Mumie se musí zbavit svého prokletí! Při rekonstrukci Louvru je objeven sarkofág se vzácně zachovanou mumií. Odborníci, pod vedením Gleny Spencerové, začnou mumií okamžitě zkoumat a pomohou tak uvolnit fantoma, který se začne v noci procházet po Louvru… cosi hledá. Při stavebních pracích provalí stavbaři díru do domu v těsné blízkosti paláce. Právě v něm zemřela babička Lisy, její jediný blízký člověk. Lisa se dírou dostává v noci do Louvru a setkává se s Belphegorem – Fantomem Louvru, o kterém kolují nejrůznější zvěsti již od roku 1935. Tehdy profesor Desfontaines přivezl z Egypta mumii, která ho stála život. Skeptický ředitel Louvru zprvu odmítá věřit báchorkám očividných svědků – nočních hlídačů, z nichž někteří „na příkaz“ Belphegora zemřou, ale nakonec povolá bývalého policejního inspektora Verlaca, který již před lety vyšetřoval řádění Fantoma Louvru. On, na rozdíl, od ředitele ví, že Fantom Louvru existuje a že o cosi usiluje. Dokud to nezíská, nebude v chodbách Louvru bezpečno... Francouzský film Bélphegor: Fantom Louvru byl inspirován němým filmem režiséra Henriho Desfontainese Belphégor z roku 1925 a slavným stejnojmenným seriálem z roku 1965. Režisér Jean-Paul Salomé obsadil do hlavní role Lisy, do níž se Fantom Louvru vtěluje, krásnou Sophii Marceauovou, a do role jejího partnera Frédérica Diefenthala, známého ze série komedií Taxi. V úloze penzionovaného komisaře se setkáme s charismatickým Michelem Serraultem. (Česká televize)

Braddy odpad!

Tušil jsem, že to bude čajíček, ale že to bude ovocný čajíček a ještě louhovaný asi 5 vteřin, to jsem fakt nečekal! Totálně nezajímavý děj, ani špetka napětí, dialogy na úrovni mateřské školky, efekty spíchlé na koleně..no nebudu tady vyjmenovávat další. Bohužel ani občasné pokusy o vtipy zde nefungují a člověk opravdu žasne, jak je možné natočit něco tak špatného. A to mám francouzskou kinematografii rád. A jak zde někdo psal o moc dobré hudební složce, tak si asi u toho pouštěl nějaké CD, protože tady hudbe totálně selhala,zvlášť v "napínavých" scénách hrála melodie jak u nedělní TV pohádky. ()

Maark odpad!

...označení thriller a horor tomu rozhodně odpovídá..Důkazem je, že jsem se bál už na začátku..Čeho? Že to bude nezajímavý a hloupý film.. ()

klúčik

No neviem , čo napísať! Už pri filme som si pomyslel, že je to dobrá hlúposť. Krimi - Horor - Komédia , stále som čakal čo to bude. A ... nič, len stále to isté, nikam sa to neposúvalo, nič nové neprišlo. Veľké sklamanie, dávam len 25% a to len preto, že tu hrajú moji obľúbenci ( S. Marceau, M.Serrault ). ()

xaver

Příšerná fantasmagorie. Zbytečně zkažené krásné záběry z Louvru. A tak dávam akorát každému ze svých oblíbenců, Sofii Marceau a Michelovi Seraultovi po jedné hvězdičce. ()

wosho

Hahahaha....,celý film je směšný a trapný, jak metráková důchodkyně s křečáky v bikinách. Jenom nechápu co zde dělá Sophie Marceau? To je pro mě záhada . ()

Ripley odpad!

Sophie Marceau se buď zbláznila,nebo nemá na nájem.Že to bude až tak strašné jsem nečekal.Z počátku jsem si pokládal otázku,jaký je to žánr?Dobrodružný,horor,komedie?Asi všechno dohromady,ale nic z toho nefunguje jak má.Co všechno dělá tento film špatným?Scénář je příšerný,ale je to hlavně totální neschopnost režiséra natočit cokoliv dobře.Scény,které mají být děsivé působí spíše směšně.Chybí napětí,chybí všechno!Herecké výkony jsou nepřesvědčivé a taktéž působí směšně.Stejně tak jsou na tom dialogy.Rejža tohoto filmu doufám dlouho nic na natočení nedostane,protože se obávám,že by to byl pro studio krach. Kdo neviděl filmy jako např. Mumie,Krotitelé duchů,Šifra mistra Leonarda,Noc v muzeu a něco od Eda Wooda,tomu tento film doporučuji;-). ()

kolemjdouc

tenhle film jsem viděla kdysi, a jsem ráda,že jsem se k němu dostala i dnes.Proč?Protože má tak akorát fantasy.Líbila se mi babička Lisy a je škoda že ji nechali zemřít moc brzy.Líbily se mi efekty,žádné flákání divákem o zem....jakože padne když vidí všelijaká monstra .Užívala jsem si kameru.Statické záběry, kdy nevypustí na plac kameramana s kamerou na rameni  a ten se tam plácá jako by měl tanec sv.Víta......a lovíte  herce v prostoru.Užila jsem si úžasný český dabing.Kdy po dlouhé době nepřeřvala hudba a ruchy mluvené slovo!A nakonec krásná Sophie a sympaťák Diefenthal  si sedli.A dokonce byli profíci i ti co dělali v pozadí křoví.A namixované ozvučení. ()

Radim

Podprůměrná podívaná se sexy Sophii Marceau. Film se tváří jako akční horor, ale obsahuje příliš mnoho nepřesností, nelogisnů a příliš málo invence. ()

Sairina

Vím, že tenhle film je tak trochu slaboduchý ale velmi mě bavil. Bude to asi tím námětem staroegyptských mumií a tajemného fantoma. Nejvíce se mi líbila Sophie Marceau v hábitu fantoma, ten kostým je fakt skvělej :) ()

.baris. odpad!

Za finanční prostředky, které byly vynaloženy na natočení tohohle filmu, měli tvůrci raději koupit každé rodině v subsaharské Africe jednu krávu, a udělali by líp. Strašný. ()

vozihnoj odpad!

Člověk se diví, jak takouvou blitku někdo dokáže natočit. Nu což, neděle odpoledne, planeta NOV@ a ja si smíchem malem cvrnknul do kalhot... ()

DaeGurth

Asi se tu každý díváme na něco jiného. Já měl tuhle hororovou komedii hrozně rád. Netuším, jak to zní v dabingu, ale v originále jsem se skvěle bavil. (Hlavně tak zírám na to, jak tu tu lidi hodnotí... to snad muselo mít stejně kvalitní dabing jako Buffy. Což by ovšem zcela vysvětlovalo všechny reakce.) ()