Gang v útoku

Gridiron Gang

Gang v útoku

Krimi / Drama / Sportovní

USA, 2006, 120 min

Vím,že zdejší komentáře by měli být originální a každý by zde měl použít svou myšlenku,jenže má myšlenka tu již byla vyřčena,ale přesto si ji dovolím použít a zopakovat.Gang v útoku je velmi podobný Trestné lavici Adama Sandlera,jen je vážnější a natočen podle skutečné události.Velkou přednost má v mém oblíbenci,Dwayne "The Rock" Johnson ukazuje,že není jen horou svalů,ale umí i velmi dobře hrát,ovšem celá dramatická linie filmu je přes svůj dramatický námět až moc uvolněná a světle vybarvená.Sportovně-dramatický průměr,který by bez The Rocka byl nevýrazným máslem.(7.10.2007)

"Coach Carter" v bleděmodrym. The Rock je mazák, a ta mentorská role mu sedne, určitě tomu filmu hodně pomohl. Smůla je ale v tom, že se moc tlačí na pilu, když jde o emoce. Za celej film neuslyšíte jinou hudbu, než dojemný fanfáry. Chvílema je to víc slzopudný než telenovela, a některé scény jsou už fakt moc. Jenže na konci to stejně budete žrát i s chlupama. Existujou i lepší filmy o americkym fotbalu, ale tenhle má The Rocka a to se kurva počítá.(13.2.2007)

Tolikrát omýlaný příběh velkého sportovního dramatu,které vypráví o nulách,ze kterých se staly(alespoň z určitého úhlu pohledu) ehm, "vítězové".Ti,co se těšili na galakoncert Xzibita,tak budou určitě zklamáni(hlavně namísto nějakejch negřích písniček stále hraje ten kvazidojemnej umatlanej ploužák) a z určitého pohledu budou zklamáni i fandové The Rocka.V tomto filmu z něj neni ten frajer co si klestí cestu pomocí sé věrné BFG nebo nejlépe pěstně.The Rock tady většinou provozuje svojí údernou rétoriku plnou silných slov a hrdých myšlenek(která mu jen tak mimochodem hrozně sluší) a najdou se i chvilky,kdy Rock má prostor vyjádřit i to měkké srdce,co má každý tvrďák hluboko v sobě =).Kromě The Rocka je dalším pilířem Gridiron Gangu reálný základ příběhu,který je předvídatelný a přesto stále silný.U nás byste těžko hledali podobný příběh,tady máme cikány. :-D (PS: Fakt maj Mustangové na nohou Air Legendy od Nike?:) )(29.10.2007)

Nemá cenu se moc rozepisovat - vše o tomto filmu je jasné už ze synopse a obsazení. Rock a looseři hrajou fotbal a možná vyhrajou, ale určitě se něco naučí do života... bla, bla, bla. Na tom nezáleží - až příliš standartní sportovní drama. Tentokráte v trochu pozměněném drsnějším provedení, ale v jádru stále stejné. Nemohu mlčet ohledně kamery, ten chlap s ní má snad brutálního alzhaimera, protože takovouhle ruční fušeřinu jsem neviděl. Už od prvního (opravdu doslova od prvního) záběru mě tenhle extrémně roztřesený přístup neskutečně iritoval a měl jsem chuť do něčeho křehkého praštit. V akčních scénách to zachraňuje střihač, ale z přetažené dvouhodinové stopáže jich je bohužel ta menší část. 50 %(17.8.2009)

Možná už jsem přesycený těmi filmy o americkém fotbalu a výhrami těsně u konce...Ale mně tento snímek neoslovil ani tak těmí samotnými zápasy, ale zápasy, které prožíval každý z nich ve svém životě...A stejně jako oni jsme na hřišti života, každý ve svém "gangu"...Jakému životnímu "trenérovi" dáme přednost, záleží jenom na nás...(19.10.2008)

• Xzibit

• - Vo filme môžeme vidieť, ako kouč Sean Porter (Dwayne Johnson) vymýšľa nové logo pre klub a vymyslí také, na ktorom je bežiaci kôň. Takéto logo má kanadský klub Calgary Stampeders, za ktorý v roku 1995 hrával obrancu sám Dwayne Johnson. (ShortyIC)

• - Willie Weathers (Jade Yorker), bratranec Rogera (Michael J. Pagan), ktorý bol zabitý vo filme, je založený na skutočnej osobe s menom Michael Black. Po tom, ako opustil Camp Kilpatrick, hral za Washington State a následne na to sa dostal do NFL, kde hral za tímy Dallas Cowboys a Seattle Seahawks. (TomasB.)

• - Vo finálovom zápase môžeme cez polčas vidieť, že stav stretnutia je 17:14, no keď dá Willie (Jade Yorker) touchdown, skóre ukazuje 21:7. (ShortyIC)