poster

Pokoj 1408

 • USA

  1408

 • Slovensko

  Izba 1408

Thriller / Horor

USA, 2007, 104 min (Director's cut: 112 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  **

  Tento film se celých prvních 40 minut jeví jako slušný horor. Ale pak přijde na řadu, řada reminiscencí a za valsy přitažených vsuvek a to celou atmosféru spolehlivě zabije. V pokoji nejdříve začne mrznout, a potom ho celý zaplaví voda a to už je prostě trošku moc. Režisér nenapíná, ale zasypává vjemy. Příště by to chtělo vícě děsit a méně komplikovat.(13.1.2009)

 • Rex Mundi
  ****

  Izba 1408 mi poskytla príjemné až mrazivé strašenie. Cusack aj Jackson to zahrali výborne, všetky hororové prvky fungovali na výbornú, takže dávam 4*. Možno len hviezdičku dolu, pretože k dokonalosti chýbala tá štipka napätia, neistoty, absolútnej nepredvídateľnosti, ktorá by ma naozaj priklincovala. Neviem, čo presne mám na mysli. No aj tak to bol asi najlepší horor, aký som videla od Pádu do tmy pred rokom.(12.5.2008)

 • B!shop
  ****

  No tak tohle byl po case zase solidni horurek. Prvnich 30 minut sice zadny straseni neni, jen takovy seznameni se s hlavni postavou, nicmene je to zajimavy. Pak pride neco jako uvod od Samuela, kterej je skvelej a perfektne naladi. No a pak se na nakejch 75 minut dej presune do pokoje. Ze zacatku je to fakt perfektni, naprosto spickova atmosfera, i kdyz se zrovna nic nedeje, tak je stejne mraziva a lekacky vyborny. Jenze pak se od straseni upusti a zacne se demolovat pokoj a do toho vidiny a i kdyz na prvni pohled je to furt stejny a jde jen o gradaci, tak uz me to nak nemohlo vystrasit. Sice se tu a tam najde neco strasidelnyho, ale proste uz je to spis o tom demolovani. No a nakejch 30 minut pred koncem, kdyz se na chvily odskoci z pokoje, jde atmosfera definitivne do hajzlu. Az teda na zaver, ten je povedenej. Co se tyce Cusacka, ten hral perfektne, jedinej problem je, ze furt machruje jak duchove nejsou a vypada jak velkej frajer a pri prvnim bububu se malem posere strachy a uz tam furt jen lita vydesenej. Celkove se jedna rozhodne o nadprumernej horor, navic je fajn, ze tu neni nejaka prisera a podobne, ale kuli ty slabsi druhy polovine filmu to na 5* nebude.(8.1.2008)

 • Skejpr
  ***

  Ani poměrně slušná atmosféra, a skvělý výkon Johna Cusacka nedokáže zastřít skutečnost, že potenciál Pokoje 1408 je trestuhodně nevyužitý. Spousta nedořečeností a předvídatelných situací, kolísavé tempo, a přetože má film poměrně hutnou amtosféru, opravdu vyděsit nedokáže. Kinoverze za 6/10, director's cut za 7/10(10.10.2007)

 • gudaulin
  ****

  Pokoj 1408 vlastně není nijak vyjimečný ať už z hlediska kvalit scénáře nebo režijním přístupem, ale jde zároveň o poctivý žánrový snímek bez nepříjemných chyb a podbízení se. V záplavě nekonečných teenagerských vyvražďovaček, nenápaditých upírských a zombijáckých slátanin a laciných vykrádaček slavných filmů minulosti působí tenhle psychohoror tak nějak poctivě starosvětsky podle pravidel staré žánrové školy. Navíc Cusack hraje výborně a v menší roli ředitele hotelu ho velmi dobře doplňuje Samuel L. Jackson. Sympatická přiměřená stopáž a několik slušných trikových scén s fungující atmosférou dělají z tohohle filmu žánrový nadprůměr. Celkový dojem: 70 %.(11.7.2008)

 • - Láhev, kterou Gerald Olin nabídne Miku Enslinovi, nese název „Les Cinquant Sept Décès“. Ve francouzštině to znamená „57 smrtí“. (HellFire)

 • - Spoiler: Další dva konce, které se nachází na DVD. Enslin přežije a nahrávku si stejně jako v originále pouští kousek od manželky, ta ji ovšem neslyší... Enslin nepřežije. Následuje rozhovor jeho manželky a Sama (Tony Shalhoub). Ten po chvíli odchází a později v kanceláři obdrží zásilku, ve které se nachází sepsaný Pokoj 1408 od Enslina. (necisty)

 • - Když Mika Enslin (John Cusack) zkoumá pokoj černým světlem, uvidí na povlečení krev. Avšak povlečení se v pokoji každý měsíc mění, takže zde žádná krev být nemohla. (G3niu5)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace