Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

BratmMm

Disturbia patrí určite medzi najlepšie thrillery, zo začiatku možno síce nudnejšie ale celý film naberá grády a o poslednej cca pol hodine už ani nehovorím. Človeka ten dej v tiahne do toho, super. Ten, kto má rád dobrý thriller na tento štýl, určite by si ho mal pozrieť. Nič iné ako plný počet hviezd dať nemôžem, budem sa opakovať ale vážne podarený film. ()

macherano

Velmi podareny film tu sa ukazuje ze aj filmy kde cely dej sa toci na dohromady 200m2 sa daa pekne vygradovat este k tomu fajn jerci vo vedlajsej ulohe cool ()

Krevetka12

Začátek dobrý, ale konec mě zklamal. Předvídatelnou pointu bych ustála, ale samotné rozuzlení se mi zdálo moc jednoduché a bez nápadu. Pro chladný podzimní večer je tento film asi ok, ale není to nic, na co bych se chtěla dívat znovu. Jedna hvězda je za Shiu LaBeoufa. 3* ()

Oxytocin

Ano, film se povedl přes veškerou "jednoduchost" a předvídatelnost. Thriller má pozvolné tempo, které postupně narůstá do napětí, které pak v závěru stojí za to. ()

DarkDRAGONS

Tento film si stále, aspoň raz za rok pozriem a vkuse ma veľmi baví. Pri filmoch, ktoré som už videl a sa mi toto stáva, znamená len jednú vec, že ten film je kvalitka. Perfektné herecké výkony, plno napätia, dobre sa na to pozerá, kombinuje vážnosť s komédiou, všetko to spolu tvorí film, ktorý nemá problém zaujať a pobaviť. Preto tomu dávam plné hodnotenie. ()

Ospalek

Díky bohu za hovězí film dobře táhne a David Morse coby Jeho soused zabiják dobře přisluhuje. Sexy mladice coby kumpán našeho vězně filmu taky nijak neuškodila. ()

Duffman 97

Je to film který začíná jako teenagerovská komedie.Puberťák dostane domácí vězení a zamiluje se do sexy sousedovic dcery.Ovšem jakmile se začne zajímat o podivného souseda,začne film hrát celkem drsně na nervi.Má sice uvedeno že je to thriller ale nato je až moc scén vyloženě hororových.Pro znalce žánru je zde zjevná inspirace Oknem do dvora či kultovním Otčímem.Hlavní postava je fajn.Takový obyčejný kluk.90%. ()

milous11

Popravdě jsem tento snímek viděl až letos a moc mě mile překvapil. Ze začátku jsem si říkal že šmírovat sousedy, že to bude nuda, ale s postupem času to mělo větší a větší grády, až to jelo do finiše, které bylo opravdu strhující až že jsem seděl v křesle zařezanej a čekal co se bude dít :-) Shia LaBeouf je sympaťák a super herec a né díky jen Transformars momentálně po tomhle snímku se mi líbí :-) ()

Martyjoker

Od začátku bylo jasné, jak vše dopadne. Kdyby mi bylo 15, tak jsem možná nadšený, ale nikomu normálnímu nad 20 let tento film opravdu nepřeji zažít!! 75% ukazuje, že věkový průměr uživatelů ČSFD bude asi kolem 17 let, jinak to nechápu... ()

Hornet.CZ

58% / Je tomu pár let co jsem na tento film viděl upoutávku v televizi od té doby jsem měl aspoň malou tužbu si jej někdy pustit a dnes se tak stalo. Prvních 30 minut filmu se nic neděje, tedy nic záživného, po té se něco málo začne dít, sledování daného souseda je poměrně napínavé ale k ničemu to nevede zajímavému, až cca v posledních asi 25 minutách filmu se to trochu rozjede ale i tak se s toho moc nevyklube. Tak nějak sem si řekl, že když tu hraje Shia tak půjde o minimálně dobrý film ale bohužel to se nestalo. Celkově si myslím, že by to mohlo být o dost lepší a proto víc jak 3 hvězdy fakt nedám. ()

mdf

Dobře natočené, celý film se skoro nic neděje a pak posledních dvacet minut se toho děje zase překombinovaně moc. ()

Jirkacek

Snímek Disturbia si mou pozornost vysloužil hlavně ze dvou důvodů. Prvním byl Shia LaBeouf, můj oblíbený sympatický herec a druhým fakt, že jsem kdysi byl v kině na filmu Okno do dvora z roku 1954, který se mi docela líbil. Také Disturbia měla stejný námět, kterým byl člověk uzavřený ve svém domě, který nemohl opustit a nudu zaháněl šmírováním sousedů. A náhodou zahlédl něco, co vypadalo jako vražda, ale nikdo mu moc nevěřil a cesta k zadostiučinění byla docela dlouhá. V tomto filmu z roku 2007 si účastníka domácího vězení Kalea zahrál Shia LaBeouf, jenž po smrti svého otce, který mu při autonehodě zemřel před očima, nedokázal zvládnout své chování a napadl učitele ve škole. Za to byl potrestán tříměsíčním pobytem v domě, kde bydlel jen s matkou, kterou ztvárnila Carrie-Anne Moss a navíc jej strážila elektronická krabička, která ho hlídala ve dne v noci, takže mohl vyjít sotva na verandu. Při porušení teritoria okamžitě přijela policie a i mně bylo jasné, že pro takového mladíka to bude pěkná nuda a když ho omrzela TV, začal šmírovat sousedy. Nebyl ovšem sám, kdo se nudil, neboť jsem to byl i já. Z nepochopitelných důvodů celých 40 minut trvalo, než se začalo dít něco opravdu zásadního. Do té doby vězeň vymýšlel kraviny se svým asijským kamarádem ze školy a seznamoval se - mimochodem s velmi atraktivní - sousedkou Ashley v podání Sarah Roemer. Vlastně mne pobavily jen problémy, které měl se svou hlídací krabičkou, ale jinak mne to fakt nebavilo a film jsem vypnul. Až za 2 - 3 měsíce jsem se rozhodl dát Disturbii ještě jednu šanci a pustil si tento snímek znova. Přeskočil jsem do zmíněné čtyřicáté minuty a byl zvědav, co v další 65-ti minutách stane. Kromě pěkné mladé holky se do sousedství nastěhoval podivný chlápek, kterého si zahrál David Morse. Jeho zvláštní chování nabíralo na intenzitě a Kale jej spolu s Ashley pečlivě sledoval. Dokonce začal monitorovat každý jeho krok a čím dál více věřil tomu, ze soused je dlouho hledaný sériový vrah. Jenže v tom byl sám a tak se odhodlal k činu, který....No, nebudu prozrazovat co dělo dál, ale film se konečně rozjel tak, jak jsem očekával. Vůbec mi děj snímku připomínal spirálu, která se na vnějším kruhu točila pomalu a čím dál více se blížila středu, tím více nabíral děj na obrátkách a závěr byl vskutku brilantní. Jenže co jsem předtím musel protrpět....Škoda, jinak bych vystřelil film až k hvězdným výšinám. A i když mne tento film zaujal tak napůl, koupil jsem si jej v dubnu 2020 na blu-ray disku, asi hlavně kvůli mladému herci Shia LaBeoufovi. Samozřejmě jsme se brzy na film podívali znovu a i když jsme již věděli, jak to celé dopadne, náležitě jsme si jeho průběh užívali. Pravda je, že občas byla nuda jak jsem už výše napsal, ale i tak jsem své investice do modré krabičky nijak nelitoval. Suma sumárum, snímek Disturbia ode mne za dvě rozdílné poloviny získal tři sledovací hvězdy ***. ()

charlie.sambora

Suprový. Já se bavila, i když k teenagerům už (bohužel - bohudík) dávno nepatřím. Thrillerová komedie. Kéž by takových filmů bylo víc. Poslední minuty jsem si div že neukousala nehty:-) ()

NinetyOne

Kdyby Shia LaBeouf ukončil kariéru po tomto filmě, asi bych ho měl do dnes rád. Po Transformerech přišel s tímhle napínavým thrillerem (horor to určitě není) a čas od času se na něho rád podívám znovu. Při posledním shlédnutí mi došlo, jak pomalý start ten film má. Ale ono to je možná správně. Akorát pak nedostává prostor záporná postava, která by si zasloužila víc pozornosti. Jinak je to určitě super podívaná. 70% ()

MatyRock

Poctivá řemeslná práce, která se veze na thrillerovém a teen žánru. Je to předvídatelné, složené ze scén, které jste pravděpodobně viděli už někde jinde, ale ksakru, LaBeouf to svým pojetím neskutečně zvedá. 7/10 ()

Nikol45

Tenhle film mám moc ráda. Disturbia je zdařilý thriller. Shia to zde zahrál fantasticky a David Morse jako padouch velice věrohodný. Přiznám se, že jednou za rok si ho pustím na odreagování ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007