hroubek

U některých komentářů k filmům mám potřebu se dlouze rozepisovat, ale tady tomu bude jinak. Dokonalý trik je podle mně zatím nejlepší film jaký Nolan natočil, jelikož s každou další projekcí graduje čím dál více. Navíc má geniálně napsané a zahrané postavy. Jackman a Bale hrají jako o život a jejich výkon je naprosto nádherná prezentace špičkového herectví. I zbytek obsazení je skvělý od Serkise přes Caine až po samotného Davida Bowieho. Herečky mají dobře napsané postavy a jejich motivace není vycucaná z prstů. Precizní atmosféra, skvělé vypravování a bezchybná režie. ()

lykan9

O Dokonalém triku jsem slyšel spousty ovací a pozitiv. Tím více jsem po jeho shlédnutí rozhořčen. Po prvních deseti minutách byl jasně čitelný závěr a to je u filmu veliké mínus. Vytratilo se totiž veškeré napětí. Jen slepý by nepoznal, že postava Balea má dvojníka a že se s ním střídá. Jinak vše bylo výborné: herci, kamera, kostýmy, hudba atd., ale pokud mysteriózní film ztratí napětí a pocit překvapení v závěru, tak nemůže mít 88%. Dokonalý trik je typickým příkladem toho, že ne vždy je dobré spoléhat se na recenze. ()

ZeroCZ1233

V době, kdy oči světového zájmu propichovaly kouzelnickou sérii filmů o Harrym Potterovi, přišel Chris Nolan se svou verzí čarodějného kouzelnictva, akorát s větším důrazem na reálno s pouze malinkým odskokem k nadpřirozeným prvkům. Moje znalost této části Nolanovi filmografie byla ta tam, věděl jsem, že se jedná o film s iluzionisty, kde hlavní roli hraje konkurenční boj s dojmem, že postrádá větší rozsah a nástavbu na logičtější příběhový oblouk. Mýlil jsem se a moje minimální znalost byla ku prospěchu. Díky ní jsem si mohl vychutnat nečekanou atmosféru Londýna za kralování velké Viktorie. Ale v tom netkví největší síla Dokonalého triku. Ta tkví v příběhu, jenž diváka strhne svou poutavostí a dobře načasovanými zvraty, jenž onen konkureční boj na bázi řádného podnětu vzbuzuje, čemuž sekunduje nápadité představení nám známých klasických kouzel. To doprovázeno jest výkonem hereckého obsazení sestávajícího ze slavných jmen oboru jako Bale, Jackman, Johansson, stálice Caina a překvapivé dvojice Serkise a génia z Marsu Bowieho (!!!), ani jeden však nepředvedl to nejlepší, co v sobě má, zůstali v kolejích herectví, jež definuje jejich kvality, v níž jede i nevýrazná hudba. Pro občasnou kýčovitost a nežádanou rozmanitost slabších 9/10. ()

fabecc1222

Díky českému překladu si lze vlastně název vykládat dvěma způsoby. Dokonalý trik jako provedení kouzelníckého čísla, o které ve filmu jde. Ale také dokonalý trik od samotného režiséra na diváky. Ano, Nolan si už zde hraje s diváky a v závěru vytahuje jeden trumf za druhým, kterým vás nenávratně zavrtá do sedačky. Dokonalý trik je příběhově dost možná nejlepší Nolanův film. Ve výsledku je to vlastně malý film, o dvou soupeřících osobách, a právě to je možná na něm to nejvíc kouzelné. Vynikne tu tak mistrovské herectví a také dialogy, které mezi sebou postavy vedou. Jak film graduje, tak vám jednotlivé zvraty opravdu nedají spát a netrpělivě čekáte až do konce, jak to vlastně celé dopadne. ()

Ichabod

Tenhle film cloveku neda spat. Herecke vykony hlavni trojice jsou tak vynikajici, ze clovek skutecne se citi jako by byl v sale divadla a cekal kdy se dostane na radu jako asistent u dalsiho "kouzla". Nolan je puntickar a nic neponechal nahode, vse je do detailu promyslene, naplanovane a co je velice dulezite, ze z filmu cisi ta chut vymyslet lepsi a lepsi triky dokud proste neprijde nekdo na ten dokonaly - kouzlo. Malinko mne zamrzelo jak Nolan udelal z Balea toho mene elegantniho s irskym(nebo jakym) prizvukem. Nastesti nic neni jak se zda. Film je temnejsi a temnejsi, hudba jen dokresluje obraz do fantasticky plastickeho celku. Zvuk je v mnoha mistech znacne predimenzovany, az clovek zaleza pod sedadlo v sale, jak nam dava Nolan najevo jak nebezpecnou zivnost gentlemani Angier a Borden maji. Za sebe mohu rict jen : Bravo....a smele do dalsich filmu Pane Nolane :) ()

Jacob23

Prislo mi to jako ,nove, Memento z netradicniho prostredi.Skvele vymyslene i zahrane-2 muzi,mezi nimi zena,hra s divakem a nekolik casovych linii-neni to vsak tak uzasne dotazeno jako prave v Mementu(to uz se asi nepodari)Tady lze cast pribehu predvidat.Kazdopadne i po velke natesenosti se mi to moc libilo a film urcite jeste zhlednu-90%..Christopher Nolan je ale proste machr a nemuzu se dockat jeho dalsich filmu ()

-ELFKA-

Veľmi zaujímavý filmový kúsok, ktorý diváka strhne svojou magickosťou, na konci však nemilo prekvapí obyčajnosťou. Samozrejme, že jediné rozumné vysvetlenie všetkých tých trikov bolo jasné, ale zavrhla som ho hneď ako ma to napadlo. V tom predsa musí byť niečo viac, niečo pekelne rafinované a originálne. Bohužial nebolo. No nečakane triezvy koniec som prekusla a preto 5*, síce slabších, ale predsa. ()

Guzo

Tak takhle podle mě vypadá dokonalý film. Musím říct, že dobová atmosféra mě opravdu vtáhla do děje, je to zase něco trochu jiného, než ty filmy ze současnosti, či z budoucnosti. Ovšem kromě pánů v oblecích a kočárů tažených koňmi je to samozřejmě posazené hlavně na příběhu a to konkrétně na všech zvratech (a že jich tu opravdu je!). Osobně jsem pak ještě na konci čekal, že se zase něco zvrtne a celé to uvidíme ještě z jednoho pohledu, ale to už by bylo opravdu moc, spíš jsem se bál, aby to tak nebylo. A pokud jste film ještě neviděli, rozhodně doporučuji nečíst si žádné komentáře, kde se prozrazuje cokoliv z děje, ošidili byste se tak o jedinečný zážitek. ()

huli601

Kúzla sú len zámienka na vykreslenie dvoch postáv. Je to film veľkých zvratov a nečakaných momentov, ale mohlo v tom byť niečo viac. Každopádne fanušíkovia Nolana si určite prídu na svoje. ()

D28

Posadnutosť,rivalita,láska.Dobré témy pre dobrého režiséra.A ako divák mám rada príbehy,ktoré ma prekvapia.A ak nie raz,tým lepšie.A bavia ma i metaforky ako klietka a väzenie pre bratov,a tiež nechronologický dej.Naviac druhé pozeranie je skoro tak isto príjemné ako to prvé,hlavne si človek viac vychutná hercov,keďže najskôr sa sústredil na dej a triky.Nolan je asi podobný divák ako ja,keď tak presne vie,čo ma poteší.A určite je balehead. ()

R1CH1E

Asi před rokem jsem viděl film ILUZIONISTA, který se mi velice líbil a považoval jsem ho za jeden z nejlepších ve svém žánru. Ale po shlédnutí tohoto filmu musím říct, že oproti DOKONALÉMU TRIKU je ILUZIONISTA jen prachsprostá ubohá iluze. Příběh podávaný hezky zostra, opět neuspořádaně, podobně jako v Nolanově Mementu, ale už přeci jen ne tak moc, což jen chválím, dobové zobrazení skvělé a Bale s Jackmanem hráli dokonale. Atmosféra byla opravdu hutná a dala by se krájet a já doslova hltal každý trik, dokud nás Nolan neprovedl až do třetí části a s kouzelným slůvkem "ABRAKADABRA" se mi objevilo to, co mi bylo skryto před zraky od začátku až do konce. ()

jitrnic

Strašně překombinovaný film. Nolan jako by v obavě, že to ještě stále není dost chytré a tajemné, přihazoval další a další ingredience a přidával pod kotel, až se mu bramboračka rozvařila. Herecké výkony jsou solidní (nikdo nezáří, ale ani není v herecké sestavě vyloženě slabé místo), výprava velice podařená a zpočátku i příběh plný posedlosti a nenávisti má něco do sebe, ovšem každý další dějový zvrat je slabší a slabší, můj zájem o děj uvadal čím dál tím víc a kdo se nakonec utopí či bude oběšen, mi bylo v podstatě jedno. ()

Eso_pwned

Od Christophera Nolana se mi to líbilo nejvíc. Už proto, že mám rád mysteriozní filmy. Na první pohled se zdá, že je to o kouzlech ale ono ani ne. Od Dokonalýho triku sem nic neočekával, ale dostalo se mi všeho --- Christian Bale, Michael Caine, Scarlett Johannson....už tam chyběl jen Morgan Freeman jako kumpán Christiana Balea, ale to by bylo moc podobný Batmanovi. ()

strelenaL

Nevím proč je tomu tak, ale tento film mi přípomínal Iluzionistu. :-) Ale celý svět okolo kouzelníků a jejich iluzí s kouzly mě vždy lákalo. ()

Blackberry

Máte radi film? Máte radi dobrý film? Máte radi film, ktorý vám dá sánku dole? Máte radi k tomu výborných hercov? A čo takto bezchybný scenár? Že ešte k tomu aj zápletku? Dokonca takú, ktorá vám nedovolí vypustiť ani minútu filmu? A navyše k tomu ako čerešničku kvalitné vyvrcholenie? Po ktorom sa aj tak neprestanete pýtať? Ste na správnej adrese, pretože správcom tohto majestátu je niekto, kto sa na každý svoj film dokonale pripraví. Dámy a páni, Christopher Nolan a jeho Dokonalý film. ()

Puyi

Kombinace skvělého řežiséra Christophera Nolana, tří skvělých herců (nestárnoucího a stále výborného Michaela Caina, kterému role perfektně sedla, skvělého a čím dál více si mě získávajícího Hugh Jackmana a naprosto bezchybného Christiana Bale), dvou krásných hereček a výborného a trochu spletitého scénaře, na který se musíte neustále soustředit, aby vám neunikl nějaký důležitý moment...:) ()

zajda404

Pompézní, tajemné, matoucí, fantastické... nejvýstižněji by se ovšem film dal vyjádřit slovem GENIÁLNÍ. Nevím, co vynachválit dříve, jestli scénář, výbornou režii nebo herecké výkony. Všechno do sebe přesně zapadá a s postupem děje se z té velké skládačky stává nebo velkolepého. Řešení je sice velice jednoduché, ale o to více strhující. Kouzelnická vášeň, planoucí touha po pomstě, mnoholetá nenávist a snaha překonat nepřítele se staly tím pravým kořením filmu. Zvláštně pojatý je i vztah diváka k jednotlivým postavám.. dal by se vůbec některý z charakterů díky výše uvedeným vlastnostem považovat za kladný? ()

Ravi

Souboj iluzionistů až na krev se vším, co si pod touto větou dokážete představit, s historickým přesahem a ještě mnohem více, zkrátka preciznost sama, čili Ch. Nolan 100% = 5/5 ()

ghatos

Úžásný zážitek podpořený dobovou atmosférou, ve kterém Hugh Jackman a Christian Bale odvádějí maximální výkon. Vrcholně atraktivní téma zpracované Christopherem Nolanem, co si divák může víc přát? V mém okolí neznám člověka, jenž by The Prestige neměl rád. 93%. ()

Autogram

Přichází Dokonalý trik, pozorně se dívejte - a aj tak všetko pochopíte až v poslednej sekunde pred titulkami. A možno ešte trochu neskôr. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel