Mumie se musí zbavit svého prokletí! Při rekonstrukci Louvru je objeven sarkofág se vzácně zachovanou mumií. Odborníci, pod vedením Gleny Spencerové, začnou mumií okamžitě zkoumat a pomohou tak uvolnit fantoma, který se začne v noci procházet po Louvru… cosi hledá. Při stavebních pracích provalí stavbaři díru do domu v těsné blízkosti paláce. Právě v něm zemřela babička Lisy, její jediný blízký člověk. Lisa se dírou dostává v noci do Louvru a setkává se s Belphegorem – Fantomem Louvru, o kterém kolují nejrůznější zvěsti již od roku 1935. Tehdy profesor Desfontaines přivezl z Egypta mumii, která ho stála život. Skeptický ředitel Louvru zprvu odmítá věřit báchorkám očividných svědků – nočních hlídačů, z nichž někteří „na příkaz“ Belphegora zemřou, ale nakonec povolá bývalého policejního inspektora Verlaca, který již před lety vyšetřoval řádění Fantoma Louvru. On, na rozdíl, od ředitele ví, že Fantom Louvru existuje a že o cosi usiluje. Dokud to nezíská, nebude v chodbách Louvru bezpečno... Francouzský film Bélphegor: Fantom Louvru byl inspirován němým filmem režiséra Henriho Desfontainese Belphégor z roku 1925 a slavným stejnojmenným seriálem z roku 1965. Režisér Jean-Paul Salomé obsadil do hlavní role Lisy, do níž se Fantom Louvru vtěluje, krásnou Sophii Marceauovou, a do role jejího partnera Frédérica Diefenthala, známého ze série komedií Taxi. V úloze penzionovaného komisaře se setkáme s charismatickým Michelem Serraultem. (Česká televize)

klerik

Hups, tak toto sa nepodarilo. Film príliš hlúpo a opatrne nakúka do hororových vôd, miesto toho aby tam skočil šípočku (a utopil sa? hehe). Radšej si pozrite FANTÓM PARÍŽA... ()

SOLOM.

Docela nepovedený film o tajemném fantomovi z Louvru. Začátek filmu vypadal ještě docela slibně, ale špatné speciální efekty a mnohdy zbytečně natahovaný děj mu hodně ublížili. Sophie spíš než hereckým talentem oplývá nádhernými křivkami, které docela často ve svých filmech ráda ukazuje, ale tady toho k vidění moc nebylo. No a Frédéric Diefenthal se mi líbil spíše ve filmu Taxi, jako legrační polda Emil. Tady se mu místy třepala kolena a bylo vidět, že je dost nervózní. Jako by tušil propadák, nebo viděl svou mizernou výplatní pásku.Není to vyložený ODPAD, ale do průměrného filmu to mělo taky hrozně daleko. 30% ()

eraserhead666

Ten film začíná dobře, probíhá blbě a končí debilně. Digitální triky zcela shazují celý film a jakýkoliv pokus o atmosféru. Pořád mi vrtalo hlavou proč vlastně vůbec chtěl někdo něco takového natočit a pak mě napadlo jedno. Jen dva roky pře dtímhle někdo natočil Mumii, snaha přiživit se na ni a neudělat to přímo okatě je snad jediné, co mě napadlo jako ucházející důvod. Když víš, že točíš blbý film, obsaď Sophie Marceau. Ten film blbým zůstane, ale alespoň v něm bude na co koukat. Tedy, tu jednu hvězdičku za Sophie. I když se vlastně nemusela nijak moc snažit ji dostat, na rozdíl od filmu si ji zaslouží. Pokud Belphegor, tak raději ty rakouské. ()

Shaqualyck

Neuvěřitelně nepovedené počítačové strašidlo poletuje chodbami nejslavnějšího světového muzea a divák neví, jestli se má smát nebo brečet. Fakt netuším, o co tady šlo. Jedno vím ale jistě, nebýt tu Louvre a Sophie Marceau, nedokoukal bych to. Bohužel:( ()

Dale

Je až neuveriteľné, koľko nezmyslov a nereálností môže byť v jednom filme. Začína to zaujímavo, no akonáhle sa objaví ten digitálny červený duch, je vám jasné, na čom ste. Ďalej už to je len horšie. Postupne úplne prestávate chápať, čo sa vo filme deje a rozhodne to nie je tým, že by bol dej zložitý. Je dosť zaujímavé, že si Sophie so svojou babičkou len tak chodia v noci do Louvru, bez toho, aby si niečo všimli početní strážnici (buď naživo, alebo aspoň na monitore). A samotný duch a záverečný rituál sa prieči všetkým princípom logiky. Neviem čo z tohto malo vzniknúť – horor, thriller alebo vážny film o histórii, no v konečnom dôsledku to nie je nič z toho. Je nepochopiteľné, prečo sa na to dala nahovoriť Sophie Marceau. Scéna, keď sa plieska o steny... To vážne klesla až tak hlboko? ()

corpsy

No určite som čakal väčšiu katastrofu, než tu mnohý popisujú. Je to blud, preplácaný francúzsky croissant, ale dá sa na tom zabávať. ()

mis-ko

Správanie sa postáv bolo v niektorých momentoch povážlivé, efekty nie príliš vydarené, a atmosféra sa nedá budovať len na záberoch vychádzajúceho (či zapadajúceho?) slnka a lietajúcom plášti znázorňujúcho fantóma, či čo to má byť. ()

mysiak

Tú hviezdičku som asi dal za to...že som sa na to zbytočne tešil a ani to potom nedopozeral....ani tá Sophie Marceau nebola pekná - to si radšej pustím Bonda s ňou... ()

numi

Jean-Paul Salomé měl k dispozici opravdu dechberoucí scénář. Něco tak tupého se totiž nevidí často. Nu což, film se odehrává v Paříži a dostal do hlavní role Sophie Marceau, takže se z toho pořád dalo něco vytřískat. To by ale danou špetku potenciálu musel dokázat využít. Až na jeden záběr na Velkou pyramidu v Louvru při západu slunce se mu totiž nepovedlo udělat ani jeden jediný zajímavý záběr. A to je při natáčení v tak nádherném městě jako je Paříž opravdu neschopnost. A Sophie Marceau? Není sice zázračná herečka, ale o jejím sex-appealu není pochyb. Ve filmu je však zobrazena velmi asexuálně. Takže film nakonec postrádá krom děje, dialogů, humoru, napětí a strachu i erotiku a je po vizuální stránce absolutně nezajímavý. Takže se ptám - proč že vlastně vznikl? [září 2006] ()

Orlau32

Po skončení filmu jsem dlouho přemýšlela, co tím chtěli filmoví tvůrci sdělit divákovi. Mě, kromě údivu nad tou stupiditou, nesdělili absolutně nic. Dávám 2 hvězdičky jenom proto, že tam hrála bývalá hvězda JULIE CHRISTIE a mladičká Sophie Marceau, od obou hereček jsem si slibovala více. No ale udělej z blbosti rozum, když ho tam není ani za mák. Trochu efektu tam bylo připomínající "horrorek", ale to je tak určitě vše, co by se o tom braku dalo říci. ()

blackrain

Hororový příběh odehrávající se v jednom z neznámějších muzeí světa, v Louvru. Louvr začne teroriziovat tajemný přízrak z dob egyptských faraonů. Jako svou tělesnou sachránku si vybere Sophii Marceau. Fantom ji začne ovládat. Sophie získá nadpřirozené schopnosti. Po nocích bloudí Louvrem. ()

Dr. Hawkeye

Budu trapný, ale jako většina musím uznat, že jednu hvězdičku si film zaslouží snad jen pro nádhernou Sophie Marceau v nejlepších letech. Jinak jde o dost podivnou báchorku plnou WTF momentů, kde probíhají da-da dialogy, až z toho bolí uši. A to jsem si myslel, že jméno Sophie Marceau na přebalu DVD může být jistým příslibem solidní zábavy. ()

Damiel

55 % - Nepřipadá mi to tak bědné, jak tady všichni líčí. Právě proto jsem se na to podíval, a musím přiznat, že jsem to nijak neprotrpěl. Žádná pecka se nekoná, ale taky nic, co by diváka vyloženě urazilo. Horších filmů znám mnohem víc. ()

Colonist

Co se týká takovýchto filmů, tak si Francouzi můžou bez výčitek podat ruku s Němci. Ono už je předem jasné, že s tímto "mysteriózním fantasy hororem" nebude něco v pořádku, když ho dávají v neděli odpoledne na Nově. Ta jedna hvězdička patří Sophii Marceau, pro kterou mám slabost a která je pořád zatraceně sexy (teda když zrovna nelítá po zdech). Člověk by ani nevěřil, že v době vzniku tohoto snímku od natočení Veselých Velikonoc uběhlo téměř 20 let... ()

DonPedro odpad!

Neskutečně pitomý film, ve kterém si bohatě užijete idiotů pobíhajících po Louvru, infantilních dialogů a špatných zvláštních efektů. Každá scéna s fantomem v pohybu by musela nadchnout i nebožtíka Eda Wooda. Závěrečný rituál celkový dojem jen podtrhne (a sečte). Marceau se Serraultem můžou za záchranné lano tahat jak chtějí - tenhle film z propasti nedostanou. ()