Fantasy snímek Beowulf je filmovou adaptací staré anglosaské hrdinské básně (vznikla někdy okolo roku 1000 a je považována za základní kámen britské literatury). Film režíruje Robert Zemeckis a to opět za pomoci performance capture (tu už použil ve svém předchozím snímku Polární Expres).

Tento slavný příběh vypráví o skvělém skandinávském válečníkovi Beowulfovi (hlas Ray Winstone), který se vydává na pomoc králi Hrotgarovi (Anthony Hopkins). Od něho se dozvídá, že musí porazit a zničit obávanou příšeru jménem Grendel (Crispin Glover). Ten totiž neustále terorizuje skandinávský venkov. To se mu nakonec ve velkolepé bitvě podaří, ale aby to nebylo tak jednoduché, musí ještě zabít Grendelovu matku (Angelina Jolie), protože ta z touhy po pomstě začala zabíjet nevinné vesničany... (catchup)

Zadri

Hutná a surová podívaná, která nekulhá ani scénáristicky. Žádné jasné zlo ani dobro, jen hbitě plynoucí příběh o hrdinství a hříchu otců. Beowulf zde sice pobral mnoho nelichotivých komentářů a hodnocení, ale jedno mu upřít nelze - ten film má koule. ()

ratpile

Při vší epičnosti, hrdinství, pěkných akčních scénách (Grendel v úvodu, drak a hlavně plavecký souboj) , skvělé Silvestriho hudbě, naprosto chladné, UMĚLÉ a ploché. Digitální emoce nedokáží nahradit všechnu tu mikromimiku tváře opravdových herců, ti animování jsou vám totiž lhostejní. Rád bych viděl pořádný hrdinský epos s velkým E, avšak ne takto. Intro k videohře, více mě ale mrazilo u kraťoučkého traileru na WoLK. ()

Romeroo

Nejprve chci upozornit, že jsem film viděl ve FHD...a nemůžu napsat nic jíného něž naprosto vizuálně špičkový film...technicky téměř dokonalé, působivé, prostě skvělé...závěrečný souboj byl skvostný...velmi, velmi slušné Fantasy...75% ()

Bigfuckman

Výtečné zpracování fantasy filmu i dosazení hereckých postav či spíše jejich hlasů a podobenek. Ano Angelina Jolie byla opět přenádherná nicméně i já bych zde nepřemýšlel jen nástrojem lásky a i přez velké duševní rozpoložení bych nejspíš eodmítl pokud by u mě zvítězil rozum (i to se někdy stává) a pokud bych pomýšlel na důsledky svého libidem hnaného konání. K filmu nemám nijak velké výhrady a mrzí mě, že jsem ho neměl to potěšení zhlédnout v kině. ()

Kaszos

"Já jsem párač,trhač,sekač a bodač! Já jsem sám tesák temnoty, pařát noci, má je síla a chtíč a moc! To vše je mé! Já jsem Beowulf!" On je Beowulf! Úžasné spracovanie legendy o slávnom bojovníkovi, premožiteľovi netvorov! Nádherná animácia, nádherné postavy, úžasní herci, ohromní netvori - odporný Grendel a nádherný drak! A toto všetko v sprievode bombastického soundtracku vytvára jeden úžasný filmový zážitok! Hlavná postava je úžasná, za mlada bojovník, chvastúň, chlap ktorého chcú všetky ženské oproti tomu starý Beowulf akýsi pokojný starec uvedomujúci si skutočnosť, že časy jeho slávy pominuli. Ale predsa len prichádza posledná výzva, ktorú, ak zdolá dosiahne akési očistenie od mladíckeho hriechu. A o to sa dostatočne postará v záverečnom súboji so svojim synom - drakom. No a nakoniec dôstojný odchod hrdinu, ktorý sa obetuje pre záchranu svojej lásky a krajiny. Ešte by som spomenul veľmi silnú scénku s frízskym nájazdníkom - pri tejto scénke mi behá mráz po chrbte. (120%) ()

TheJoker

Předlohy se drží nepatrně víc, než Gunnarssnův Beowulf. Obzvlášť co se týká druhé části a souboje s drakem, kterou Gunnarsson úplně vynechal. ()

Jaycee

Trumpeta od Český Pošty a masturbace Angeliny Jolie na meči rulezzz ! Taky ten týpek, co nemá rád hluk a chytře žije v akustický jeskyni docela pobaví... ()

Tominni

Animace je v porovnání s Polárním expresem lepší, přesto se nemůžu ubránit dojmu, že celý film je jen notně prodlouženou verzí počítačové hry, je to škoda, protože příběh je silný, nejednoznačný charakter Beowulfa vynikající. Zemeckis bohužel animovaným filmem vynikajícího výsledku nedosáhl. ()

Sutiman

Krutá hrdinská fantasy ako má byť. A keď vravím hrdinská, tak myslím HRDINSKÁ - hrdina si neváha za zvukov hrdinskej hudby pre záchranu milovanej ženy / krajiny / svojej cti hrdinsky odseknúť ruku. Keby som mal také brušné svalstvo ako Beowulf, tiež by som si ju bez váhania odsekol! "Koľkože si ich to zabil? Dvadsať?" "Deväť!" "Včera to boli tri..." Inak, keď už to bolo také krvavé a dospelé, mohli aspoň raz ukázať Beowulfovo prirodzenie a nie ho tak komicky skrývať. Určite ho má hrdinské!:) ()

Brumlak

V zásadě si myslím, že hlavní porážkou toho filmu je to, že není hrán živými lidmi. To by byl nářez, protože to vše ostatní má. Má to příběh, ideu, pořádné herce, koukatelné herečky, sexy herečku, akci a tak dále. Myslím, že by už to měl Zemeckis se svým pohledem na performance capture zabalit. ()

Nessos

Mě se to prostě líbilo. Někdo říká, že je to umělé, nebo toporné..mi to tak nepřipadá. Rozhodně velice zajímavá podívaná. Řekl bych podobného ražení jako How to train your dragon. ()

Barghest

Nepřitozené. Tenhle film je v podstatě mrtvý, neboť hrdinové se nedokázali zbavit umělosti a plastického CGI smrádku. Beowulfovi by daleko více slušela klasická hraná podoba. Ani herecké obsazení (palec nahoru za Hopkinse a Malkoviche) a výkony mě ze židle nezvedají. Démon se zlatou kůží a podpatky?? To mám brát vážně nebo jako špatnej pokus o vtip? Látka je to dost silná, jenže režisér svým přístupen film dokonale pohnojil. Snaží se sedět zadkem na dvou židlích a to výsledku velice ubližuje. Kombinovat technickou stylovost a mytologickou osudovost zasmrádá průserem. Aspoň ta hudba se povedla. ()

Arcipes

Žádný zázrak a žádný děs. Mohlo to být lepší, ale rozhodně také mohlo být mnohem hůř - nicméně Zemeckis je Zemeckis, takže kus tvrdé filmařiny v tom stoprocentně najdete, jen se budete muset malinko snažit. 3/5 ()

Nalimator

Pro mne je to první pořádný 3D film, co jsem viděl, navíc na Floře v IMAXu. A viděl jsem jich dost, skoro všechno to ale byly vzdělávací dokumenty, které už po 10 minutách začali nudit. Takže jako 3D film to bylo pro mne zábavé, má to fungující děj okořeněný skandinávskou mystikou a některé digitální finty byly fakt povedené, šel bych na to znova. ()

vipeerr

Charismatická postava Beowulfa mě okamžitě chytla a nepustila. Výborný příběh, animované pojetí vikingských příběhů pro dokonalé zpracování akčních scén mě potěšilo. Nemám co vytknout, splnilo to moje očekávání, nicméně je to nijak nepřekonalo. Pro mě je to tak 80%. Za poslední dobu žádný animovaný válečný příběh nebyl tak skvělý. ()

pekas

Hodně jsem přemýšlel, proč jsem tomu před čtyřmi lety dal čtyři hvězdy. Film jsem si vůbec nepamatoval a podle upoutávek jsem se hodně divil. Animace známých herců se mi vůbec nelíbí, ale vůbec. Co však mé hodnocení zvedlo tak vysoko, je scénář. Zápletka je skvělá, i velcí hrdinové mohou být slabí. Tak potvrzuju svůj předchozí verdikt. 79% ()

Kubi21

Bohužel toto mne nijak neoslovilo. Hvězda je pouze za pokus s motion picture, i když jeho použití dost nechápu. Radši bych to viděl v hrané podobě. Takhle se to tvářilo pohádkově, ale nebylo a na tu drsnou notu se to právě kvůli té určité pohádkovosti nedostalo. Vím je to legenda, ale právě proto, že je to legenda, tak bych očekával nějaký hrdinský epos, šmrncnutý drsnou podívanou, anebo pohádkovou naivitou. Tady je a zároveň není obojí. Mrzí mne to z důvodu účasti Gaimana, ale pro mne už nikdy více. ()

Syna.1990

Beowulf by mohl dostat i hodně slušné 4 hvězdičky. Technologie performance capture se mi líbí a filmy o hrdinech tohoto typu mám také rád, ale tento film mi přijde, že tak nějak ztrácí šťávu, kdyby se zde vyskytovalo více akce, bojů, napětí a tak, to by bylo něco pro mě .. Na druhou stranu, jestli se Zemeckis držel přímo předlohy, tak smekám klobouk, protože to v dnešní době není moc obvyklé, ale dle mého názoru si to klidně mohl trochu přibarvit. Takhle musím dát "pouze" 65%!! ()

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (více)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení

27.11.2007

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007