zipper111

Jako čekat, že Sandler dokáže zahrát něco jiného než Zohana a to naprosto parádně...(jako scéna v čekárně...cože?...to byl Sandler??) ... že zahraje jeho snad životní roli... stejně jako Don Cheadle... že bude mít film hlavu a patu, spád a žádné wtf dialogy... no to jsem čekat skoro nemohl. Ale světe div se, dočkal jsem se a hodně silně doporučuju, protože je to hodně silné a zárověn i úsměvné drama ze života... 4,5* ()

sonnak

Hodně dobré drama. Svým výkonem sice Sandler nijak zázračně nepřevýšil svou roli v Punch Drunk Love, ovšem spokojenost je. Zvlášť na herce jeho typu - rozhodně příjemný výstup. Mě osobně spíš bavil skvělý Cheadle, s tou troškou neškodného humoru a bez zbytečného sentimentu dávkovaných emocí vznikl velice chutný mix. ()

Lulu13

85%??? Vtipné scény ma nerozosmiali a smutné nedojali a to sa považujem za nadpriemerne citlivého človeka a nemám problém pri filme uroniť slzu. Adama Sandlera v jeho komediálnych rolách nemusím, tak som bola zvedavá na jeho dramatickú úlohu, no čuduj sa svet, iritoval ma rovnako, vzhľadom na typ snímku možno ešte viac. Tú postavu som mu neverila ani na sekundu, citovo zablokovaného človeka si vážne nepredstavujem ako mentálne zaostalého. A samozrejme by to neboli Američania keby do filmu nevtesnali tému 11.septembra a na záver ešte pokus o happy-end, ktorý pôsobí vynútene a neprirodzene.... ()

kaylin

Musím říct, že na tenhle film jsem byl zvědavý už nějakou dobu. Adam Sandler je můj oblíbený herec a ve vážné rovině ho zase tolik neznám. Tady to zvládl výborně, a i když příběh někdy přesně neví, jestli chce zapůsobit smutně anebo vás vlastně rozesmát, není to až tak na škodu. Scénář je dobrý a podává událost 11. září poměrně lidsky a hodně snesitelně. Povedlo se to. Není to film, který asi bude na vrchu vaší filmotéky, ale neměl by se v ní až tak moc ztrácet. ()

René.girl

Ano uznávám silný příběh a Adam Sandler se určitě snažil - pro mě, ale bohužel ne dost. Přišel mi málo přesvědčivý a film neměl takovou hloubku v jakou jsem doufala. 65% ()

italka63

Vím, že je Adam Sandler dobrý herec, ale tady nebyl dobrý, tady byl úžasný.Když už konečně dokázal říct svůj potlačený,vzpomínkami sám sobě zakázaný příběh, brečela jsem jak želva a když mluví ke konci filmu k matce své ženy, vzalo mě to zas, ach jo....Stejně výborný byl v roli zubaře Don Cheadle i Jada Pinkett Smith, coby jeho vlastně skvělá manželka, je to tak.A hudební stránka filmu byla taktéž perfektní. A proto, pokud někdy potkáte v nějakém městě brázdit na koloběžce mírně rozcuchaného chlapíka se sluchátky na ušich a hnědou brašnou,neodsuzujte ho. Kdo ví....; ()

Maq

Citlivé a docela chytré, ale mně se to vleklo. Vynechat či zkrátit pár scén, možná tam nemusela být ta neurotička, která to stejně na závěr jen nadbytečně sladí. ()

charlie.x

Neskutečně silný a emotivní film o tom, co se může stát s člověkem který přijde o celou rodinu. Adam Sandler podává zatim svůj životní výkon, opravdu jsem se divil jak dobrý herec dokáže být. Don Cheadle jako kamarád z mládí, který se mů snaží pomoci, podal také skvělý výkon. Pro mě jasně nejlepší film tohoto roku. Plnej počet ***** ()

PogoJoe

Pohodové, osobité a zároveň velice smutné drama s brilantními hereckými výkony. Překvapil mě Adam Sandler, je trošku jiný než obvykle (možná je to i tím účesem) a osobně musím přiznat: jsem rád, že Tom Cruise tuhle roli odmítl. Don Cheadle je velice kvalitní herec a tady to bezesporu potvrdil. Ale i ostatní menší role jsou obsazeny přesně a to tak, že mě to až nutí vyzdvihnout. Charlie Fineman je opravdu chudák. To, co se mu stalo, by muselo položit snad každého. Člověk mu musí fandit, aby se dal do pořádku. A naopak zubař Alan prožívá to, co je blízké spustě z nás. Člověk může mít rodinu a dobrou práci, ale když chybí přátelští kolegové a přátelé, člověk se může začít cítit hodně izolovaný. Tenhle příběh je skvěle natočený, získal si mě a dávám mu hodně silné čtyři hvězdičky. Pět ne, protože... nebylo to strhující, chvílemi mě to zcela nevtáhlo.... Nicméně, jako celek: nadprůměrný film. ()

Aiax

Zpočátku nadějná čtyřhvězdičková pocitovka začala po chvíli připomínat slabý odvar Krále rybáře, v dosud jinak pohodovém scénáři se začaly množit "chybné sektory" (papírové dialogy, klišé, laciná sentimentalita) a nakonec jedinými devizami tohoto dobře míněného filmu zbyli opět podivínský a opět skvělý Adam Sandler a ještě lepší Don Cheadle. Možná se pletu, ale připadalo mi, jako by se původně chytrý a vtipný scénář Volání o pomoc dostal do rukou nějakému Výboru pro dozor nad korektností uměleckého ztvárnění čehokoli byť i vzdáleně souvisejícího s 9/11, který mu udělal takovou lehčí lobotomii. Ale dívat se na to dá, Cheadle, Sandler a Shadow of Colossus to jakž takž utáhnou. ()

FilmFan24

Jedno z příjemných filmových překvapení. Adam Sandler předvádí ojedinělý herecký výkon. Scéna v čekárně, kde se svěřuje se svými pocity mě teda dostala...No a Bruce Springsteen! ()

hunty

Jedno z mých nejoblíbenějších amerických dramat. Sandler tu rozhodně potvrdil, že umí hrát. Naštěstí téma dvojčat nebylo nadhazováno nijak razantně a film postavený na hereckých výkonech opravdu šlape jako hodinky. ()

kajas

Nuže, měla jsem asi přehnaná očekávání. První hodinu se hlavní hrdinové vzájemně oťukávají a nic zásadního se divák nedozví. Poté sice přichází tolik opěvované Sandlerovo vylití si srdce v čekárně, ale mě více zaujalo jeho soudní přelíčení, ta bolest, kterou pociťuje při sledování fotek jeho mrtvé rodiny. Tomu advokátovi bych sebrala licenci (dobře, já vím, je to jenom film). Toť vše. ()

Skip

Volání o pomoc mi v až příliš mnoha momentech připomínalo o třídu lepšího Krále rybáře. Ale když se od těchto podobností oprostím, musím uznat, že jde o dost dobrý film s výbornými a hodně překvapivými hereckými výkony. Mně třeba stačí jen zaslechnout, že v něčem hraje Adam Sandler a mám osypky v očekávání nějaké rádoby komediální idiotštiny, které se radši vyhnu. Má-li to někdo podobně, tak zahoďte předsudky a koukněte na tenhle film. Jste-li plačící typ diváka, vemte si k ruce kapesník. ()

Dont

Na Oscara to nebylo, ale Adama Sandlera jsem lépe hrát neviděl. Spolu s jako obvykle přirozeným Donem Cheadlem vytvořili zajímavou dvojici. Ve filmu je i dost vtipů (např. scénky s břitkým soudcem Donaldem Sutherlandem) a zaujme i půvabná pacientka v podání Saffron Burrows. ()

fallangell

Neni to plny pocet, protoze scenar misty skripe a obcas nedoleha. Je lehce predvidatelny a nejsou zde zadne velke vybuchy a krev;) Ta posledni cast je samozrejme vtip. Pointa je v tom, ze prevaznou cast toho co jsem tu napsal mu lehce odpustite, protoze zkratka dokaze chytit za srdce, a to dost silne. ()

kalap

Vžil som sa do obidvoch postáv Adama Sandlera i Dona CHeadleho a to som nemal robiť, zrazilo ma to na kolena a zo slzami v očiach dávam slovom päť hviezdičiek. ()