• duklak2

[obsahuje spoilery] Ježišikriste. To snad nemůže být ani pravda. To má Šteindler ty prachy dát raději na charitu, než do tohoto omylu. Další teen, která má bavit dnešní rozmazlené a znuděné teenagery. Přiznám se. Hned jsem věděl, že mě to nebude bavit. Chtěl jsem to vidět jen pro zajímavost. Celý děj jde o život a to doslova. Kdesi na lesní chatě zbude chlapec s dívkou. Samozřejmě, že mezi nimi dojde k sexu. Ale překvapivě jim praskne při styku kondom. A začíná bláznivá honička a shánění prášku, který by zabránil otěhotnění. Do děje vstupuje Bohumil Klepl v roli ducha! Ano vážně, nekecám. Představte si to. Ještě než se stane duchem, tak je v televizní debatě a omylem tam zavolá ukoktaná Nvotová a ptá se ho, kde sehnat prášek "po". Jenže on je proti a přeje si, aby se dítě narodilo. Při jízdě autem se stane Kleplovi kuriózní nehoda. Auto mu „chcípne“ překvapivě na kolejích a on překvapivě se nemůže dostat z auta ven, protože dveře jsou jak jinak než zase překvapivě zaseklé. To co nastane za chvíli mě doslova vyrazilo dech. Klepl otevře okno, vystrčí hlavu a vlak mu ji utne!!! A to takovým způsobem, že by se za tuto scénu nemusel stydět ani nějaký brutální USA horor. No nic, Klepl je tedy bezhlavý! V tuto chvíli se z něj stává duch a začne pronásledovat dvojici, která chce zabránit narození svého dítěte. Jo a abych nezapomněl. Ta utnutá hlava Klepla putuje také!!! Ale nakonec její cesta končí, když spadne do potoka!!! A jak to celé dopadlo? Neprozradím, doporučuji vám, aby jste si z filmu pustily jen tu scénu, kdy je Kleplovi uťata hlava lokomotivou!(19.10.2008)

• Kryton

Tady jde opravdu o život, ale jen pokud se na to dívate. Na to , aby to člověk vydržel potřebuje celou sadu zdravotních pomůcek a ješte hot line na nemocnici. Chtěl jsem dát odpad , ale ta postava budhy jako jediná je opravdu vtipná. Celý tento film by nezachranil ani , kdyby to točil Spielberg a hlavní hrdiny by hrál Tom Hanks a Famke Jansen. Nu i když?! Takhle blbý scénář, film a herci se jen tak nevidí. Ono v poslední době se u nás s tímto roztrhl kondom. Došlo k populační explozi stupid filmů. Doslova se do nich snad reinkarnují zvířata (krávy, volové, oslové , hovada, komáři.atd.). Jestli štandler chtěl jen dokázat , že natočit umí vše , anebo jen potřeboval dohotit kšeft kamarádům to se nikdo nedoví. Za toto by měli vracet vstupné, ceny v pujčovnách a hlavně ztracených 85 minut mého života! Za tu dobu jsem mohl třeba vymyslet lék na rakovinu nebo letět do vesmíru anebo čumět do zdi.(26.11.2008)

• Toj

Nepopsatelně špatná záležitost. Netvrdím, že bych padal nudou, že by to bylo po technické stránce nějak enormně zlý... Hlavní problém je, že z tohoto filmů přímo sálá totální stupidita... Snaha o střelenou road movie ve stylu filmů jako Harold & Kumar, jenže tady ty samoúčelné, špatně našroubované scénky nefungují, jen ochromí jejich nevtipnost a imbecilita.Upřímně věřím, že lepší scénář na stejné téma bych napsal zvracejíc do záchoda s otravou alkoholem... Jakoby některé Sklepáky poslední dobou napadla nějáká těžká choroba, každým dnem jim požírala poslední zbytky inteligence a oni tvořili jen s matnou vzpomínkou na formu některé jejich předchozí tvorby...(29.9.2009)

Nikdy v životě bych neřekla, že se mi bude líbit film s Kotkem v hlavní roli, ale svérázná poetika a humor nového projektu Milana Šteindlera to dokázali. Robert Nebřenský je král všech komiků, Monika Kvasničková hraje stejně už od socíku a objevila se i celá branže Roberta Rosenberga. Ve výsledku je to zdokonalený nový žánr, který zabodoval už v Doblba! a já jsem maximálně spokojená.(29.6.2009)

Štendlerovina jak vyšitá. Někomu ten humor muže připadat trapnej, ale já se musel pořád něčemu chlámat. Ko-ko-ko-kotek a ko-ko-ko-koktavá Nvotová se k sobě docela hodili a doplňovali se. A dostávali se do všelijakejch situací, ktery nejsou moc pravděpodobny, ale na druhou stranu sou zábavny a nebo aspoň vtipně zahrany. Meziděj s poslancem a jeho duchovním duševním duchem už neni tak dobrej, ale docela musim docela pochválit docela ucházející efekty (na českej film).(15.7.2013)

• - Jde o první film Milana Šteindlera, který se promítal na testovacích projekcích a poté upravoval podle reakcí diváků. (xjane)

• - Ve scéně, kdy Vojtěch Kotek jede vlakem, se vyklání z okna téměř do půli těla. Tento typ vlaku má ale okna pouze na malé vyklopení, což lze ve filmu vidět. Ve skutečnosti by se tedy bez předchozí demontáže okna takto vyklonit nemohl. (Wopat)

• - Natáčelo se mimo jiné v Ratajích nad Sázavou. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)