Stopař

David Lazan

Kostýmy:

Leeann Radeka
  • Xmilden

Film začíná více než skvěle a já se těším jako malý kluk na pořádný horor, atmosféra houstne a vše vypadá tak jak má. Ovšem posléze se z filmu začíná vytrácet rozum. Hlavní hrdinka by asi jednou nechala zemřít i polovinu lidstva než by konečně stistkla kohoutek a hlavního zlosina odstřelila. Takhle už to místy vypadá, že se z nich postupem času vyklube zamilovaná dvojce a film sklouzne do road romantic movie. Ps: Těm policistům bych nesvěřil ani loupež v supermarketu.(3.1.2008)

Tak takéhoto stopára by som cestou-necestou teda stretnúť nechcela...Jim a Grace také šťastie veru nemali :) Hlúpou náhodou stretli chlapíka,ktorý má dobre rozbehnutú hru na mačku a myš /takéto hry hrať ja veru môžem/,ktorý sa nevzdáva len tak ľahko,je vychcaný a sem-tam nápadite kreatívny v tej ktorej situácii.Neviem,ale mne tieto prerábky viac chutia ako originály hororov z rokov minulých...A inak tomu nie je ani tentokrát.Dejová línia veľmi slušne rozbehnutá s prímesou akcie,ktorá strieda akciu.Dynamická,šťavnatá hororová jednohubka,ktorej sekunduje a hlavne podrží a nijak neurazí kamera na úrovni.Klasika je klasika no ak ste fanúšikovia skôr tej modernej a štýlovo poňatej hororovej kuchyne,bude to pre vás to pravé orechové sústo.Príjemne prekvapilo,nesklamalo.A na záver jedna rada alebo výstraha:Neberte stopárov! :))(6.8.2013)

• Ramirez85

Von už ten voriginál nebyl žádná echt podívaná, ale přeci jen, bylo to tak blboučký, až to bylo dobrý... docela. Tenhle shit se však bere až moc vážně, vono by vlastně stačilo napsat, že jak před úvodníma titulkama naskočilo ono bájné logo Platinum Dunes a vobjevilo se tam jméno Michael blBay, tak jsem věděl, že jsu regulérně v prdeli. A vono jo. Kašlat na to, škoda keců, dvě hvězdy tomu plácnu za Seana Beana, páč von ty drsný držky házet fakt umí, pak taky za tu úchylnou písničku 'Closer' vod Najn Inč Nejls a samozřejmě taky za teho khůl Pontiaca.(3.9.2014)

Solídna nobrain poľovačka stieľajúca rovnakú ligu ako napríklad nedávny Marine. Kto nečaká od akčného (!) béčkového remaku béčka psyhotrillerového olympijské myšlienkové pireuty a chce svižnú rychlohubku na hoďku 20, bude spokojný. Logické strat(k)y idú v prospech tempa, vizuál bez zaváhania a Bean určite charizmu má. Či zrovna vhodnú k postave stopára je už na debatu. Každopádne pruser sa určite nekoná 70% a to mám pôvodnú Hauerovku rád.(29.4.2007)

Původní snímek jsem zatím neviděl, ale určitě se na něho taky dostane, tím pádem nemohu srovnávat a budu komentovat jen tento. Skvělé, famózní a nevím co ještě. Napínavé od začátku do konce. Bean je frajer a jako zmetek v tomto snímku byl vážně uvěřitelný. Neskutečný psychický i fyzický teror. Gore taky pěkné. Po zhlédnutí tohoto filmu jsem si do auta koupil tři brokovnice, jednu bazuku a tři romy do kufru, protože, jestli někdy někomu zastavím a on mě bude chtít zabít, tyhle tři věci se o něho postarají. Romové jen tehdy, když bude mít nůž ze železa.(6.12.2013)

• - Častý predstaviteľ záporných postáv, americký herec Neal McDonough (Kráčajúca skala) stelesnil po dlhom čase kladnú postavu – poručíka Esteridgea, jediného muža zákona presvedčeného, že za vraždami v kraji nestojí zamilovaný párik, ale tajomný cudzinec (Sean Bean). (tron)

• - Spoiler: Poté, co ústřední dvojice uprchne před zabijáckým stopařem do motelu, a předtím, než je vrah napadne, běží v televizi film Ptáci (1963). (dokec)

• - SPOILERY: Remake skopíroval z originálu niekoľko scén (roztrhnutie kamiónom, vyvraždenie rodinného auta); menšou zmenou je, že hrdinovia sú od začiatku dvaja – v originále sa k mladíkovi pridalo dievča v deji neskôr. Remake zostal originálu verný aj v nevysvetlení, prečo John Ryder vraždí ľudí. (tron)