Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

urizen

Solidne odvedena prace. Pro tynejdzry do multiplexu, s colou a popkornem jak delana. Zel bohu to nicim neprekvapi :( ale napinavy to je :) ()

garten

Caruso vie pracovať s napätím... V tomto filme cítiť všetko. Skĺbenie Thriller / Dráma / Krimi / Horor sa málokedy podarí v dnešnej dobe. ()

Camp_nou

Disturbia se určitě nemá za co stydět. Ničím nepřekvapila a splnila to, co se od ní očekávalo. Thriller o teenagerovi v domácím vězení, který tížen nudou za pomocí dalekohledu šmíruje sousední domy a vidí i to, co by vidět neměl sice námětově láká, ale troskotá jaksi právě na své předvídatelnosti, jak je u amerických filmů zvykem. Je to škoda, ale i tak je Disturbia nadprůměrným kouskem. Děj má nějaký smysl, hudba má taky něco do sebe a Sarah Roemer taky není k zahození. Ovšem je nutné si přiznat, že bez LaBeoufa by měla poloviční ohlasy. ()

jcall2bad

Hodně vydařený thriller, který mě snad ve všech směrech překvapil. Možná to bude tím, že jsem od něj nečekal takřka nic, ale dostalo se mi habaděj. Po celou dobu jsem si sice v hlavě docela jasně dával dohromady ten nevyhnutelný kýčovitý happyend, nicméně v tomto filmu mi až tak moc nevadil. Je to celé skrz na skrz strašně předvídatelné, ale proč se nad takovým faktem pozastavovat, když je to jinak svižné a skutečně zábavné? Nejlepší film s LaBeoufem v hlavní roli. ()

Elissabet

Nemůžeete Carusovi vyčítat zhola nic. Shia LaBeouf je ve svém živlu, a celý film je nabitý k prasknutí všemi těmi momenty překvapení, po kterých někdy až máte strach ze zástavy srdce. Prostě film jak má být. ()

BadJoke

Cakal som daco horsie ale to co som videl sa docela dalo vydrzat. Prva polhodinka bola celkom o nicom, asi ako typicka tinedzerska komedia nebyt smrti Kalovho otca. Ked zacali spehovat suseda uz to naberalo nejake tie grady, prinajmensom sa to trochu podobalo na nejaku C.S.I. A poslednych dvadsat minut uz bolo dost desivych. David Morse bol presvedcivy az hroza, a aj dost desivy. Cely film bol nenarocny na pozeranie, len tu nudu na zaciatku by som skratil a pridal viac napatia a desivych scen a nie len naznakov. ()

Eddy178

Skvely film o chlapcovy( Shia LaBeouf) ktory ma domace vezenia a tak pozoruje ludi zo susedstva. Najprv som si myslel ze to bude komedia (ale na komediu je tam malo humoru) ale potom sa to zvrtlo na taky thriler (ale ani strachu tam vela nebolo) . U mna 75%......... Hviezdicka naviac za pesnicku Lonely Day od System of a Down ()

PavHer

Takové novější Okno do dvora pro teenagery. Napínavých scén a lekaček nabízí dostatek, a mezi podobnými thrillery pro mladé je to rozhodně to lepší, na co člověk narazí. Jo a Sarah Roemer je tu k sežrání :) ()

airman2655

Jedna z vecí ktoré ma zarazili hneď po zhliadnutí tohto filmu je fakt, že v popise filmu je ako žáner uvedený aj "horor". Podľa mňa má len pramálo spoločného s čistokrvným hororom. Je to v prvom rade podarený tínedžerský triler, ktorý sa nehraje na nejaké kinematografické veľdielo. Takmer od počiatku je jasné ako to všetko skončí, už len hlavné postavy (nepochopený chalan robiaci problémy jeho matke, jeho najlepší kamarát a zdanlivo nedostupná a krásna susedka po ktorej každý túži) napovedajú viac než dosť. Skutočne napínavý triler začne až po úvodnej hodine. Nemôžem ale povedať, že by tá hodina bola nejako nezaujímavá, len má od trileru hodne ďaleko. Možno to je tá vec, ktorá mi na tomto snímku vadí najviac. Je to na môj vkus až veľmi rýchly zlom zo žánru skôr tínedžerskej komédie do žánru trileru. Preto by som tento film asi skôr odporučil niekomu kto má bližšie práve ku tínedžerským filmom ako ku napínavým trilerom. (70%) ()

fikee

Jak už bylo řečeno: pokud remake, tak ať aspoň na téhle úrovni. Není to zrovna geniální, nicméně velice koukatelné. ()

montel

Kale (Shia LaBeouf) se stále nemůže úplně vzpamatovat ze smrti otce, který zemřel při autonehodě. Jednou ve škole uhodí učitele španělštiny a soud mu uvalí domácí vězení. Volné chvíle tráví špehovánímsousedů. Seznámí se tak s novou, přitažlivou sousedkou Ashley (Sarah Roemer) a společně s ní zjistí, že jejich společný soused pan Turner (David Morse) je možná sériový vrah...Originální nápad,hezká Sarah Roemer a napínavý příběh, dodává tomuto thrilleru šmrnc. 75% ()

Killaz

Skvělý film u kterého jsem byl nervózní, u kterého jsem se bál a smál se. Ze začátku rozvíjející se komedie propojená zamilovanými chvílemi, která končí dechberoucím thrillerem. U mě tento film má 75% ()

Matt2626

Nie nie, tak by to nešlo. Alebo žeby predsa? Caruso postavil a zrežíroval veľmi slušný dynamický snímok, ktorému sa parametre dobrého thrileru nedajú uprieť. LeBeouf aj C. Moss dobrí, S.Roemer už trochu menej. Posledných 15 minút je však sklamaním. Tajné dvere, chodby, priekopy s vodou a mŕtvolami a teenager, ktorý sa mení na super-zabijaka s veľkými nožničkami. To degradovalo film o niekoľko priečok dole. Ale v každom prípade dobre strávených 105 min. 65% ()

Zette10

1. Můj věk není v rozmezí cílového diváka - tj. 12-15 let. 2. Viděl jsem (a ne jednou) výtečné Okno do dvora. Splňujete-li tyto dva předpoklady, nic za filmem nehledejte. Vypnul jsem po asi dvaceti minutách. Hitch je holt Hitch. ()

Chlo0opek

Zajímavý námět. Na nic moc velkýho si film nehrál, pozornost u mě udržel a celkově dobrý dojem. Možná trochu slabší, ale přesto ty 4* dám. ()

MrSalieri

Zpočátku se mi to zdálo jako klasická teenagerovská komedie o klukovi, který dostal domácí vězení a bez Xboxu, iTunes a televize překonával nesnesitelnou nudu šmírováním sousedů. Podaří se mu seznámit se s krásnou sousedkou, kterou do svých aktivit dokonale zasvětí... odhalí vraha a komedie se změní v nervydrásající thriller, který chci rozhodně vidět znovu! ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007