Králové ro(c)ku

• USA Tenacious D: The Pick of Destiny (více)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiální text distributora)

Colour

Rock milujem, hard rock ešte viac, ale toto proste prešumelo okolo mňa. Film je neskutočne ujetý, texty sa mi nepáčili, hudba nebola výnimočná ani dosť tvrdá... Niektoré vtipy boli dobré (časť so Stillerom, satanom, začiatkom lúpeže, hubami a Robbinsom - nechápem, ako ho na to nahovorili), iné naopak vypálili úplne vedľa (časť na oslave, koniec lúpeže, keď sa ocitli pri laserových lúčoch a JB nedočiahol na vypínač, učenie ako sa stať dobrým rockerom atď). Dosť rozporuplný film, 2,5* ()

Pepper_x

Muziku Tenacious D mám rád, jen škoda, že u nás tihle dva blázni nejsou tak populární, jak by si zasloužili. Film se od hudby v ničem neliší, prostě sranda na prvním místě. Jen některý pasáže se snažej bejt až moc vtipný a to jim bohužel ubírá. Ale jako celek jde o hodně dobrou komedii o tom, jak dva vykukové jdou za snem stát se nejlepší rockovou kapelou historie. A final showdown musí každýho rockovýho nadšence dostat do kolen. ()

Nekroskop

Nechápu, že jsem Krále ro(c)ku neviděl dřív. Když rock´n´roll zazněl od samého začátku, který načnou Meat Loaf a Ronnie James Dio, bylo mi jasné, že si tenhle film zamiluju. Ke konci je to už trošku slabší (co se zábavy týče), nicméně celkově je to parádně ujetý, přesně ve stylu Jacka Blacka. A rock je tam až do konce. ()

PedroPo

I když mám rád Jacka Blacka, rockovou muziku a parodii jako takovou, Trsátko osudu zůstalo v mých očekáváním někde v polovině. Bylo tam pár dobrých vtipů a bubnující Dave Grohl se satanskýma rohama velmi milé překvapení. Ale zbytek byl celkem nijaký. A mrzí mně, že to musím napsat. ()

Brinkley

Od počátečních titulků až k přepadení na lavičce á la Mechanický pomeranč dávám 100% . Nicméně s dalšími minutami můj zájem rapidně upadal a po 40 minutách jsem dospěla k názoru, že víc vidět nemusím. ()

Durgas

Toto je pre mňa proste srdcová záležitosť. Skvelý JB, CG, Tenacious D, soundtrack, Tim Robbins, štýl prašteného humoru, "rockoff", proste všetko. Za mňa plných 100%, ale chápem, že to nie je pre každého... ()

kukkik

Pár dobře znějících songů, zajímavě natočený film jako stvořený jako pozadí pro nějakou domácí párty. Ale můj vkus to není. ()

Aiden

S odstupom času som si uvedomil, že je to ešte lepšie ako si to pamätám. Nádherna ukážka pátosu "tvrdej" hudby. Klasika. ()

Nix

Tenacious D. Pokud máte vztah k rockové muzice, tak určitě vám Jack Black není cizí. Ten chlap je neskutečný hudební talent, v tomto filmu se objevuje jedna hudební pecka za druhou, která mne provází a bude provázet už do konce života. Strašně jsem si ten film užil, ono to ani není tak o příběhu, jako o hudbě. Hlavně poslední feat s Davem Grohlem je prostě fantastický. Tohle musíte milovat prostě. ()

ari1

hlavně kvuli hudbě...příběh je normal ..par slušnejch vtípků tam je a zábava na 90 minut to taky je...takže 4* jsou zasloužené..... ()

tucnak

-Dudes, you're awesome!- Pro mě naprosto srdeční záležitost. Hudba je tu dokonalá, camea parádní a celkově je to prostě jízda. Jízda k jednomu z nejlepších finále, jaký sem za poslední dobu viděla. Jacka Blacka jsem do teď ani moc nemusela, ale po tomhle filmu jsem odhodlaná zajet si pro něj do Ameriky a dovézt si ho domů. ()

DonTommy

bože to byla bejkárna :) místy jsem se až divil co že se to v tom filmu děje, nicméně ač úchylárna tak hrozně zábavná a správně ujetá, a rock je moje krevní skupina takže jsem se výborně pobavil ()

Tamdydam

Neříkám, že jsem se nesmál. Jenže tohle dílko už patří do sféry filmů, kde se za svůj smích povětšinou trochu stydím. I tak se ale mezi dnešními buranskými komediemi jedná o vysoce nadprůměrný počin ()

Filisthin

Většina vtipů byla fakt slabá, nezasmál jsem se pořádně po celý film. Jediná dobrá scéna byl sen, který se zdál Jack Blackovi, jinak nuda... ale ne zas tak blbě natočená :) ()

Zajija

Podle mého hrozná slátanina až na konečných 20 minut a scénu s Benem Stillerem. Nijak moc vtipné mi to nepřišlo. * ()

RajCZitko

Zde se objevilo vše co mám rád pod jednou střechou - film, rock, Jack Black, pr--l. Trochu mě sice zklamal konec filmu, sem doufal v něco víc, ale neuvěřitelně jsem se bavil .) ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf