Králové ro(c)ku

• USA Tenacious D: The Pick of Destiny (více)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiální text distributora)

tranquill

Nebyl bych rocker, kdybych nedal tomuto "muzikálu" dostatečné ohodnocení. Film sice nepostrádá trochu toho odpadního humoru, který se často objevuje v komediích s Jackem Blackem, ale výborná muzika, vokály a texty (i když obhroublé :-) a skvělý závěr se Satanem jej naprosto převyšují, a proto jsem se nádherně bavil. ()

maaan

"Yes you are fucked, shit out of luck. Now I'm complete and my cock you will suck. This world will be mine and you're first in line. You brought me the pick and now you shall both die!" ()

Plechpetr

JB a Gass to uměj rozjet jak na podiu tak v celovečerním filmu o jejich "klasické" hudbě. Můj oblíbený track Kickapoo mě krásně naladil hned ze začátku a pak už to tak cca do půlky jelo parádně. Pak se ukázala nudná a tak trochu trapná scéna lesa s houbičkama, ale každej film má svý mouchy. Za tohle sem ubral jednu. Takže klasicky 4* ()

Cheeker

Běžně by takový film ode mě dostal tři hvězdy. Ale toto mě opravdu nezaujalo. Nevím, jestli je to způsobeno nepříliš sympatickými herci nebo něčím jiným, ale ta krajina ve Švédsku, kterou jsem v tu chvíli míjel, byla o mnoho zajímavější. Uvidíme, třeba se na to brzy kouknu ještě jednou v poklidu domova a hodnocení upravím. ()

Ozzy2

Pro mně, vyznavače hard rocku je tento film pohlazením po duši.Skvělé hity, ďábel Ronnie James Dio, co si víc přát. ()

Louie

Vzhledem k očekávání asi největší zklamání. Prvních deset minut je bezesporu na 100 procent.... Hudba, vychytané režijní fórky, ale pak to najednou usne a i ten souboj s Ďáblem je na "velký Kulový", vůbec nechápu, jak ho mohli s tou coutry peckou dostat. Navíc film o filmu (potažmo vystřižené scény) teprve příběh dovypráví a jsou tak o 200% vtipnější než samotný film... a já se tak těšil... PS. Jak to, že Ďábla nehrál Ozzy???? ()

arkie

Úplne zlé to nie je, ale musíte byť naladený na maximálnu nadsázku a toleranciu. Jack Black je pecka, tornádo, ktoré so sebou strhne celý dej, ale keď nie je pred kamerou, tak je to slabota. Navyše je tu problém s textami piesní, ktoré sú vyslovene len na efekt - myslím textový efekt, zjavne parodicky sa vsúvajú slová ako "fuck", "suck" a "rock" tam, kde má byť niečo podstatné. Čo je sranda, ale asi tak na prvých 10 minút. Inak dej je prostý, vcelku predvídateľný. Je tam asi 5 dobrých fórov, zvyšok sa vlečie. Viacej ocenia fanúšikovia klasického rocku a Jacka Blacka - ktorý by imho mohol konečne opustiť svoj fekálny humor a začať hrať niečo poriadne. :) ()

samoto

Jack Black,to není herec to to je rockový zpěvák.Ty filmy ,kde zpívá, tak to nemá chybu ,za to by si zasloužil metal. ()

Dovlatovka

Možná jsem blázen, ale JB mi prostě sedí. Tohle je naprostej úlet, ale já jsem se královsky bavila. Taky se ukazuje, že rockova subkultura je bez vztahu k této hudbě jen kýčovitá a směšná, ale láska, to je prostě láska. A Satan to rozjíždí! JB rulezzzz!!! ()

markotter

Ještě jsem neviděl JB ve Škole ro(c)ku a ani jsem to neplánoval, ale po shlídnutí Králů to musím rychle napravit. Jestli je v ní JB tak dobrej jako tady, tak se teda těším. A proč dávám 5, když byl scénář docela chatrný, a místama (hlavně v polovině) jsem se chvilkama nudil? No protože za hudební čísla dávám 9, za naprostou kolorovanou fantasmagorii když JB pozřel houbičky 7 a za samotnýho JB 10 :-). ()

simplejack

K tomuhle snímku mám silný citový vztah, proto bez debat ***** Tohle je totiž supra hustý film a to je ještě o třídu víš než super... ()

whisker

Tohle je přesně to co jsem potřeboval vidět! Pro mě to znamená asi tolik, jako pro všechny příznivce rapu 8.míle. Opravdový ro(c)kový nářez se zajímavým dějem. Jack Black je opravdu frajer a ten malý klučina nazačátku mu vypad z oka, docela dokonalé :-). A taky bych chtěl trsátko osudu ;-). Ve filmu jsou suprové rockové pecky a humor tomu taky nechybí. U mě to je po všech stránkách na vysoké úrovni. ()

Deftie

Aj keď mám rock rada, proste mi tento film nejako extra nesadol, možno som čakala viac, možno len málo riadnych vypekačiek a možno príliš divný Satan. Malo to aj dobré chvíľky, Jack Black ako starý rocker je skvelý a ich túžba stať sa uznávanými umelcami? To beriem. ()

alienemo

Parádny začiatok a koniec. Prvých 15 a posledných 15 minut. Hodina medzitym je viac menej nuda doplnena niekoľkými priemernymi songami a trápnymi pokusmi o vtip. ()

Forty-

V podstate par songov nejak obalenych dejom. Ale prekvapivo dobre, proste dvaja clapici na pomyselnej hranici losera a rockera. No a I'm the Devil I love metal - nemalo chybu !!! ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf