V království lidí panuje král Jaroslav (J. Dvořák) s královnou Annou (Z. Vejvodová). Na první pohled je patrné, že se nevyvyšují nad jiné. Jejich děti si hrají běžně s ostatními a dobré jsou i vztahy královských manželů k rodině štolby Petra (P. Motloch). Místem, v němž platí zákony, které není radno překročit, je sousední Lesní země. Jeho panovnice (K. Brtníková) zůstává tajemně v pozadí a lidé mohou potkat pouze správce země Pavučince (J. Vondráček). Král Jaroslav je potrestán za překročení léta tradovaného zákazu a svoji svobodu musí vyvážit darem pro Pavučince. Jakmile zjistí, že by se musel vzdát svého syna, snaží se jej zachránit. Ale něco za něco – Pavučinec si přece jen svou oběť vybere. (Česká televize)

adelina8

Nebyla bych tak přísná... Srovnáme-li to s pohádkami, které se poslední dobou točí, tato nevyznívá zase tak zle. ()

Bozvav

Jedna z nejblbějších pohádek, které jsem od roku 2000 viděla. Scénář hloupý, námět také a provedení nevalné. Za mne 25%. ()

Rannveig odpad!

Jak hluboko mohou ještě české "pohádky" klesnout? Lesní pán nebydlí v idylické lesní říši, ale v "lidské" zřícenině. Nijak mu nevadí když někdo naseká nějaké to dřevo a jeho celou říši zastupují pouze dva neschopní idioti, které od sebe nerozeznáte... Lesní kněžně je podle spolehlivého zdroje (vypravěče) u zadnice, co se děje s lidmi i jejími poddanými, ale jak se to vyřeší, tak se může přetrhnout aby blahosklonně poblahopřála, a poděkovala za cosi, co jí celou dobu bylo šumafuk! Takzvané finále (které snadno přehlédnete) probíhá v duchu zdvořilostní konverzace a hlavnímu hrdinovi nezbyde než postáváním a okouněním předvádět, jak strašně mazaný vlastně je a že přesně ví co dělá... Takhle uboze okrást děti o konec?!?! To by neudělali ani amatéři...!!! Hanba že si za to nechají platit! Patrně někdo vítězoslavně zajásal: "Hele, už to mám, prostě to odříká vypravěč a nemusíme točit konec:" akorát mu nikdo neodpověděl (jak by se stalo dokonce i mezi podprůměrnými amatéry) "Debile, to tam prostě musíme nějak natočit!" Hrůza, hrůza, hrůza! Kostýmy jeden jako druhý, scénář, výprava, režie... všechno k pláči... Mile překvapil jedině Jan Vondráček, který v žalostných podmínkách dokázal jako jediný působit alespoň trochu pohádkově a výrázně. ()

CyriC odpad!

Celá pohádka vypadá, jako kdyby ji natáčeli v chráněné dílně, kde pacošům rozdali lysohlávky. ()

Véronique

Ach jo, ... Tak to zase dopadlo tak, jak to poslední dobou s českou pohádkou dopadá. Nedobře... Přitom by to tak vůbec nemuselo být! Nejvíce mě mrzí, že u velké většiny současných pohádek je na počátku dobrá myšlenka, někdy i herci, výprava, ... Ale ta realizace!!! Ta dopadá často mírně řečeno "vlažně". A když se k tomu přidá slabá pohádková pointa či nevýrazné herecké obsazení, jako tomu bylo v tomto případě, je malér na světě. Malér v pravém slova smyslu - protože pohádka je určena nejen pro děti, ale i pro ty starší, a přinejmenším ti starší museli být v případě Lesní země zklamání. A pochybuji o tom, že by se děti k této pohádce rády vracely. Zde bych ještě "vyzdvihla" roli pavoučího muže, který měl vliv na mé hodnocení. Dvě či nadějné tři hvězdičky? Dvě. "Pavučinkaů pohádku notně znehodnotil... 39% ()

GIK

Celkem originální pohádka s roztomilými zkárovanými záporáky, jejichž hlavní představitel se jmenuje Pavučinec. Ovšem aby si ho nepletli se nebezpečnou houbou, nechává se raději oslovovat pán z Pavučin. Jeho dva neškodní poskokové patrně utekli z Jedličkova ústavu ještě před dokončením léčby. Sám Pavučinec je ale ještě mnohem vyšinutější výtečník, který patrně ujíždí na koňských dávkách všech možných prašivek, které mu jeho les nabízí. S tímto psychopatem se musí utkat princ, který z jeho spárů s velkým štěstím před lety vyklouzl. Dobře a vtipně zahrané s několika efektními záběry – kupříkladu potok s vařící vodou. ()

KafuR

Nízkonákladová splachovací telepohádka, která sází na přírodě blízké a dřevorubci nezvelebené exteriéry, ovšem mimo ně také nemá co nabídnout, jelikož scénář je slaboduchý i na desetiminutový večerníček a herecký výkvět předvádí s vypětím všech sil minimalistické výkony na maximálním prostoru. Ale pro ty, co rádi u telky usínají a bojí se, že o něco přijdou, vřele doporučuji! ()

Elenor

Typický výplod brněnského studia - pěkné exteriéry, zajímavý námět, ale ten scénář...brrr! Herecké výkony taky dvakrát neoslní. ()

E lan

I ten relativně malý kousek co jsem měl možnost shlédnout mě přesvědčil, že se o nijak dobré dílko nejedná. Ani pro televizní obrazovku. ()

Akaja odpad!

Já jsem to dokoukala do konce! Když už je něco tak hrozný, že tomu nejde uvěřit, tak nezbývá než to slupnout celý, aby si byl člověk jistej, že se to fakt stalo. Klouzek a výtrusy sem a výtrusy tam byly ok na pobavení, ale ... ježiš to ani nemám sílu komentovat. Nedělejte z diváků blbce - ani z dětí, prosím. ()

kusma

Byl to takový slabší průměr. Normálně bych dala dvě, ale jednu hvězdičku si zaslouží usínání Pavučince, u toho jsem dostala záchvat smíchu :-) Nejhorší na pohádce byl ten vypravěč, ten hlas se na to totiž vůbec nehodil a byl tam dost rušivý. ()