Králové ro(c)ku

• USA Tenacious D: The Pick of Destiny (více)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiální text distributora)

Bratr

Dávám tři, protože se mi to dost líbilo, ale nebylo to lepší, než škola rocku. Jinak má film všechny atributy dobré opilecké komedie. Vtipný hlášky, nechutný kecy, zvýšená koncentrace slova fuck a skvělí/oblíbení herci v šokujících rolích (v tomto případě Tim Robbins). Prostě fajn komedie. ()

Jebak8

Fakt humor... Sice to byla blbost, ale za tři to stojí...:D Nejlepší scéna na začátku, když Jack potká Kyla a zpívá mu na klasickou hudbu...:D ()

Tinaa

Opravdu nechápu, co by na tomto filmu mělo být pozitivního. Jo už vím, na začátku filmu ty dvě rockové písničky, jinak celý film byl zmatený, úchylný, přeplácaný a kdoví co ještě, možná je to i tím, že pointa byla "získat trsátko osudu a bejt dobrou rockovou skupinou" - nuda. ()

Vica

Výborné. Každým vypočutím soundtracku prežívam príbeh znova a znova. Kto má rád rock a sadne mu Blackov humor, má nabalené na výborne strávených 90 minút, ktoré rýchlo ubehnú. ()

Ereniss

Moje hodnocení bude nejspíš dost neobjektivní, vzhledem k tomu, že Dave Grohl je pro mě "rockový BŮH", k tomu si střihl v "The Pick of Destiny" roli Satana a ten konec je prostě nejlepší, bez debat:) Takže 2* za Davida a zbytek film. Abych tedy jen nevychvalovala jednoho, musím taktéž pochválit i druhého. Jack Black = záruka toho, že se budete smát od ucha k uchu. Zato jsem čekala, že se Kyle Gass bude krčit v jeho stínu. Ale nestalo se, Kyle předčil má očekávání a celý film se s Jackem tak neuvěřitelně doplňovali jak jednovaječná dvojčata. ()

ottik274

Šílená jízda s Jackem Blackem a KG. Hudba je nářezová a setkáte se tu i s Jamesem Diem, Meat Loafem či Davidem Grohlem. p.s.: Soundtrack s písničkama z filmu je také skvělý. ()

exoomer

Neviem kolko z ludi, ktori to hodnotili, to pozerali pod vplyvom akychkolvek halucinogenov, ale ti, co tak spravili, sa pravdepodobne dostali smiechom. Aspon ja hej. Skoda ze od 2/3 je to uz take nudnejsie. ()

KERUOCOK

první půlka filmu, naprosto nabitá vtipem a narážkami.. výborné songy a i se do té doby využilo naplno zajímavého nápadu.... a pak se to zlomí a jde to bohužel do kytek, splácané pomocí blbého vtipu... ()

Slam7

Jack Black rozhodně nepatří mezi moje oblíbený herce, nikdy mě pořádně nepřesvědčil, abych změnil názor! Až do teď...musim uznat, že on to jednoznačně táhne a s jeho formou se film zvedá a padá. Samozřejmě, že nejsilnější zážitek je neskutečný satanovo sólo na konci. Rozhodně zatím nejlepší film s JB v hlavní roli, co jsem kdy viděl. ()

pafka

Kravovina hodna Jacka Blacka, ktera bavi jenom chvilema a dohromady to je docela nuda. Docela jsem se tesil, ze vlastne ukaze neco, co skutecne umi (nebot jeho herectvi neni zadna velka slava), ale muzikantsky nemel moc sanci se ukazat a jedine co je videt jsou stale ty stejne grimasy a pohyby, ktere podle me improvizovane predvadi pred kamerou - to same uz dela spoustu let a nic noveho neni k videni ani k zabave. Takze nic moc, vlastne nic. ()

HolkaVBotech

Střed filmu je trochu táhlejší, než by člověk chtěl a funguje vpodstatě jenom jako pojidlo pro nářezový začátek a konec. Geniální Tim Robbins a Ben Stiller a samozřejmě skvělá hudba kapely Tenacious D, ale dělají z tohohle počinu něco, co tady ještě nebylo. Tento film je jinak typickou ukázkou hrozného názvu pro český trh. Za mě pět *, ale bez mučení se přiznám, že je to pro mě srdcová záležitost. ()

krumlajs

Povinnost pro všechny rockový fanoušky a hlavně pro fanoušky Tenacious d. Parádní komedie od Jacka Blacka bláznivá, svižná a hlavně vtipná. Hodně nedoceněný film, který se postupně stal kultovní. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf