Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

melloun

Pursuit of Happyness je typická reklama na americký sen postavená na charakterní roli, která má spoustu smůly, ale nakonec se přece jen svého štěstí dočká. Will Smith ji zvládl bravurně a v podstatě sám dotáhl ničím výjimečný film k úspěchu. ()

Gerrard8

Tak tento film stojí fakt zato. Will Smith je jeden z najlepších hercov na scéne a jeho syn je takisto dobrý. Film plný emócií vo mne zanechal naozajstný zážitok. ()

frolish

Smutny pribeh, ktory som prezival spolu s hlavnym predstavitelom a uprimne mu drzal palce. Malokedy ma takyto typ filmu tak silno emocionalne vtiahne. ()

kesty

Jedna za skvelý výkon Willa, jedna za sympatický príbeh a jedna za posolstvo, ktoré je tak jednoduché, až je to zarážajúce. Ale funguje to. Mám chuť spraviť so svojím životom niečo podobné a to je len dobre. ()

KosiR_ksr

Kategorie filmů životopisné drama je z těch mnou méně oblíbených, kór když to zavání srdceryvným příběhem v hollywoodském stylu. Ale když už jsem na tento snímek po nějaké době sebral odvahu, tak jsem toho nelitoval. Velmi vydařený a vkusný příběh, co dodá člověku zase jednou trochu odvahy porvat se s vlastními nástrahami. Navíc Will Smith zde dokazuje, že hrát umí a že jeho herecké spektrum je skutečně různorodé. 80% ()

mladas16

Příběh, který napsal sám život. A může se stát bohužel každému, když se sejdou okolnosti v ten "pravý" čas. Takhle to dokáže zahrát prostě jen a jen Will. A věta při basketbalový scéně, kterou řekne Will - "Hele nevěř, když ti někdo říká že něco nezvládneš. Když máš sen musíš ho uskutečnit. Když něco chceš běž za tím.", musí hnout v každém z nás. Děkuju za tenhle film ! ()

spoonman

Will Smith v pořádku, Jared už ve svých 8 letech předvádí svůj celý herecký rejstřík, ke kterému od té doby už nic nepřidal. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že happy end v posledních 5 minutách je na těch 100 minut smůly a beznaděje dost málo - vlastně mě to zanechalo dost deprimovaného. Pointa asi měla být: "když budete tvrdě pracovat, půjdete si za svým a budete tomu věřit, nakonec to dopadne", ve mne ale zůstalo: "je jedno jak moc si to zasloužíte, svět si s váma stejně nakonec vytře zadek". ()

dragoliz

Je možné, aby som už po treťom zhliadnutí absolútne zabudol, o čom to je, a pamätám si len toľko, že tam Will so sebou ťahá akési krabice? Asi to nebude zlý film, keď som ho aj po troch pozretiach ohodnotil troma hviezdami, ale... musí byť sakra nenápaditý, inak si to vysvetliť neviem. ()

Darkslayer

Je neuveriteľné koľko smoly dokáže človeka postihnúť a je obdivuhodné koľko jej človek dokáže zniesť a nezlomiť sa. Film o snahe, vôly a odhodlaní niečo dokázať. Padnúť 10x a stale sa vedieť zdvihnúť. Skvelý výkon Willa Smitha,ktoreho slzy smútku aj šťastia prežívate s ním. ()

Lobotomas

Film inspirovaný skutečným osudem Chrise Gardnera, který se snaží o to aby on i jeho rodina byly šťastní. Víra v sama sebe a láska jeho syna mu pomůže překonat všechny překážky a on se stane legendou Wall Street. ()

Mary19

Slzy na dosah... Opravdu velmi silný zážitek mi připravil skvělý Will Smith v roli Chrise Gardnera, který bojuje s jedním životním problémem za druhým. Výtečná režie, skvělé herecké výkony a především poutavý příběh dělají ze Štěstí na dosah skutečně výjimečný film... 90% ()

FilmWave

Ničím nepřekvapí, ale v rámci žánru ani neurazí a dobře pobaví. Snad jen toho amerického snu je v závěru až příliš, ale o tom, co je vlastně to "štěstí" můžeme směle diskutovat. ()

DHDV

Citovka o klasickém problému. Dalo se na to dívat, upřímně mi na to filmu nic nevadilo. Jenom by sem vytkl takovou monotónní dějovou linii. Jinak Will hraje znovu výborně a opravdu si vybírá jenom ty dobré projekty..Možná citlivěji založené osoby dají o něco lepší hodnocení… ()

Lyžař

Čekal jsem od filmu radost, čekal jsem smích, obojího plnou náruč..no a nakonec jsem strašně rád, že jsem to nedostal!! ()

agassi68

Hollywood vie, prečo tak štedro platí Willa Smitha. On je skrátka zárukou úspechu. A to platí aj tomto filme. Všetci vieme, že sa hrá na city a takmer všetci tomu aj napriek tomu podľahneme. A o to vo filme ide, nie? ()

ivamka

Běžte už do prdele s těma zázračnýma obratama k lepšímu. Jak velká je pravděpodobnost, že mně okrade santusák a potom ho najdu, vyliskám a věc dostanu zpět? Co jednou peklo schvátí, to už nenavrátí. Jediné co stálo za něco bylo líčení vztahů v rodině, která se chce zmoct a nedaří se. Znám z vlastní zkušenosti a neměla jsem tak rozkošné děti jako Will Smith. Dnes v době krize, kdy člověk tuší, že vlastně tepve něco začne je mi směšný člověk, který si vydělá prachy tím, že otravuje další páprdy, co už jsou v balíku. Hnus. Tři hvězdy za ty dojemné scény s hledáním noclehu. ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007