Michal (Vojta Kotek) se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zbude po skončení oslavy na chatě sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová), kterou vidí prvně v životě. I když není zrovna jeho typ, pod vlivem výjimečných okolností s ní prožije vášnivou noc. Vlivem lapálie, která se jim stane jsou nuceni spěchat zpět do města. Náhle jde sice „o život“, ale poněkud jiným způsobem a obráceně, než jsme zvyklí. Z chaty uprostřed lesů se vydávají ještě v noci na cestu, aby vše vyřešili. Do cesty se jim v jako v každé správné road-movie staví nečekané překážky a všechno se komplikuje víc než z počátku čekali, takže je tu dost dramatických situací pro to, aby se Michal se Zitou postupně o sobě dověděli víc a zjistili, co všechno mají společného. Jejich cestu navíc doprovází záhadná bytost (Robert Nebřenský) a postava (Bob Klepl), kterou můžeme označit jako duch zemřelého. Všechny postavy se v průběhu filmu navíc různě propojují a vše spěje k překvapivému rozuzlení... (oficiální text distributora)

Trailer 1

Zayl odpad!

S českou kinematografií je to v poslední době opravdu špatné a O život je toho smutným důkazem. Proboha, koho zas napadlo dát tam Kotka - nikoho blbějšího do už tak blbého filmu dát nemohli. To už bych snad víc snesl Mádla. Myslel jsem, že takto blbých filmů, jako je třeba Panic je nanic už se třeba nedočkám, ale s politováním musím konstatovat, že toto se tomu hravě vyrovná. Sakra velký šlápnutí vedle a můj promarněnej čas. ()

xxmartinxx

Smutný důkaz toho, že u nás dobrá komedie snad ani vzniknout nemůže. Film je špatný doslova ve všech svých částech. Jediná složka nefunguje. Špatné herecké výkony, stupidní scénář. Nejhorší český film 2008. Není to sice překvapivé, ale o to nepříjemnější. Zajímalo by mě, jestli se u nás někdy začne točit víc než jeden dobrý film ročně. ()

Slartibarkfast

No tak tohle už je vskutku příliš. Opravdu bych to rád nějak slušně popsal a rozebral své pocity, ale v tomhle asi ne. Sem tam to bylo úsměvné, ale převahu měla rozhodně trapnost a mnou velice neoblíbený Ko(ko)tek, který opět nepředvedl nic. Jako zkušenost určitě doporučuji, ale jako zážitek na nudný večer.. ne, kdepak. Ruce pryč. 30% ()

Skejpr

Film je kupodivu nejzábavnější a nejlepší právě ve chvílích nejbizarnějších, nezfetovanějších a nejsurrealističtějších. Těch je tu ale málo (týkají se především mrtvého Klepla), zbytek je jen mizerně napsaná pěší roadmovie, která ale není až tak špatná jako Crash Road a tím pádem není zajímavá vůbec ničím. ()

korbitch22

že šteidler je dávno troska,víme všichni.ovšem od magického pera holiny obrovské:-)jsem čekal víc,ujetá kravina,se špatným kokotkem(jako vždycky)koktaní doroty nvotové vás začne srát hned po prvních vteřinách,no a šteidlerova debilní režie vás nasere vždycky.jednu hvězdu za pár fórků a bohouše klepla. ()

• Ve scéně, kdy Vojtěch Kotek jede vlakem, se vyklání z okna téměř do půli těla. Tento typ vlaku má ale okna pouze na malé vyklopení, což lze ve filmu vidět. Ve skutečnosti by se tedy bez předchozí demontáže okna takto vyklonit nemohl. (Wopat)
  • Srnka, která hrála ve filmu, se během natáčení zaběhla a svým majitelům se vrátila až po týdnu. (hippyman)
  • Natáčení probíhalo od 24. června do 11. září 2007 v Praze a jejím okolí. (hippyman)