O život se k českému komediálnímu dnu rozhodně nepřidává. Narozdíl od svých listopadových souputníků totiž Milan Šteindler a spol. pochopili, že když u nás chtějí uspět v komediálním žánru, nemusí nutně na plátno dopravit tunu debility a doufat, že se tomu lidé budou smát. Stačí načrtnout jednoduchou story o nechtěném těhotenství, příliš nemoralizovat a přihodit ducha Boba Klepla, a při rozumné stopáži vám z toho vyleze slušná komedie, která sice nemá mnoho momentů, při kterých se budete lámat smíchy, ale jako celek je docela sympatická a jede na té správné vlně nadsázky. Najde se samozřejmě pár scén, které jsou mimo (výroba kondomů, buzení mrtvých), ale jinak se tu tak často vedle nešlape a třeba nadsazený závěr příjemně překvapí. Z Doroty Nvotové se nakonec vyklubala docela trhlá sympaťačka (ač to tak z traileru rozhodně nevypadalo) a Vojta Kotek, který se stále drží své oblíbené role "jsem tak trochu outsider", mi tu přišel o třídu lepší, než v Janákových teenagerských taškařicích. Když si připočtete na české poměry velice povedené triky a hudbu, která se do toho nebojí opřít (otravný motiv z traileru se naštěstí objeví jen párkrát ze začátku), dostanete solidní filmový počin, nad kterým sice nehodlám nijak jásat, ale rozhodně patří k tomu lepšímu, na co můžete u současné české tvorby narazit. 5/10 P.S. Ta banda trapáků, co sem naházela odpad, aniž by film viděla (neříkám, že jsou to všichni), by se nad sebou vážně měla zamyslet...(1.2.2008)

• DDT

Tradiční divácká věta při odchodu z kina : "To byla dneska zase kravina" se dá říct i poměrně obdivným tónem. Něco takového jsem čekal od filmu "O život" - sice praštěnou, ale zábavu. Bohužel.... Vlastně ani nevím, proč od Milana Šteindlera čekám nějaký dobrý film. Už s "Každým dobrým ránem" jsem měl trochu problémy a "Perníková věž" byla opravdu hodně nepovedená. A teď tohle. Kdyby se pan režisér zúčastnil projekce u nás, musel by asi pověsit řemeslo na hřebík. Komedie, u které je v sále kina mrtvolné ticho.... Film prý před jeho dokončením vidělo "testovací publikum". Pokud se při tom smáli, museli to být buď mimozemšťani nebo režisérovi příbuzní.(8.4.2008)

• lennyd

Jedna z teenagerovských akcí kdesi na chatce v lesích se zvrhne, a Michal (Vojta Kotek) a Zita (Dorota Nvotová), si celou noc vyměnují svoje genetické informace. Když z sexuálního opojení vystřízliví, začíná boj o život - resp. o smrt - onoho malého, ještě ani nepočatého tvorečka. Jejich cestu velmi zblízka sleduje nedávno zemřelý poslanec Palcát (Bohumil Klepl), který by se do nového tvora měl reinkarnovat... Film jsme s manželkou shlédli na pokračování - a opravdu obdivuji ty, kteří ho zvládli naráz. Taková nálož blbosti se jen tak nevidí. Celý film je koncipován jako road movie (forest movie), kdy se oba hrdinové během cesty ke svému vytouženému cíli (pilulce PO) nadále sbližují, aby nakonec zjistili, že jsou si souzeni. Obsazení obou hlavních rolí bych ještě pochopil, ale že se k něčemu takovému snížil i Bohumil Klepl, to mne fakt dostalo. Původně jsem chtěl dát odpad, ale nakonec jsem i na tomto filmu něco málo pozitivního našel - např. shrnutí života obou hrdinů před závěrečnými titulky. Ale jinak, bída bída - kdo na toto dal prachy?(16.10.2009)

• Slartibarkfast

No tak tohle už je vskutku příliš. Opravdu bych to rád nějak slušně popsal a rozebral své pocity, ale v tomhle asi ne. Sem tam to bylo úsměvné, ale převahu měla rozhodně trapnost a mnou velice neoblíbený Ko(ko)tek, který opět nepředvedl nic. Jako zkušenost určitě doporučuji, ale jako zážitek na nudný večer.. ne, kdepak. Ruce pryč. 30%(19.3.2011)

No docela dobrá psina. Já jsem od toho nečekal vůbec nic, asi tak jako od každýho filmu, na kterej náhodou narazim v televizi a v životě jsem o něm neslyšel. Ale já se skvěle bavil a musim říct, že na český poměry zajímavě natočená komedie, s kapkou hororu, a to já můžu. A to porno se Šteindlerem bylo hustý!(5.2.2012)

• - Natáčení probíhalo od 24. června do 11. září 2007 v Praze a jejím okolí. (hippyman)

• - Srnka, která hrála ve filmu, se během natáčení zaběhla a svým majitelům se vrátila až po týdnu. (hippyman)

• - Jde o první film Milana Šteindlera, který se promítal na testovacích projekcích a poté upravoval podle reakcí diváků. (xjane)