Jim a Grace jsou kamarádi ze stejné školy. O prázdninách se rozhodnou podniknout výlet autem napříč Spojenými státy. Jejich dobrodružství se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení. Pro Johna Rydera (Sean Bean) je stopování velmi krvavým koníčkem. Všichni dobrosrdeční řidiči a spolucestující, kteří ho pozvou do svého auta, končí s proříznutým hrdlem. To však neplatí pro Jima a Grace. Pro ně má tajemný stopař připraven daleko pikantnější a ďábelsky zábavný plán... Stopař je remakem slavného kultovního hororu z roku 1986. Producentem filmu není nikdo menší než Michael Bay, jehož filmografie v roli producenta a režiséra zahrnuje takové divácké hity jako Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové I a Mizerové II, Skála nebo Texaský masakr motorovou pilou. Do hlavní role šíleného stopaře obsadil jedinečného Seana Beana (Ostrov, Troja, Pán prstenů: Společenstvo prstenu), který jako chameleon dokáže stejně přesvědčivě zahrát něžného milence jako mrazivě nelítostného vraha. (oficiální text distributora)

eraserhead666

No sláva. A já si začínal myslet, že se toho už nedočkám. Stopař je hodně povedený remake staršího snímku s Rutgerem Hauerem. Samozřejmě mu chybí pár psychologicky napjatějších scén či efektů (např. výbuch benzínky), ale za to je svižnější. Musím říct, že jsem si jeho koukání užil více, než u původního snímku a Bean se mi líbil více než Hauer. Prostě se mi to líbilo o malinko více. Ale přesto, původní snímek nabízí něco, co tomuto snímku chybí a tenhle zase něco, co mi chybělo u toho původního. Takže, jak říkám, originál dobrý, remake taky dobrý. Budu-li se chtít k tomuto tématu někdy vrátit, vrátím se k oběma filmům. A teď na chvilku popustím uzdu mé chlapské prasáckosti (což dělám nerad a ne moc často) - ženským v kozačkách a riflových minisukýnkách to s bouchačkama náramně sekne. ()

ARI50

Opět sem viděl tohle než původní ale někdy vás to právě zavede zpátky a máte se zase na co těšit solidní thriller ale nabídne málo. ()

becki_tu

Tajemný stopař Sean Bean, kráska Sophia Bush, soundtrack Stevea Jablonskyho, produkce Michalea Baye a v neposlední řadě docela nápaditá režie Davea Meyerse. Minimálně tohle všechno dělá ze Stopaře stylovou, mrazivou a smrtonosnou jízdu, která bohudík neobsahuje větší logické kiksy a klasických žánrových klišé se dotýká jen okrajově a sahá k nim jen v případech, kdy už není jiná možnost. Velmi "příjemně" strávená hodinka a půl. 75% ()

Morholt

Nemam rád filmy, kde se postavy chovaj jak úplní idioti. A takhle se tu chovali všichni. Jasně, chtějte po psychopatovi, aby se nechoval jako magor, ale na druhou stranu čeho je moc, toho je příliš. Z velké části postavené na herectví Seana Beana, který si svou roli užíval, ale tím to, až na pár světlých momentů spíše z kategorie gore, končí. Originál neznám, ale po shlédnutí remaku si nejsem jist, že ho chci vidět. 40% ()

Handle

Horor, který neurazí, ani nenadchne.. Což o to. Nikdy bych si do auta nevzal žádného stopaře a po shlédnutí tohoto filmu už to vím na 100%... ()

Mordenroth

Michael Bay by si za tento hlúpy remake zaslúžil pár faciek. Nebyť relatívne bezchybného hereckého výkonu Seana Beana, film by putoval rovno do ODPADU! Inak, Sophii Bush by som nariadil povinné herecké kurzy alebo by som ju radšej vôbec nepúšťať pred kameru. Predstavuje totiž výrazný deštruktívny element. 30%. ()

Caelos

V podstatě stejně dobré jako originál s Rutgerem Hauerem z roku 86. Určitě se podařilo obsazení, jelikož Sean Bean je Haurevi celkem podobný a roli psychošského stopaře zvládnul stejně dobře jako jeho starší kolega. Taky je tam lepší kára (o dost!), a hlavní hrdinové taktéž nejsou úplně k zahození, Sophia Bush je děsně sexy. Jinak děj je téměř totožný, v něčem i vylepšený, hlavně to, že jsou hlavní hrdinové spolu hned od začátku, jelikož na originálu jsem tak trochu nechápal, jak se může nějaká servírka z pouště nechat zblbnout úplně cizím chlapem. To bylo dost... nelogické. V bonusech na DVD je alternativní konec, který mi imho přišel o dost lepší. Nutno podotknou, že bonusy želbohu nemají českou podporu, nicméně je tam zajímavě ukázáno provedení kamiónové scény. ()

Lacike

Ďalší film v ktorom Sean Bean zomrie. Inak je to z 90% doslovná kópia originálu, ale v horšom prevedení. Zmena vo vyústení osudu hlavnej dvojice nedáva príliš zmysel a je to len samoúčelné prekvapko. Ústredná dvojka je nesympatická rovnako ako hrdina z originálu, ale Bean na Hauera nemá. A to ja som nebol nadšený ani z Hauera, ale oproti Beanovi ma o dve triedy väčšiu charizmu a aj bez akejkoľvek grimasy z neho určitý strach išiel. Bean je len zmätený úchylák. Najväčším plusom sú technicky kvalitne prevedené karamboly áut. Len sú miestami blbo zostrihané. Skoro som mal pocit, že sledujem nejaký flák od PM Entertainment. Kvalitné búračky vs. totálne blbý dej. To na ich produkciu dokonale sedí. A rovnako je na tom aj tento viacmenej zbytočný remake. Len tie búračky sú cool. 5/10. ()

sidzej

Keďže originál s Rutgerom Hauerom patrí k mojim najobľúbenejším filmom žánru psychotriller (Úplné bezvetrie, Kocka, Misery, Tí druhí, Mlčanie Jahniat, Duel atď) nemôžem hodnotiť inak. Sean Bean ani v najmenšom nenaháňa strach, napätie takmer nulové, niektoré repliky od slova doslova prevzaté z originálu a zatiaľ čo pôvodný Stopár disponoval nielen atmosférou ale aj určitou rafinovanosťou a uveriteľnosťou, v tomto filme nenájdete žiadnu scénu dávajúcu zmysel. Videoklipársky štýl takémuto druhu filmov skrátka nesvedčí. 40% (P.S.: výstižnú recenziu k tomuto filmu nájdete v kolónke ext. recenze) ()

Astaroth12

Proste parada!!!!Ja som sa velmi bavil,lebo od začiatku to začalo mat velmi dobrú akciu a držalo si ju po celú dobu filmu.A tomu napomahala aj skvelá kamera,ktorá dotvarala filmu atmosferu,napatie a velmi dobry celkový dojem.Musím vyzdvihnút dve scénky,ktoré ma zaujali tou prvou je tá čo toho stopara vyhodili z auta a to čo tym predchadzalo a tou druhou je keď ho roztrhal kamion.S.Bean ako totálny psychopat bol skutočne výborný a velmi dobre sa pozeralo na S.Bush,nie len je pekná ale vie aj hrat,dosť často tieto dve veci nejdú dokopy.Po Prichadza satan je toto drúhý Remake,ktorý sa mi velmi páčil a som totálne spokojný.Dal by som plný počet ale nevidel som originál,až keď si pozriem ten tak uvidím či nezmením hodnotenie. ()

ladko

Originál som nevidel a preto je možno moje hodnotenie vcelku vysoké. Každopádne stopára v živote do auta nezoberiem, maximálne nejakú peknú stopárku:) ()

fcreading

Ďaľší hororový remake? Žiadne skutočné prekvapenie sa nekoná. Avšak originálny scenár ostal a zostalo to napoly slušné. Aj keď nový stopár neponúka nič nové, vzhľadom k originálu sa dostatočne zachová pôvodný príbeh a tak celková dĺžka filmu nenudí a s očakávaním môžem povedať, že sa nový stopár podaril. ()

TomX2

Remake som videl skôr než pôvodný originál a preto som ho v tej dobe pochopiteľne prežíval viac, no postupom času akosi ubúdal môj záujem a posúdil som, že je skrátka horší - scenáristicky aj technicky. ()

Ridick

jou jou jou...prijemne sprijemnenie uprsaneho dna...staci vypnut mozog..nechat sa unasat diabolskym beanom s bayovskou akciou...ale ak cakate nieco viac, tak urcite to nedostanete....je to jednohubka, kt. pobavi, ale nastastie nenazlosti...nahanacka s policajnymi autami a helikopterou nemala chybu... ()

O.Peta

No to jsem zase šlápnul vedle. :) Měl jsem jít na originál, ten by u mě třeba uspěl víc. Neříkám, že remake je úplná kravina, ale víc jak hororově působí v některých momentech komicky a absurdně. Bean je jako psychouš solidní a na tu holčinu v minisukni se hezky kouká. Na vyčištění mozku akorát, víc jak 50% ze mne ale nikdo nedostane. ()

Her0.89

Jelikož jsem neviděl originál, tak mě tento remake docela nadchl. Našlapaný začátek, ale konec trochu upadal. Seana Beana jsem žral ještě dřív než oddělal polovinu policistů z Nového Mexika. Je to dobrý psychopat, kterému jsem to aji věřil. ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik