Stopař

Scénografie:

David Lazan

Kostýmy:

Leeann Radeka

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,472,961Tržby Celosvetovo $25,399,945Tržby za predaj DVD v USA $8,899,469 //počet predaných kusov 533,927║ Michael Bay pod jeho producentskou záštitou Platinum Dune, to trošku z tými prerábkami starých či už lepších či o niečo poslabších horrorov preháňa. Hlavne čo sa týka tohto Stopára, ktorý v originálnom prevedení je takmer dokonalosť sama. Určite nápad oživiť túto možno mierne zabudnutú krvavú jazdu nebol zlý, hlavne keď záporáka si tu strihol dosť skúsený Sean Bean, len škoda že ani jeho výkon nenapomáha k tomu aby to bolo aspoň slušná thrillerová jazda naprieč takmer bezľudnatou diaľnicou. Prvá tretina filmu ešte ako tak obstojí ale potom sa to vezie len na peknej tváričke Sophie Bush a potom ani závan o nejakú lepšiu dusivejšiu atmosféru tu proste nenájdeme, všetko čo dej v týchto intervaloch ponúka je len suché odrapkávanie podľa predchodzej kostry príbehu, bez štipky režisérskej invencie a pútavosti. /40%/(8.7.2009)

Musím uznat, že úvodní desítky minut jsou úchvatně mrazivé. Po vyprahlé poušti Nového Mexika se prohání nablýskaná kára s dvěma mladými milenci, soundtrack (Steve Jablonsky) si to svižně mete s ujetými kilometry a už brzy zase zazní ono známé „What do you want?“. Stopař John Ryder nadělá slušnou paseku, nicméně mladé dvojici (zvláště pak nepřehlédnutelná Sophia Bush) scénáristé příliš nepomáhají a s přibývajícími minutami naskakují provařená klišé (policie pochopitelně ničemu nevěří; zbytečné hádky, čí je to vina) i logické lapsy, kdy si říkáte, jak by to šlo udělat lépe a tvůrci tak začnou příběh postrkovat po čím dál předvídatelnější a schematičtější trase. Sean Bean byl na první pohled možná dobrou volbou, ale na plátně je jeho anonymní šílenec ryze průměrný a plusové body nemůže očekávat ani za fakt, že se nic nedozvíme o jeho vražedných motivech. Ale druhou stranu, neproklepnutý klipař Dave Meyers má v zádech Baye-producenta, takže to celé chytlo jeho typicky hravý vizuální look, má to svoje působivé momenty, jednoho digitálního králíka v úvodu a i samotná stopáž potěší!! O zklamání tu rozhodně nejde!!(30.5.2008)

• blackrain

Nebrat stoparě! Nebrat stopaře! To mi neustále otlouká o hlavu moje babička. Mohl by se z něho vyklubat psychopat. Má svatou pravdu. Z Seana Beana se taky jeden vyklubal, který jezdil v černém bouráku. Bohužel mě film skoro unudil. Nebýt toho, že film chtěla vidět moje matka, tak bych o něj ani nezavadila.(24.10.2009)

Průměrná předělávka hororu z roku 1986, která umí párkrát překvapit, ale zamrzí, že není prozrazeno všechno na co by se divák rád zeptal. Je to velká škoda, protože film vytváří minimálně tři jasné otázky, které také plynou z konce a nikdo vám o nich nic neřekne. Sean Bean je výborný psychopat, co si vás rád stopne a pak vám ukáže nůž a vy víte, že je něco špatně. Sophia Bush je nádherná a doufám, že se brzo její krása a snad i talent prodají v nějakém áčkovějším filmu.(8.7.2007)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 14.10.2009, Beana dabuje IVAN ROMANČÍK, McDonougha dabuje STANO KRÁL + ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: BARRANDOV = 17.10.2009 - rád by som do JOJ odkázal, že dvorným Beanovým dabérom je IVO GOGÁL a dvorným McDonoughovým dabérom je PAVOL VIŠŇOVSKÝ vy kreténi !!! ---------------------------------------- Nikdy nekomentujem filmy ktoré som nevidel, ale teraz musim vyjadriť znechutenie z toho, že diletant MICHAEL BAY si dovolil siahnuť na film, ktorý je absolútne dokonalý a urobiť z neho remake. Pôvodný STOPÁR nebol ani čistokrvným thrillerom, ani hororom, a už vôbec nepatrí k tuctovým vyvražďovačkám. Bohužiaľ ani tu na ČSFD sa nenašiel dostatok divákov, ktorí by v pôvodnom STOPÁRovi odhalili dokonalú meditatívnu alegóriu o nemožnosti úniku zo sveta založeného na konzume, komercii a úplnom prevrátení tzv. tradičných hodnôt. No a tipujem, že v tomto remaku sa podobné motívy neobjavia ani náhodou. Čo ma však "rmúti" najviac je to, že v súčasnosti neexistuje žiaden herec, schopný vygenerovať takú dávku charizmy akou disponoval RUTGER HAUER. A ak aj existuje, tak sa určite nevolá SEAN BEAN. (4.1.2007) - Tento týždeň sa film objavil na nete (z celého srdca ďakujem dobrodruhovi, ktorý riskoval a prepašoval do kina kameru) a aj keď sa mi hnusí pozerať filmy v kompe a navyše v dosť biednej kvalite, obetoval som sa. A verdikt ? Musím povedať, že rád by som odvolal svoj prognostický komentár (nižšie) a pokorne sa kajal, že nabudúce už nebudem prejudikovať subjektívne dohady a zachovám autorskú "prezumpciu neviny". Žiaľ novému STOPÁRovi v prvom rade naozaj chýba ATMOSFÉRA. Čo na tom, že niektoré zábery sú takmer doslovnou kópiou pôvodného filmu (scéna s "medveďom", prevoz, ...), keď hlavnou atrakciou filmu je explicitne zobrazené zabíjanie bez náznaku tajomstva. Rozprávanie pomocou dokonale komponovaných záberov, nahradila doslovná akčnosť a povrchné atrakcie. Slasher v jeho najprimitívnejšom význame slova. A SEAN BEAN ? Celý film sa tvári "hnusne" ale po charizme ani pamiatky. Napriek tomu všetkému nedám odpad!. Teenageri totiž budú slintať blahom, predpokladám. A ešte SPOILER: Tá sexica je hlavnou hrdinkou a záverečným (totálne trápnym) exekútorom. No a pri scéne s ťahačmi som začínal mať dojem, že sledujem nepodarenú paródiu pôvodného filmu, ktorou sa chcú ortodoxné feministky pomstiť všetkým chlapom. (25.1.2007)(4.1.2007)