Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

Tony.cs

Vynikající thriller. Shia dokazuje, že je jedním z nejtalentovanějších mladých herců současnosti. Doporučuji ()

blackrain

Shia LaBeouf zmlátil učitele. Dostal tři měsíce domácího vězení, proto se zabavil, tak jak by se zabavili asi všichni ostatní. Začne šmírovat lidi okolo sebe. Zjistí, že jeho soused je masový vrah. Půjde mu o život. Být tři měsíce doma zavřená a nemít možnost jít ven, to by mě asi zničilo. Minimálně by mi z toho asi hráblo. Film plyne poklidným tempem. Nic moc se neděje. Poslední půl hodina je strhující a napínavá. Dojde k honičce s vrahem v jeho vlastním domě. ()

gogos

LaBeouf je naděje jak sviň, vo tom žádná. Začátek filmu zlehka i nudí, poté se rozjíždí do slušného tempa a poslední cca půlhodinka je naprosto excelentní. David Morse zahrál naprosto famozně a snímek mě, hlavně v závěru, celkem dostal. Ovšem pokud hodnotím celý film, jedná se o lehce nadprůměrnou podívanou... ()

Bat55

Shia Labeouf mi už u Transformers dokázal, že v ňom niečo je. Ale až práve v Disturbii ma presvedčil, že vie skvelo hrať a diváka vtiahnuť do deja. Prvá hodinka je kľudnejšia a začiatok vyzerá ako obyčajný film o jednom mladíkovi, ktorý má domáce väzenie. Posledných 30 minút je non stop adrenalín, ale film ma bavil od prvej až do poslednej minúty. Sarah Roemer celkom zaujimavá, námet otrepaný, ale skvelo zrežírovaný a vygradovaný do poslednej chvíle a zo sériového vraha ide až strach, čo je len dobre. Trocha mi ten film pripomína American Beauty, hlavne scény pozorovania susedov. Bol som rozhodne milo prekvapený, pretože takto dobrý film akým je som od Disturbie nečakal. /75%/ ()

Thomas

Řemeslně zvládný thriller. Sice nic objevného, ale potěší, když všechno funguje, jak má. Jedna hvězda jde za Shiou. ()

IllIlIlIIl

Remake už několika verzí stejného typu. Průměrný snímek, kde by pomohlo svižnější tempo. Shia ukazuje, že není rozhodně špatný herec... ()

RAiken

Očekávejte mrazivý thriller říznutý horrorem a dostanete sympatickou romantiku a skvělého Shiu LaBeoufa. Očekávejte romantickou teen komedii a dostanete mrazení v zádech, strach nad osudem postav a vynikajícího Shiu LaBeoufa. A pojítko? No přece famózní Shia Labeouf. Tenhle kluk už je někdo a vyloženě táhne celý film a výsostně zvládá všechny polohy od komedie, přes akci až po závěrečné hororové vyúčtování. Disturbia je až znepokojivě zábavná, stačí jenom nasednout na její vlnu a svézt se po boku zábavného klučiny a jeho světa za oknem… ()

slunicko2

Teenagerský thrillerový remake. 1) Kdo si o filmu nic nepřečte před sledováním, tak bude asi kapku zmaten. Je to o dospívání jednoho teenegera nebo snad love story? Chvilku jsem si myslel, že dokonce sci fi. Až někdy po 30 minutách se začíná vyjasňovat, že by mohlo jít o krimi thriller, což se za další půlhodinu opravdu potvrdilo. Toto tápání jsem si mohl ušetřit, kdybych si nejdříve o filmu něco přečetl, ale pro autenticitu diváckých pocitů je snad lepší předem nic nevědět._____ 2) Jinak řečeno - prvních velmi nudných třicet minut jsem si kladl otázku po žánru filmu, další docela zajímavou půlhodinu jsem se ptal, jestli je to opravdu pokus o krimi thriller. Jakmile jsem dostal odpověď, prokousal jsem se opět velmi nudnou třetí třetinou, kdy byly karty rozdány a otázkou byl jen závěrečný počet mrtvol. Ještě jinak řečeno - kdybych věděl od začátku, že jde o thrillerový remake, pak bych se patrně nudil ještě více._____ 3) Kromě snahy odhadnout žánr mě bavil 21letý Shia LaBeouf. Jasně, že pěkná tvář je pro lidi mého ražení vždy jasné plus, ale tady jsem mohl alespoň mít čisté svědomí, že tento kluk hrát opravdu umí. S chutí, s nasazením, naprosto přirozeně vyjadřuje nejrůznější emoce, žádná křeč a manýry. Film jako takový hodím do popelnice a nemusím ho více vidět. Ale LaBeoufa si zapamatuju a napříště bude pro mne znakem, že film s ním vidět chci._____ 4) Závěr - pro mne LaBeoufova one man show. Nenapadá mě žádný jiný důvod, proč tento film shlédnout. ()

suicide

Dopředu jsem o filmu nevěděl absolutně nic, takže jsem k němu přistoupil s hlavou čistou a prázdnou - bez jakýkoli předsudků, ať už pozitivních nebo negativních. Ale jaké mě čekalo překvapení, když dokoukám celkem kvalitní film a kouknu se sem, a zjistím tak, že je příšerně podhodnocen. Minimálně 4 hvězdy bych v tom hodnocení čekal a ono skutek utek', takže já naopak trošku přidám. Nějaké srovnávání či inspirování se Hitchockem jsou mi putna a ono docela i filmu podle mě, je očividně hodně svůj, i když možná trochu neoriginální - noco. Jen musím přiznat, že teenagerovská hudba do pozadí mě malinko iritovala. A na závěr rozhodně nesmím opomenout Davida Morse - v čím víc snímcích ho vidím, tím více se mi začíná líbit - sice si nezahrál roli s největším časem na plátně, ale o to lépe hrál. ()

Damiel

60 % - Tady má asi někdo rád Hitchocka, co? Akorát že ten uměl gradovat napětí jako nikdo, zatímco tady někdo vaří z hollywoodského instatního pytlíku. Nudný začátek, celkem slušný prostředek a průhledný konec. Hitch by se asi divil, teenagerovka je to ale na poměry žánru povedená. ()

Desperado

Disturbia je malá, nenápadná, s jedinou snahou: na vyše 100 minút zabaviť diváka, aby dostal svoju zaslúženú porciu napätia, jemnej erotiky, štipky výchovy a nejaký ten dielec humoru a akcie. D.J. Caruso je taký typický odpočinkový režisér, neunavuje zbytočne diváka nudnou vatou, ide rovno na vec, a aj keď sa tá vata zásluhou scenára predsa len logicky dostaviť musí, má Caruso v talóne vychádzajúcu megahviezdu Shiu LaBeoufa, ktorý pôsobí na plátne sebaisto a sympaticky, čiže hluchšie pasáže dokáže zastrieť svojím charizmatom. Či už pri samoúčelných monológoch, prostinkých dialógoch alebo len pri záberoch, kde sa snaží zahnať nedobrovoľnú nudu. David Morse sa už neraz ukázal ako lahôdkový záporák. V kontraste jeho robustnej postavy so sympatickou, dobráckou fyziognómiou mu dávajú podobne napísané postavy vďačnú príležitosť predviesť svoj nemalý herecký rozmer. Viac takýchto odpočinkových filmov, pri ktorých si užijú aj dospelí, aj teenageri. ()

MATADOR

Velmi zajímavý thriller, kde jsou pohodové scény střídané s těmi dramatickými. Konec je sice takový neslaný a nemastný,ale ani to nekazí celkový dojem z tohoto filmu. David Morse se na vrahy moc nehodí, za to Shia LaBeouf nezklamal.Zkrátka parádně, nenáročný snímek. **** ()

Sigurd

První polovina filmu jako nezáživné, uspávající cosi mezi seriálem pro teenagery a rodiným dramatem. Že by thriller s velmi, ale opravdu velmi pomalým rozjezdem? No, ovšem. Režisér je ten hodnej chlapík, co nám vše vysvětlí! Škoda jen, že budování hutné atmosféry vyměnil za rozebírání divákovi trpělivosti. Může se tedy lehce stát, že ve chvíli skutečné akce (trvá asi jen 20 min), před obrazovkou zrovna nikdo nebude. I ten nejtrpělivější divák už mohl dávno uznat, že tady se bát nebude. Konec filmu tak konečně trochu naplňuje náročnější představy. Dočkáme se strašícího standartu, dojde i na mrtvoly ve sklepě. Kdo nic moc nečekal, bude spokojen. Ostatní zamáčknou slzu a půjdou si pustit starouše Hitchcocka. ()

Vampireman

Celkem jsem byl překvapen, i když je to dosti moderní Hitchcockův remake a také dosti popkulturní záležitost (a obávám se, že takový film s LaBeoufem bude nejspíše každý), bylo to místy skutečně hodně napínavé, hlavně kvůli perfektnímu Davidu Morseovi a já si dovolím přiklonit se tentokrát k vyššímu hodnocení. 3,5*. ()

stration

Celkem zdařilá předělávka Hitchcocka pro teenagery. Závěr je fakt napínavý a hlavní duo Shia LeBeouf a David Morse hrají skvěle. ()

Thomassi

Povedený thriller o klukovi, který dostane domácí vězení na tři měsíce. Když už nemá co dělat, pozoruje lidi v okolí a stavá se svědkem vraždy. Vcelku klasický námět, který tady už byl. Takže pro mnohé žádné překvapení. Pro mě ale ano. Zaprvé, já jsem ta generace mladších, takže jsem určitě uvítal herce typu LaBeouf nebo Roemer, kteří odvedli dobrou práci. A zadruhé, celý film je natočen precizně a po celou dobu se bylo na co koukat. I když byl příběh předvídatelný, vůbec mi to nevadilo, protože jsem se do toho zažral a nevnímal jsem nic jinýho. Taky mě pobavilo a potěšilo obsazení C.A. Moss, která musím říct, že od Matrixu trošku přibrala, a taky vrahouna Davida Morse, který se náramně hodil pro tuto roli. Caruso odvedl dobrou práci a já jsem mu za to vděčný. ()

Derek

po pravde musim povedat ze som sa celkom slusne bavil, co ma prekvapilo najviac lebo filmy o mladych a pre mladych mi zvacsa lezu akurat tak na nervy. hlavne tu vsade naokolo vychvalovany shia je vazne dost slusny a i vdaka jeho vykonu sa prilis nenudite. skoda ze sa scenaristi nerozhodli venovat viac postave davida morsea pretoze ta je pravdepodobne najlepsia na celom filme! ()

CageDepp

Na tenhle film jsem se díval schválně kvůli Carrie-Anne Moss, ale bohužel se tam moc neukázala. Jinak dalekohled sem už radši rozbil. A taky by mě zajímalo proč zrzky? ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007