Jim a Grace jsou kamarádi ze stejné školy. O prázdninách se rozhodnou podniknout výlet autem napříč Spojenými státy. Jejich dobrodružství se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení. Pro Johna Rydera (Sean Bean) je stopování velmi krvavým koníčkem. Všichni dobrosrdeční řidiči a spolucestující, kteří ho pozvou do svého auta, končí s proříznutým hrdlem. To však neplatí pro Jima a Grace. Pro ně má tajemný stopař připraven daleko pikantnější a ďábelsky zábavný plán... Stopař je remakem slavného kultovního hororu z roku 1986. Producentem filmu není nikdo menší než Michael Bay, jehož filmografie v roli producenta a režiséra zahrnuje takové divácké hity jako Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové I a Mizerové II, Skála nebo Texaský masakr motorovou pilou. Do hlavní role šíleného stopaře obsadil jedinečného Seana Beana (Ostrov, Troja, Pán prstenů: Společenstvo prstenu), který jako chameleon dokáže stejně přesvědčivě zahrát něžného milence jako mrazivě nelítostného vraha. (oficiální text distributora)

RomeroIsGod

Atmosférou se to starýmu Stopařovi nemůže přibížit, ale jinak je to dobrej akční thriler. A Bean je dobrej pošahanec. Proč ne. 70% ()

Ronaldo79

Docela jsem se těšil na předělávku samozvaného kultu The Hitcher. Nicméně nemůžu být spokojen, protože remake je naprostým xeroxem bez snahy zkusit zakomponovat vlastní prvek překvapení. Nejspíš i proto mě kolem hodiny, kdy má přicházet závěrečná část filmu a asi i nejlepší, dostihla apatie. Originál i remake hodnotím stejně průměrně, ale původní díl byla nepředvídatelná jízda, která mě nenudila, škoda že remake jak jsem již psal, opisuje dávno viděné. 5.5/10* ()

Thomm

Začátek se mi dost líbil, Sean Bean je prostě frajer a dokáže zahrát skvěle klaďase i zmrda. Horší je, když po půl hodině přejde film do ultimátně trapnýho vyvražďováku, kde jeden chlápek v autě postřílí půlku americký armády a s kuličkovkou v ruce zníčí 4 tanky, dva vrtulníky a jeden bitevní křižník. Absence logickýho uvažování hlavních postav nebo snad uvěřitelnost příběhu nemá smysl řešit. Brzy dám originál, určitě bude lepší než tenhle remake. Škoda Seana Beana na tyhle (pod)průměrný filmy sakra. ()

loki666

Mladík Jim Halsey na své dlouhé cestě nabere stopaře,aby si zkrátil dlouhou chvíli.Netuší ,že kromě dlouhé chvíle si zkrátí i délku života. ()

Kesiak odpad!

Zbytočnosť. Pri tomto filme sa dá pochopiť ten priepastný rozdiel medzi umeleckým a umelým-vyfabrikovaným thrillerom/horrorom. Ide o vyfabrikovanú americkú prerábku pôvodného filmu. Už po prvých minútach je všetko jasné. Samozrejme kde je Bay (á la producent) tam musia byť aj efekty a autá. Krásne dementný scenár s antilogickými dialógmi. Ono predsa ide len o povrchnú zábavu pre američanov. Tí sa asi nezamyslia ako je možné, že ak havaruje auto idúce oproti kamiónu, tak sa po neho nevráti šófer autonehody, dokonca ani auto s nasačkovanou rodinkou, ktorá to tiež videla. ()

KOZEL84

A to sem si říkal,že jak na stopaře seru,tak Šónyho bych i svezl.No má utrum stejně jak Hauer.Jako (nezapomenutelného) originálu znalý od útlého věku (nevim jak se mi to povedlo,ono to tak úplně není Walt Disney),spokojená troječka.Hlavně za (opět) skvělého Šónyho,a že zachovali ten strečink náklad'ákem.A je to krat'ounké. ()

FilmWave

Sean Bean je sázka na jistotu, zbytek je ovšem trestuhodně podprůměrný. Sophia Bush má sice pěkné kozačky a krásně nabělené zuby, Zachary Knighton ležérní bradku, ale lekce herectví jim zřejmě teprve začaly. Meyers velmi zručně režíruje akci (honička v doprovodu NIN, zpomalovačka na závěr), ale napětí a strach se mu prostě vůbec nedaří. ()

jamesjimbo

já si nemohu pomoci, ale tenhle film se mi prostě líbil - je napínavý a pár scén je akčních, fakt, jeden z lepších remakeů... ()

cielle

Akce, napětí, lekačky...To všechno tam bylo, ale celou dobu sem měla prostě nějakej pocit, že to bude mít na konci nějaký vysvětlení..a ono nic. ()

mala_kea

Neviděl jsme originál z roku 1986, ale tento snímek mě celkem zaujal. Konečně v "hororu/thrilleru" nezabíjejí nadpřirozené bytosti, popřípadě zmutované osoby a další plus, snímek se převážně odehrává za světla a to se v takovýchto filmem vidí opravdu málo. Na druhou stranu, scénář byl ale jednoduchý, jako u ostatních "hororů" což opět ubírá na kvalitě. Snad se jednou tyto nedostatky upraví. I přes tyto nedostatky jsem se poměrně bavil ()

Puol

Stopára Rutgera Hauera si už pamätám len veľmi matne, tak neviem nakoľko je tento remake verný originálu. V každom prípade zapadá do súčasnej vlny moderných hororových remakov. Sean Bean má charizmu a Sophia Bush je kočka napohľadanie. Dohľad Michaela Bay je poznať na reklamno-efektnom vyznení filmu. Vcelku spokojnosť aj vďaka striedmej dĺžke. ()

Hapretor

V rámci všech filmů, co mě bavily a dostaly, byly by to hvězdy 4. Ale je to remake! A já bohužel schválně viděl i původní film. V tomto srovnání průměr. Atmosféra taky hutná - avšak spíše akční, než psychózní. Tudíž tolik diváka nedostane, ale rozhodně zabaví - místy se usměju, místy se pobleju, místy sem napjatý, co bude. Oproti původnímu filmu obrácené naruby, ale funguje dost podobně. Na dnešní filmové poměry dost dobrá akční vyvražďovačka. Sean Bean hrát umí - jde z něj strach, Jim mě od začátku sral, Grace je opravdu "girl worth to fuck". Děj je srozumitelný - dobře seřazený a k tomu dobrá hudba. ()

Kolssteyn

Film Stopař je jen jeden a ani ten nebyl kdoví co. Tento remake nepřináší nic nového, jen zářivější herecké výkony Sophie Bush a dřevnatého, do této role se nehodícího, Seana Beana. ()

Rathalos

Tak toto sa fakt vydarilo,skvely remake filmu z roku 1986,nemam absolutne ziadne vyhrady,Sean Bean bol perfektnou nahradou za Rutgera Hauera a Sophia Bush je zenska ako hrom,mnamka,dal by som si od nej povedat,jasnych pat hviezdiciek...:-) ()

panvasik

Sice nic originálního, ale jako akční podívaná bohatě vystačí :) u filmu se člověk nenudí... Sean Bean taky dost pobaví 60% ()

kohut

mozno po rezijnej stranke aj lepsi film ako jedna hviezdicka, ale taky hrozny scenar som uz davno nevidel. tesil som sa na Seana Beana, ale asi si zabudol svoju povestnu charizmu niekde doma a na plac si pri nakricani bral len ksicht. ()

Eduardo

No uz mi bezia titulky a musim povedat ze to bola dost brutalna a hlavne krvava jazda. Tie zvraty ku koncu nemali chybu, perfektne zostrihane, vykon Seana Bena treba pochvalit, pribeh je sice dobre otrepany ale aj tak som sa skvele bavil po celu hodinu a pol. ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik