Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Tominni

Taková pohádka pro dospělé, trochu lásky, málo slov, žádná myšlenka - na druhou stranu akce celkem OK, film rychle uteče, moc po sobě nezanechá. Je to škoda, samotných fantasy z doby 10.000 před n.l. moc není. Ale Roland Emmerich moc námětů k následování nezanechal. ()

johnsnow

Ja som tomu dal 5*? To ako fakt? Asi som nebol pri zmysloch lebo takúto somarinu ktorá melie 50 cez 120 je iná prúserina. Efekty fajn, pekná babenka a rešpekt režisérovi to ťahajú k trom slabým. ()

ostravak30

Roland Emmerich rád velké filmy. Den poté, Den nezávislosti, Godzilla atd. 10 000 př. n. l. je z tohoto pohledu jen dalším ve stejném duchu. Velkofilm, který má za cíl vypadat úchvatně. Bohužel je vcelku snadno pochopitelné, že toto je jeho jediný cíl. Z historického hlediska nemá jeho vyprávění žádnou cenu. Slátanina o pračlověčích aobyvatelích a stavitelích pyramid, přičemž jedni loví mamuty zatímco ti druzí ty první, aby měly dělníky je totální žvást. Ani příběh samotný není z nejsilnějších. Několik mužů je uneseno, další se vydají na záchrannou misi a nakonec se všichni bouří a hnutí za práva dělníků pyramid vyhrává. Záleží nakolik je divák ochoten pominout fakta a věnovat se čistě vizuální stránce. Pokud hodně, pak asi bude spokojen. S průběhem děje, hereckými výkony či mnoha historickými nepřesnostmi ale výš než na dvě hvězdy film nedosáhne. ()

PlysovyMacko

Nenáročné fantasy, ktorou základnou premisou je záchranná akcia. Celé je to okorenené digitálnymi zvieratami, proroctvom a Hviezdnou bránou. Oceňujem, že sa film odohráva akože v praveku, práve táto časť histórie je neopozeraná. Ako dobrodružstvo obstojný počin. ()

Weirdman

3,5/10... Že pôjde historicky totálnu blbosť som čakal a zabával som sa na tom (chvíľku). Rovnako ma ani neprekvapili neherecké kreácie obsadených ksichtov. Ale, že sa Emmerich až tak nehorázne potopí vo svojom patetizme a nevykompenzuje to poriadne ani vizuálom, na ktorý mal 105 milónov dolárov, tak to ma fakt dorazilo. Nuda, nuda, nuda... ()

TomasB

Bezobsazna prkotina:/ Na zacatku jsem se neumel zbavit spatneho dojmu z vykradacky Apocalypta a zbytek filmu uz byl takovy vselijaky, jen ne opravdu dobry. Uchazejici efekty zcela pohrbiha naprosto plytky pribeh. ()

michal2287

Těšil jsem se na to hodně a jsem zklamán. Začátek byl pro mě velice nudný, div jsem u toho neusnul, zbytek pak šel. Díky druhé půlce filmu dávám ***. ()

Yin

V pořádném multikinu fajn zábava na sobotní večer. Na televizní obrazovce, nedej bože na laptopu ... šedivá nuda. ()

Insomniac

Vydržal som presne 34 minút... to asi hovorí za všetko. Emmerich by asi urobil lepšie, keby za tie prachy išiel študovať históriu. Strata času. ()

Allia

Mix Hvězdné brány, Doby ledové a Jurského parku. Nevím, jestli mě víc pobavili mamuti pracující na stavbě pyramid nebo obří krvelační pšstrosi. Jestli se jedná o sci-fi, proč ten časový údaj v názvu? Nicméně jsem vydržela film sledovat až do konce, takže to vidím tak na 50%. ()

dražis odpad!

Dlouho už sem se takhle dobře u žádné komedie nezasmál jako u 10000. Už ten přízvuk lovců přípomínající Ukrajince na výletě v Británii je tak směšnej, že sem se popadal za břicho a zároveň sem myslel, že budu brečet. Jedna z největších slátanin v historii filmu ( tedy aspoň myslím, i když určitě takové znalostii historie a dějepisu jako pan Emmerich určitě nemám ). ()

Blazis34

Film, od kterého se čekalo, že se stane velkým hitem, ale podle mě, se to určitě nepodařilo. Film je až příliš počítačově vyroben, schází zajímavější děj a akce. ()

Miloško

U mňa to zanechalo dobrý dojem.Je doležité si uvedomiť,že Emerich nenapísal a nenatočil film z úmyslom presne dejepisne vystihnúť dobu,takže mnohé nelogičnosti treba hodiť za hlavu a baviť sa. Baviť sa na dobrých trikoch (mamuti neskutoční),pekným príbehom,hudbou.Možno trochu scénar bol prázdnejší,ale myslím,že nezaslúžene tento film má toľko nepriateľov. (DVD,26.10.2008) ()

Simo16

Nudný film, ktorý dokopy neponúkne nič, čo by som chcel vidieť.Koniec, na ktorý som sa tak tešil ma sklamal asi najviac.Podobné scény som uź niekde videl.Škoda ,na tento film som sa veľmi tešil, ale sklamal ma na plnej čiare.Na pár svetlých okamžikov inak primitívná rozprávočka ,ktorý sa iba hrá na niečo, čo už bolo.Keby to aspoň vedeli odprezentovať tak, aby si aj náročný divák prišiel na svoje.Takže u mňa 1 hv. za skvelé mamutie efetkty a jedna za sľubný začiatok. ()

Bratr odpad!

Budu drsnej. Podstata filmu je zvrácená, reálie nevěrohodný, hrdinové dokážou přemýšlet jako moderní člověk. Prostě špína hrůza děs. Tvůrci myslím měli kouknout na Apokcalipto, které by jim jako mustr rozhodně pomohlo. ()

Plague.

Velkofilm jako vždy, ale když už chce někdo točit sci-fi tak proč svůj film pojmenuje historickým názvem to je mi fakt proti rozumu. Na dobu kamennou toho uměli hoděn se železem a jinými kovy, zeměkoule se nám nějak smrskla a veškerý habitat je jen co by kamenem dohodil vzdálen od sebe, prostě děs. Ale koukat se na to dalo když člověk trochu vypnul mozek. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický