Stopař

The Hitcher

Stopár

Horor / Thriller / Akční

USA, 2007, 80 min

No to jsem zase šlápnul vedle. :) Měl jsem jít na originál, ten by u mě třeba uspěl víc. Neříkám, že remake je úplná kravina, ale víc jak hororově působí v některých momentech komicky a absurdně. Bean je jako psychouš solidní a na tu holčinu v minisukni se hezky kouká. Na vyčištění mozku akorát, víc jak 50% ze mne ale nikdo nedostane.(23.3.2013)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 14.10.2009, Beana dabuje IVAN ROMANČÍK, McDonougha dabuje STANO KRÁL + ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: BARRANDOV = 17.10.2009 - rád by som do JOJ odkázal, že dvorným Beanovým dabérom je IVO GOGÁL a dvorným McDonoughovým dabérom je PAVOL VIŠŇOVSKÝ vy kreténi !!! ---------------------------------------- Nikdy nekomentujem filmy ktoré som nevidel, ale teraz musim vyjadriť znechutenie z toho, že diletant MICHAEL BAY si dovolil siahnuť na film, ktorý je absolútne dokonalý a urobiť z neho remake. Pôvodný STOPÁR nebol ani čistokrvným thrillerom, ani hororom, a už vôbec nepatrí k tuctovým vyvražďovačkám. Bohužiaľ ani tu na ČSFD sa nenašiel dostatok divákov, ktorí by v pôvodnom STOPÁRovi odhalili dokonalú meditatívnu alegóriu o nemožnosti úniku zo sveta založeného na konzume, komercii a úplnom prevrátení tzv. tradičných hodnôt. No a tipujem, že v tomto remaku sa podobné motívy neobjavia ani náhodou. Čo ma však "rmúti" najviac je to, že v súčasnosti neexistuje žiaden herec, schopný vygenerovať takú dávku charizmy akou disponoval RUTGER HAUER. A ak aj existuje, tak sa určite nevolá SEAN BEAN. (4.1.2007) - Tento týždeň sa film objavil na nete (z celého srdca ďakujem dobrodruhovi, ktorý riskoval a prepašoval do kina kameru) a aj keď sa mi hnusí pozerať filmy v kompe a navyše v dosť biednej kvalite, obetoval som sa. A verdikt ? Musím povedať, že rád by som odvolal svoj prognostický komentár (nižšie) a pokorne sa kajal, že nabudúce už nebudem prejudikovať subjektívne dohady a zachovám autorskú "prezumpciu neviny". Žiaľ novému STOPÁRovi v prvom rade naozaj chýba ATMOSFÉRA. Čo na tom, že niektoré zábery sú takmer doslovnou kópiou pôvodného filmu (scéna s "medveďom", prevoz, ...), keď hlavnou atrakciou filmu je explicitne zobrazené zabíjanie bez náznaku tajomstva. Rozprávanie pomocou dokonale komponovaných záberov, nahradila doslovná akčnosť a povrchné atrakcie. Slasher v jeho najprimitívnejšom význame slova. A SEAN BEAN ? Celý film sa tvári "hnusne" ale po charizme ani pamiatky. Napriek tomu všetkému nedám odpad!. Teenageri totiž budú slintať blahom, predpokladám. A ešte SPOILER: Tá sexica je hlavnou hrdinkou a záverečným (totálne trápnym) exekútorom. No a pri scéne s ťahačmi som začínal mať dojem, že sledujem nepodarenú paródiu pôvodného filmu, ktorou sa chcú ortodoxné feministky pomstiť všetkým chlapom. (25.1.2007)(4.1.2007)

Rutger Hauer pro mě bude prostě navždycky Etienne Navarro a všechno co udělal jiného kolem, mě buď mírně oslovilo, nebo neoslovilo vůbec a Stopaře jsem tenkrát prozíval a naproklínal u toho do prdelí uživatelské nadhodnocovače, pač je to prostě mrtka ( ano, s T ).Remake je nekonečně krvavý nářez, který díky výtečný stopáži sviští jako kulka mozkem, Sean Bean je skvělej záporák vždycky a ti dva puberťáci mě sice srali neskutečně, ale díky bohu ten druhej si na konci filmu nemusí už nikdy kupovat boty, ani kalhoty....atd.Krvavá vybíjená, která si na nic nehraje a to večný shazování remaků už mě sere.65%.(3.5.2015)

• blackrain

Nebrat stoparě! Nebrat stopaře! To mi neustále otlouká o hlavu moje babička. Mohl by se z něho vyklubat psychopat. Má svatou pravdu. Z Seana Beana se taky jeden vyklubal, který jezdil v černém bouráku. Bohužel mě film skoro unudil. Nebýt toho, že film chtěla vidět moje matka, tak bych o něj ani nezavadila.(24.10.2009)

Ked v Novom Mexiku nevraždia zmutovaní ludia z jadrových výbuchov tak zase stopári. Nevidel som originál a tak to bolo všetko poprvý krát :) a nevedel som ako to skončí, alebo aspon som to nevedel na 100% predsa len istá predvídatelnost tu bola :) Ale dávam 3* resp. 3,5* Sean Bean tu bol kurevsky macher... Taký zloduch sa často nevidí.. Ja som spokojný...(17.7.2007)

• - Snímku produkovala firma Platinum Dunes. Vlastní ju režisér a producent Michael Bay (Skala). Platinum v minulosti vyrobila hororové remaky Texaský masaker motorovou pílou (2003) a 3:15 zomrieš (2005). (tron)

• - Spoiler: Poté, co ústřední dvojice uprchne před zabijáckým stopařem do motelu, a předtím, než je vrah napadne, běží v televizi film Ptáci (1963). (dokec)

• - Častý predstaviteľ záporných postáv, americký herec Neal McDonough (Kráčajúca skala) stelesnil po dlhom čase kladnú postavu – poručíka Esteridgea, jediného muža zákona presvedčeného, že za vraždami v kraji nestojí zamilovaný párik, ale tajomný cudzinec (Sean Bean). (tron)