Ben Stiller společně s Robinem Williamsem vévodí hvězdnému hereckému obsazení tohoto neskutečně zábavného filmového hitu. Když Larry Daley (Stiller) získal práci nočního hlídače v muzeu, velkou zábavu nečekal. Brzy ale zjistil, že výstavní exponáty po setmění ožívají. A tak se Larry v novém zaměstnání ani nestačil rozkoukat a už se ocitl tváří v tvář kostře Tyrannosaura Rexe, jež je plná energie, kolem něj korzují římští vojáci a kovbojové a navíc ho zlobí neposlušná opice, která ho přivádí k naprostému šílenství. Ale možná se mu nakonec podaří najít způsob, jak tenhle chaos dostat pod kontrolu a v očích svého syna se tak proměnit v hrdinu. Nad neuvěřitelnými speciálními efekty si údivem vykroutíte hlavu a smíchy se budete řezat od začátku až do konce. Noc v muzeu – to je vaše vstupenka do říše nekonečné zábavy! (Magic Box)

Triple H

Nevyužitý potenciál. S týmto nápadom sa dala rozohrať poriadna komédia, avšak tvorcovia sa o nič nesnažili. Pár miest je ozaj vtipných, ale väčšina je len taká neurážlivá vata, kde herci musia variť doslova z vody (to platí najmä pre Owena Wilsona). Shawn Levy je zručný remeselník, ale studňu nápadov má totálne vyschnutú. Škoda. ()

fantoci

Příjemný oddechový film, u kterého se chtě nechtě musíte bavit. Tyranosaurus, který aportuje a vrtí při tom ocasem jako pejsek je fakt povedený. Každopádně je to velmi originální film, ve kterém se konečně někdo zabývá představou, co se děje v muzeu poté, co ho večer zavřou. A Ben Stiller tu opravdu exceluje ()

filmmovier

Velmi dobrá komedie se zajímavým a rozhodně velmi dobře využitým námětem. Rozjezd je sice trochu slabší, ale když Ben Stiller přijme práci v muzeu, je to neskutečná zábava. Nejvíc mě bavila kostra tyranosaura a Owen Wilson. Ani Robin Williams jako Roosvelt a Dick Van Dyke nebyli vůbec špatní. Podle mě je tato komedie suprová, i když ve filmografii Bena Stillera poněkud slabší. Mě ale rozhodně bavila, na odreagování je skvělá. 80%. ()

Lachtaan

Možná už trochu klasika mezi fantasy komediemi, kterou během let čas oprášil o její původní kouzlo. V porovnání s jejími následovníky je avšak stále jedním z těch lepších komediálních děl Bena Stillera. A Rami Malek v porovnání s Bohemian Rhapsody tady vypadá opravdu legračně. Tak trochu paradoxně :) ()

Goldenhair

Klasická rodinná komedie, která se snaží oslovit jak mladší, tak starší publikum. Kladu si ale otázku, v čem vlastně tkví tajemství úspěšnosti tohoto na první pohled nenápadného filmu, který po celém světě vydělal stovky milionů dolarů. Nemalou zásluhu na tom má nepochybně nejen v Americe velmi oblíbený komik Ben Stiller, který celému snímku dominuje a jen těžko bych si na jeho místo představovala někoho vhodnějšího. Plus skvělé vedlejší postavy: padouch Dick Van Dyke, 26:-) prezident USA Roosevelt v podáni Robina Williamse a Owen Wilson jako šťouravý kovboj Jedediah. Nelichotivé kritiky se snášejí také na hlavu režiséra Shawna Levyho, na jehož obranu musím konstatovat, že si vedl o poznání lépe a zkušeněji než ve svých předchozích projektech, mezi něž patří i nechvalně proslulý remake Růžového pantera. Každopádně on i producenti mohou být spokojeni. Noc v muzeu není špatná a kdyby se trochu zapracovalo na scénáři, výsledek by byl jistě lepší. A tak je jen škoda, že některé vtipy nejsou dotažené a pár i hraničí s trapností, což ale na druhou stranu kompenzují ty lepší, takže jsem nad lecčím přivřela oko. Pochvalu si bezesporu zaslouží propracované digitální triky, které tak částečně přidávají na uvěřitelnosti. Dvě hvězdičky málo, čtyři moc - tři jsou adekvátně uměrné filmovému zážitku. ()

Sfinkter

Sledoval jsem to s trochou kocoviny v sobotu dopoledne, citově vyčerpanej po pátečnim večeru, ale u titulků na konci filmu jsem měl mokrý oči, nevim jestli dětinskym dojetím nebo smíchem. Nezávazná zábava, kterou si asi znovu nepustím, ale ve svůj čas pobavila nad míru. ()

PeterNet

Taková hovadina (v dobrém slova smyslu), která je vhodná před spaním. Ráno už si nevzpomenete že jste to viděli, ale špatné to nebylo... :-) ()

JimmyII

Typická americká komedie, která z průměru vyčuhuje hezkým nápadem, jehož rozsáhlý potenciál zabíjí americko-rodinná vata v podobě vztahu otce-syna, muže-ženy apod. Některým scénám humor uteče opravdu daleko, u jiných jsem se upřímně zasmál a mile mě potěšily. Mohlo to být i na čtyři, škoda. ()

SG_ever

Čekal jsem pohodovou rodinou podívanou s předem danou strukturou děje - a toho jsem se dočkal. Film zapadá do mírného nadprůměru filmů, určených pro rodiny s dětmi. Jedná se o okouzlující pohádku, ve které vás Ben Stiller přesvědčí, že umí hrát. Film, který pobaví, potěší, zaujme a neurazí, což je to nejdůležitější. Příjemná podívaná pro páteční noc. (65%) ()

DivX

Myslíte si, že v noci muzeum spí? Omyl! Tento film vám to potvrdí. Ben Stiller jako noční hlídač to nemá vůbec jednoduché. Široká škála postav a věcí, které ve filmu ožívají vás jistě potěší. Já osobně se dobře bavil. 70% (DĚJ **** AKCE ** VTIP **** EFEKTY ** ANIMACE *** HERCI ***) IMDb.com: 6,3/10 ()

karlik4801

Možná je to celkem neškodná komedie pro větší publikum, ale aby to bylo servírováno jako výživná komedie u které se nemůžeme dočkat pokračování to vůbec. Párkrát jsem se zasmál, ale stupidita ve špatném slova smyslu bohužel převládá. Ben Stiller jako komediální ikona už upadá. ()

Bobik9

Jako ridnná komedie ej to výborné a kdybych byl malý, tak ten film miluji. Shawn Levy ty rodinné filmy umí. Ono stačí vymyslet nějakou blbost, získat jednu velkou hereckou hvězdu (zde je to vždy vtipný Ben Stiller) a potom to jde samo. Nicméně si nejsem úplně jistý, jestli tento film může mít velký úspěch u dospělého diváka. Je to hezky udělané, sem tam je tu hezký vtípek, má to velmi příjemný příběh a slušné herce. Nicméně ten děj je tak příliš jednoduchý a průhledný, že tomu nejde dát lepší hodnocení. ()

Ryuuhei

Hrozná hovadina, která překypuje kromě omluvitelného fantasy námětu oživlého muzea i hromadou nesmyslů. Nejvíc mě asi dorazily závěrečné scény, kde je New York vyobrazen jako město, kterému ujde i běžící kostra tyranosaura. Na druhou stranu je vše tak ujeté a sympatické, že nelze házet moc špíny. Prvně, co jsem film viděl, se mi hodně líbil a líbí se mi i dnes. Jen na něj nahlížím kritickým okem. A je opravdu štěstí, že se neubral tou škaredě moralistickou cestou ohledně vzdělání, jako další díly. Nakonec, kdyby nebylo pokračování, vůbec by mi to nevadilo. 70% ()

-dRaGoN-

Pěkný nápad a hezké zpracování. Ben Stiller umí (to asi nikoho nepřekvapí) a miniaturní Owen Wilson pobaví :)) Vidět tohle jako dítě přičetl bych asi jednu hvězdičku. :) ()

Zdeňka

Zpočátku jsem si říkala Stiller bez Wilsona? To bude o ničem. A on se objevil. Sice maličkej, ale vydal za 100 velkých obrů. ()

lennyd

Larry (Ben Stiller) si jen tak volně proplouvá životem, aniž by se nechal něčím čí někým zpomalit. Jediný, kdo má na něj nějaký vliv, je jeho syn Nicky s rozvedeného manželství. A právě on chce po Larrym, aby se konečně "usadil" a našel si pořádnou práci. Larry jej poslechne, a najde si zaměstnání jako noční hlídač v přírodovědném muzeu (kde nahrazuje tři přestárlé páprdy). I jeho ale překvapí, že celé muzeum v noci ožívá - veškeré exponáty (i exponátky) si noc co noc užívají svého vlastního života. Larry je bude muset noc co noc zpacifikovat, ale zábránit třem přestárlým páprdům (viz výše) v krádeži vzácného artefaktu ... Že by Ben Stiller začal konečně dospívat? Konečně nějaká vtipná komedie, bez těžkého rozjímání nad životem, u které můžete prostě vypnout a jen se bavit (kapku mi to připomínalo staré Jumanji - a to by nebylo, aby si zde Robin Williams taky nestřihl roličku) - a děti se budou bavit dvojnásob (kdo by se nechtěl setkat s oživlým tyranosaurem nebo pokecat s neandrtálci, že?). Úplně mě ale nadchly "hádky" mezi kovbojem (Owenem Wilsonem) a římským vojevůdcem Octaviem - fakt super dvojka. Toho, co jsem od filmu čekal, se mi dostalo vrchovatě... ()

Jurský pirát Joe Crood v nočním muzeu

Jurský pirát Joe Crood v nočním muzeu

12.09.2013

Ano, tato novinka je o pokračováních několika letošních, ale i starších, v podstatě už klasických filmových hitů. Bez zbytečných řečí: čtvrtý film o pravěkých ještěrkách ponese název Jurassic World a… (více)

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

23.05.2011

Projekt se sice jmenuje lákavě – The Machine – a Diesel si v něm zahraje kyborga, navrženého jako ultimátní zbraň, ale neradujte se. Scénář napsali ti samí lidé co Noc v muzeu a půjde o rodinnou… (více)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

05.12.2007

Jistý významný filmový kritik jednou prohlásil, že hvězdný status Adama Sandlera je pro něj jednou z největších záhad naší doby. Pro někoho nesnesitelný nýmand, pro jiné kultovní komik však stále… (více)