Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

Petr59

Nevyvážený a předvídatelný žánrový mix, který je na komedii málo vtipný a na thriller málo napínavý. S hororem a filmovým dramatem to nemá společného už vůbec nic. Film je spíše lehkou romantickou teen komedií, která je okořeněná kriminální zápletkou. Kdo čekal poctivý, strhující, napínavý a atmosférický thriller, tak musel být zklamán. Nic takového totiž film není, i když si na to hraje. Dvě třetiny jsou komedií pro teenagery. Postupně napětí houstne, děj začne být vážnější a až poslední třetina (jestli vůbec) splňuje očekávání thrilleru. Akční finiš a konečné zúčtování je určitě to nejlepší na celém filmu, ale přijde to zatraceně pozdě a ještě se nedočkáme žádného překvapivého zvratu ani šokující pointy. Zkratka se jede podle šablony. Chápu, že mladistvým se film bude líbit víc, ale mně to příliš nenadchlo. Thriller má připomínat thriller, ne romantickou komedii. Kromě toho, herecké výkony nejsou nijak oslnivé. Tedy s výjimkou padoucha, ten se aspoň snažil. Tak aspoň, že se na mladou Sarah Roemer hezky kouká. Akční finále, atraktivní hrdinka a charismatický záporák trochu vyvažují všechna slabá místa filmu a dělají z něj průměrnou podívanou na jedno zhlédnutí. Z příjemné komedie se zkrátka v poslední dvacetiminutovce thriller dělá těžko. ()

J.Mayen

Tak tenhle odpad mi hnil přes 10 let na flashce, a teď už mi je jasný proč. Kdo ten film tady hodnotil tak vysoko? Přijde mi to jako kdyby hodnotili maximálně pětiletý děti. ()

david666

Nevím ale tady se budu asi lišit od většinového názoru ale mě film připadal nudný, natahovaný a kromě LeBeoulfa mě na něm nic zvlášť nezaujalo. ()

childe666

není to špatné a jsem rád že jsem to viděl, sice bych se bez prvních 30minut asi taky obešel, ale zase tam bylo alespoň vylíčeno to domácí vězení, ke konci to bylo dynamické i když jako vetšina filmů tohoto ražení celkem předvídatelné... PS: asi si koupím pořádnej dalkohled a videokameru se stavivem...nikdy předem nemůžu vědět kdy se mi bude hodit... :-) ()

kachnacekk

Dobrý film, ze začátku jsem mu nedávala moc velké šance, ale najednou se přiblížil konec nijak nudný, ani jsem se nenadála. Zdá se, že Shia LaBeouf se stává stále oblíbenějším a obsazovanějším hercem.. ()

mijano

Vcelku som bol prekvapený, pretože toľko hluchých a bezúčelných scén sa v jednom filme dávno nevidelo. Celý film vlastne prešiel asi tak 3 odlišnými žánrami, ktoré spájal iba Shia a jeho fakt dobrý herecký výkon. Nehovoriac o predvídateľnosti celého deja, vás posledných 20 minút nedá vydýchnuť a posunie film na úplne inú úroveň, najpredávanejšiu a to sú americký teenageri. 2,5* ()

Akyno

Príjemne akčné a napínavé dielko od ktorého som nečakal vôbec nič. O to viac ma potešilo, že Shia LaBeouf, ktorému som doteraz neprišiel na meno doslova a do písmena (btw. to je umelecké meno alebo má fakt dosť šlahnutých rodičov) nebol až tak otravný a podlízavý ako v predošlých filmoch kde si strelil len zopár štekov. Rozhodne to nie je umelecký skvost, ale nudiť sa určite nebudete. ()

bigboss_

Milé prekvapenie, celkom slušne udržiavaná hladina napätia, žiadny natiahnutý trápny záver. Pár veci by som spravil inak, ale inak dobrý film. ()

esmoke

Docela příjenmé napínavé pokoukání, co očekáváte se prostě stane. D.J. Caruso natocil poctivě na točenou podívanou, na kterou se velice dobže celou dobu kouká... .jo holt ti američtí teenagerové mají pěkný život ;) ()

Dexter666

Veľká medzižánrová letná pohodovka. Carusovi v podstate nie je čo vytknúť. Orientácia viacej do hororu by mohla znamenať skĺznutie do priemeru. Na ešte väčšiu komediálnosť typu "Ľudia z predmestia" to nemá. Preto sa film trafil presne tam, kam mal. Shia LaBeouf je nádejný herec, uvidíme, kedy dorastie do neteenagerských rôl. Davida Morsea som si skôr v záporáckej úlohe predstaviť nevedel, teraz hej, aj keď je asi pár hercov, ktorí by zahrali presvedčivejšie. Chválim aj výbornú hudbu, nie len tú soundtrackovú, ale aj priamo filmovú. Za predvídateľnosť musia ísť ale body dole, aby som bol spravodlivý. 80% ()

Doctord

Dětinsky natočené drama s pubertálními hereckými výkony hlavních hrdinů. Je pravda, že na ty to určitě zapůsobilo,ale my zvyklý na klasiku Okna do dvora, můžeme jen říci achjo! ()

prener

V tomhle filmu jsem našel kombinaci hororu staré školy, lifestylové komedie pro mladé a napínavého sociálního dramatu. Dobré herecké výkony, scénář se svižným tempem a s přehledností. ()

Lipps...

Hitchkokovo Okno do dvora jsem viděla a i přesto, že je tohle remaik, takový pocit z toho přímo nesrčel. Dobře obsazený Shia LaBeouf a perfektní režie dělá z tohohle filmu vcelku nadprůměrný thriller u kterého jsem se dobře bavila. ()

Pwetrus

Dost pomalu se rozjíždějící film. Na thriller až moc. Přece jen, na ten film jsem se chtěl koukat jako na thriller. Ale než se to "rozjelo", celou tu dobu jsem si myslel, že to bude nějaká teenagrovská komedie. Musím však říct, že mě docela pobavila, a když se na to koknu na celkový film, tak bych to pojal jako kvalitnější komedii s dobrým výkonem Shie LaBeoufa a s překvapivým hororovským koncem: lepší tři hvězdy... ()

Chuanek

Fuj fuj fuj, šmírovat se nemá, ale kdo by měl takovou sousedku a zákaz z domu, co by mu jiného zbývalo. Slušný kousek v podání LaBeoufa a svůdné kočky z hororové nenávisti. První jsem si myslel, že to bude romantika, ale ejhle co se z toho vyklubalo, docela chytlavý, vtipný a místy nervy drásající thriller, který podpořil svou bručivosti dokonalý Morse. U závěru filmu nebudete mít pocit, že jste proseděli zbytečně dvě hodiny u tohoto kousku, protože počkat na konec se rozhodně vyplatí, totiž ta poslední scéna v podání Shii a Morse je dokonalá. Nikdy nevíte, kdo vedle vás opravdu bydlí, heh myslím, že půjdu zkontrolovat sousedku =)) ()

pierre9

Mnohí tu tvrdia, že veľmi skoro bolo jasné, čo sa stane, no ja som stále akosi neveril tomu, že to dopadne ako dopadlo. Navyše, LaBeouf je rovnako skvelý ako Roemer pekná, film má dobré tempo a veľmi dobrý soundtrack. Netvrdím, že teraz začnem sledovať svojich susedov, či tu v okolí nemám náhodou nejakých masových vrahov, ale napätie, švih a dobrý výber hercov mi pripravili skvelý filmový zážitok. 4.5* ()

Patr1k

Dlho som uvažoval nad hodnotením, pretože nemôžem povedať, že by ma film nudil, to nie, ale aj napriek tomu nejde o trhák, pri ktorom by sa človek usmieval od úžasu, potešilo ma obsadenie Davida Morse-ho, Shia klasicky v pohode...lepšie 3* ()

holden

Na dnešnú dobu celkom zaujímavý thriller, ktorý neurazí ani teenagera, avšak oproti Rear Window len veľmi slabý odvar. 2.5* (pol hviezdicky za LaBeoufa) ()

MAST3R

Film se mi kurefsky líbil, ale zase tak inteligence postav - WTF?! To je asi tak vše špatný na tohle filmu. Sympaťák Shia - taký malí střevo, jeho přiblblej šikmookej kamarád, hloupoučká matka, skvělí záporák Morse a sexy kočka od vedle Sarah Roemer. --- Jen nechápu, tohle, že je horor?! ehmm.. :-) ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007