Jim a Grace jsou kamarádi ze stejné školy. O prázdninách se rozhodnou podniknout výlet autem napříč Spojenými státy. Jejich dobrodružství se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení. Pro Johna Rydera (Sean Bean) je stopování velmi krvavým koníčkem. Všichni dobrosrdeční řidiči a spolucestující, kteří ho pozvou do svého auta, končí s proříznutým hrdlem. To však neplatí pro Jima a Grace. Pro ně má tajemný stopař připraven daleko pikantnější a ďábelsky zábavný plán... Stopař je remakem slavného kultovního hororu z roku 1986. Producentem filmu není nikdo menší než Michael Bay, jehož filmografie v roli producenta a režiséra zahrnuje takové divácké hity jako Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové I a Mizerové II, Skála nebo Texaský masakr motorovou pilou. Do hlavní role šíleného stopaře obsadil jedinečného Seana Beana (Ostrov, Troja, Pán prstenů: Společenstvo prstenu), který jako chameleon dokáže stejně přesvědčivě zahrát něžného milence jako mrazivě nelítostného vraha. (oficiální text distributora)

Haymar

Ackoli jsem byl celkem zvedavej, remake stopare me vylozene nasral! Pokud bych neznal original, dal bych urcite o hvezdicku vic, ale jakozto znalec (a velky fanda) originalu nemohu jinak - a to myslim, ze jsem jeste porad hodne shovivavy. Vyber hercu - zkratka tragedie! I kdyz mam Seana Beana rad, zde predvedl jeden z nejhorsich vykonu ve sve kariere. Po celou dobu filmu mel jediny vyraz a celkove vypadal, jakoby ho role Johna Rydera desne otravovala. Ale i presto byl Bean zrejme nejsilnejsim clankem filmu. O ostatnich hercich se radeji ani nezminuji! Na vyprave se sice podepsala Bayova producentska role, ale celkove byl film neuveritelne sterilni a nudny. O scenari snad nemuze byt ani rec - absolutne nulova invence a jen sprosta vykradacka puvodniho filmu... a vsemu nasadil korunu uspechanej a nevyraznej finish! Klady vidim pouze ve vysoke technicke urovni (coz je u Baye standard) a par povedenych akcnich scenach... jeste ze to bylo tak kratky a rychle to uteklo, uff ()

peetriss

Průměrná předělávka fantastického béčka z roku 1986, která je ušita více na míru dnešnímu mladému divákovi a natočena do formy tuctové vyvražďovačky. Nový Stopař jde v určitých detailech ve svých šlépějích, jindy tupě kopíruje. Atmosféra a napětí nejsou nejhorší, ale své "předloze" přesto nesahají ani po kotníky! Sean Bean je výborný psychopat, jeho předchůdce Rutger Hauer se však jevil poněkud přesvědčivějším dojmem. Bez sexy kočičky dnes vyvražďovačku udělat nelze, a Sophia Bush je opravdu krásná. Jinak se jedná především o velmi zbytečný remake, který si v žádném případě nemohl dělat ambici se svému předchůdci byť jen vyrovnat! ()

J*A*M*A*L

Bohužel jsem neviděl originál (určitě si ho v nejbližších dnech pustím), tak nemůžu usoudit, ale pro mě snad nejlepší remake co jsem viděl.Ono také záleží jaký druh remaku to je.Tento byl ten, že se jedná o to samé, jako v originále, ale např. remaky toho, že se snaží horor napodobit stojí docela za prd jako např. Karanténa (remake na REC), kterou jsem ještě neviděl, ale také už ji asi shlédnu.Hitcher je také navíc konečně horor, který nebyl taková klasická vyvražďovačka a navíc s prvky skvělého akčního filmu.Docela mě mile překvapilo, že se z takového drsného thrilleru zrodil tak skvělý akční horor.Pro hororového fandu skvělý zážitek a pro fandu akčních filmů ještě lepší zážitek.....a navíc jsem si konečně oblíbil Seana Beana i když hrál takovýho sráče. ()

MatejNosal

Ďalšia výborná akčná hororová road movie oddychovka po filme Joy Ride. Napätie tu nechýbalo tak isto ani nejaká tá krvavá scénka a pár slušných lakačiek. Potešila pieseň Closer od NIN. (70%) ()

Klay

Dost možná číslo jedna v žebříčku zbytečnosti mezi nedávnými remaky. Není to úplně špatně natočené, kamera je moc pěkná, nechybí bayovské filtry. Herci ztvárňující ústřední dvojici jsou hrozní. Vedle skvělého Seana Beana, který měl i vroli psychopata moje sympatie, se museli na place cítit vyloženě trapně. Hlavně ta holka se úplně minula povoláním, protože ať zrovna střílí z brokovnice nebo je vydatně psychicky mučena, vždycky se tváří jako modelka na předváděcím molu. Původní film nestavím kdovíjak vysoko, ale byl podstatně napínavější a akčnější a jediné v čem s ním remake remízuje je skvělý herec v roli psychopata Johna Rydera. ()

Zombi

Rozhodoval jsem se jestli dát 3 nebo 2 hvězdy, ale jelikož znám výbornej originál dávám 2. Bean je celkem dobrej, ale Hauer je proti němu extratřída, no, Bean a pár krvavejch scének je taky jedinej klad filmu, jinak naprostá zbytečnost. ()

Sagara

Dávam veľmi neobjektívne hodnotenie a to kvôli dvom aspektom. Jedna hviezdička naviac, pretože som nevidel originál, druhá za Sophiu Bush, do ktorej som sa platonicky zamiloval od druhej časti seriálu One Tree Hill, ktorý soim mal tú česť vidieť. Inak ma veľmi potešil Sean Bean, ktorý bol vynikajúci a tiež tempo filmu, ktoré sa vôbec nevlieklo. Soundtrack výborný. ()

Mekgrůdr

Zápletka vám zrovna dvakrát zabrat nedá...obyčejný thriller s vrahem a tlupou hloupých, ale krásných mladých lidí. Ale tentokrát s neobyčejným Seanem Beanem. Jeho stopař pomlčka vrah je prostě úžasný. Jen málokterý herec vás dokáže přinutit, abyste jeho postavu z celého srdce nenáviděli. Jinak ale člověk žasně nad blbostí hlavní dvojice, která se chová ještě blběji než je na tyhle filmy obvyklé. No a konec zase ničím nepřekvapí...proč občas nevyhraje záporák (tak jako Bardem)? ()

sona123

Mno...Sean Bean ďábelský, ale přesto mu to ukrutně sluší...Je tu spousta nelogických momentů, chvílemi nechutné. Asi to nebylo úplně zlé, prostě béčkový horor. ()

Eldoth

Kdybych neviděl dříve původní verzi, tak bych s velkou pravděpodobností přihodil třetí hvězdičku. Bohužel pro něj, Já jí viděl ...a tento remake nesahá originálu ani po kolena. Sean Bean je fajn (ač se do role " podle mého " ...moc nehodil) , ale pravým Johnem Ryderem už navždy zůstane výtečný Rutger Hauer, jehož chladnokrevně uhrančivé modré oči dokáží teprve navodit tu správnou vražednou atmosféru ...Zkrátka a dobře, tento " remake " je běžný, rutinní B thriller, jakých se v posledních letech točí mraky ...není na něm pranic vyjímečného ani atmosferického. ()

Illy

Průměrné. Z původního filmu jsem lehce ustříkl do trenclí (byl jsem dítě), ale atmosféru remake prostě vybudovat neumí:-( ()

Deywid

Prvých 30 minút je celkom fajn, ale potom sa to nejak zvrtne, postavy jednajú absolútne nelogicky a psychopat v podaní Seana Beana je hotový terminátor. 1 * práve za Seana Beana, ktorý sa aspoň snaží hrať (i keď to vie aj oveľa lepšie)... inak upozorňujem, že povodný film s Rutgerom Hauerom som nevidel, takže po jeho pozretí nevylučujem pokles hodnotenia na odpad.... ()

wampire23

Ďalší z filmov, ktoré už nejaký ten čas trávili v mojom filmovom šuplíku, a dostal som sa k nemu až teraz. Bolo to zrejme tým, že som sa bál pustiť si remake skvelého Hitchera z roku 1986. No a obával som sa právom. Moderné spracovanie, na ktorom spolupracoval aj Michael Bay, bezducho vykráda spomínanú klasiku a ešte k tomu to robí veľmi, veľmi zle. Príbeh je pretransformovaný do moderného kabátu pre teenagerov, ktorým klasika nič nehovorí a pri mene Rutger Hauer len nevedomky krútia hlavou. Hlavného hrdinu tu vystriedal vysokoškolský párik cestujúci za zábavou, ktorým skríži cestu neznámy cudzinec s trochu masovovražednými sklonmi:D. Potiaľto by sa to nejak dalo zvládnuť. Lenže od tohto momentu je všetko tak klišoidné, kostrbato zahrané a originál likvidujúce, že som dopozerával len z povinnosti. Postavy sú nesympatické, nevýrazné, ich osud nás takmer vôbec nezaujíma (v origináli som pri scéne s kamiónmi a reťazami takmer nedýchal, tu som len čakal kedy scéna skončí). Sean Bean mi vôbec nesedel, niekedy som dokonca myslel, že sa snaží o paródiu. Na charizmatického Rutger Hauera to nemá ani zďaleka. No a korunu tomuto paškvilu nasadzuje posledná scéna, v ktorej sa z krehkého dievčaťa stane nemilosrdná popravkyňa (to už som sa úškrnu neubránil). Niektoré filmy by mali ostať nepoškvrnené a nechať ich odpočívať v pokoji. Pretože pokusy ako tento zhadzujú aj tie najlepšie snímky svojich žánrov do hlbokého bahna, kde si byť nazaslúžia. Jediným plusom filmu je asi len krátka stopáž, takže som aspoň dlho netrpel. P.S. Hodnotenie na CSFD 57%? To myslíte vážne? ()

kluk z Na

Sean Bean byl naprosto úchvatnej záporák, bohužel měl vraždit v jiným filmu, protože toto bylo až moc stupidní. Já jako mam rád jednoduchou zábavu na vypnutí mozku, ale zde mě pořád rozčiloval ten ústřední párek, málokdy se mi stává, že bych fandil záporákoj a tady tomu tak bylo. Původní Hitcher byl o dost zábavnější. ()

Andresito

Vím, že to bude znít otřepaně, ale já se chci u filmů hlavně bavit, a tohle Stopař (i přes své technické nedostatky) rozhodně splnil. Roli Johna Rydera převzal po Hauerovi Sean Bean a nedá se úplně říct, že je horší. Je jen jiný, jak to jen říct, trochu míň magor. Kvůli tomu Vám sice na rozdíl od staršího Stopaře bude vadit, že nechápete Ryderovy pohnutky, ale slušná atmosféra a Meyers, který má řemeslo očividně v paži vám to vynahradí. Jen akce by tu mohlo být víc (scéna s Pontiac Trans Am to jen potvrzuje). 70% ()

jacksax

Co na to říct a jak to hodnotit? Když to vezmeme samostatně bez originálu, tak asi klasická záležitost posledeních let bezduchá vyvražďovačka s velmi omezenou logikou, se kterou to jde pořád z kopce. Nijak nevybočující z běžné produkce. Takže tak na 3. Když to vezmeme ve srovnání s originálem tak je třeba minimálně jednu stár sebrat. Jinak hudbu tu dělal opravdu solidní hlupák, absolutně nelogický výběr songů viz. country v autě ala jedem si pěkně krajinou (potom co nás chtěl někdo zabít), a ten funky/hiphop na silnici, a teenage rock na začátku před školou. - snad se snaží o klišé, ale ani to jim nejde. ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik