Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

O´Neill

Smutný film ze života, který rozhodně ne vždy končí tak jako zde. Ačkoliv to bylo nesmírně těžké, Chris to dokázal, což se ovšem ne každému podaří. Pokud bych to navíc přirovnal k naší zkorumpované republice, vyjde mi z toho jasně najevo, že ti, co dělají absolutní ho*no mají peněz neskutečně, a ti, kteří nejvíce dřou taky nemusí mít vůbec nic. Geniální příklad - lidi z politiky vs. cikáni vs. slušně pracující lidi. První dvě skupiny se mají úžasně, ta poslední skupina musí makat den, co den. Že je to tvrdé? Ano, ale bohužel je to tak...Will Smith zde předvádí skvělý výkon, což u něj není nic překvapivého. Hudba je perfektní, a atmosféra je přesně taková jaká měla být. Velice smutná, a velice reálná. ()

4daPeace

Verdikt: Vytecny Will Smith, uzasny Jaden Christopher Smith a pribeh, ktery vas bude drzet na zadku az do konce. Kdyz mi bude zle, jem si jisty, ze se na nej podivam znovu. Diky za nej. ()

baaaja

Krásnej poetickej snímek, fakt.. nevim jak je to možný, ale když sem to dokoukala, tak sem měla pocit, jako kdyby Chris to svoje štěstí vlil i do mě.. prostě skvělej pocit.. Po tomhle filmečku mě Will Smith dostal a 100% si zaslouží být mezi mýma oblíbenýma hercema, hrát rozhodně umí..! ()

Lopic

Will Smith opět ukazuje, že už dávno není jen arogantní zpěvák. Jeden by neřekl, jak důležitou roli může v životě hrát Rubikova kostka. ()

vykur!

Hey dad, you wanna hear something funny? There was a man who was drowning, and a boat came, and the man on the boat said "Do you need help?" and the man said "God will save me". Then another boat came and he tried to help him, but he said "God will save me", then he drowned and went to Heaven. Then the man told God, "God, why didn't you save me?" and God said "I sent you two boats, you dummy!" ()

bukowski83

Tak to je vážně silná káva, dojemný příběh ctižádostivého otce, kterému se smůla neskutečně lepí na paty a jeho syna, díky kterému dokáže postupně překonávat všechny překážky, které mu život neúnavně staví do cesty. U toho filmu mně bylo vážně smutno a netrpělivě jsem očekával šťastný konec, aby mě alespoň trochu potěšil. Taťko a synku Smithovic klobouk dolů, perfektně zahráno. ()

C0r0ner

Krásně zpracované to bylo, o tom žádná, ale ten šíleně schematický děj, kdy člověk přesně ví, jak to bude celé probíhat a jak to dopadne, a dojení emocí z toho nakonec udělalo jenom lehký nadprůměr. Asi jsem měl od Muccina po Sedmi životech přehnaná očekávání, ale prostě mi to až tolik nesedlo. 65% ()

Wormboy

Film o tom ako sa jednemu chlapikovi naplnil pravy americky sen. Obaja Smithovci boli velmi slusni a uz len kvoli nim sa ten film oplati vidiet. Inak pre mna priemerna americka limonada. ()

danecek24

64. Zlatý Glóbus za rok 2006 - nominace (2) - Nejlepší herec (drama) - Will Smith, Nejlepší filmová píseň - "A Father's Way" - Hudba Chris Bruce & Seal, text Seal ()

Andre3000

Jakoby se Will Smith v době největší slávy jeho kariéry snažil být tím nejlepším hercem a jeho výkony jdou stále nahoru, už to není jen o komediích a smíchu, ale opravdu skvělém hercovi. Když si přidáte neposedného, ale zato rychle oblíbitelného Jaden Smithe a srdce rvoucí příběh ne o štěstí, ale o úsílí, morálce, neúspěších, osobních prohrách a zklamáních, tak si ten film zamilujete. 89%!!!! ()

Pajky3

Will Smith je super herec, o to se přít nebudu. A co na tom, že Nikča ho má ráda ještě víc. Tenhle film to prostě od průměru nezachrání. Na mě se to prostě strašně vleklo a poměrně často jsem se u toho nudil a koukal kolik zbývá do konce. Což se mi moc často nestává a když jo, je to samozřejmě známka nudy. Nic to ale nemění na tom, že Will Smith je opravdu pan herec. ()

spygirl

Až mi z toho jeho neustálého pobíhání sem a tam šla hlava kolem.... :D Tolik smůly najednou, je tohle vůbec možné? Ale těžko soudit, asi vážně nebylo možné si najít lepší práci nebo se mu jenom nechtělo? Chlapík byl také dosti zmatkář. Chudák dítě, bylo mi ho líto, ale kupodivu neslo všechny tatínkovy útrapy statečně (a že jich bylo.............). Btw. velice roztomilé dítko. Nemohu uvěřit, že je to podle skutečné události, určitě si scénarista příběh ještě více přibarvil (skoro až do absurdna). ()

laik_60

namáhavé, rozčuľujúce dusivé pozeranie sa na film o "americkom sne". film o naháňaní šťastia, ktoré nie a nie dosiahnúť. Smith výborný. , ... o štestí můžem jenom usilovat, ne dosáhnout jej, protože mít ho nikdy nebudem" ... ()

Ondatra

Velice smutný film, který krásně ukazuje, jak těžké je žít s jedním dolarem na den nebo naopak jak vydělat peníze na uživení své rodiny. Nejvíc se mi na filmu líbí ten vztah a propojení otce a syna, kde si herci ani na ně nemuseli hrát, protože jsou rodina. Je vidět jak ve filmu a určitě i ve skutečnosti, že Will by pro Jadena udělal cokoliv. A tím myslím, že by je jakýmkoliv způsobem zkusil zaopatřit, aby náhodou třeba neskončili na ulici. A je pro to schopný udělat cokoliv. Proto je ve filmu spoustu momentů, kde si řeknete, že už to prostě musí dopadnout dobře. Kolikrát je tu taky moment, který je fakt silný, a proto si možná při koukání připravte kapesníky. Celkově to Will Smith zahrál skvěle a vřele tento film doporučuju. 8/10 ()

Carrie_3

Osobně velmi oceňuji, když herec změní svůj zavedený filmový rajon a vrhne se do úplně odlišného projektu, než na který jsou diváci v jeho případě zvyklí. Z poslední doby mě takovouto změnou zaujal například Adam Sandler v dramatu "Volání o pomoc". Je pravdou, že snímků s tématikou "Jak chudý ke štěstí přišel" je nepočítaně a ani tento není výjimkou. Problém takovýchto filmů tkví v tom, že už od začátku tušíte, že konec dopadne dobře a vy jen očekáváte, jakou cestou se k tomuto šťastnému závěru hrdina dopracuje. Will Smith společně se svým synem (v tomto případě ve skutečnosti vlastním) se snaží si pro sebe utrhnout trošku toho štěstí, cesta je plná útrap, ale ve finále nepochybně stála za to. Mně osobně se film líbil, je vhodnou alternativou pro volbu filmu na strávení příjemného večera. Dalším plusem je i fakt, že je snímek natočen základě skutečných událostí a není jen "chorým" výplodem nějakých scénáristů. ()

forsythia

Dojemný příběh. Možná by byl až příliš dojemný, kdby nebyl natočen podle skutečné události. Will Smith se svým synkem tvoří úžasnou dvojici. Dokonalé citové pouto, neuvěřitelná vytrvalost a vynalézavost. Každý rodič to tak trochu zná, byť většinou ne v tak extrémních situacích. ()

Riley

A já si myslela, jaký si nepustím příjemný vánoční snímek. A tohle byl jeden z nejdepresivnějších filmů vůbec (hlavně díky super výkonu Willa Smitha). Celou dobu jsem si jen říkala: takovej smolař, chudák. ()

campix

U podobných filmů mám problém, že hranice mezi tím co je skvělé a co mi jde proti srsti je poměrně tenká, a tak se někdy u filmů podle skutečných událostí osob, které byli více než dost zkoušené životem stane, že už je toho na mě příliš a trošku se u mě prohlubují antipatie k veskrze pozitivnímu hlavnímu hrdinovi. Přesně tohle se mi stalo u Štěstí na dosah. Na druhou stranu to Will Smith zahrál naprosto skvěle. Jenom těch příkoří hlavnímu hrdinovi bylo na mě až nějak moc. Jinak opravdu inspirativní příběh člověk, který se vyhrabal z totální nuly. Tuto skutečnost bych opravdu nechtěl zlehčovat. ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007