Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

Axident

Asi stárnu či co, ale v poslední době mě berou filmy, které nejsou vlastně vůbec ničím vyjímečné až na to, že ctí žánr a nesnaží se o nic víc, jen poctivě dodržují pravidla, aniž by sklouzly do trapnosti nebo zbytečnosti. Navíc LaBeouf je sympaťák a dobrý herec, takže proč ne čtyři, ač to na ně vlastně v ničem nemá :o) ()

merigieren

Zábava která mě dokázala zabavit po celou dobu trvání, hezké zapojení nové techniky a nápadů. Myšlenka se sledováním sousedů sice není nejnovější, ale zde to mělo své kouzlo i kouzelnou sousedku :-) ()

Pradlík

Další snímek roku Shii LaBeoufa, tentokrát mnohem drsnější. Mladý Kale zmlátí svého učitele španělštiny a za trest dostane na celé dlouhé a hlavně nudné tři měsíce domácí vězení. Navíc mu jeho matka odpojí Xbox a přestane platit iTunes (Ach ta skrytá reklama...) a on si musí proto najít lepší zábavu. Začíná proto špehovat sousedy a dozví se mnoho nového, až odhalí vraha. Ze začátku pohodová domácí atmosféra se změní v horor a atmosféra ke konci, kdy Kale prochází vrahovým domem je velmi podobná Mlčení jehňátek, ale je udělaná po svém a člověka stejně zamrazí. Každý vrah je něčí soused. ()

spriteboy

Tak tenhle film se mi líbil - šlo sice o dobrý thriller, ale nechybělo i pobavení...Závěr filmu velmi dobře gradoval a film tak rozhodně nenudil - občas jsem se i trochu bál :-) Jsem zvědavý, jaké budu mít po shlédnutí filmu sny :-) ()

Mary19

Tak to bylo nečekaně příjemné překvapení... Shia LaBeouf ruluje, David Morse je jako slizký padouch více než uvěřitelný, a režisér D.J. Caruso umí ve správný moment zatlačit na pilu a vytvořit velmi silnou atmosféru s vypjatými momenty... 80% ()

*Colorado

Co se žánrového zařazení týče, tak tu možná chybí komedie. Protože jako ta se to chvíli i chová. Nevim proč, ale úvodní scéna, kde bourají, mi i po druhém shlédnutí přišla jako že po nich ty řidiči "šli", neboť snad nikdo ani nezastavil... Když mu pak ta ženská radí, ať si najde něco tvůrčího, něco co ho zabaví, tak mě napadlo úplně to samé :) Jinak když nastupuje na scénu David Morse, tak pěkně přituhuje a film se stává docela slušným thrillerem. Jen by mě zajímalo, co jeho postava dělala krom svého hobby, protože to vypadalo, že na nedostatek financí si stěžovat nemusí.. Ještě bych rád pochválil spád filmu, neboť i když se relativně nic moc neděje, tak film ani chvilku nenudil. Pěkných 80% ()

mala_kea

Caruso opět předkládá nadupaný a tajemný start se špetkou černého humoru. K tomu Shia přikládá perfektní herecký výkon, který dokonale donutí zhoustnout atmosféru. Jenže jak to u Carusa bývá zvykem, vždy se něco musí podělat. V tomto případě jsem se málem podělal já. Když na scénu přišla Sarah Roemer (sice velmi krásná a pohledná), ale naprosto zbytečná- dokázal jsem se přes to přenést. Jakmile přijde ale na řadu akce "pitomost", už se začínám na židli docela vrtět.Vrtím se poměrně silně, že skoro prodírám židli, protože co by to bylo za film, kdyby, akce "pitomost" neskončila nějakým průserem. Poměrně velkým průserem v podobě nepochopitelného dějového pádu v podobě béčkovu eposu o Gilgamešovi,který donutí herce ukájet své údy až do krve i přes bolest a lacinost některých patetických americkýh horových scén, aneb já jsem hodný-přežiju, ty jsi padouch-musíš umřít. ()

Rázlik

Škoda, že trailer tolik napověděl a konec byl předvídatelný, ale přesto jsem se nenudil. Na konci jsem byl napnutý jak trenky a scéna s baseballovou pálkou, která probořila dveře v Kaleově pokoji mi připomněla Osvícení. ()

Wolvie

Svižná,originálně zrežírovaná inovace Hitchcocka,která se ohlíží k teenagerům,ale zároveň umí potěšit i zkušené kinofily.Velmi příjemné překvapení. ()

agassi68

Slušné tempo vystužené výborným LaBeoufom a krásnou Roemer. Samozrejme, možme nájsť množstvo inšpirácií v iných známych filmoch, no povedzme si na rovinu - kde sa dnes nekradne? Záporák Morse odviedol, čo mal. Slušných 3,5.. ()

alambert

Ach to je škody, to je škody....Nejdřív vás dobře navnadí zajímavý začátek, pak navnazování pokračuje pětihvězdičkovou Sarah Roemer, skvělým herectvím Shii LaBeouf a nádherným prostředím...no a pak přijde naprosto nezvládnutá zápletka a vyloženě odpadní konec, ze kterého máte pocit nejen zklamání, ale snad až jako že vás tvůrci ošidili. V podstatě se dá říct, že se ve filmu prolínají dvě roviny. Jedna-příběh Shii a jeho seznamování se Sarah, která je velmi povedená a zajímavá. No a pak tu druhá-rádoby thrillerová, která je naprosto otřesná, takže ve finále nebudete mít chuť vidět film znova. ()

SidneyP

Kdyby tam nehrál Shia, věřím, že by tohle byl další béčkovský film o zabijákovi a partě děcek, co se ho pokusí zastavit. Všichni dávno víme, že David Morse umí hrát záporné postavy více než skvěle... Ale tady mu tato role myslím až tak nesedla. Nuže, na páteční nebo sobotní večer film jak dělaný... Miluju filmy, které se odehrávají na předměstí. 70%. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007