Skupina turistov sa rozhodne stráviť noc strašidelnou plavbou po bažinách New Orleans. Legenda hovorí, že tam straší duch Victora Crowleyho. Victor Crowley sa narodil zdeformovaný, deti sa mu posmievali a preto bol neustále zavretý v dome. Jeho otec sa vraj raz pomiatol a rozťal mu tvár sekerou, čím ho zabil. Po tom, čo loď uviazne, sú výletníci donútení vyjsť na breh a už čoskoro zistia, že to možno nie je iba legenda, ale že sa to naozaj stalo. A možno nie úplne tak, ako im to povedal sprievodca. Je však jasné, že nie všetci sa dožijú rána. (pivo)

lamps

Dobrá jednorázovka. Viktůrek je ošklivka Katka mezi zmutovanými maniaky a všechny okolo by rád viděl rozsekané na kousky, k čemuž má hodně prostoru a je to většinou docela sranda. Jeho oběti jsou uspokojivě načrtnuty od těch naprostých debílků, přes hysterické slečinky až po pár sympaťáků, takže si kreativní mordy lze jednak užívat a jednak těm normálnějším v závěru držet palce. Je to samozřejmě buranská kravina a dialogy se nedají moc poslouchat, ale halda nadhledu, několik hodně povedených vtípků a roztomile morbidní závěr tomu pomáhají udržet si osobitou parodickou tvář a divák se prostě nenudí. 60% ()

JohnnyD

Horor, ktorý zlyháva vo všetko, o čo sa snaží. Akože atmosféra louisianských bažín zapácha odfláknutými štúdiovými kulisami, background story kopíruje Jasonov príbeh viac než by to bolo vhodné, cameá legiend sú mdlé (Tony Todd je vyslovene trápny), slovné výmeny medzi postavami sú ako od ochotníkov, čo sa zabudli poriadne naučiť text a nazvať humor pubertálnym by bolo priveľkou chválou. Nakoniec jediné, čo vyšlo, je slušné gore. A to je sakra málo. A bolo by to málo aj v 80tych rokoch, na ktoré sa film odkazuje. ()

playboxguest

Solidní oddychový horůrek plný slušných hlášek, doslova na kusy roztrhaných těl a postupně se redukujících koziček. Párkrát jsem se fakt slušně zasmála, ale i tak film zachránila jen 75minutová stopáž, protože ke konci už to začínalo působit docela zdlouhavě (a přestala se slíkat trika)... 50% v té nejčistší podobě. ()

Cappuccino

Vražedná zábava, ktorá ma vôbec nepobavila a okrem samotného zabíjania hrdinov nestála za nič. Rozumiem, ak film sadol nadšencom žánru, mňa to ale obišlo. ()

Ruut

Takhle nějak by vypadal Toxic Avenger, kdyby ho NEtočila Troma. Slabší scarymovieovskou první hodinu bohatě odčiní závěrečná likvidační část. ()

misterz

Hororová komédia, ktorá má potenciál pobaviť. Dej tu je samozrejme veľmi jednoduchý, predvídateľný a námet ošúchaný, ale našťastie ho vypĺňa zábava a vtipné hlášky. Čo sa týka gore, nie je zlé, ale mohlo byť aj lepšie. Preto aj keď snímok nie je tak dobrý ako napr. Tucker a Dale vs. Zlo (2010), avšak v tej celkovej slasherovej mizérii určite poteší. Lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. 65/100 ()

2-Xtreme

It´s not a remake. It´s not a sequel. And it´s not based on a Japanese one. Ale tiež to nie je originálne a ničím výnimočné. Film ktorý sa točí okolo sterých známich klišé scén, otrepaný dej, dobre známe postupnosti úmrtia a prežitia postáv at. Jediné čo nemožem zapriet boli krásne vraždy a cameo roličky Englunda a Hdldera ma potešili. Inak je to len další priemerný b-éčkový horror, ktorý nepriniesol nič nové a len sa zaradil to už aj tak dlhej fronty podobných hororov. Mne osobne to dost pripomínalo "See No Evil" a zasmial som sa na tom, že jeden nemenovaný člen tal tomu iba 1* a Hatchetovi plných 5* :D no proste kde to žijem? 5/10 Aspon som zabil volný večer. ()

sullafelix

gore effecty jediny standardny prvok projektu .... logika konania postav ..logika akcnych scen ,,,celkova situacna logika ... hlboko pod uroven Australopitheca ... urazka zdraveho rozumu a inteligencie cloveka ... ()

pornogrind

Opět skvělá hororová komedie.Pravda je,že jsem čekal víc srandy a míň krve.Je to přesně naopak,ale to není na škodu.Vraždy jsou opravdu vtipný a hodně krvavý.Maska Victora Crowleyho je sice ubohá,ale srát na to.Plusem je štěk Roberta Englunda a miništěk Tonyho Todda. ()

DJ Obelix

Slušný pokus o komediální horor s několika výbornými hláškami a legendami žánru. V Horror/Comedy žebříčku u mě sice stále vede Ruka Zabiják, ale i tohle je nadprůměr. ()

kingik

Perfektní slasher a byla by velká škoda, kdyby zůstalo jen u dvou pokračování. Devítičlenná skupinka turistů si vyjede na noční výlet do louisianských strašidelných močálů, aby zažili něco extra a nenudili se. Jsou zde dva sympatičtí kámoši, dvě kamarádky, z nichž jedna je extra vymaštěná blondýna, postarší manželský pár, perverzní "filmař", vypočítavý průvodce a sympatická holčina hledající své dva ztracené členy rodiny. A nudit se opravdu nebudou. V močálech řádí ohavný primitivní zabiják VICTOR CROWLEY. A je to dost charismatik, který by nakopal zadek vyměklému Jasonu Vorheesovi a Mike Myersovi, než by si stačili vzít své sečné zbraně, Victor si v nich taky libuje, ale taky je rád střídá třeba s motorovou pilou a když nemá zrovna nic po ruce, tak utrhne hlavu klidně holýma rukama. Režisér Adam Green si troufl do hustého slasheru na crazy humor, který chrlí jednu hlášku za druhou, aniž by to v kontextu s dokonalými gore efekty nějak rušilo. Všichni herci se zhostili svých rolí perfektně, a ač to tento subžánr přímo nevyžaduje, tak svým postavám vtiskli herecký projev. Konec si jasně řekl o druhý díl, který si jdu okamžitě opatřit. Doufám, že vznikne stejně nekonečná série, jako tomu bylo u jiných hororových ikon. ()

dr.horrible

O dosť slabšie než som čakal. Pár vtipných scén, cameá a perfektné gore úplne nedokázali zachrániť fakt, že 2/3 stopáže spočívajú v chodení do kruhu po lese. A toho humoru tiež mohlo byť viacej. 50% Greenové kraťasy mám omnoho radšej. ()

hladass

Jako bych se vrátil do krásných osmdesátých let... Víceméně žádný děj, dobrá hudba a brutální vraždy... Škoda jen, že zabiják je dost nevýrazný, myslím, že nějaká maska přes ksicht by mu dost pomohla... A to nemyslím hokejovou masku... ()

arie

Úvodné minúty tohto splatteru sú skutočne nad očakávania zábavné, vo filme majú miniroličky dve legendy žánru - ako vždy skvelý Robert Englund a charizmatický Tony Todd (snáď najvtipnejšia postava snímky) a taktiež sa nešetrí ani brutalitou, čo určite poteší každého milovníka morbídnej zábavy. Len škoda, že miera zábavnosti postupom času klesá a to hlavne vďaka trápnym pokusom o humor a niekoľkým otravným postavám, ktorým divák praje čo najskoršiu likvidáciu, ktorá sa, našťastie, častokrát aj dostaví a to v skutočne luxusnom prevedení. Samotné gore scény sa tak v druhej polovici snímky stávajú pre diváka jedinou atrakciou a keďže je ich výskyt pomerne častý, divák sa pri sledovaní nezačne nudiť. ()

Campbell

Hatchet je dokonalou ukázkou toho že i dnes lze natočit slasher béčko jako vystřižené z 80 let. Toť myslím stačí. Vynikající. Už se těším na dvojku. ()

PetrPan

Jedním slovem : Nářez ! Více slovy: Nářez ! Nářez ! Nářez ! Jednoduchá zápletka, jednodušší herci (doslova), jednoduché triky a světe div se ono to funguje: Opravdu je číslo na policii 911 ? A jaký jiný? No jsme v jiný oblasti..... ()

iamek

Zábavné, brutální a komediální horory mám hodně rád. Hatchet splnil mé očekávání snad více než jsem čekal. Snad se brzo dočkáme druhého dílu a hlavně doufám, že si udrží svou kvalitu. ()

SeBig odpad!

Být režisérem, tak se schovám. Jo aha, pan Greeeeen..to se nedivim, že to je tako shitka. A čert ví proč, má to i další díly..tak s chutí dotoho..už si leštim svoje odpady. ()

korbitch22

No to byla zase jednou pitchovina.Je mi jasný, že to tvůrci tvořili s nadsázkou a dělali si z toho prdel, ale i to se musí umět.Vůbec mě nezaujal příběh, lokace New Orleans přímo nesnášim, obsazení taky žádnej zázrak, hlášek málo a vtipných ještě míň, zrůda na píču, prostě zdeformovanej hnusák.Škoda, že se tomu tvůrci nepokusili dát aspoń trochu nějakou atmosféru, nebo tam našroubovat víc vtipných, nebo aspoň zábavných scén.Ještě že to vykosování je aspoň trošku sranda, vraždy se fakt povedly, krve bylo dost a koziček taky.Přemejšlel sem o 3*, jenže ten debilní konec mě akorát nasral.Taková kokotina na jedno podivání s rychlo posuvem, která měla teda určitě navíc.Dvoiku fakt vynechám.45%. ()