Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

zette

Jedna hvezdicka panu Vejdelkovi za odvahu. Mozna je chyba ve mne, nikdy jsem ale nepochopil, proc je pan Labuda tak uznavan za herecke vykony, mne se zda, ze umi hrat jen jednu a tu samou roli ( cest vyjimkam, treba Vesnicka ). Bolkovi se zase divim, ze do tohoto filmu vubec sel, i kdyz to NIC melo stat na nem. Herci me tedy nezaujali, scenar je nulovy a smat se Stanovym picovinam bavi mozna prvni dve vety. Je sice mile, ze se v posledni dobe toci relativne dost ceskych filmu, nez takove braky, to si radeji pustim neco pro pametniky:-)! ()

Morzael

Tak tenhle film mě teda neoslovil, jestli se mám smát tomu kolikrát řekne Polívka slovo píčus v jedný větě, tak to jsem fakt dost mimo. ()

MarekT

Trailer v kině vypadal nadějně, nicméně po shlédnutí na HBO jsem vystřízlivěl. Ač se mi Bolek Polívka v Dědictví líbil, zde je jeho role, která je s Bohušem dost podobná, spíše trapná. Během filmu jsem též nechápal, co tu má být tou komedií. Aspoň, že Marián Labuda je solidní. K Vejdělkovi si asi budu cestu hledat velice obtížně, pokud vůbec někdy. ()

Dannysek4U

A my to umeni natocime, i kdyby u toho mel divak pojit nudou. A pritom by to bez vsech tech kudrlinek mohl bejt tak fajnovy koukani. Aaaach jo. ()

pakobylka

Milá, pohodová záležitost tak akorát na nedělní večer. Nic jsem od ní neočekávala a možná právě proto jsem nebyla zklamaná, ba právě naopak. Bolek Polívka opět s přehledem dokázal, jaký je borec - a s Mariánem Labudou se skvěle doplňovali. Do kolen mě dostala paralelní dějová linie - okouzlující napůl pohádkový epos o cikánském králi. Z obou příběhů - skutečného i smyšleného, které se vzájemně prolínaly, jsem cítila lidskost i tu cikánskou duši, o kterou tady šlo. A tak se mi nechce polemizovat o scénáři, o tom, jakým filmovým útvarem se Vejdělkův počin nakonec stal, čemu se podobá a do čeho má nebo nemá daleko - ono na tom pokaždé nemusí záležet. ()

Juto

Film má jeden veľký problém postavy nie sú vierohodne. A ani scenár tomu nepomáha, ktorý je hlúpy. 2/10 ()

Biggy

Film mě moc nezaujmul, přehnaný a starý humor Bolka Polívky mě nijak neoslovil. Ačkoliv pan Vejdělek odvedl vcelku dobrou práci spolu s Marianem Labudou. ()

Hermione

Film, který táhnou jenom slova pí**, kur**... Scény, ve kterých byl vtip, byly vtipné, ale to pro dobrý film nestačí. Scénář byl zbytečně rozvleklý a film byl místy opravdu nudný. ()

c.tucker

Chvílemi vtipný film snažící se o hlubší záměr. Příde mi, ale že se to moc nedaří. Sice dobře odvedená řemeslná práce, ať po herecké stránce, tak po režijní, ale jinak vše ostatní selhává. ()

WolfR

ROMing je solidní a nápaditá komedie. Bohužel obsahuje i plno kiksů a nesmyslů a vedlejší dějová linka o romské duši je více než nudná. Jinak se ROMing snaží nejvíce težit z dvojky Polívka - Labuda, která jede na “výlet“. Z poloviny se mu to i daří. Bolek Polívka opět nezklamal a při jeho scénách jsem se řehtal smíchy. Bohužel Marián Labuda mě zklamal na celé čáře a tak mi film trochu znepříjemnil. Takže takové 3 hvězdy jsou adekvátní, škoda, rozjeté to ale bylo na vyšší hodnocení. ()

Angelopul odpad!

Vejdělek si hraje na Kusturicu, Polívka s Labudou na cikány a je to hódně hódně ubohý pičo. Až je trapně na to koukat. ()

FrankSusta

I řekli si chlapci naši český: ,,Diverzita či rovnoprávnost!?!''(parafrázuji film),,Píčujem to!'' a dořekli, ,,Co urobit ňákej pořádnej film o cigoších!?!'' I napsal Epstein scénář, Vejdělek usedl za režii a vzniklo toto. No a já jsem spokojen. Tohle je prostě pro mě (sice trošku slabší ale stále) český film! Je to blbost a jsou tam legendární hlášky. A je to prostě pořádně český! Asi i jeden z těch nakládnějších. Herci mě bavili a to co měli udělat splnili. Hele, já nevím co říct, prostě je to moc moc fajn film, který ale opravdu NENÍ pro každého. ()

E=mc2

Renton omyl..scenar bol ukradnuty.. napisal ho jeden chlapik co studoval v Zline len si ho nejak nedal ochranit..autorsky a tvorcovia romingu..mu ho akosi ukradli..hm ;) ()

Radiq

Myslím, že moc novýho toho tady už nenapíšu. Polívka a jeho postava jo - když už tam byl dobrej fór, tak se motal kolem něho. Příběh dost nuda. Zasmál jsem se pomálu. Celou dobu mě ale v hlavě hlodala myšlenka, že to má asi vyznít vtipně, ale někteří cigáni tak fakt žijou, takže tenhle fakt mi tam spíš hlodal víc a vyhlodal mi tam celkem slušnou díru velikosti granátu. To mě přivedlo na myšlenku spáchat sebevraždu granátem, ale hned jsem ji zavrhl, protože to nemá cenu... Hudba jiná než cigánská by se tam asi nehodila, ale mohlo se s tím víc šetřit. Příběh o Somálim je jakejsi nedomyšlenej a možná ho taky psali až za běhu (jak Labuda). ()

MJMilan

Ani nevím proč se mi tento snímek líbil, možná proto, že před jeho shlédnutím jsem na něj slyšel spoustu negativní kritiky a tak mne po shlédnutí mile překvapil. Myslím, že se velice tvůrcům podařilo vystihnout rysy rómského chování a povahy. Ze začátku jsem se trochu neorientoval v dějových liniích a to byl možná kámen úrazu tohoto filmu. Ve filmu současná linie mi přišla velice povedená, avšak linie, kde Roman (Marián Labuda) píše o rómských legendách mi přijde slabá místy až nadbytečná. Co se týče hereckých výkonů, není třeba šetřit chválou nad výkonem Bolka Polívky, který se dle mého názoru ve svém textu přím zhlédl :-) . ()

tom88

Ďalšia strašná česká komédia, ktorá je po obsahovej stránke na mizernej úrovni. Z veľkej časti nevtipná komédia. Bolek je síce vtipný, no nemusí v tomto prípade každému sedieť. Réžia je dosť priemerná, herci skôr podpriemerní. Alternatívny dej Labudového zápisníku je príšerný. Stopáž filmu je na tento typ filmu prepísknutý a nudí kedy sa len dá. Neviem čo kto vidí na tejto komédii. Že Polívka je buran ako v Kurvahošigutentag? To si teda pustím Dědictví, ale toto už nie. 35% ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!