Pokoj 1408

1408

Izba 1408

Thriller / Horor

USA, 2007, 104 min (Director's cut: 112 min)

Soundtrack Gabriel Yared: 1. 10 Haunted Hotels - Gabriel Yared ,2. The Dolphin Hotel ,3. Room 1408 ,4. The Doppelganger ,5. Katie's Theme ,6. Ship in a Painting ,7. Bleeding Walls ,8. Out on a Ledge ,9. Mike's Fugue ,10. Inside the Vent ,11. Olin in the Minibar ,12. Sinking Ship ,13. Waking up in L.A. ,14. Back to 1048 ,15. "Don't You Love Me Anymore?" ,16. Fire! ,(15.5.2011)

Keď človek od toho nič nečaká, dostane sa mu hodne. Keď budete očakávať prvú triedu, zostanete asi dosť sklamaný. Tento snímok je filmovou adaptáciou poviedky amerického spisovateľa Stephena Kinga. Na rozdiel od krátkeho štyridsať päť stránkového literárneho diela, ktoré má spád, sto štyri minútový film sa dosť vlečie. Nebol som spokojný ani s hereckým obsadením a zmeneným charakterom hotelového riaditeľa Olina. Do tejto úlohy by sa omnoho viac hodil malý plešatý Danny DeVito, ako urastený černoch Samuel L. Jackson. ***(18.7.2016)

Pr-vo-tříd-ní. Z děsivé "audiopovídky" mého milovaného SK vznikl ve všech směrech nadprůměrný film, který dává vzpomenout na staré dobré časy, kdy slovo horor neznamenalo pouze desítky nechutně podřezaných hrdel, metry vyhřezlých střev a chabou atmosféru. K tomu, jak si filmaři poradili s předlohou, nemám výhrady. Samozřejmě, že kratičký text na celý snímek stačit nemohl, a tudíž bylo třeba hodně věcí domyslet. Ony ale i ty přidané pasáže vypadají přímo jako od Kinga! To jsem zíral... Obdiv si zaslouží režisér, páni trikaři a hlavně John Cusack, který v tomhle koncertu pro jednoho postupně magořícího spisovatele jednoduše exceluje. A tak si říkám - když jsem dal pět hvězd Darabontově Mlze, proč je nedat Pokoji 1408? Jedna z nejlepších Kingových adaptací.(9.9.2010)

Håfström servíruje hotové vizuální orgie a zprvu se mu daří držet hutnou atmosféru a napětí, ale s příchodem hrůzy z pokoje 1408 se jeho konstrukce zlomí, napětí je to tam, atmosféra poleví a veškeré strašení spočívá opět jen v lekačkách. Co ovšem drží, je John Cusack a jeho fantastický one man show výkon, za který by se nestyděl ani Nicholson. O čem mě ale 1408 hlavně přesvědčil, je, že by stála za zfilmování Kingova Římsa. Stačila jediná scéna... Mikaeli, myslím, že sis vybral špatnou povídku.(9.12.2007)

Zpočátku velice slibné a atmosférické, ale pak vám dojde, že tvůrci do toho chtěli nacpat vše z předlohy (nečetl jsem) a tak nemají šanci něco příliš rozehrát. Zombák v šachtě je fajn, ale vytratí se z mysli stejně rychle jako z filmu. V poslední třetince už to začne opravdu haprovat, film má snad víc konců než poslední díl Pána prstenů. Cusakův výkon naštěstí dokáže udržet vaši pozornost po celou dobu snímku a Jacksonova rolička vás prostě musí potěšit.(12.10.2007)

• - Spoiler: Na Slovensku bol film vysielaný vo verzii, v ktorej hlavný hrdina prežije. (vavrinec)

• - Inšpirácia pre príbeh 1408 pochádzala z reálnych príbehov parapsychológa Christophera Chacona, ktorý vyšetroval strašidelnú izbu v hotely Del Coronado. (rador)

• - Hlavnú úlohu si mohol zahrať aj Keanu Reeves. (Raccoon.city)