Hlavním hrdinou tohoto komediálního příběhu je soukromý psycholog Jakub. Snaží se pomáhat druhým, ale svoji vlastní situaci tak úplně nezvládá. Zadlužil se, splácí hypotéku, platí alimenty a přestavuje ordinaci. Je nekonečně nevyspalý a unavený. Do toho všeho mu bratr svěří do péče jejich starého otce, který je již delší dobu ponořen do světa stařecké nemohoucnosti a počínající demence. Jeho vnitřní rozpoložení hraničí s duší zlobivého dítěte, a tak péče o něj dostává mírně groteskní ráz. Ve chvíli, kdy je pro Jakuba situace už téměř neudržitelná zasáhne vyšší moc v podobě zvláštního léku s podivuhodnými účinky: BrainStorm! A tak všichni dostávají druhou šanci napravit to, co nestihli v čase původně k tomu vymezeném přírodou... (oficiální text distributora)

DJ Obelix

Jednoznacne jeden z nejlepsich televiznich filmu, co jsem kdy videl. Marek Epstein je dle meho nazoru soucasny nejlepsi scenarista, ktereho muze nase zemicka nabidnout. A kdyz se jeho genialni moderni psani da dohromady s vybornym ale nedocenovanym reziserem Jirim Strachem a jako tresnicku na dortu pridate plejadu vybornych ceskych hercu v cele s Trojanem, Brzobohatym a Liskou, tak se nelze divit, ze vznikne film, ktery by mohl smahem smerovat do kin... ()

johnys

Výtečné herecké výkony, jako vždy bezvadný Trojan. Strach umí točit, škoda že se ve větší míře nedostavá k projektům, jdoucím do kin. ()

Šakal

Takhle to vypadá resp. dopadá, když člověk píše resp. režíruje to, co dobře zná aneb další důkaz, že ty nejsilnější příběhy píše život sám. Pouze s poznámkou, tohle bych čekal od pánů o generaci starší a nikoliv mladíků M. Epsteina resp. J. Stracha. Ať už nažito resp. na vlastní kůži zažito nebo pozorně odpozorováno, smekám pánové. Pár dialogů (možná) šustí papírem a osobně bych uvítal (ve vedlejších rolích) nikoliv sázku na (přesycenou) jistotu, ale svěží vítr v podobě neokoukaných tváří (zde si to o to přímo říkalo) a nesednul mi zcela (narozdíl od místní většiny) pokus o jakýsi přesah v podobě andělského messengera P. Lišky, to jsou však malé pihy na kráse a hlavně věc osobního vkusu. Ostatně někdo pihy rád. Vše ostatní bez větších námitek, tj, (ne)příjemně civilní, s přehledem (ústředním trojlístkem Brzobohatý-Trojan-Chýlková) zahrané, neprvoplánové, laciných gest prosté, s nadhledem odvyprávěné a vkusně, se správným timingem, odlehčené. Zdá se to tak jednoduché že? Tak mi někdo řekněte (vysvětlete), proč četnost těchto případů, nápadně kopíruje počet abstinenčních dnů bonvivánského aligátora z Vysočiny?! P.S. je nesmírným zážitkem (potěšením), vidět po dlouhé době Radka Brzobohatého (zdravím tam nahoru) v roli, které byl hoden resp. byla hodna jeho kvalit. 80% ()

Frajer42

Velmi pěkný český film o zázračném léku, který dokáže probrat člověka z demence. Film ani tak nefunguje na komediální vlně, jako na té dramatické. Před hereckým umem zejména Brzobohatého a Trojana je nutné smeknout. Nevím, jak bych hodnotil dnes, ale před pár lety se mi film více než líbil. 4* ()

Dzeyna

Čekala jsem něco trochu smysluplnějšího a vážnějšího. Ale na druhou stranu, když se to vezme s nadhledem, tak to není až taková tragédie. ()

swamp

Jiří Strach je výborný režisér, u kterého s výrazem televizní tvorba není třeba hledat přívlastek 'špatná'. Velmi výrazné herecké výkony všech představitelů a jednoduchý, leč úsměvný scénář, udělali z tohoto snímku příjemnou podívanou. ()

predators

Opět jsem narazil na kousek, který mi dokazuje, že né všechny české filmy musejí být špatné. BrainStorm dokazuje, že i chytré vtipy můžou být zábavné, ikdyž někdy je k nim zapotřebí nějakého "léku". Možná by ho ale měl dostat každý, kdo se chce vrhnout do "nakrůcání" nějaké té nové komedie. Radoslav Brzobohatý exceluje a "jeho" hra na city je úžasná! Zajímavosti: Prášky BS byly vyvinuty specielně pro tento film. Po jeho odvysílání jsou však k dostání ve všech lékárnách. O jejich užívání se však poraďte se svým lékařem. :-) 80% ()

Slartibarkfast

Příběh o tom, jak důležité je využít čas ve svém životě co nejlépe.. Jak už tu někteří předchozí uživatelé zmínili, je neskutečná škoda, že se tohle dílo nepodívalo do kin, protože je to obrovské překvapení. Radoslav Brzobohatý a Ivan Trojan jsou, stejně jako i ostatní herci, naprosto skvělí, a i když tenhle film má svoje chyby, ve výsledku na mne udělal velmi dobrý dojem. Když jsem viděl, že režisérem je Jirka Strach, byl jsem trochu skeptický, ale o to víc jsem rád, že mě neodradil. Velmi dobrý počin a na české scéně určitě perla, která si zaslouží těch 90% ()

nascendi

Celkom rád som si pozrel ďalší chválený film Jiřího Stracha. Nezdieľam averziu českých divákov voči tzv. "okoukaným hercům" pretože nemusím vidieť a ani nevidím každý nový český film. Brainstorm má nepôvodný námet a je mi jedno, ak bude niekto namietať, že v Čase prebudenia išlo o lekársky experiment a tu o akúsi metaforu. Určite som ho nevnímal ako komédiu, skôr ako typický televízny film, kde všetky latentné problémy vystúpia na povrch v obmedzenom priestore a čase. Herci boli dobrí, dialógy prirodzené, akurát žiaden odkaz ku mne nedorazil, nič pozoruhodné a zapamätaniahodné som tam nenašiel. ()

PetrPan

Tady jsem vůbec neměl Strach do čeho jdu,  poněvadž pan režisér není žádným Trojanem ani jiným virem českého filmu, ale točí jednu pohádku  za druhou. Jednu skutečnou, druhou kvalitativní.  Po pár minutách mě měl zase na lopatě a byl jsem zase Brzobohatý na skvělý filmový zážitek z mile sehraného příběhu o stárnutí bilancování a rodinných hodnotách(ne těch v současnosti politizovaných, díkybohu). A v žánrech tu zase řádila Liška a chybí tam mysteriozní, Ramba na Vás administrátoři!  A do teď se nemůžu rozhodnout, jestli mě tu spíš přitahovala krásná a mladá Táňa Pauhofová nebo rovněž krásná, ale zralá Ivana Chýlková.  To abych se k tomu tedy někdy zase Navrátil. ()

Slarque

Jiří Strach je perfektní režisér a jeho televizní filmy výrazně převyšují zbytek místní produkce. Co se týká Epsteina, tak i tady se dá říci, že žádný z jeho scénářů pro kina se takhle dobrého výsledku nedočkal. A herecká sestava s Trojanem a Brzobohatým v hlavních rolích je vynikající. ()

dopitak

Solidní, ale bohužel hodně nevyrovnané. Na jedné straně pan Dokonalý Brzobohatý s koutky tu dole, tu nahoře, podle toho, jestli došly nebo nedošly "Bobule", s rolí opravdu vžití Ivani Trojan a Chýlková, a dnes možná nejhezčí čs. herečka Táňa Pauhofová, na druhé straně ochraptělá Tereza Voříšková a stejně herecky nevěrohodný Marek Galló, a jako nejzbytečnější (a bohužel, i nejtrapnější) postavička řemeslník Oldřich Navrátil, jehož repliky do tohohle vtipného a přesto velmi citlivého filmu vůbec nepasují. ()

Chrustyn

Další z řady velice slušných filmů Jiřího Stacha, tentokrát i s trochou tajemna. Výborní herci a zajímavé téma, mě zaujali hned od začátku, ale film, jakoby stál na místě a po celou dobu se nijak zvlášť nerozjede a nemá žádné vyloženě pamětihodné scény. Na jedno podívání ale rozhodně neurazí a v rámci české tvorby se pořád jedná o silný nadprůměr. ()

Šandík

Jiří Strach by si už konečně zasloužil veliký film. Rozhodně je to jeden z našich nejtalentovanějších režisérů. Pro televizi natočil malý, komorní, dobře vybudovaný příběh se špetkou tajemství. Zajímavé komentáře:Matty, Radek99 ()

lena60

Já k těm zázračným tabletkám BrainStorm "za pětikilo" od začátku přistupovala s nedůvěrou. Nakonec jsem se dobrovolně rozhodla jednu vyzkoušet. Dlouho jsem ji otráveně převalovala v puse, abych ji nakonec vztekle vyplivla do odpadkového koše. Zklamání...Špatný scénář, a tak televizní inscenaci nemohly zachránit ani herecké výkony okoukaných hvězd česko - slovenského filmového nebe (Trojan, Liška, Chýlková, Pauhofová). ()

heyda

Dobrý český film, tradičně skvěle zahraný a se zajímavým nápadem, nicméně první polovina filmu je docela utahaná, takže tou jsem se prokousával hůř. Naštěstí stopáž je velmi přijatelná a na televizní film to i dobře vypadá. Za mě 70% ()

honajz

Tento film patří mezi mé nejoblíbenější - je perfektně vygradovaný, kombinuje prvky reality s nadpřirozenem a jistou laskavostí a lidským nadhledem, a vše je dokonale propojeno. ()

Thomick

Dokonalost. Hraní pod Strachem očividně každýho baví. Nemůžu se dočkat dalšího společnýho projektu těhlech dvou talentů našeho filmu ... ()