Jim a Grace jsou kamarádi ze stejné školy. O prázdninách se rozhodnou podniknout výlet autem napříč Spojenými státy. Jejich dobrodružství se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení. Pro Johna Rydera (Sean Bean) je stopování velmi krvavým koníčkem. Všichni dobrosrdeční řidiči a spolucestující, kteří ho pozvou do svého auta, končí s proříznutým hrdlem. To však neplatí pro Jima a Grace. Pro ně má tajemný stopař připraven daleko pikantnější a ďábelsky zábavný plán... Stopař je remakem slavného kultovního hororu z roku 1986. Producentem filmu není nikdo menší než Michael Bay, jehož filmografie v roli producenta a režiséra zahrnuje takové divácké hity jako Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové I a Mizerové II, Skála nebo Texaský masakr motorovou pilou. Do hlavní role šíleného stopaře obsadil jedinečného Seana Beana (Ostrov, Troja, Pán prstenů: Společenstvo prstenu), který jako chameleon dokáže stejně přesvědčivě zahrát něžného milence jako mrazivě nelítostného vraha. (oficiální text distributora)

2sistem

Jako horor nikoliv, jako akční thriller funguje dobře. Chybí tomu hororová atmosféra, tak žádný strach se nekonal. Předlohu jsem zatím neviděl, tak nemohu porovnat. Tady jsem se bavil vesměs po většinu filmu, pěkná krajina, pěkný záběry, sympatický herci, akce místy přehnaná ale jsme v americe, tak odpouštím, k tomu dobrá hudba. Plný počet to není, ale jako zábava vyhovuje. ()

malyLibor

Já prostě na filmy tohoto typu nejsem. Ze začátku to vypadalo celkem napínavě a inteligentně, ale pak se to svezlo v tupá jatka, ve vyvražďovačku bez myšlenky, navíc s hloupým koncem... Ty dvě hvězdy jsou je za Sophii Bush a tu scénu v dešti, kdy poprvé viděli "stopaře". ()

Mukade

2014 - pred zaciatkom filmu: stiahol som si to koli Sophie Bush. SPOILER - Originál som videl a pamätám si ten bad end... nemám rád "zlé" konce a najmä nie pre hlavné hrdinky a preto ma potešilo čo som sa tu teraz dočítal, že umrie chlapec a nie dievča :). Tak, hor sa na to. Teším sa aj na Mr. Beana, I like him 2.......... Sophie je, ako som čakal, prekrrrásna :) .........Ináč kto sa správa ako absolútny imbecil tak tak aj dopadne. Kurvadrát, srali ma ((: , tuposť správania sa tej dvojice bola miestami NEZNESITEĽNÁ (college students, yeah fuckin right). Policajti boli ešte tupejší, ale to ma neprekvapilo a už ani veľmi neiritovalo, zvyk ((: .Naopak pán Fazuľa bol freakin evil genius. Preklikávaniu dopredu som , vačšinou, odolal len vďaka chuti čumeť na Sofijku. Ukázala dokonca aj trocha z kozičiek (v sprche) LOL :). Po sčítaní plusov (zásluha najmä Sophy) a mínusov výsledok sú prekvapivo 4* (((: ()

Little_Sawy

Většinou se mi remake-i filmů líbi víc než originály, ale buddhožel tady to je zřejmě opačně. Stopař má u mě plus protože působil nasratě po celých 82 minut a neukázal žádny emoce, jenom jeden kamenný výraz po celej film, 1x se pousmál ale takovým hajzlům jako je on, to sekne a z toho běží mráz po zádech. Vraždy tady byli vcelku nic moc, o to ale nejde, protože tu se nájde jenom jedna delikátna scénka a tú já žerů, škoda že to je jen sekundární záležitosť. Chválim Šerifa Neala Mcdonougha, toho herce mám ráda, a takýhle role mu jedou. Děj,příběh, napětí to síce má ale téměř žádny. Závěr nic moc. ()

Peky

Klišoidně absurdní situace, nelogicky uvažující hlavní postavy a plno úsměvných debilit. O to všechno tady opravdu není nouze, jak už to tak u těchto béčkových thrillerů bývá. Na druhou stranu ale snímek oplývá napětím a několika překvapivými momenty, díky čemuž udržel moji pozornost až do konce, a vlastně mě zajímalo, jak to celé dopadne. Zkrátka nenáročná jednohubka, která navíc vzhledem ke krátké stopáži rychle odsýpá. ()

Gagin

Klasická hororovka, můj oblíbený natáčení prostor, tedy Mexiko a rozlehlé pláně. Občas se leknete. Příběh zajímavý, možná takový utnutý konec. Délka akorát. Tu hodinku a půl jsem se bavil a to je hlavní. Znova bych si to ale nepustill. ()

jardahar

Pro mě překvapení.Původní film jsem neviděl,ale proč taky?Hodnotím tento,takže nepřemýšlejte,jen se dívejte,je to jízda! ()

Isabellla

"Living on the edge of a broken dream, live to live another day." Tenhle film jsem viděla už několikrát a pořád jsem ho asi pořádně nepochopila, a dá se říct, že o jeho smyslu často přemýšlím. Film, který se od začátku tváří jako obyčejný teenagerský thriller/horor mně velmi překvapil už při prvním shlédnutí. Nepřekvapil mně scénář, ani průměrné herecké výkony ústřední mladé dvojice, ani velmi pěkné exteriéry Nového Mexika, ale šokoval mně výkon Seana Beana v roli zabijáka. Jak jeho ztvárnění, tak hlavně jeho tajemnost a velmi nejistá motivace. Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy viděla ve filmu záporáka, který zabíjí lidi z důvodů, které nejsou ve filmu vůbec vysvětleny. Přijde mi to velice zvláštní a znepokojující. Díky téhle postavě tajemného stopaře si budu tenhle film pamatovat už asi navždy, i díky tomu, že mně donutil přemýšlet o smyslu života, nebo snad smrti? :) Doporučuji. ()

silvius69 odpad!

Horší film som už dlho nevidel. Konanie postáv je úplne nelogické. Naopak konanie hlavnej je totálne predvídateľné. ()

Pattrick

Svoji svižností se mi líbil více než originál .. A to hlavně v tom důvodu, že zde jede přímo už dvojice a té se nabízejí různé možnosti, které v originále přicházely strašně toporně.. A hlavně Sophiu mám hrozně rád.. ()

pan Spock

Nebylo to až tak hrozné, jak jsem čekal. Děj se sice pořád točí dokola. Takže honička, útěk před psychoušem, někam se schovat a čekat až nás psychouš dožene. Naštěstí role psychouše sedí Seanu Beanovi dost dobře. Akční scény jsou natočené docela slušně. Ubíhající pruhy na asfaltu taky. Takže je Stopař vlastně docela slušné béčko. ()

-krusty-

EHF: Možná jsem viděl za poslední dobu až moc silničních thrillerů, možná mám nějaké svoje dny....ale tohle byla pitomost na n-tou. Vím, jedná se o remake pro někoho kultovního snímku s Rutgerem Hauerem... Ale tolik nonsensů, nelogického chování hlavních (a celkem dost nesympatických) představitelů jsem ještě neviděl. Klišé na klišé, supermanství Seana Beana, supermanství Sophie Bush, která vypadá stále jako modelka, stále v mini a s krochnou to umí jako nikdo, narychlo naškrábané dialogy.... Slabé... ()

Pollini

Zajímavá záležitost, chování scénáře je logické, postavy hrají realisticky. Je mi líto mrtvého přítele, doufala jsem, že ho zachrání. Ale stále to patří mezi průměrné filmy. ()

andy60

Tento remake se celkem věrně drží své předlohy, až se divák musí zeptat, proč točit dvakrát jedno a to samé. Co se kvality týká, je pro mě srovnatelná se starším bráškou. Je tu napětí, je tu akce, je tu drsný záporák a je tu stopáž, kde na nudu nezbyl čas. Pozitivně lze hodnotit i soundtrack. ()

darius1706

To byla zase jednou kravina. Já nevím, proč cokoli, co má v žánru horor, musí být nutně nelogická chujovina. Pominu genialitu, že je Sean vždycky našel, klidně i to, že byl lepší, než Rambo. Vlastně za to je možná jedna hvězda, protože nemůžu říci, že akce by chyběla. Druhá je tedy za vlastního Seana s Nealem. Jenže - dvojice mladých bylo duo protivná/nesympatický a k tomu ještě to jejich imbecilní chování. Co uděláš 3 minuty poté, co tě napadne v pokoji sériový vyšinutý vrah? No vylezeš na parkoviště a řveš tam jako kráva jméno svého milého. Nebo - celou dobu hrozně sháníš možnost kontaktovat policii a když už máš vysílačku a dokonce na druhé straně někoho ochotného poslouchat, tak tam meleš nesouvislé bláboly o ničem. Na druhou stranu - za to moc hodnocení srazit nemůžu, protože jak jsem psal v úvodu, takhle ty "horory" prostě bývají. 2 hvězdy jsem už zdůvodnil, ta třetí je za hudbu, Steve se zase vyznamenal. Suma sumárum - jednou vidět jako oddychovku na dlouhou chvíli a zapomenout. ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik