Hlavním hrdinou tohoto komediálního příběhu je soukromý psycholog Jakub. Snaží se pomáhat druhým, ale svoji vlastní situaci tak úplně nezvládá. Zadlužil se, splácí hypotéku, platí alimenty a přestavuje ordinaci. Je nekonečně nevyspalý a unavený. Do toho všeho mu bratr svěří do péče jejich starého otce, který je již delší dobu ponořen do světa stařecké nemohoucnosti a počínající demence. Jeho vnitřní rozpoložení hraničí s duší zlobivého dítěte, a tak péče o něj dostává mírně groteskní ráz. Ve chvíli, kdy je pro Jakuba situace už téměř neudržitelná zasáhne vyšší moc v podobě zvláštního léku s podivuhodnými účinky: BrainStorm! A tak všichni dostávají druhou šanci napravit to, co nestihli v čase původně k tomu vymezeném přírodou... (oficiální text distributora)

Lopezka1982

Dobrý námět filmu, který podtrhuje brilantní výkon R.Brzobohatého a I.Trojana. Film, na který se vždy znovu s chutí podívám... ()

HonzaBez

Úžasně silný příběh o tom, že člověk žije jen jeden život a měl ho žít tak, aby se za něj na jeho konci nemusel stydět. A taky o tom, že rodinná pouta bývají někdy silnější, než by člověk čekal a tušil. Hodně těžko se na tomto filmu hledají slabiny. Kromě silného příběhu, mu nechybí ani humor. A je rovněž skvěle obsazený. Ivan Trojan se s Radoslavem Brzobohatým setkal (vlastně ve stejných rolích) i v dalším Strachově filmu Vrásky z lásky, ale tam už ta jejich vzájemná interakce nebyla tak intenzivní jako zde. Úžasné je hlavně sledovat přerod Trojanovy postavy: Na začátku je pro něj otec přítěží, které se snaží zbavit. Jeho vztah k otci je přitom zatížen řadou minulých křivd a nedorozumění ("Bylo těžké tě mít rád", přiznává nakonec i otevřeně svému otci). Na jeho konci se snaží udělat vše možné i nemožné, aby pro otce získal zázračný lék. Film má ale i zajímavou vedlejší dějovou linky, v níž si Trojan "vyjasňuje" svůj vztah se svými dětmi a svou bývalou ženou. Žádná z postav filmu přitom není načrtnuta černobíle (platí to i pro postavu Trojanovi milenky v podání Táni Pauhofové) a tak vše, co se ve filmu odehraje, působí jednoznačně uvěřitelně. ()

Aargh

Česká verze Awakenings. Slabší, nesoustředěná, pořádně nevypointovaná, ale pořád slušná. Při současném stavu české filmařiny by myslím obstála i v kinech. ()

markuc

Chytry a velmi chytlavy film, vypravejici o starem muzi, ktery chce napravit svuj zivot. Hlavni je zabavnost, kdy se budete smat, diky mnoha vtipum a zabavnym hlaskam. Po dlouhe dobe cesky televizni film, u ktereho jsem se nenudil. Film by mel spis bezet v kinech, pro TV je ho skoda. ()

pytlák

Je smutné zjistit, že i když tenhle film je lepší než 90% české kinodistribuce je pouze televizákem. Ale osobně jsem rád že vůbec vznikl. Skvělá podívaná. ()

Mrkvič

Takový český Čas probuzení. Trochu škoda, že se Brainstorm neodtrhl od zbytku českých filmů, a sklouzl nakonec také ke snadnému happyendu, ale jinak je to hodně lepší průměr z tuzemské produkce. Víc mě ale mrzí postava starého muže po mrtvici. Radoslava Brzobohatého mám rád, ale postiženej tu byl dost nevěrohodnej, a po probuzení to bylo ještě tisíckrát horší. ()

RonaMidu

jeden z filmů,pro které existuje moje obliba v J.Strachovi ...asi je to dětinské,ale strašně mě pobavil portrét pana řiditele :-) ()

Helmutek

A pak že projekty ČT nestojej za nic! Jen se o nich musí vědět, žáno... Viděl jsem Osmy a BrainStorm krátce po sobě a musím říct, že navzdory místnímu hodnocení u mě Osmy jasně vedou. I BrainStorm je ale pozoruhodnej film, o kterym jsem celejch 7 let od jeho natočení vůbec neslyšel a nechápu, jak je to možný. Scénář je sice slibnej sám o sobě, druhou polovinu filmu ale dělaj skvělí herci - předevšim trio Trojan, Brzobohatý a Chýlková. Fakt mi ale vadily ty "dětský" herci - ta dcera Eliška (Tereza Voříšková) ještě šla, kluk (Marek Galló) byl ale na facku, především u scén s notebookem. A to mi nikdo nevymluví; pokud tohle někdo považuje za dobrý výkony, tak já teda mám něco hodně jinak. Možná trošku delší rozjezd filmu kompenzuje druhá polovina s probuzenym Brobohatym - a že je na co si počkat. Taky mě příjemně překvapil konec, kterej vyústil vlastně pozitivně, ale nijak přeslazeně. A podnětů k zamyšlení dává film víc než dost. Takže klobouk dolů a jen tak dál - jak ČT, tak Strach + Epstein. ()

A.L.E.S.

Film jsem měl na skladě dlouhou dobu a už ani netuším, jak jsem se k němu dopátral. Měl jsem dojem, že půjde o něco s prvky sci-fi. Což vlastně i tak trochu mělo, protože nemám pocit, že by existoval nějaký lék na stařeckou demenci. A taky nevím, jak jsem si měl poradit s rolí Pavla Lišky. A taky jsem netrpělivě očekával, kudy se děj bude vyvíjet dál. Výsledek byl překvapivý. V každém případě i když jsem se spletl v žánru, to byla velmi příjemná podívaná. Zvlášť jsem si opět vychutnal svého oblíbeného Radka Brzobohatého. Bylo však vidět, že víc než o účincích zázračného léku se scénář upínal na urovnání vztahů mezi postavami. Filmů, které se zabývají problematikou toho prvního druhu, už pár existuje. ()

Redswif

Původně jsem očekával klasickou českou slátaninu a koukal jsem na to čistě kvůli Taňe Pauhofové(je prostě nádherná nemyslíte;-). Nakonec se stoho však vyvrbil poutavý příběh ve kterém exelují herci jako Trojan, Brzobohatý, Liška,.... Vůbec se mi nechtělo věřit že se jedná pouze TVFilm, protože když se kouknu co jinak naší krajené pouštěj do kin, tak je škoda že tohle tam nešlo. BrainStorm nám dokazuje, že i v české kinematografii se občas najde pěkný kousek, stačí jen hledat :-D ()

xerno

V tomto snímku se Strach ukázal býti novým českým "óbrovským" režisérem, v budoucnosti možná rovnající se takovým nevyhasnutelným velikánům, jako je Menzel. BrainStorm se mi zdá, jako taková pohádka, která ale byla zformována do filmu ne-pro děti. A popravdě řečeno, je to skutečně povedené. Já se snažim fandit, nebo alespoň podpořit upadající českou filmovou tvorbu, proto jsem se dlouho rozhodoval, zda dát 4*, nebo 5*, rozhodl jsem se nakonec pro 5*, protože dát 4* takovým hercům, to se přece nedá. Takže 9/10. ()

Elementál

Celkem tradiční variace na téma intelektuál a praktická žena, obohacené o dementního otce, který zázračně začne znovu vnímat a trochu všechno zamotá. No...teda v kostce... Samozřejmě, že je tam toho víc, nějaké to rádobyuvědomění sebe sama, hledání štěstí v životě a kdesi cosi. Ale přijde mi, že není důvod se na BrainStorm dívat. Neurazí, to ne. Ale nepotěší a nepřekvapí ani trochu. Pár vtipných glos, pěkná Slovenka, příjemný Trojan. Éto vsjo... ()

noriaki

Na to, že jediná moje ambice bylo podívat se na něco s Táňou Pauhofovou mě BrainStorm bavil skvěle. Hlavně od chvíle kdy se Brzobohatý zvetil, a začal svým charismatickým chraplákem obracet všem přítomným život naruby. Do té doby filmu podrážel nohy slabší scénář. Občas lezly dialogy hercům z pusy vyloženě neochotně, něco trhalo uši a sem tam zaúřadovala prostoduchá naivita. To je zároveň moje největší výtka k zápletce. Je až moc optimistická a na tak podařený projekt málo ambiciózní. Místo drásavého psychologického dramatu natočil Strach velice nadprůměrnou povídku z Bakalářů. ()

Master19

Mrazivý příběh s velmi tíživou pointou. Pomáhá velmi nadstandardní herecké obsazení a absence nabubřelosti. Velmi povedený televizní film, v kině bych s ním neměl problém. ()

zdenny

Zpravidla jsem k českým filmům skeptický. Manželka je má ale ráda a i já jsem poslední dobou našel v jejich sledování jisté zalíbení. Asi stárnu, nebo já nevím. Každopádně jde v mém případě zřejmě o to, že když si chci pustit něco jednoduššího, sáhnu po českém filmu. Člověk si u toho prostě odpočine. Slovo „jednodušší“ jsem použil ve smyslu, že český film má český akcent, proto je pro českého diváka oddechovější a lehce stravitelný – jedná-li se tedy o komedii. Zde se jedná o komediální drama s velmi dobrým hereckým obsazením. Film sám chtěl ukázat, že si máme svých rodičů vážit, neboť kdysi taky byli mladí a silní jako my. PS: Faktem ale je, že jsem svým dětem říkal, ať mě radši zabijí, než abych jim ztěžoval život svou stařeckou demencí. ()

czdmaso

Opravdu dobré ! Škoda, že Jiří Strach točí převážně pro televizi. Brzobohatý a Trojan jsou vynikajicí, nadějně vykukuje i Tereza Voříšková. ()

cross

Český televizní film na špičkové úrovni - se skvělým scénářem, skutečně uvěřitelnou plejádou hereckých osobností mladších i starších ročníků a povedenou kamerou, hudbou i scénářem... Film který pobaví stejně jako donutí k zamyšlení a který vás ve výsledku zahřeje jak na duši tak na bránici... Po všech směrech tedy doporučení hodná a příjemná podívaná! ()

PollyJean

Překvapivě zdařilá záležitost. Výborné herecké výkony - Trojan, Brzobohatý, Liška i Voříšková, ze které asi roste nová hvězda. DObrá závěrečná scéna v nemocnici. Škoda jen, že děj se v poslední čtvrtině trochu bortí a ubývá mu na věrohodnosti (návrat manželky). ()