Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

klukluka

Tenhle film má dvě přednosti. Z mého pohledu by se po něm nemělo nikomu chtít do světa sebevrahů, který byl naprosto o ničem, no a ta tmavovláska byla slaďoučká. A jinak? Naprostá ztráta času. ()

Devadesát Dva

Bez měsíce dekádu trvající rest (26.09.2011). Viděl jsem tehdy jen konec filmu, kdysi v TV, přesně ten typ, co sedí sledovat nejvíc v ospalé válecí náladě na gauči, jen tak, pozdě. Ten happy end neodpovídá nátuře, ale realita filmu se mi líbila. Díky k. jsem se k tomu konečně dokopal, dosledovat to. ()

cab

Originalni film zpracovany na zaklade knizni predlohy o lidech, kteri spachali sebevrazdu at uz jakymkoliv zpusobem a setkavaji se v posmrtnem prostredi, ktere je deli od realneho sveta a neceho co nasladuje po nem. Natoceno trosku posmutnele s "jen" povzbudivym zaverem davajici novou nadeji. I pres mene zname herecke tvare, citlive zahrano. 60% ()

noby

Onen svět, který je stejný jako náš, jen o něco smutnější, špinavější, nespravedlivější. Svět, kde skončí všichni sebevrazi, a nikdo jiný. Svět, kde se nemůžete usmát. Absurdní snímek o útěku z našeho absurdního světa do ještě absurdnějšího, a o tom, jak absurdně se chováme, lhostejno v kterém světě. Nenápadný, ale průbojný kousek, drásavý i uklidňující zároveň. ()

Hanys_

Na začátku byla hodně originální myšlenka o "onom světě", který pro sebevrahy rozhodně není žádné idylické místečko. Pak k tomu přibylo pár šílených vedlejších postav (rus Eugen) a bylo zaděláno na výborný snímek. Hodně brzo se ale film zlomil v typickou road movie, a to že jsou hrdinové po smrti, nehrálo už boužel žádnou specifickou roli...Ale i když jsem čekal něco trochu jiného, vysloveně zklamaný nejsem...6/10 ()

divak84

zajímavý film. nudný a přitom bavící, svým způsobem legrační, ikdyž hlavní hrdinové se usmějí až na konci. genialní mi přišla scéna útěku z vězení. Zia je zajimavá postava. představitel je sympatak, ale doplací na (podle mě) nic moc a (zbytečně nic moc) napsanou postavu. takový flegmatik, který je až moc vážný, až moc strnulý a přitom tam byl potencial zahrát roli sympaticky, legračně, roztomile. strašně se mi líbil onen svět. barvy takove temné, malem černobílé, jak uvnitř tak venku. prostě zajímavý film, ale který z hlavy vyšumí. bohužel se tady moc nesrší vtipem, ale film si nehraje na něco co není. škoda že je to jen obyčejný průměr, když mohlo jít o sympatičtějí nadprůměr ()

MulaNula

70% : Velice netradiční příběh s velkou dávkou nevšedního humoru. Veze se v poklidu a i přes pár suchých míst uteče jako voda. 70% ()

Schuldiner

Originální, vcelku poklidná záležitost, která mě místy slušně rozchechtala...ale postupně se ve druhé půlce tak trochu rozprášila na něco neurčitého... Škoda.. Myslim, že tomu chybělo něco, co by to ještě víc ozvláštnilo... Ale líbilo se mi to. A Shannyn Sossamon..hmm....nádhera! ()

Itar

Kouzelně divný film, tak trochu v podobném stylu jako Interstate 60. A stejně jako Interstate 60 měla svého Garyho Oldmana, má Wristcutters svého Sheu Whighama. Všichni herci hrají příjemně sympaticky, i když krom výše zmíněného Whighama a Toma Waitse tu není místo pro žádné výraznější herectví. Film samotný však jede na absurdních vtípcích, prázdné krajině a svérázné hudbě, která dává filmu nezaměnitelnou atmosféru. Tohle bude srdcovka... ()

matmanX

Co to mělo být?! Opravdu nechápu, jak jsem mohl sledovat stejný film, jako autoři takových vysokých hodnocení. Film má skvělý nápad s velkým potenciálem, ale neskutečně nudným a odfláknutým provedením. Hrdinové jezdí autem s černou dírou pod sedadlem (jeden z mála docela zajímavých nápadů) po nezajímavém "onom světě" sem a tam, potkávají nudné lidi a prakticky nic se neděje. Žádná z hlavních postav mi nebyla sympatická, poslouchat jejich nudné tlachání pak bylo přímo utrpení. Pořád jsem čekal, kdy už přijde nějaký ten moment, který by aspoň částečně ospravedlnil zdejší hodnocení, ale pak už přišel jen předvídatelný konec a titulky. V té chvíli mi v hlavě tvořilo jen obrovské WTF? Zkrátit to tak o 80 minut, mohl by to být aspoň trochu zajímavý kraťas. Takhle je výsledek opravdu tragický. ()

sona123

Začátek šokující, pokud si nejdřív nepřečtete obsah. Pak mi (pravda, žehlila jsem u toho, ale to mě neomlouvá) docela dlouho trvalo, než mi došlo, kde že se co vlastně odehrává. A jak mi to došlo, tak to byla nuda, nehledě na to, že ani myšlenka nezavání novotou (viz např. seriál Mrtví jako já, Pushing Daisies, ale ty jsou novější). Vtip - nula, exteriéry - nula, herecké výkony - bídné, náboj - špatný. Ne, šlo se dodívat, ale ztráta času to tak trochu byla. ()

evil_ryu

Veľmi originálne dielko s trochou absurdného humoru, vtipnými charaktermi, príjemnou atmosférou a krásnou Shannyn Sossamon . ()

Dallas

Začína to crappyendom a končí ... alebo radšej takto. Je to v podstate v základe úplne klasická romantika avšak zasadená do veľmi čudného prostredia, s veľmi čudnými (vedľajšími) postavami a veľmi čudnou hudbou, ktorá tam však dokonale sedí tak ako všade prítomné Eugenove sarkazmi. Aj keď sa to zdá celé čudné, tak práve v tých základných momentoch to je tak nejak jednoducho reálne krásne. Asi to moc nedáva zmysel, ale to snáď pochopíte keď sa na túto čudnú cestu vypravíte. Ako povedal Tom Waits, ktorý si tu opäť raz zahral to čo mu ide najlepšie ... "Ono sa to stane, keď na tom nebude záležať" ()

krypton22

Příjemná roadmovie, kterou kazí mírná nedotaženost (z námětu šlo určitě vydolovat více) a pár zbytečných rekvizit (černá díra, Tom Waits). Podezřele podobné Interstate 60. ()

Geller

Na tomto snímku lze pozorovat proč jsou nezávislé filmy tak oblíbené. Kouzelná atmosféra a skvělí herci. ()

bidja

Pěkně snová road movie balkánského odrozence v amerických otězích. Něco málo tomu do ****** chybělo. ()

laFei

Komentář po dlohodobé absenci (filmové i ČSFDácké)....a myslím, že lepší start jsem si nemohl vybrat. V seberazích se krásně snoubí poetický surrealismus posmrtného světa s lehkým klišé milostné trojice. Patrick Fugit mě velice mile překvapil. Dospělé dítě s velkýma očima ztracené v krutém světě.Stála ta sebevražda (resp. pokus o sebevraždu) za to?...Film si podle mě krásně pohrál s ideou síly lidského podvědomí a touze dosáhnout v životě vlastního kousku štěstí...jednoznačně 5* ()

chalp

Neskutočne mi to pripomenulo Pozdrav z Cesty do Pekla, akurát orezaný o čierny humor, akciu a ultranízky rozpočet :).Áno je to komédia(svojím sposobom), ale všetok použitý humor a vtipné scénky sú nenútene a spontánne, výbuchy smiechu nečakajte, ale pousmiatie a mierny úškrn behom celého filmu určite áno.Celé to zhrniem do veľmi milého prekvapenia, ktoré určite neurazí, ale práve naopak, ak máte už dosť komédii v ktorých sú najvtipnejšie zábery na umelé penisy a trojminútove prdy budete viac ako spokojní. ()