Pokoj 1408

1408

Izba 1408

Thriller / Horor

USA, 2007, 104 min (Director's cut: 112 min)

• kinej

Tento film se celých prvních 40 minut jeví jako slušný horor. Ale pak přijde na řadu, řada reminiscencí a za valsy přitažených vsuvek a to celou atmosféru spolehlivě zabije. V pokoji nejdříve začne mrznout, a potom ho celý zaplaví voda a to už je prostě trošku moc. Režisér nenapíná, ale zasypává vjemy. Příště by to chtělo vícě děsit a méně komplikovat.(13.1.2009)

Soundtrack Gabriel Yared: 1. 10 Haunted Hotels - Gabriel Yared ,2. The Dolphin Hotel ,3. Room 1408 ,4. The Doppelganger ,5. Katie's Theme ,6. Ship in a Painting ,7. Bleeding Walls ,8. Out on a Ledge ,9. Mike's Fugue ,10. Inside the Vent ,11. Olin in the Minibar ,12. Sinking Ship ,13. Waking up in L.A. ,14. Back to 1048 ,15. "Don't You Love Me Anymore?" ,16. Fire! ,(15.5.2011)

To je škoda, takovej master horor to moh bejt a nakonec jen nadprůměr. Zhruba prvních dejme tomu 50-60% filmu je fakt excelentní záležitost, kdy sem se při některých lekačkách málem posral, dokonce se musim přiznat, že mi při jedný až cuklo v rameni a to se mi fakt nestává a ta skvělá atmosféra, no prostě super, ale pak se do toho Mikael Håfström nějak víc opře a děsně se to začíná překombinovávat, objevujou se nezajímavý scény propojený s rodinou a stává se z toho pomalu a jistě děsný psycho nejenom pro Cusacka, ale i pro diváka, který dost citelně kvůli právě tý překombinovanosti a přílišnýmu tlačení na pilu ztrácí veškerou hrůznou atmosféru a nepomůže tomu ani celkem dobrej konec.(3.10.2007)

Hodně jsem se bál nějaké vyloženě trapné pointy, ale dopadlo to skvěle. Začátek filmu je tajemný, tajemnost je pak v průběhu vystřídána především bezútěšnou stísňující atmosférou. Více se mi však líbil úvod, kdy ony podivné věci nebyly ještě tak zjevné jako později. Je tu však obecně spousta zajímavých horových nápadů. Navíc mě hodně pobavily sebeparodické Kingovy vložky (to oceňuji, protože jsem ještě povídku nestačil přečíst). John Cusack možná nevzbuzuje takové sympatie, ale zejména ze začátku je obstarává skvělý Samuel L. Jackson. Jsem velmi rád za takovéhle filmy, přesně moje krevní skupina a je typické pro čsfd, že tyhle pozoruhodné filmy jsou v hodnocení zaměnitelné s těmi nejšedivějšími průměry.(27.6.2010)

Celkom slusne a zaujimavo to zacinalo, neskor ma uz tie psychohry zacali trosku unavovat a tuzil som po nejakom logickom vysvetleni. Mozno by som radsej privital pritomnost Cusackovej zeny, teda aby boli obaja v jednej vrazednej hotelovej psychoizbe, ale tak reziser si s tym dokazal celkom slusne poradit aj so samotnym Cusackom a vydrzal som do konca. Cakal som, ze to bude o nieco lepsie... 15.05.2009 ___ John Cusack - (Mike Enslin) +++ Samuel L. Jackson - (Gerald Olin) +++ Mary McCormack - (Lily) +++ Tony Shalhoub - (Sam Farrell) +++ Len Cariou - (Mikeov otec) +++ Jasmine Jessica Anthony - (Katie) +++ Produkcia: Lorenzo di Bonaventura, Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++ Hudba: Gabriel Yared +++(14.5.2009)

• - Od chvíle, kdy začnou hodiny odpočítávat 60 minut, zbývá přesně tolik času do konce filmu. (HellFire)

• - Hotel Dolphin bol v skutočnosti hotel Roosevelt, ktorý sa nachádza na 45. ulici Madison Avenue, Manhattan, New York. (Raccoon.city)

• - Číslo dverí 1408 malo aj patologické laboratórium v horore Bug (1975). (Raccoon.city)