Pokoj 1408

1408

Izba 1408

Thriller / Horor

USA, 2007, 104 min (Director's cut: 112 min)

Pokoj 1408 vlastně není nijak vyjimečný ať už z hlediska kvalit scénáře nebo režijním přístupem, ale jde zároveň o poctivý žánrový snímek bez nepříjemných chyb a podbízení se. V záplavě nekonečných teenagerských vyvražďovaček, nenápaditých upírských a zombijáckých slátanin a laciných vykrádaček slavných filmů minulosti působí tenhle psychohoror tak nějak poctivě starosvětsky podle pravidel staré žánrové školy. Navíc Cusack hraje výborně a v menší roli ředitele hotelu ho velmi dobře doplňuje Samuel L. Jackson. Sympatická přiměřená stopáž a několik slušných trikových scén s fungující atmosférou dělají z tohohle filmu žánrový nadprůměr. Celkový dojem: 70 %.(11.7.2008)

Pokoj 1408 a nadprůměrný horor? Dejte pokoj.. To už spíše thriller poukazující na následky globálního oteplování, neboť Cusack během chvíle zažil tolik klimatických změn (horko, prudké lijáky, záplavy, požáry), že by to přesvědčilo i Václava Ješitu. Filmy o lidském podvědomí mohou poskytovat tvůrcům volné ruce v jejich obrazotvornosti a originalitě a je škoda, že ti po skvělém úvodním navození atmosféry na to tady v dalším průběhu rezignovali. Inspirace v The Shining je zjevná, leč Håfström se ubytoval v úplně jiném hotelu než Kubrick..(15.10.2009)

Pokoj 1408 je bezesporu slušný thriller, ale jeho potenciál není zcela využit. Filmu po celou dobu dominuje slušná atmosféra a hudba, ale tempo filmu je dost kolísavé. John Cusack hraje jako o život a určitě zaslouží pochvalu. Za zmínku určitě stojí i minirole pro Samuela L. Jacksona. Mikael Hĺfström předvedl standartní režii.(9.12.2007)

Je to jenom můj pocit, nebo už je King bez nápadů a tak vykrádá sám sebe ? Děsivej hotelovej pokoj, chlápek co se v něm zblázní, černoch co varuje před nebezpečím. Tohle už sme měli možnost vidět mnohem líp zpracovaný v Shiningu. Film sám o sobě není zas tak špatnej, John Cusack hraje dobře a celkově to docela pěkně odsejpá. Dávam tři lebky.(19.9.2007)

To je škoda, takovej master horor to moh bejt a nakonec jen nadprůměr. Zhruba prvních dejme tomu 50-60% filmu je fakt excelentní záležitost, kdy sem se při některých lekačkách málem posral, dokonce se musim přiznat, že mi při jedný až cuklo v rameni a to se mi fakt nestává a ta skvělá atmosféra, no prostě super, ale pak se do toho Mikael Håfström nějak víc opře a děsně se to začíná překombinovávat, objevujou se nezajímavý scény propojený s rodinou a stává se z toho pomalu a jistě děsný psycho nejenom pro Cusacka, ale i pro diváka, který dost citelně kvůli právě tý překombinovanosti a přílišnýmu tlačení na pilu ztrácí veškerou hrůznou atmosféru a nepomůže tomu ani celkem dobrej konec.(3.10.2007)

• - Spoiler: Film má dva různé konce. V jednom z nich na konci Enslina (John Cusack) zachrání hasiči a s manželkou pak uslyší na nahrávce svou dceru, ve druhém Enslin zemře a nahrávku z diktafonu poslouchá ředitel hotelu Olin (Samuel L. Jackson). (awful)

• - John Cusack nosí ve filmu kšiltovku s logem baseballového týmu Chicago White Sox. Není to náhoda, nýbrž jeho sportovní "vyznání". (Siriuss)

• - Během natáčení byla Mary McCormack těhotná, což vysvětluje, proč je v tolika záběrech vidět od pasu nahoru. (HellFire)