Michal (Vojta Kotek) se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zbude po skončení oslavy na chatě sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová), kterou vidí prvně v životě. I když není zrovna jeho typ, pod vlivem výjimečných okolností s ní prožije vášnivou noc. Vlivem lapálie, která se jim stane jsou nuceni spěchat zpět do města. Náhle jde sice „o život“, ale poněkud jiným způsobem a obráceně, než jsme zvyklí. Z chaty uprostřed lesů se vydávají ještě v noci na cestu, aby vše vyřešili. Do cesty se jim v jako v každé správné road-movie staví nečekané překážky a všechno se komplikuje víc než z počátku čekali, takže je tu dost dramatických situací pro to, aby se Michal se Zitou postupně o sobě dověděli víc a zjistili, co všechno mají společného. Jejich cestu navíc doprovází záhadná bytost (Robert Nebřenský) a postava (Bob Klepl), kterou můžeme označit jako duch zemřelého. Všechny postavy se v průběhu filmu navíc různě propojují a vše spěje k překvapivému rozuzlení... (oficiální text distributora)

Trailer 1

kingik

Mně to přišlo hodně zvláštní, nepostrádalo to originalitu, surrealistický styl a také nepřehlédnutelný dramaturgický lapsus. Herci odvedli to, co měli a Milan Šteindler chtěl ukázat, jak se i ve zdejších končinách dá natočit odvázaný film, jaký se běžně točí v zámoří. Neuspěl a to se stává, když někdo přijde se stylem, který nevoní příliš vybíravému publiku, které spíše hledá divácky vděčnější snímky se stokrát provařenými až rozvařenými herci a ohranými zápletkami. Jsem poněkud benevolentnější a nechal jsem na sebe zapůsobit Šteindlerův opus. Pobavil jsem se, i když ne královsky. Film je tady zbytečně moc strhaný, ale to je běžné. V červených číslech se vyskytují finské, korejské a jiné hrůznosti, tak bych se nedivil, kdyby novátorská česká vlna skončila v černé díře podobně jako Hostel a spol. 50% ()

d.beseda odpad!

Opravdu nevím čím to mělo být vtipné a pokus o nadsázku v tomto filmu taky zrovna nevyšel. Nevím co bych měl říct o scénáři a už vůbec nenalézám slova abych slušně zhodnotil dialogy. Po druhém shlédnutí to bylo snad ještě horší než napoprvé. - Vrať se do hrobu! / Česká soda / Díky za každé nové ráno = ANO, ale tenhle film je vážně trapas. - Hodnocení: "odpad!". ()

-OverLord-

No docela dobrá psina. Já jsem od toho nečekal vůbec nic, asi tak jako od každýho filmu, na kterej náhodou narazim v televizi a v životě jsem o něm neslyšel. Ale já se skvěle bavil a musim říct, že na český poměry zajímavě natočená komedie, s kapkou hororu, a to já můžu. A to porno se Šteindlerem bylo hustý! ()

korbitch22

že šteidler je dávno troska,víme všichni.ovšem od magického pera holiny obrovské:-)jsem čekal víc,ujetá kravina,se špatným kokotkem(jako vždycky)koktaní doroty nvotové vás začne srát hned po prvních vteřinách,no a šteidlerova debilní režie vás nasere vždycky.jednu hvězdu za pár fórků a bohouše klepla. ()

slunicko2

Trochu zvláštní komedie ze současnosti. 1) No chvilkama mi tedy klesla sanice. Ve snaze dostat do filmu vše, co scénáristický think-tank napadlo, se vedle převažujícího komediálního ladění uplatní i prvky hororu, jakési jednoduché filosofie pro budhistické začátečníky, školní sexuální výchovy, surrealismu, lehkého sexování a zejména road movie (zvláště pak objevného cestování na spermii). Staronový český problém s přeplácanou žánrovou neujasněností tu opět září v celé své parádě._____ 2) Ale nemohu říci, že bych při sledování měl špatné pocity. Vtipné dialogy, neustále překvapující obraty (jejich občasná nelogičnost se v crazy nadsázce snese), výborná kamera i flashbacky, zábavná hudba, svižná režie, scénář jen s maličkými záchvěvy nudy._____ 3) A k tomu výborný Kotek (sexuálně mě sice jeho neforemný zadek nikdy nebral, ale pro kámošení bych neváhal), přesvědčivá Nvotová, do rolí dobře pasující Klepl i Nebřenský._____ 4) Film určitě není světlo naší kinematografie, ale příjemné chvíle mi způsobil a rád se podívám znova - to nemohu říci o mnoha snímcích s více než dvojnásobným počtem procent zde na CSFD. Mnozí komentátoři se zjevně řídí pravidlem - nerozumím tomu a proto je to odpad. Dej Bůh, ať takovíto lidé nerozhodují o tom, co se bude točit či tisknout._____ 5) PS o dva dny později: Podíval jsem se znova a musím konstatovat, že z humorné nadsázky a vtipů zůstalo umolousané lehce nudné nic. Jednu hvězdičku tedy odebírám. Ponaučení si však odnáším - příroda je nejhezčí, když ji pozoruješ z auta. ()

• Jde o první film Milana Šteindlera, který se promítal na testovacích projekcích a poté upravoval podle reakcí diváků. (xjane)
  • Natáčelo se mimo jiné v Ratajích nad Sázavou. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Srnka, která hrála ve filmu, se během natáčení zaběhla a svým majitelům se vrátila až po týdnu. (hippyman)