Fantasy snímek Beowulf je filmovou adaptací staré anglosaské hrdinské básně (vznikla někdy okolo roku 1000 a je považována za základní kámen britské literatury). Film režíruje Robert Zemeckis a to opět za pomoci performance capture (tu už použil ve svém předchozím snímku Polární Expres).

Tento slavný příběh vypráví o skvělém skandinávském válečníkovi Beowulfovi (hlas Ray Winstone), který se vydává na pomoc králi Hrotgarovi (Anthony Hopkins). Od něho se dozvídá, že musí porazit a zničit obávanou příšeru jménem Grendel (Crispin Glover). Ten totiž neustále terorizuje skandinávský venkov. To se mu nakonec ve velkolepé bitvě podaří, ale aby to nebylo tak jednoduché, musí ještě zabít Grendelovu matku (Angelina Jolie), protože ta z touhy po pomstě začala zabíjet nevinné vesničany... (catchup)

Rousseau

Jakmile film v kině začal a na plátně se objevily neohrabané postavičky s ledovýma očima, z hlediště se ozval nespokojený šum a i můj kamarád se mě neštastně zeptal, jestli takový bude celý film. Pravda, Zemeckis zatím animaci neovládá dokonale a být Beowulf hraným, jednalo by se o vůbec nejlepší fantasy, jaké by kdy bylo natočeno, ale i tak v kině nepamatuju temnější, krvavější, epičtější a hrdinštější fantasy a hlavně opojnější zážitek. ()

Arequipa

Určitě bych nechtěl, aby se motion-capture technologie stala mainstreamem a ani tomu nevěřím. Jako příjemné oživení to ale bylo moc dobré. Děj je tady průměrný a ničím výjimečný. Jde tu opravdu jen a jen o ten vizuální zážitek. Pro někoho větší, pro někoho menší. ()

matt85

Epické, drsné a reálné. Tohle je nejméně "Zemeckisovský" film z jeho filmů, ale patří mezi ty lepší. Ray Winstone 4EVER! ()

Lovec prasat

Těžkotonážní otrocky důkladné převedení pověsti, které má sice velkolepé vyznění, ale je občas tak trochu obtížné a vysilující. Celý článek zde. ()

danny_21

Pěkná digitální vikingovská podívaná, ale podle mého názoru by se "animáče" měly nechat Pixaru a DreamWorks a pokud mám v ruce takhle dobrý námět v tomhle žánru, tak bych ho radši svěřil lidským hercům a přidal parádní triky - Hra o Trůny se dá brát jako příklad. Co se týče příběhu samotného, nijak zvlášť mě tohle zpracování neoslovilo, přitom si troufnu tvrdit, mám podobné ságy rád. No Beowulfe, dávám ti 60 %. ()

Acrobat

No tak nie príliš očakávanú dieru do filmového sveta robiaca technológia teda dokáže urobiť pekne hompaľájuce sa plné prsia vidieckej radodajky. Nie o tom. Nevhodná severská legenda na rozprávanie deťom (preto boli tí severania drsní národ) búši do diváka ako Beowulf do Grendelovej lebky na pomerne malom priestore. Všetko rozpovie, ukončí, dojme, zachová sa akčne, výpravne, hoci motion captureová Angie ma nevzrušuje. ()

Rawar

Dávám čtyři hlavně kvůli soundtracku který se mi neuvěřitelně líbil a taky mám rád počítačovou animaci, u souboje s Grendelem mi v kině opravdu běhal mráz po zádech, výborná byla scéna s Angelinou (kterou nemám vůbec rád) v jeskyni a souboj s drakem byl velkolepý. Navíc vikingská atmosféra a hořící kříže to je přesně moje gusto :-) ()

Kotsour

Úchvatné! I když obličeje jsou pořád ještě trochu toporné, je to právě to jediné, co mohu vytknout. Jinak je vizuál dechberoucí. Perfektně zobrazený mýtický sever, temná atmosféra a poetický podkres vytváří dokonalou pozici pro vyprávění bájného příběhu o velkých leč omylných králích, o slabosti našeho druhu, moci lásky, touhy a chtíče. Tenhle film v mnohém přesahuje pouhou dějovou linku, nese s sebou poselství, které odhalují činy a jejich důsledky, které měly zůstat zapomenuty. Každé další shlédnutí mě stále víc přesvědčuje o tom, o jak výjimečný film se jedná. "Nes mě ve své paměti, však ne jako krále a hrdinu. Ale jako muže, omylného muže." ()

bono22vox

Strhující bitvy, monstra, jízda na drakovi - a příběh silnější než sám čas... v režisérské verzi ještě o chlup lepší a na blu-ray disku ve 3D o chlup vymazlenější... ()

Nix

Animace a grafické povedení se mi líbilo, to je super, ale film jako takový už tak super není. Má to pár takových světlých momentů, ale čekal jsem od toho daleko víc vzhledem k ohlasům. Já jsem celkem zklamaný, proto tento "animák" nechávám na dně moří. ()

aik

Byl jsem na tom v Imaxu a 3D verze je super zážitek, vřele doporučuji, i když je možné, že to trochu zvedá moje hodnocení. 70% - Pěkná, občas ještě trochu pokulhávající grafika. Některé velice silné momenty rychle střídají ty slabší a celkově nic objevného, ale ve výsledku se na to pěkně kouká a necelé dvě hodiny utečou, jak voda. ()

Miksa

Kde je nějaký nápad? Proč musí být všechno udělané počítačem a všichni pak vypadají jako voskové figuríny? Proč hoří kamení? Proč je to nuda až na pár bitek? A dámy a pánové byli jste někdo v Dánsku? Robert. Z. rozhodně ne. Tahle země je poměrně nudná placka a vždycky (i 500 AD) byla. Takže žádné strmé srázy, žádné velkolepé jeskyně! A ještě k tomu tady není skoro nikdy sníh (kór 500 AD kdy bylo teplejší klima). Kam se poděl nápaditý režisér? ()

Ashnobe

Beowulf mi přišel jako spíše lehce nadprůměrný snímek, místy i docela nudný (hlavně ze začátku, tak první půlhodinku), ale vzhledem k tomu, že jsem si Beowulfa dopřál v IMAXu, musím říci, že to byl vážně "mazec" a úžasný filmový zážitek :). ()

fruity

Největší blbost na který jsem byl kdy v kině. Kdejaký intro k podprůměrný hře vypadá líp. Děj žádnej. K odvyprávění příběhu bohatě stačil trailer. Prostě nuda, nuda, nuda. Ani v Brně neni taková. Nejvíc mě dostaly ty "podpatky" co měla Angelina na nohách. Skoro jsem se hanbou propadal, že jsem na to pozval bratra do kina. Naštěstí v kinománii za pade. On mě pak vzval na pana včelku a to se jeví ve srovnání s tímhle výjevem jako Lambo proti olcitu. ()

BaronX

Kurevsky dobrá podívaná ... bavil jsem se královsky ... a o to přeci Robertovi šlo ... bitka Beowulfa s Grendelem byla famózní a jednou z nejlepších co jsem ve filmu viděl, nezapomenutelná je filmová hudba, skvělé vystižení dobové atmosféry, krásné a sličné dámy, mužní bojovníci ... netradiční zpracování jen potrhuje skvělý dojem. Nádherná Angelina, které podlehne i ten nejstatečnější bojovník, už je jen třešničkou na tomhle skvělém dortu. Miluju tyhle legendy a proto křičím z plných plic BE-O-WULF!!! ()

keane

6/10 S chutí jsem ho jednou shlédl a vícekrát už nemusím. Kladné body ode mne získává hlavně za námět, pro který mám slabost. Jinak hrané si myslím by to mělo mnohem hutnější atmosféru. ()

Ogrb

Podle mě dost dobrý, takhle se má točit správnej severskej mýtus. Bez příkras, nekompromisně, se správně velkýma emocema a hrdinama, kteří nejsou černobílí a mají svý slabosti. Animace sice občas pokulhává, ale i tak je to vizuálně slušné natřískaný. A ta bitka s drakem je na velkým plátně fakt nářez. 8/10 ()

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (více)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení

27.11.2007

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007