Pětice mužů se jednoho rána vzbudí v chemické továrně a zjistí, že si toho kromě svých jmen nepamatují téměř nic. Stoprocentně však vědí jednu věc: Chtějí odtud pryč, a to rychle. Pří útěku ven a pátrání, co se u všech svatých vlastně stalo, se však vyplatí být obezřetný – ani jeden z nich nezná ty druhé a je více než pravděpodobné, že někdo tady nehraje zrovna čistou hru… (4daPeace)

Aljak

Skvelý nápad, no akosi ťažko sa mi v tom všetkom orientovalo. Všetko mi prišlo také príliš urýchlené a asi nie som jediný, kto sa v tom občas strácal. Ale napokon sa to vďaka tým flashbackom dalo dať pekne všetko dokopy. Ale vôbec by mi neprekážalo keby to bolo o kus dlhšie a obohatené o viacero dialógov alebo aspoň vnútorných "monológov" - teda to postupné skladanie čriepok pamäte každého z pätice mužov. A keď už to vyzeralo, že koniec nič zaujímavé neprinesie, tak sa to ešte viac všetko zamotalo. Normálne som prekvapený tým priemerným hodnotením, za mňa minimálne 4*. ()

Martin741

Filmy rozhodne patria do vseobecneho rozhladu, i ked niekedy rozmslam pri kazdej kravovine co vidim ci to nie je strata casu ....... ne, strata casu su prazdne chlastacky v hospode ...... 5 % ()

carlos 2010

Podľa mňa originálny thriller s dobrými výkonmi. Nerozumiem tomu hodnoteniu. Niektorí to asi vôbec nevideli alebo to nepochopili. ()

cariada

Podobný hry mám rád, ale tady tak ňák nebylo co hrát, neboť po nich nikdo nic nechtěl, jen se skupinka 5 můžu probudí kdesi v továrně neví co jsou zač a proč tam jsou, ale hlavně si vzájemně nevěří. Postupně jim dochází, že budou li chtít zachránit se, a dostat se ven budou muset chtě nechtě spolupracovat, jenže postupně se jim vrací částečně pamět, ale taky se ti co je tam dostali. Konec byl celkem dobrý a nečekaný. Přesto bych mnohem víc tlačil na pilu. ()

Juto

Uväznení je dobrý film, ktorý drží diváka v pokuse udržať sa o krok vpred prostredníctvom kolektívneho zmätku. 6/10 ()

asirtes

Kvoli tomu nezmyselne krasnemu 15 minutovemu salto-mortalu a najma úplne zaverečnej dejovej piruete, ktorá myslím pomerne prekvapí plus jedna 💃 ()

PanFilmov

Celkom podarená zápletka, ktorá núti stále sa zamýšlať o čo vlastne ide, veci sa pomaly vyjasňujú, a tí piati chlapi začínajú tušiť, že budú problémy, keď sa príde na to, čo sú vlastne zač. Na konci ma prekvapili pekné neočakávané zvraty. ()

lucascus

dá se to...sice takových filmů jako je tenhle můžeme shlédnout spousta...ale Caviezel tomu dává ještě další rozměr... ()

zdenny

Filmy typu „lidé v místnosti“ mám ve veliké oblibě. A to díky psychologické rovině. Tento film byl spíše krimithrillerem. Každopádně námět byl velmi dobrý. Premisa totiž spočívala ve snaze zjistit - po probuzení se z bezvědomí - kdo jsem, proč zde jsem, a na čí straně stojím. Tedy kdo je ve staré tovární hale můj spojenec a kdo naopak nepřítel. Vzhledem k tomu, že všichni zúčastnění trpěli dočasnou ztrátou paměti, nemohl si být nikdo ničím jist. Vtip je v tom, že po probuzení se uzavírala nová spojenectví a to čistě na základě intuice a vzájemných sympatií či vzájemné důvěře. Což znamená, že lidé, kteří před upadnutím do bezvědomí stáli proti sobě ve dvou jasně stanovených táborech, nyní své postavení pozměnili. Prostě jako by se znovu narodili. Což nám dává alespoň částečnou odpověď na jistý sociální postoj, který pronesl např. E. M. Remarque ve své knize „Na západní frontě klid“, kdy německý voják říká smrtelně zraněnému francouzskému vojákovi, se kterým byl nucen přežít nějakou dobu v díře způsobené výbuchem granátu: „nebýt této války, mohli jsme být třeba přátelé“. ()

JohnSmith

Tak už jen kvůli tak zajímavé herecké sestavě musím dát nadprůměrný hodnocení. Sice je to děsně překombinovaný, hlavně ten závěr, ale debutant Brand zvládl svou práci celkem slušně. ()

blackJag

Výborně obsazený žánrový zflikovanec... Dejme tomu, že prvotní myšlenka není úplně zlá, i když vykrádá všechno od SAW, KOSTKY až po NEBEZPEČNOU RYCHLOST, ale scénář je stejně slabý jako je nevalná celá režie. Chabá logika v rámci příběhu dostává na prdel od prvních minut a závěrečná honba za nečekanou pointou to všechno jen v odpovídajícím duchu uzavírá. Přitom taková "sebranka" (skromný rozpočet necelých 4 milionů USD padl pravděpodobně z větší části na ni) musí být snem každého začínajícího filmaře, jenomže tenhle debut se vážně nepovedl. Proklínám tě Simone Brande, za takto promarněnou šanci, za kterou by jiní zabíjeli. 40% ()

Guzo

Po prvním pohledu musí být všem nad slunce jasné, že je tu "saw film", jen jde pak o to, jak moc se prvnímu dílu této slavné série vyrovná. Potenciál by tu byl, pětice mužů se probudí se ztrátou paměti a postupně zjistí, že někteří mohou být únosci těch ostatních. Bohužel jak postupuje film kupředu, objevují se tu drobné trhlinky ve scénáři a trošku kazí dojem, přičemž režie také nepatří k nejlepším. Přesto mám po zhlédnutí docela dobrý celkový dojem, pro všechny milovníky Saw mohu Unknown jen doporučit. ()

KarKulA

Když vidím místní hodnocení, tak přemýšlím, jestli jsme vůbec viděla stejný film??? V první řadě musím uvést že jsem nikdy neviděla Saw, kterým se tu každý druhý ohání - proto hodnotím naprosto neovlivněna něčím předchozím, ale hodnotím to, co mi bylo v konkrétní chvíli "naservírováno" - no a to co jsem viděla bylo jednoduše dobré, napínavé a kvalitně zahrané. Je to nízkorozpočtovka, která ale rozhodně předčí nejeden blockbuster. Příběh nestojí na akci, ale na atmosféře a hereckých výkonech. Krapet zbytečná byla místa věnující se aktivitám policistů při hledání unesených, no a i ta poslední pointa rozuzlení byla kapánek překombinovaná, ale jinak kvalitní detektivní thriller v noir ladění. ()

Josefin

Tento snímek ve mě vzbudil napětí, vlastně si pořád držel napínavou formu. Jenže něco je tam špatně, pět mužů v chemické továrně s amnézii. Tenhle nápad se dal líp využít, zazářil především James Caviezel. Bohužel ke konci to padá do ohraného stereotypu. Na jednorázovou podívanou akorát, ale nic víc. ()

Soweek

Nápad to nemělo špatný,i když trochu laciný, ale myslím si,že těch různých hádanek a nejasností tam mohlo být rozhodně víc. Konec to trochu vylepšil a posunul film do třídy lehkého nadprůměru. ()

Smileface

Skvělý film, který by si rozhodně zasloužil vyšší rozpočet i reklamu. Zápletka je hodně originální, herecké výkony na béčko dostatečné a hudba se střihem se postarají o příjemné napětí a skvělou atmosféru. Rozhodně si nenechte tento podceňovaný film uniknout. ()

toffy

Preco mi to tak velmi pripominalo SAW ? Len v trosku vacsej miestnosti a trosku vacsej nude a nakoniec strasne vela informacii za kratku dobu... ()