Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

F.man

Hodně zvláští kousek. Ať už jde o zajímavé téma, poeticko-artový přístup k scénaři, zvolený barevný filtr... Wristcutters mají prostě svoje zvláštní kouzlo, které na mě působilo velmi silně. Pokud navíc přidám hudební doprovod mojich oblíbených Gogol Bordello musí se jednat o pětihvězdičkovou záležitost. Ale menší chybičky, jako je například idealistický konec, detaily ve scénaři (...) mě od finální hvězdy nakonec odradili. Přesto se jedná o zajímavý kousek který snad není ztrátou času. The dog has spoken. ()

keddy79

Nepříliš známý (alespoň já jsem o něm nikdy předtím neslyšela) ale výborný film. Moc se mi líbilo zaměření pohledu na prožívání pocitů postav. V tomto snímku se nedozvíme nic o tom, co dotyčného vedlo k rozhodnutí k sebevraždě, jak se na onen světa dostal, či jak tam začínal. Dozvíme se , co hrdina cítí, co ptožívá. Ne že by se o citech mluvilo (ve spoustě filmů vidíme člověka a slyšíme jeho vnitřní monolog, ale o tom to není), ale přesto je vidět, jak pocity hrdinů přirozeně proplouvají každou scénou, ať už je to při čekání na zázrak, při pohledu na noční oblohu bez hvězd, či při výměně úsměvů v závěru. Ač tento snímek zdaleka není dokonalý, je nesmírně zajímavý a originální. Zajímavé komentáře: Geminia, Davson, hirnlego ()

Defaultovna

Tak akosi som čakala viac, nápad mal obrovský potenciál. Jediné čo fungovalo stopercentne, bol soundtrack a áno, hovorím to aj kvôli Love will tear us apart od Joy Division pri scéne v bare. :-) ()

Rosana

Výborný poetický filmeček plný skvělé muziky, sympatických herců a nechutně ošuntělého prostředí! Skvělá harmonie a super příběh. ()

Korbitch

Na komedii je to málo vtipný, fantasy tu také moc nenajdete, jestli romantický, tak naprosto minimálně a o dramatu nemůže být vůbec řeč. Průměr. ()

Davson

5* z čistě subjektivního hlediska. Wristcutters (v českém překladu Sebevrazi) nejsou dokonalý film, mají své chyby, ale k čertu s tím. Mě se ten film trefil přesně do noty, mám rád takové filmy o mladých, o lásce, je to originální, je to vtipné a když se na konci Shannym Sossamon tak nádherně usmála, tak nemůžu hodnotit jinak. ()

Freemind

Výborní herci i nápad, ovšem tak jako mnozí ostatní mám také pocit, že film v polovině začal brzdit, neudržel tempo. Sjelo to po povrchu, myslím, že kdyby to bylo (podobně jako předloha) jen filmová povídka na 30 minut, bylo by to k dobru. Přesto to byl příjemně strávený večer. ()

suicide

Víte, z počátku jsem si říkal, jak se vlastně tenhle film z onoho světa sebevrahů liší od filmu, který by se odehrával kdekoli v "normální" Americe. Nějak jsem nechápal ten důvod, ale pak mě ten film nějak dostal. Měl v sobě trochu víc, než se zdálo pod slupkou námětu. Člověk se žene za vzpomínkou, aniž by si uvědomil, že co má teď, je lepší. Stejně tak je důležité mít radost ze života, byť by to byl život ve smrti. A Shannyn Sossamon? Z té vykukoval její jiskra nejenom očima. Velmi hravá, velmi zranitelná, ale taky velmi radostná. ()

swed

Posmrtná variace na "Dálnici 60". Ušmudlanost a nedotažený scénář (to platí o závěrečné půlhodině) možná nejsou známkou té nejvyšší kvality, přesto jsou "Sebevrazi" originální a ulítle milá podívaná, jako dělaná pro všechny fandy indie. 7/10 ()

mae-geri

Tak nejak jsem skoro cely film nevedel, co mam cekat.. Bylo to fajn, ale porad se to nechylilo k nejakemu zaveru, ktery jsem cekal, nebo ktery by mi daval smysl. Nastesti to vubec nevadilo a film mel neco do sebe.. 70 % s tim, ze tady to Shannym zveda na **** :) ()

Efik_CZme

Pro mě Sebevrazi představují úžasné filmové překvapení... Nedokážu ten film pořádně popsat. Co říct dokážu je, že při sledování jsem dupal nadšením do podlahy a tekly mi slzy štěstí. Jsem vůči Wristcutters nekritický... ale mám proč:-) ()

Mickalle

Už si ani nevzpomínám kdy naposledy jsem viděl tak skvělej film. Ani nevím kde začít a kdy skončit, tak radši jen napíšu FAMÓZNÍ !! ()

Huntelaar

Bizardní film vzniknuvší z až neskutečně bizárdního scénáře, který sepsali z bláznivě bizardní předlohy, ale přitáhl mě na hoďku a půl k monitoru a nechtěl mě pustit. A i přes všechny ty bizardnosti jsem rád, že mi řekl to co chtěl. ()

Fanucci

Tempo filmu bylo příšerně pomalé a konec filmu byl poměrně dost předvídatelný. Whigham exceloval v roli Eugena. ()

maverick10

"Ani to nehledej, je tam nejaka cerna dira nebo co" Super kousek, velice originalni. Mam rad ROAD MOVIE filmy, neni to zadna nuda a kazdy zaber prinasi neco noveho. ()

johny89

Mno nechci se opakovat jako všichni tady, ale jinak se to nedá vystihnout... milej pohodovej film, námět mě dost zaujal - originální.. akorát mi to moc jako komedie nepřišlo ()

Marqta

Zajímavý a originální námět. Ale mimo tu krásnou hlavní myšlenku- mě snímek nijak neoslnil...Trochu mě to zklamalo, protože jsem se vážně těšila a filmy s podobnou tematikou i zpracováním se mi obvykle líbí hodně. Ve filmu je několik zajímavých scén a momentů, ale jinak se po většinu doby neděje vůbec nic. Líbilo se mi celkově prostředí- takové to otlučené a melancholické- jakoby přímo stvořené pro road-movie z "onoho" světa. Ale jak už jsem říkala absence zajímavého a chytlavého děje mě častokrát nutkala ani to nedokoukat. Což by zase byla škoda, protože konec se povedl :) ----"Once upon a time there was a crooked tree and a straight tree. And they grew next to each other. And every day the straight tree would look at the crooked tree and he would say, "You're crooked. You've always been crooked and you'll continue to be crooked. But look at me! Look at me!" said the straight tree. He said, "I'm tall and I'm straight." And then one day the lumberjacks came into the forest and looked around, and the manager in charge said, "Cut all the straight trees." And that crooked tree is still there to this day, growing strong and growing strange.----" ()

honajz2

Není to sice plně využité a navzdory dobře vymyšlenému světu to se svým námětem nepracuje na 100%, ale i tak se mi to líbilo. Příjemně se na to kouká, pobaví to, konec je sice očekávatelný, ale fajn (SPOILER jen teda nechápu, proč pod tu sedačku nezkusil jít nikdo předtím a proč zrovna to je to místo, kde se dá vrátit zpátky KONEC SPOILERU), postavy jsou sympatické nebo aspoň zajímavé, vizuál světa sebevrahů je správně ošklivý a bez čehokoli hezkého a na rozdíl od některých si myslím, že to má děj a že vůbec nebyl špatný - když teda pominu ty deus ex machina zvraty (snad poprvé mi v některém filmu vadila sekvence se sektou, protože ta přišla úplně zničehonic). Funguje to ale dostatečně a to je hlavní. Slabé 4* ()