Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

mad.dog

Velice povedený thriller s vynikajícím LaBeufem. Protože to je bohužel thriller pro teenagery, snímek postrádá víc napětí a taky toho děsu, který čišel z Okna do dvora. Souhrnem to ale splnilo vše co potřebovalo splnit. ()

Kazadum

Film s velice dobrým potenciálem, skvělý scénář. Shia LaBeouf to zahrál skvěle, unuděného puberťáka. Kdyby se do toho obul nějaký skvělý režisér, mohla z toho být skvěla podívaná. Za krásnou Sarah dávám 4*. 75% ()

adam99

Tento film patří mezi mé nejoblíbenější thrillery. Mladý Kale který se stále nevyrovnává se smrtí svého otce a když je ho učitel narazí na jeho tátu Kale to nevydrží a za tento čin je odsouzen na domácí vězení. Kale nemá co na práci tak pozoruje sousedy, při tom se skamarádí se s Ashley, se kterou poté zaznamenají divné chování jednoho ze sousedů, který je podle nich vrah. Tak bych popsal tento velmi dobrý thriller od kterého jsem se nemohl odtrhnout.:) ()

eexDon

Für mich - 70%, - /některé dialogy mě dost unavovaly, předvídatelný děj, závěr příliš vypjatý, násilný až hororový a ještě ve tmě/, + /námět celkem originální - moc často se nepoužívá, Shia celkem hezky hrál, Sarah docela pěkná/, hodnocení - variace na Rear Window, ale rozhodně ne tak povedená, násilnější, hororovější - přesně podle módy moderních filmů, "originál" je pro mě jasnou volbou ()

BranuliQ

Zo začiatku sa zdalo, že to bude ďalšia nudná slátanina, ale potom sa to postupne začalo rozbiehať. Prišli prvé ľakačky a ja som si od nervozity prehrýzol takmer polovicu pier. Potom ale začalo poriadne vrieť a vznikol z toho naozaj podarený triler. Dal by som päť hviezdičiek nebyť toho nudného začiatku. ()

lineker

Celou dobu jsem přemýšlel jak krátce a věcně vystihnout můj dojem z filmu. A nic lepšího než "nenudící nic" mně nenapadlo. ()

neo101

Tak z Davida Morse bych se strachy posral, kdyby byl můj soused a ani by nemusel vraždit. Super film, Shia je výbornej a vlastně jsem ho předtím videl akorát v Robotovi a prvních Transformers. Sousedka je buchta k pohledání, akorát mi neseděla matka v podání Carrie-Anne Moss. ()

zimi

Bohužel špatný herec pro hlavní roli a co se bude dít je jasné stále a stále víte co bude za dalších 10 min, nejhorší to není, napětí celkem ujde a vedlejší herci super, ale opravdu až moc předvídatelné, škoda! 5/10 ()

k.rakonos

Vysoké hodnocení je pro mě trochu záhadou. Dle mě sotva průměrné. Thriller jako z 80.let, a to i trikově. Po americku přehnané akční scény, kdy opět rozkopaný dál bez šrámu bojoval, kdy spadnutí z patra na zem neznamenalo nic. Nevím, proč podobné scény vždy ve filmech přeženou, snižuje to věrohodnost. Ale řadě lidí to zejména v akčních filmech vůbec nevadí. Pak se při obyčejné fackovačce mladí diví, co vše se může stát. Vždyť ve filmu se nic nikomu nestalo...Jinak celkem zajímavý námět, ale celkově u mě průměr. ()

Pollini

Disturbia je mnoho povyku pro nic. Chlápek s dalekohledem není nic nového a teeagerovské drama s vraždou taky ne. Neoriginalita je jediný postih. ()

MilanRambo1

Nemůžeme přehížet to že je to poupravený remake od Hitchcock do dnešní doby. Herci jsou dostačující (ale Aron Yoo by mohl být nahrazen např. Jonah Hill). Líbilo se mi to, je to napínavé dobrá atmosféra a LaBeouf si s rolí vyhrál dostatečně. 70% ()

Skuru

Disturbia je výborný, typicky letní film, který sice není příliš originální, ale překvapivě šlape bez větších zádrhelů jako tanagerská komedie i jako hutný triller v druhé půli filmu. Rozhodně se jedná o nejlepší film režiséra D.J. Carusa, kdysi velkého favorita samotného Stevena Spielberga. Podobných fajn oddychovek není nikdy dost. Více na: http://zabitcas.cz/v-i-r-disturbia-2007/ ()

baronGrga

Disturbia měla buď končit jako klasický romantický cajdák, kdy by se ukázalo, že podezřelý soused je ve skutečnosti africký princ hledající v USA nevěstu, Kejl by ulovil osmikilového candáta a Ešly by udělala maturu, nebo se celých romantikou prosáklých 70 minut mělo důkladně vyždímat a znovu proprat v pořádných thrillerových mydlinkách, aby poslední, typicky hororová půlhodina se všemi těmi nebožkami v igelitech a plovoucími ostatky nepůsobila jak dalekohled v krabičce poslední záchrany speleologa. 40% ()

hanula999

Super "horor",když jsem to viděla poprvé jsem vůbec netušila jak to skončí amto se mi na tom hodně líbí,protozže některé filmy už prostě víte nebo spíš tušíte jak skončí a většinou to tak bohužel je. Tento film je hezky napínavý a dobře se u něj i pobavíte. Hodnotila bych tak 70-75% :) ()

mis.pa

Začátek zajímavý, postupně vtipný, ke konci napínavé, i když člověk už tak nějak tuší, co se kdy stane, jak co dopadne apod. Musím ale uznat, že nebýt Davida Morse, tak film má o hvězdičku méně. ()

tompolicky

Perfektní pro diváka přesně namíchaný koktejl, zábavy i napětí. V první půli docela sranda, vtipné situace i dialogy, zhruba v půli se však mistrným a nenásilným způsobem přemění na dobře zpracovaný thriller, který vtáhne diváka absolutně do děje. Vše doplněné dobrou hudbou, skvělými herci a propracovaným scénářem. Pár dobrých klasických "lekaček" také nechybí. Opravdu skvělá podívaná. Navíc film dobře ukazuje jak velký potenciál Shia v sobě má. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007