Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

Da_reba

Slušne zvládnutý triler, ktorý sa zameráva hlavne na mladších divákov. Jediné čo mi vadilo bolo niekedy nedomyslené chovanie charakterov. Napr. prečo jeho frajerka nezavolala policajtov po tom čo skočili do bazéna atd... ()

Tumbik

Celkem dobrý film, i když mi moc strašidelný nepřišel - díval jsem se na to asi v osmi letech, když jsem přepnul na Novu a zaujalo mě to. Příběh dobrej. Shia LaBeouf zahrál svoji roli naprosto perfektně. 80% ()

knoxwile100

Tak já patřím k těm, kterým Okno do dvora nic moc neříká, ale Disturbia se mi moc líbí, tak se na to aspoň mrknu. Všem fanouškům mysteriozního žánru jenom doporučuju. 75% ()

DavidDizzer

Začátek filmu poměrně nudný, víceméně na žánr drama či thriller obsahoval spíše volnější průběh v podobě komedie či jiného žánru. Samozřejmě, každý film se musí nějak probojovat k hlavnímu ději a zápletce, ovšem začátek tohoto filmu mi opravdu přišel jako nějaká komedie. Musím ale uznat, že pokud si člověk počká, dočká se řekl bych velmi napínavé atmosféry s prvky mrazícího prostředí. Nechybí násilí, akce, pocit, jakoby se to dělo právě Vám. Vraždy, respektive morbidní soused působí opravdu děsivě již při představě, co se děje za jeho zdmi či co schovává ve svém domě pod shnilou podlahou. Možná mi trochu vadily záběry amatérských kamer, ale člověk měl alsepoň pocit, že se to děje mu samému. Druhá polovina filmu opravdu vynikající se strašidelně mrazivými prvky, ovšem první polovina to trochu srazila. Dal bych 4*, ovšem to bych křivdil ostatním filmům, které jsou SUPER už od začátku až do poslední minuty. Proto ***, ale druhá polovina filmu je opravdu super. Bohužel, musím hodnotit celkově, nejen ty nejlepší prvky. ()

Matlosek

David Morse má prostě bezkonkurenční pohled, z toho má člověk husinu. Fakt dobrý film plný napětí. ...a sakra to vyzvánění telefonu mě fakt děsilo! ()

malyLibor

Ale jo. Na to, jak filmy tohoto typu nemám rád, tak tohle mne docela chytlo. Musím říct, že mne dostalo stupňující se napětí, zaujal mne svérázný humor teenagerů... jo, šlo to. Zasloužilo by si to poctivé tři hvězdičky, ale jednu hvězdičku musím přidat za krásnou hvězdičku Sarah Roemer, která měla sice malou, ale milou roli. ()

jizvoun

Zábavné, místy napínavé i vtipné, se sympatickými herci. Zase jsem jednou neprohloupil, když jsem v noci nechal zapnutou televizi. ()

lepinla792

2 hvězdy jsou málo a 3 moc. Nebylo to ničím zajímavý, strašně dobře předvídatelný a nemůžu najít žádná pozitiva, jen že to nebylo dlouhé a tak se to mohl bez větších křečí dokoukat. ()

SantaCruz

Po tak slibném začátku, rodinná myšlenka, výborný výkon herců, vkusný casting.. bych nečekal tak dementně zpracovaný konec. ()

mcamino

Dlouho jsem tenhle film hledal a konečně jsem ho našel. Viděl jsem ho asi před pěti lety, ale musel jsem si ho hodně oživit. Tento film mě velmi zaujal, aní nevím čím, horory moc rád nemám. No, možná to bude tím, že tohle je takový lehčí horor, tajuplné prostředí a objevení záhady. To jsou aspekty, které mi tento film vyšvihly hodně vysoko. - 4* ()

IronDragon

Velice povedený film, silně inspirovaný Hitchcockovým Oknem do dvora. Přestože Disturbia nedosahuje kvalit Okna do dvora myslím, že se jedná o jeho nejlepší možné, zmodernizované a hororovější zpracování. Navíc přišel film s pár inovacemi, které bych byl uvítal i u již zmíněného Okna. Třeba více agresivnějšího vražedného souseda. Shia LaBeouf zvládl svou roli skvěle a celkově všechny postavy mi zde sedí jak napsané, tak zahrané. Také dobrá kamera zde hraje svou roli. Zábavná a ke konci i napínavá podívaná. HODNOCENÍ: 83% ()

mdf

Dobře natočené, celý film se skoro nic neděje a pak posledních dvacet minut se toho děje zase překombinovaně moc. ()

Pythonator

Ta jakási Sarah Roemer je tak k sežrání, že se ta pubertální verze hičkokovské klasiky zdá být velmi poživatelná. Ale tak přiznejme si, že na tom má jistě hlavní podíl ten nenáviděný Šialablaf, který umí zahrát mladého sympaťáka lépe než kdokoli jiný. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007