě nasnímaná a scénáři se daří balancovat na hraně dojemnosti a uvěřitelnosti ve snesitelné míře. Dwayne Johnson, který jak se zdá opouští škatulku "o hraní se pokoušejícího wrestlera" a stává se plnohodnotným hercem, se do role hodí a vhodně jsou vybráni i členové mládežnického týmu. Nejhůře tak z celého filmu vychází výkon rapera Xzibita, který se sice snaží, ale víc než cokoliv je směšný. 70%(5.2.2009)

Soundtrack Trevor Rabin: 1. Camp Kilpatrick (5:29) ,2. We’re Better Than This (1:27) ,3. Sorry, Football Is Over (3:39) ,4. Roger’s Dead (1:33) ,5. A Baddington Game (1:33) ,6. Training Day (3:04) ,7. Rap Up (3:23) ,8. Flowers (2:42) ,9. Letter Writing Montage (1:18) ,10. Good Job (:43) ,11. Junior (1:36) ,12. Celebration Epilogue (3:48) ,13. We’re Better Than This (Part 2) (5:27) ,14. Calvin Gets Shot (3:21) ,15. We’re Better Than This (Part 3) (6:13) ,16. Forgiveness (3:12) ,17. Junior Returns (2:24) ,18. Mustang Challenge (3:26) ,(3.6.2011)

Klasický příklad nudného sportovního dramatu se slušným hercem v hlavní roli. A že tím hercem je The Rock? To nevadí, zvládl to. Ano, byl totálním klaďasem až mě to žralo, ale co jiného čekat? Jinak kamera velmi slušná, fotbalové zápasy jsou zabírány slušně, hudba sice pořád ta samá, ale také ucházející šmidlačka. Víc jak na průměr to ale nemá především kvůli své příšerné délce. Hudba: Trevor Rabin(18.8.2009)

• - Kouč Sean Porter, kterého ve filmu ztvárnil Dwayne Johnson, byl ve skutečnosti běloch. (Petulka88)

• - Vo finálovom zápase môžeme cez polčas vidieť, že stav stretnutia je 17:14, no keď dá Willie (Jade Yorker) touchdown, skóre ukazuje 21:7. (ShortyIC)

• - Vo filme môžeme vidieť, ako kouč Sean Porter (Dwayne Johnson) vymýšľa nové logo pre klub a vymyslí také, na ktorom je bežiaci kôň. Takéto logo má kanadský klub Calgary Stampeders, za ktorý v roku 1995 hrával obrancu sám Dwayne Johnson. (ShortyIC)