poster

Pokoj 1408

 • USA

  1408

 • Slovensko

  Izba 1408

Thriller / Horor

USA, 2007, 104 min (Director's cut: 112 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ***

  Horor odehrávající se povětšinou v jedné místnosti (v jednom bytě) vyžaduje velké množství různých nápadů, aby mohl strašit neustále něčím novým a to se Pokoji 1408 daří. Hotelová část byla velice dobrá, problém mám s trochu rozvláčněnou omáčkou okolo. Taktéž se dle mě ukázalo, že skloubit hrůzu, děs a strach s emocionálním vydíráním skrze zesnulou dcerku se možná dá v knize, ale ve filmu to jaksi nefunguje, protože obé vyvolává zcela jinou filmovou náladu. Nebýt výše zmíněného, byl by z Pokoje 1408 parádní horor. 6/10(2.1.2016)

 • Trellíno
  ****

  Hodinu jsem měl husí kůži, pak jsem se lekl trapné pointy, ale nakonec se z ní vybruslilo docela obstojně. Atmosféra příjemně mrazivě oldschoolová (podobný horory už se vlastně vůbec netočej), lekačky funkční a vystřelovací ze sedačky, Cusack fajn jako obvykle a Hafstroma budu nadále sledovat pozorněji. 70%(3.10.2007)

 • Falko
  ***

  Celkom slusne a zaujimavo to zacinalo, neskor ma uz tie psychohry zacali trosku unavovat a tuzil som po nejakom logickom vysvetleni. Mozno by som radsej privital pritomnost Cusackovej zeny, teda aby boli obaja v jednej vrazednej hotelovej psychoizbe, ale tak reziser si s tym dokazal celkom slusne poradit aj so samotnym Cusackom a vydrzal som do konca. Cakal som, ze to bude o nieco lepsie... 15.05.2009 ___ John Cusack - (Mike Enslin) +++ Samuel L. Jackson - (Gerald Olin) +++ Mary McCormack - (Lily) +++ Tony Shalhoub - (Sam Farrell) +++ Len Cariou - (Mikeov otec) +++ Jasmine Jessica Anthony - (Katie) +++ Produkcia: Lorenzo di Bonaventura, Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++ Hudba: Gabriel Yared +++(14.5.2009)

 • Renton
  *

  Scénář: Matt Greenberg, Scott Alexander, Larry Karaszewski .. Ztráta času. Tak nejen mladé, převážně začínající herečky láká zahrát si v hororové laděných ptákovinách, kde ječí, vřeští, zmateně pobíhají, prostě snaží se vyvolat strašidelnou kreací hrůzný obličej a přenést tyto pocity na diváky. Šel do toho i John Cusack. Jako nedůvěřivý, racionálně založený spisovatel, které projíždí všechny známé i neznámé strašidelné místa, až jednoho dne obdrží tajemnou výzvu, kterou je pokoj 1408. Bohužel roli tak úplně nezvládá a dívat se většinu filmu na jeho omezené výrazové kreace je na rozdíl od zmíněných sličných děv značně nezáživné. Společně se zdlouhavostí, chabou atmosférou, kterou brzy vystřídá omšelá efektnost s mdlým ústění do rodinných peripetií zakončena nulovou pointou je tento pobyt prostě jen ztráta času. 30%.(9.10.2007)

 • JAn
  ***

  Håfström servíruje hotové vizuální orgie a zprvu se mu daří držet hutnou atmosféru a napětí, ale s příchodem hrůzy z pokoje 1408 se jeho konstrukce zlomí, napětí je to tam, atmosféra poleví a veškeré strašení spočívá opět jen v lekačkách. Co ovšem drží, je John Cusack a jeho fantastický one man show výkon, za který by se nestyděl ani Nicholson. O čem mě ale 1408 hlavně přesvědčil, je, že by stála za zfilmování Kingova Římsa. Stačila jediná scéna... Mikaeli, myslím, že sis vybral špatnou povídku.(9.12.2007)

 • - John Cusack nosí ve filmu kšiltovku s logem baseballového týmu Chicago White Sox. Není to náhoda, nýbrž jeho sportovní "vyznání". (Siriuss)

 • - Na rádiobudíku, ktorý bol špeciálne vyrobený pre film, ovládali číslice na diaľku a frekvencia bola nastavená na 104 FM - MHz a 100 AM - kHz. (Raccoon.city)

 • - Láhev, kterou Gerald Olin nabídne Miku Enslinovi, nese název „Les Cinquant Sept Décès“. Ve francouzštině to znamená „57 smrtí“. (HellFire)