Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

Saimon

Trochu mi to pripomnelo Neila Gaimana, i kdyz tohle bylo priserne roztahane a obcas opravdu nudne. Jinak,co se stane nakonci mi bylo jasne od chvile,kdy nam byl zminen onen "bod" v aute.... O fous,ale jeste *** ()

mira.l

Ještě že tohle utrpení trvalo jen 88 minut...co to doprdele bylo a za co to tu vzalo 73%?? Podobně jako uživatelka Misule11 se ptám, v čem byla KRÁSA toho filmu? Mě to připadalo pitomý od začátku do konce, krásný to nebylo ani jako road movie pohledem na krajinu, exteriéry mi připomínaly depresivně vypadající smeťák na polopoušti plný odpadků, vraků, bordelu a já nevím, čeho všeho ještě, což sice asi bylo záměrem, ale rozhodně to nebylo pěkné na koukání. A ORIGINALITA? No, budu-li se řídit poučkou, že zážitek nemusí být kladný, hlavně když je silný, tak v tom směru to asi originální bylo až dost. Proč já to vlastně stáhnul?? ....jo, už vím, protože v tom hraje nebo lépe řečeno má hrát Sarah Roemer, která mě velice zaujala v Disturbii, ale tady mi teda naprosto unikla, měla tu nějaou epizodní miniroli, asi tuším, kde se mihla, ale znova to hledat nebudu, no kdybych to věděl, utnul bych to hned v zárodku. Takže 1* za Shannyn Sossamon, to bylo snad jediné zaznamenáníhodné plus, jinak je to pro mě blbost, jakou jsem tase delší dobu neviděl a doufám zase delší dobu neuvidím. Závěrečný pokus o happyend v nemocničních postelích po návratu do života (ten radši ani komentovat nebudu) to podle mně zabil totálně, copak v Americe nemají nemocniční pokoje pro pány a dámy zvlášť??? ()

GTS_PUNK

Dielo režiséra Gorana Dukiča z roku 2006 možno klasifikovať ako atypické road movie. Atypické z dôvodu dejového zasadenia príbehu do sveta "na druhej strane", do špecificky vytvarovaného záhrobia, kde končia ľudia, ktorí sa rozhodli ukončiť svoj život samovraždou. Ocitá sa v ňom aj Zia (Patrick Fugit), dozvedajúc sa, že v ňom môže nájsť aj svoju bývalú priateľku (Leslie Bibb). Nie sám sa preto vydáva na cestu "oným svetom", aby ju našiel, rovnako aby zároveň našiel aj zmysel života a smrti. Vraj práve táto cesta uvedomenia si hodnoty života má byť hlavným posolstvom Dukičovej snímky. Viacerými prvkami snovo ladené, do šedého odtieňa zafarbené dielo však nie je žiadnou hlbokou filozofiou. Stavať sa snaží na dramaticko-komediálnych prvkov, čo mu však do značnej miery nejde. Dá sa povedať, že prakticky vôbec. Film preto v konečnom dôsledku na diváka nepôsobí ani ako dráma, ani ako komédia. Nefunguje dokonca ani ako road movie, kde cesta predstavuje cieľ. Cítiť síce, že sa snaží formovať nejaké posolstvo, ale nedarí sa mu to. Minutážou nejde o dlhý film, ale práve kvôli nefungujúcemu, respektíve nezaujímavému príbehu, má divák pocit, že sa "vlečie" neuveriteľne pomaly. Jediným pozitívom, ktoré sa dá na filme nájsť, je jeho obsadenie (aj z toho však nie všetci). Zaujmú najmä Shannyn Sossamon, Shea Whigham a Will Arnett. Aj to skôr ako herci samotní než ako postavy, ktoré v tomto prípade stvárňujú. Wristcutters: A Love Story nemá schopnosť si diváka zvlášť získať. Na papieri pôsobí ako zaujímavý bizarný počin, ale v praxi ide o viac-menej hodinu a pol príbehovej nudy, ktorá nebaví a nedokáže človeka výraznejším spôsobom zaujať. ()

rivah

Nezávislý film s bizarním, nesmyslným, trochu černohumorným, ale mdlým světem sebevrahů s dějem, který se nevzrušivě vleče, aby nečekaně skončil probuzením. ()

Mocoft

Výborný nápad na scénář, ze kterého se dozvíte, že páchat sebevraždu je blbost, protože na onom světě se budete mít ještě hůř než v životě. ()

-tHESWINe-

Pohodový a tak trochu líný filmeček, zachycující zase jednu představu o světě "po životě". Nicméně docela originální a mimoto Shannyn Sossamon na nemocničním lůžku je rozhodně okouzlující. ()

perutman

Wristcutters nejsou výpověd zmanipulované EMO mládeže, jak by se zdálo na první pohled. Jsou vemi nápaditou, originální, černou indie komedií s Tomem Waitsem a Eugenem, postavou napsanou podle frontmana-blázna z Gogol Bordella. Ačkoli bych mohl některé věci filmu vytknout, dávám za 5, protože režisér Dukic naservíroval neotřelou roadmovie se spoustou parádních fórů - z nichž největší je dokonale promyšlený svět pekla - a také protože lidé, kteří natočí skvělý film za zlomek toho za co točí studia ty hovadiny, mají mé sympatie a mou plnou podporu. ()

Brusinka

Zia jednoho rána vstal, poklidil, vyluxoval, zalil kytky… a spáchal sebevraždu. Film, který nemá žádné předpoklady pro to, být veselý a přesto dokáže člověka nabít neskutečně pozitivní energií. Je to svižné, zábavné, s velmi dobře zvolenou stopáží, bez hluchých míst a patetických okamžiků a od všech těhle ,, milých“ filmů, často trpících sklony k přepoetizování, se příjemně odlišuje tím, že Wristcutters jsou optimističtí velice nenásilným způsobem, a i přestože divák už od poloviny tuší konec, zaslouží si ode mě plný počet. Krom jiného i proto, že jsem kdysi začala psát povídku s velice podobným námětem, protože jako hudební doprovod filmaři zvolili moje oblíbené Gogol Bordello a navíc se mi opravdu hodně líbil hlavní hrdina. ()

deric

Film, na který prostě nezapomenete. Název, co zní jako oxymóron a také spousta černého humoru, černá díra v podlaze auta, výborný soundtrack s písní, která se celý film hraje dokola a nakonec si ji zamilujete. Na první pohled černá komedie s sebou přináší také filozofickou rovinu, jednoznačně a must-see-movie! ()

maruli

Wristcutters je neuvěřitelně milý filmek, jak píše Radek99, je to 'něco mezi' celou škálou filmových žánrů a dohromady to funguje velice dobře. Chtělo se mi chvilku dát trojku, pročež a jelikož je tam několik věcí pro mě nedodělaných nebo zbytečných /což samožřejmě může být způsobeno i mou blonďatou omezeností, to nepopírám :))/, nicméně pak vstoupil na scénu Pan Tom Waits a na 4 je vyděláno. A soundtrack? omg! Ten musím mít! ()

DadysGirl

Yep! Jsou i filmy o neveselých tématech, které pobaví... Vlastně to není nic světoborného, jen klasická lovestory s happy endem... ale trochu bizardní, lehce nekonvenční a zajímavá... ()

mojo

tak tohle mě bavilo...dějově víceméně o ničem..zasloužilo by si to i zajímavější vizuální zpracování ala Gondryho nauka o snech, ale prostě se to líbilo, nenudilo a dodívalo až do konce celkem sympatickým způsobem..každopádně si Gorana Dukice vemu jak se tak říká na pifku ()

jafuska

tohle není dobrý film, žijí ve světě se sebevrahy? mají svůj domov? tak toto je opravdu slátanina, rozhodně tento film nemá na tak vysoké ohodnocení, ani první půlka není dobrý, dál jsem se nedostala, protože mě to vůbec nebavilo, příště si rozhodně vyberu lepší film ()

yaqwsx

Byl jsem překvapen. Ano, dávám sice jen tři hvězdíčky, ale jsou to lepší tři hvězdičky. Film se mi líbil, ale chyběla mu špetka něčeho do čtyř hvězdiček. Počáteční námět mě dostal - i přesto, že později krapet pokulhával. Film se mi líbil i díky tomu, že autoři dokázali s nápedem dobře pracovat - byly tu různé odkazy a hlavně celý příběh dával v nastavených mezích smysl. Nebyla zde vyloženě žádná blbost. ()

MartinTerran

Road movie v posmrtném životě to tu snad ještě nebylo, ale snímek kromě toho nic moc nenabízí. Klasická milostná zápletka a to je vlastně vše. Žádné poselství či hlubší význam se nekoná, snad jen že není dobrý nápad se zabít, ale to vím i tak. Herci ani jejich výkony nijak neoslní, prostředí jednotvárné furt samá polopoušť. Velmi slabý snímek, který podle mě nic nového nepřináší, snad jen odlišný pohled na možný posmrtný život. Rozhodně zklamání čekal jsem mnohem víc. Hodnocení: 24/100. ()