Pokoj 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

prostoreka

Nebolo to zlé a nebolo to ani dobré. V mojich očiach film skrachoval na prílišnej prekomplikovanosti, ale 3* za to, že tvorcovia aj herci ma udržali pri monitore a nemrvila som sa ako malé dieťa. ()

BillieM

Perfektní psychologický thriller! Začátek nás zavede do hotelu do pokoje 1408, nechvalně proslulého sérií sebevražd, kde se hledač paranormálních senzací ubytuje a čeká. Nejdříve nic, ale po chvilce se začnou dít věci! Velice brzy se nevěřící Mike přesvědčí, že pověry o tomto pokoji jsou pravdivé, a zažije to na vlastní kůži. ()

mine.slayer

Některé mysteriózní filmy Vás donutí se bát, některé smát a u některých usnete. Pokoj 1408 zařazuji do druhé kategorie, což je ještě celkem dobře a tu jednu hvězdu dávám za konec, u kterého jsem se bál a měl husí kůži. ()

lilylove

Musím říct že tenhle thriller/horor se mi opravdu hodně líbil.Musím ocenit tu originalitu a to že to nebyla nějaká vyvraždovačka.Po shlédnutí jsem byla dost zmatená,film ve mě probudil různé pocity..... ()

Carmen001

Tento film jsem si pustila o půlnoci. Moc jsem od něj nečekala, i když byl natočen podle skvělé předlohy :-) Začátek mě celkem nudil, ale poté, co Eslin dorazil do onoho pokoje, měla jsem celou dobu téměř husí kůži (i můj pes se mi u nohou klepal:) ), zvláštní napjatá atmosféra a hledání hranice mezi skutečnem a paranoiou mě neskutečně bavila, že bych dala i 5*, ale posledních 20 minut moje husí kůže bohužel někam zmizela :) ()

Dataminer

Tento thriller jsem prvně viděl s původním koncem, který je dnes označován jako "alternativní" či "original director´s ending" (Jak správně množným číslem uvádí uživatel Tosim, tak existuje ještě jeden opravdu alternativní konec, ten je ale jednoznačně nejslabší). Až při rozhovoru o filmu se sestrou jsem zjistil, že se neshodneme na tom, jak film skončil. Sestra tehdy byla hodně z konce zklamaná, že byl trapný. A já nechápal proč, neboť konec co jsem viděl já, byl výborný a sedl mi. Jediné vysvětlení co mě napadlo bylo, že musela vidět nějakou testovací verzi, kterou pak s ohledem na podobně brblající diváky (jako byla sestra), museli upravit. Jaké však bylo mé překvapení, když jsem viděl dabovanou verzi a byl tam ten jí vyprávěný konec. Došlo mi, že to já viděl původní film, než do něj začali kecat producenti (ti spolehlivě dokáží ničit konce řady výborných filmu jako např. Já legenda). Film neurazí ani v podobě, kterou nám naservírovali producenti, ale každému musím doporučit vidět originální konec. Nicméně každému může sednou jiný. Zde je výhoda, že si opravdu máte z čeho vybírat ;-) ()

pan_Bily

S hodnocením tohoto filmu se tak trochu peru. Dlouho jsem přemýšlel jestli 3 nebo 4*. Film je to hodně povedený, na jednu stranu nemám skoro nic, co mu vytknout, na druhou stranu mě ale neuchvátil (nevím proč) natolik, abych ho chtěl (musel) vidět znovu. Velice dobrý Cusack, výborná, přestože krátká, role Jacksona, který to správně naladí. Hudba, atmosféra výborná. Ale film působí trochu jakoby natahovaný na požadovanou stopáž, pasáž kdy je jako venku z pokoje je slabší a moc mi tam nesedí, trochu kazí tempo filmu. ()

Pythonator

Nadprůměrný horor ze staré školy. Akorát si nejsem jistý, co to v tom pokoji vlastně bylo za zlo. Vzhledem k tomu, že Cusack během celého filmu chlastal nějakou Whiskey nebo co to bylo, tak by se to dalo vysvětlit jednoduše. Hlavní hrdina úplně našrot v depresi ze smrti své dcerky už to prostě psychicky neustál a měl pár opravdu drsných halucinací. No a pak ještě malá dohra po opici na konci. ()

rosto02301

Slušna davka strachu aj ked sa to nezda ale tato izba ma fakt dojala a nečakal som až takyto velky psichoticky zazitok .. super film . ()

Agnostik

Velmi dobrá hororová podívaná,chcete vědět co se všechno může stát v jednom pokoji?!Skvělej Old Man Show výstup Johna Cusacka 75%! ()

IlMagnifico

Cusackův herecký maratón by možná působil o něco málo lépe, kdyby byla sonda do hlubin duše hlavního hrdiny poněkud hutněji pojata a ze scenáristického hlediska lépe rozvržena. Prudký závěrečný příval emocí a ponurých zjištění totiž bohužel nefunguje tak, jak bylo tvůrci nejspíše zamýšleno. Protože si však natahování děje kratičké Kingovy povídky na téměř dvě hodiny a to ještě tak, že se divák nemá ani ty nejmenší tendence nudit (byť o žádném strachu se také mluvit nedá), muselo vyžádat hodně námahy - což se projevilo i v existenci tří dalších alternativních konců - jistý díl uznání jim za film nepochybně patří. ()

Naby

Pomalu vypracovany zacatek udelal prijemny uvod. Pokracuje to celkem silnym zazitkem, ktery graduje dost vysoko. Nicmene malinko pred vrcholem se napeti zastavi a pak pokracuje uz "jen" rozuzleni. Celkem zajimavy jsou i manevry s dejovou linii, ktera obcas prekvapi. Pokud vam nevadi mysticke zapletky, tak si film urcite pustte. Celkem 4,1* ()

LucieVonKing

Dlouho jsem byla přesvědčená, že se na film nepodívám, protože se u něj budu bát, protože tyhle filmy nemam úplně v lásce. Nic méně po shlédnutí musím z konstatovat, že to není horor, ale velice napínavé drama. Herecký výkon hlavního hrdiny je znamenitý a snad nejlepší, který jsem u něj viděla. ()

Pokri

Naprostá bomba. Cusack exceluje, atmosféra je poriadne hustá a nechýbajú ani zmätené pohľady po poslednej scéne. Presne tak to mám rád. Jeden z najlepších one-actor filmov, ktorý ukazuje, že menej je niekedy viac a na dobrý horor netreba hektolitre krvi. Stačí izba a jeden dobrý herec. ()

Royaldell

Cusacka zbožňuju,Kinga ještě víc. Film mohl být kratší,ale díky tomu konci,kterej absolutně nechápu,hodnotím velmi pozitivně! ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)