Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

mirkath1

Líbilo se mi to navzdory tomu, že nejsem už dávno puberťák. Konec mi trochu připomínal filmy Otčím,kde ten magor opravdu bláznil. Klobouk dolů,že David Morse přijal tuto roli :) ()

marek29

Ke konci slušnej song 2) sexy kost v hlavní roli sousedky 3) herecký výkon Shia Le Boufa i toho Asiata 4) napětí THRILLERu kterej u nás nemohla jistá Erďa rozdýchat 5) nevím proč jsem měl za to, že jde podle plakátu o psycho s těžkým přemýšlením. To, že se z toho vyklube thriller s vtipnýma pasážema jsem netušil :) EDIT 8.8.2023: Nemůžu jinak, než za 5* ten film je lepší a lepší a v hlavní herecké dvojici dnes vidím i přesah. Maucta ()

Brano

Dobré natočený mysteriózny thriller s komediálnymi prvkami. Dej jednoduchý, ale zato výborné zvládnutý a spracovaný tak, že sa človek pri ňom nenudí. Príbeh o tom, ako tínedžer dostane tri mesiace domáceho väzenia a svoj čas venuje špehovaniu susedov, keď narazí na jedného neobvyklého. Tempo si to držalo od začiatku do konca a taktiež mu nechýbalo ani slušné napätie. Herecké obsadenie výborné a LaBeouf podal opäť presvedčivý výkon. Takisto nemôžem zabudnúť ani na krásnu susedku Sarah Roemer. Ja som bol s týmto filmom spokojný. ()

Alfo

Uff ... teraz neviem či som spotený toho filmu, alebo s toho tepla čo je vonku, v každom prípade som príjemne prekvapený. Som zatvorený 3 mesiace doma. Čo budem robiť ? HRAŤ. Teda pokiaľ ma mama neodpojí od internetu, lebo som zbil učiteľa španielčiny. To je toho. Napokon z tej nudy siahnem na ďalekohľad po otcovi .A tým to celé začne. Z teenegerskej komédie sa vyvinul napínavý thriller.Vynikajúci Shia, desivý David Morse a krásna Sarah definujú tento film .Žiadne nečakané zvraty, predsa od začiatku bolo jasné, že ako to dopadne aj dej bol celkom okatý ale to napatie .. Wow. SPOILER !!! Ten "kung pao" čo hral mŕtveho v skrini ma dorazil. KONIEC SPOILERU !!! Podľa mňa trošku krátke finále ale na mojom hodnotení to nič nemení 5* ()

Berty00

Kto by to bol povedal,že Shia to tohto roku rozbalí aj v inom filme ako v Transformeroch...Vskutku slušný film,mal som pcit že režisér sa na tomto chcel vyblázniť,má to síce miernejše temto no s vyvrchuľujúcou pointou to naberá tempo a svižne končí...Sem-tam aj napínavé no myslím že ľudí ktorý už majú čo-to zasebou to nijak zvláčť nenatchne... ()

subic

Podívaná spíš pro teenagery a Shia LaBeouf ještě jakože teeneger dobrý. Šmírovat novou sousedku Ashley (Sarah Roemer) během domácího vězení je asi v pohodě, co taky dělat jiného. Jenže těch sousedů na šmírování je trochu víc a jeden se chová trochu neobvykle. David Morse ho hraje poměrně dost slušně, chvilkami je to i docela napínavé. ()

mrclTV

Kvalitná sledovačka plná napätia aj iných vecí a moderná pocta klasickým Hitchcockovým hororom (alebo sprosté vykrádanie, neviem, nie som odborník na právne spory). Páčilo sa mi to - aj som sa zasmial, bolo aj nejaké zvrúšo, slušivý soundtrack a haldy napínakových momentov. David Morse je vo svojej role výborný/alebo ako kamenná tvár bez minhutia brvou stačí na potiahnutie filmu. Najprv sa síce parkrát zasmejete, ale po takpovediac komediálnom úvode (mimo prvej scény) začne s Kaleom a jeho nudením pravá psycho šou. Až na ten naťahovaný záver (keď sa odhalí "vo co go" tak film už len trochu zbytočne dlho, asi 20 minút končí) a pár nedomyslení, nemám čo vytknúť. Sakra, slušný náklad na nervy a to ja môžem :D. ()

jayman

Disturbia má na to, aby sa stala teenagerským Mlčaním jahniat, dovolím si uviesť niekoľko rád, ktoré keby bola bývala dodržiavala, stalo by sa to. 1. Prekopať záver; kompletne vymazať celú happyendovú pasáž alebo pridať klišé znepokojivý odkaz na záver. 2. Pridať 20 minút, ktoré lepšie uvedú Turnera, jeho background a možno motívy a vytvoria schopný rámec. 3. Donútiť hercov napozerať teen horory, aby pochopili, ako vyzerá zúfalá a zlomená bezmocnost ocitnutia sa v rukách vraha. 4. Vymazať maximálne trápny záver dvíhania sa garážových dverí, namiesto toho vytvoriť kombináciou všetkých troch predošlých bodov poriadnu divácku katarziu. ()

PlayEasy

Zápetka je na chlup stejná, jinak Disturbia nemá s Oknem do dvora téměř nic společeného. Nicméně nervydrásající gradace napětí a finále k posrání zůstaly zachovány, teen prostředí je osvěžující. Sexy sousedka válí, Shia balí (podělaný lucker :), psychouš Morse si to kupodivu taky dává. Tak co jiného ksakru zvolit na horkou červnovou noc (pokud zrovna nejste zvrácení 10-letí Kalebovi sousedi ;-)?! 95% ()

johnsnow

Ale tak čo toto je, behom necelého dňa nájdem tri filmy ktoré som videl dávno a nemám hodnotenie? No teda páni Deja Vu ale riadne. Perfektný film s perfektným mladým Shiom, sexy Sarah, vtipným Číňanom, a v pohode zabijakom, záverečných dvadsať minúť je neskutočne napínavých. 5* jak bič. ()

JosefTomas

Tvůrci si dali nelehký úkol převést znovu na plátna kin Hitchcockovu klasiku a ještě jí dát pokud možno nový look a styl hodný době, ve které se natáčí. To, co ale předvedli, předčilo všechna má veškerá očekávání a styl, jakým je nám "klasika" prezentována, nemá obdoby a bylo by hezké mít více předělávek, jako je tato. Nutno zmínit, že tvůrci si s námi po celou dobu hrají a nebojí se vydat úplně jiným směrem. Ze začátku tak můžete nabýt pocit, že sledujete úplně jiný film, než na který jste v prve chtěli koukat, protože tvůrci si dávají na čas a s jemný klidem vám servírují až netypicky pohodový film. Ale s každou další minutou vám je jasné, že to zas taková pohoda není a že bude i hůř. Disturbia je tak vlastně ukázkový balanc mezi mainstreamem a experimentem, přičemž si bere od každého něco a vytváří z toho plnohodnotnou zábavu pro všechny zúčastněné. Jen musíte být správně naladěni a přistoupit na hru, kterou vám tvůrci připravili. A tady už může být problém. ()

PlysovyMacko

Film je dobrý, ale nevyvazeny. Prvá hodina je pohodka, nič sa nedeje, hlavný hrdina bali babu,  spehuje,  mysli si, že niečo vidí, ale nevidí. Potom zrazu prejde z nuly na sto a z filmu je napinavy thriller. Bez vysvetlenia, vrah proste vraždí. Film ťahá Shia, ktorý je cool typek a je zábavný. ()

Hyperbolic

Očividná inspirace mým oblíbeným Hitchcockovým filmem možná trošku odrazovala, ale dal jsem filmu šanci a nejsem zklamán. Motiv sledování sousedů při nudění se doma a odkrývání něčeho temného. Konec řadím ke špičkám žánru jako např. Mlčení jehňátek (tady byl dům snad ještě děsivější, a to je co říct), protože to napětí režisér šponoval, až jsem to musel párkrát stopnout a vydýchat se. Přesto je film po většinu stopáže v podstatě feel-good. Herecké výkony parádní, David Morse v obličeji očividný dobrák, a potom bum, začal mi evokovat Řezníka z Noci s nabroušenou břitvou. Pro Shiu byl rok 2007 rozhodně velkým, a jsem rád, že jsem se do té doby mohl díky tomuto filmu vrátit. ()

lmc

Předvídatelné a chvílemi dost nudné, přesto skvělé zahrané a někdy celkem napínavé. Průměrný thriller... ()

dolb!

disturbia je dost napinavy thriller ktory sice je niekedy dost predvidatelny no niekedy mozno ani netusite co sa stane.. je tam "klasicka" zapletka zabijaka, "klasickej" lasky mladych.. ()

JohnKEANE

Ešte pred kinom som sa bál že ma pri sledovaní Disturbie zasiahne nuda.Tá sa na moje velke prekvapenie nekonala a namiesto nej tu bol celkom slušne natočený a chvílami až originálny thriller,v ktorom si svoje miesto našiel aj nejaký ten humor.A ani Shia LaBeouf mi tu až tak nevadil ako v Transformers.Len toho vraha som Davidovi Morsemu nejako nemohol uverit.On sa hodí za kladasov a nie za takýchto pošukov. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007