Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

zlabus

Ach jo. Proč, že já na to vlastně koukal? Předchozí Emmerichovi filmy jsou pro mě sice svým způsobem klasiky (dětské kulty, wtz ), ale o tomhle jsem od počátku věděl, že mi to nesedne. Leč výsledek mě šokoval. NIc tak zbytečného a hloupého jsem vážně neviděl hodně dlouho (to snad i Pathfinder s Karlem Urbanem byl zábavnější). Šílená režie, špatní herci, hrozná hudba a mám dojem, že člověk co tohle napsal byl asi lobotomik. Jo, už jsem si vzpomně, proč jsem se na to díval! Těšil jsem se na Omara Sharifa a na to, že tohohle veterána opět uvidím ve filmu. Jaké bylo mé rozčarování při poslechu hlasu vypravěče si asi dovedete představit sami. No jo holt za blbost se platí, v mém případě ta cena bylo zbytečně ztracených 109 minut života. ()

Z0oMb3E

Veľkolepo natočená úplná ahistorická blbosť. Toto môže zobrať maximálne vymetený Američan, ktorý nemá absolútne šajnu o histórii. No pre človeka, ktorý pri filme aj rozmýšľa, musia mu niektoré scény trhať oči (mamuty stavajúce pyramídy, mapa Ameriky u Egypťanov...) . Celý film vlastne skombinoval také epochy ľudskej kultúry, ktoré so sebou absolútne nesúvisia. Trocha drahšie natočená rozprávka o záchrane lásky, keď musí junák prejsť 7 hôr a 7 dolín, a na konci ho čaká vyvolená. Po vyzuálnej stránke celkom slušne natočený, no po hereckej a dejovej stránke značne slabší film. Hovno so šľahačkou ostáva stále hovnom. ()

Rosana

Hvězdičku za kostýmy, výpravu, efekty a tak dále. Příběh byl také pěkný, ale podivně se táhnul a ve výsledku byl o ničem. Hlavní herečka mi byla velmi nesympatická! Byl to vlastně takový nijaký film, který mě urazil tím, že neurazí a nezaujme. ()

mysiak

Vizuálne pekné, nehľadať radšej nič pod tým...bo to nemá scénu, je to blbosť obrovských rozmeroch...dobre mu tak Emmerichovi, že to prepadlo...má sa prečo poučiť... ()

havLord

Z nějakého znásilňování historie nelze Emmericha obviňovat, protože tohle samozřejmě nikdo z tvůrčího týmu vážně nemyslel. Jakožto "po generace vyprávěná legenda o lásce a hrdinství, odehrávající se kdysi dávno, kdesi neznámo", uspěl 10,000 B.C. na výbornou. To také byla Emmerichova jediná chyba, že pouhým názvem určil, že se to bude odehrávat v určitý čas a na určitém místě - kdyby radši vytvořil svoji vlastní mytologii, zdaleka tolik lidí by se nad tím, "jak si tohle může dovolit", nepohoršovalo. A tak nejen kvůli zábavně debilním dialogům, ale i díky opravdu strhujícím bojovým scénám, zvláště když síly poměřují lidé a CGI potvory, je tohle ideální zábava, když chcete večer vypnout a jen se nechat krmit exotikou překypující barvami a heroickými slovy a činy. Návod k použití: je to zcela jednoduché - to, co Emmerich nedomyslel, můžete udělat za něj - prostě na to nahlížejte jako na pohádku, ne jako na reálnou historickou událost, jinak se sami připravíte o skvělý zážitek. ()

Praxis

Možná by bylo lepší, kdyby Emmerich točil to, co mu jde nejvíc - tedy velkolepé katastrofické sci-fi, ve které chce banda nasraných emzáků zničit Zemi, nebo nasraná matka příroda totéž sama bez emzáků. Takhle to byla instantní více než hodinu a půl dlouhá nuda ve kterým zběsile pobíhala banda horských lidí z vrcholků hor, přes tropický prales až kamsi do pouště, kde vládne podivuhodný pán, co vypadá jak Goauld a staví si tam pyramidy. K tomu na ně utočí podivuhodná skvadra zvířat - počínaje mamuty přes přerostlé pštrosy až po hnusného digi tygra. Vlastně vůbec nevim, co tím chtěl básník říci, protože z těch přihlouplých dialogů jsem vůbec nevytušil hlavní poselství. Mno, za tu výpravu, místy originální panoramatické výjevy a někdy docela dobré CGI efekty alespoň 30%... Nejhorší Emmerichův velkofilm ever! ()

sta odpad!

sorry, mám mozek a základní vzdělání.. kdyby ta zvěř mluvila, aspoň bych to nemusel brát tak strašně vážně, jak mě Emerich nutí.. snad mu konečně zakážou točit.. jinak jde o mix snad milionu filmů od 2001 po 300, jenže mix neskutečně pitomý ()

Jillen

Emmerich vzal Apocalypto, Cestu do pravěku, Troju, Stargate a Putování s pravěkými zvířaty. Dal tak vzniknout směšnému spletenci bez jakékoliv historické soudnosti. Mamuti stavějící pyramidy, téměř čistí, krásně upravení, krásní lidé proti zmutovaným ptákům a šavlozubým tygrům. Btw. všechna ta digitální havěť je docela povedená co se triků týče. Kochal jsem se tedy jen pohledem na zvěř, přičemž hlavní příběh(jestli se to tak dá nazvat) a jeho "hrdinové" šli mimo mě. Kdyby se to nebralo tak moc vážně, možná za 3*, takhle jen 1* za hudbu a triky. Dávám 30% ()

Popluh

achjo... dlouho jsem se v kině vyhýbal špatným filmům až sem skončil na 10 000 př. n. l.... už dnem poté emmerich dával najevo, že logika v jeho filmech nehraje ani ty druhé housle, ale to co předvedl zde... no nemám slov.. aspoň že ty efekty ušly... ruce pryč... ()

JJ.Gibson

Od 10 000 B.C. jsem nic nečekal a vyplatilo se. Vážně se mi to moc nelíbilo. Příšerně "doslova" otravný příběh, nic neříkají, bez zvratů. Nemá to šanci diváka moc zaujmout. Film se všude pyšní se svým šavlozubým tygrem, který se ve tam objeví asi jen na 5 minut. Směšné a ještě je jeho animace, né úplně vydařená! Mícháním historických faktů si Emmerich vykopal nádherně hluboký hrob! Sečteno podtrženo: Je to hovadina!!!!!!! ()

Ridick odpad!

strasne nieco....fakt len pre divakov, ktori necakaju nieco zmysluplne a je im jedno, ze je vsetko dokopy zlepene, len aby to vyvolalo velky efekt, k tomu same digitalne efekty, ale ziadna myslienka...no nic ideme dalej... ()

GodComplex

To jsem si zase nabehl na dukladnou hovadinu. Me by bylo vesmes jedno, ze je to absolutne stupidni, od Rolanda asi nelze cekat nic jineho, ale musi to byt za odmenu odpovidajicim zpusobem zabavne, coz tohle neni vubec. 2/10 ()

MikO_NR_1909

Takmer som aj uveril nadupanému traileru. Vyžarovalo z neho niečo jedinečné, na oko najpohľadnejšie praveké dobrodružstvo. Lenže ako ubiehal čas, nebolo možné vidieť NIČ, čo by stálo za ojedinelým perfekcionistickým výtvorom. A vyjadrovať sa k počítačovým efektom??! ...radšej nie. A dokonca ani intímne a ani iné chvílky neboli ani priemerné. ()

PKD odpad!

Jedna z největších sraček všech dob. Ed Wood by měl asi radost. Ale jeho filmy mají aspoň kouzlo. Toto nemá vůbec nic. Absolutní ztráta času,který vám už nikdo nevrátí. A když vidím že někdo tomu může dát víc jak 2*, tak se za ty lidi opravdu stydím. ()

Freemind

Tak tohle bylo hodně slabé. Kdyby tam za něco stály alespoň ty 3d animace, tak tomu dám o jednu hvězdičku víc, ale i ty byly k ničemu. Líbili se mi masožraví ptáčci, ale to je asi tak všechno. Kdybych si zaplatil lístek do kina, tak se asi vyfackuju. ()

Vojcl odpad!

Mezi fanoušky Rolanda Emmericha se rozhodně nepočítám, ale tohle je možná zatím nejhorší slátanina jakou vypustil do světa. Nehledě na klasicky jednoduchý, snadno předvídatelný scénář plný typických klišé a historické nesmysly (mamuti a pyramidy v jedné době??) film nefunguje ani jako popcornová oddechovka na jedno skouknutí. Akční scény průměrné, herci vypadají s těma svýma dredama všichni stejně a snad ani sami nemohli věřit těm "kravinám", které vypouštějí z úst, celé se to bere hrozně vážně - nedočkáme se ani jednoho ubohého vtípku na uvolnění atmosféry a ze všeho nejvíc mě snad štvala ta nechutně digitální kamera, ze které mě už po deseti minutách bolely oči. Prostě běs a hrůza, téměř nemožné dokoukat bez újmy na zdraví, zejména pokud se aspoň trochu zajímáte o historii. ()

Orlau32

Tak to jsem si představovala pod tímto názvem něco diametrálně jiného. Je pravdou, že jsem myslela spíše na dokumentární film. Dalo se sice na to dívat, ale jmenom proto, že nebylo nic moudřejšího v TV (mám 110 programů) a kromě toho jsem byla líná vyhledat z dosud nezhlédnutých filmů nějaké DVD a založit to do playeru. Film byl dějově jednoduchý, ale pro mládež vyhovující. Jediný záchytný bod byla velmi hezká dívka jménem Evola a její (na tu dobu nezvyklá) modrá barva očí. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický